Споделете за шофирането

  • 3 924
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
моята сестра кара до последно,даже я базиках че ще се закара сама до болницата  bouquet

# 31
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 222
шофирах до последно , все ми казваха че ще родя в колата , даже и за родилното исках аз  да се закарам  Laughing Laughing Laughing

# 32
  • Мнения: 520
Шофирах през цялата беменност, даже в деня в който родих обикалях из магазините в София да купувам подаръци /25 декември/. Чувствах се най-сигурно когато аз си карам.А колана си слагах задължително.. под тумбачето  Simple Smile

# 33
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз шофирах до последно,за ужас на мъжо. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 948
Е, сега пък е най-важно да си слагате коланите!

Не трябва да минава през корема; едната лента отдолу, другата отгоре през гърдите - няма проблем! Първият линк има картинки:

http://www.thinkroadsafety.gov.uk/campaigns/seatbelts/pregnant.htm
http://familydoctor.org/online/famdocen/home/women/pregnancy/basics/824.html
http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/isitsafeto/seatbeltexpert/

Просто не трябва да се шофира за дълги периоди от време; ако се разтъпква човек периодично, и си почива...карайте си  Simple Smile

# 35
  • Варна
  • Мнения: 448
Другата седмица влизам в осмия месец , но не съм слизала от колата , шофирам абсолютно всеки ден и не смятам да спирам ! Правя го без колан защото много се изнервям препасана с това чудо , а и четох че бременните имат право по закон да са без колан!

# 36
  • Мнения: 948
а и четох че бременните имат право по закон да са без колан!

Но пък е много важно да са с колан. Погледни горните линки, които току-що публикувах  Tired

# 37
  • Мнения: 959
Не съм спирала да карам,просто нямаше друг начин.

# 38
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Карах до последно,работата ми го изискваше.  Peace Около мен имаше имаше много "съветници",които ме караха да спирам,защото било опасно.Не виждам как да шофирам е по-опасно от това да се возя до шофьора? newsm78При евентуално ПТП - няма никаква застраховка,кой ще е пострадал. А и не съм убедена,че градския транспорт или маршрутката е по-удачен вариант за бременна, особено в напреднала бременност. Mr. Green
Нито ми пречеше корема,само малко по-трудно слизах накрая, но просто се изтъркулвах от колата  Joy и така.

# 39
  • Мнения: 1 264
Спрях да шофирам, за де не нараня бебо. Иначе имах голямо желание де.  Mr. Green
Как се придвижвах ли? Ами когато исках да отида някъде, се обаждах на мъжа ми да дойде и да ме закара. Ако той няма възможност виках такси.

# 40
  • Мнения: 346
Здравей  Simple Smile

Ако ти се чувстваш добре, карай си.

Аз шофирах до последно - разбирай до вечерта преди да родя. Малко ми пречеше шкембето да въртя волана, но не беше порблем  Laughing. Возех децата (другите две, по-големите) навсякъде - на училище, на детска, по курсове, ходехме на разни други събития и все с колата.

Когато пък ме спреше КАТ или някой гаден "паяк" се опиташе да ми грабне возилото, само щом ме видеха с големия корем ме пускаха по живо - по здраво Simple Smile  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Безпроблемно, приятно шофиране и леко бременеене   bouquet

# 41
  • Мнения: 8 999
Карах кола до последния момент - наистина до последния! В 7 4аса сутринта ми изтекоха водите и тъй като бях сама вкъщи, излязах да си напазарувам необходимите санитарии /превръзки, памперси и т.н./, а после - хоп в колата и право в болницата.

# 42
  • Канада
  • Мнения: 494
Спрях в началото на девети месец,просто ми беше невъзможно!Корема ми беше толкова огромен,че се возех полулегнала Mr. Green Joy,та шофирането просто беше изключен Mr. Greenо!!!

# 43
  • Мнения: 2 211
След шести месец не ми се струва разумно да се шофира.

# 44
  • Мнения: 793
Карах до последно и то с колан, но на мен не ми пречеше и корема ми не беше голям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт