Споделете за шофирането

  • 3 921
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз карах буквално до последния ден преди да родя

# 61
  • Мнения: 297
Когато аз бях бременна ми казаха, че от седмица месец нататък не трябва да шофирам, защото по всяко време по принцип може да започне раждане. Така и направих.

# 62
  • София
  • Мнения: 17 591
Карай докато се побираш зад волана и продължаваш да имаш видимост. (В смисъл, аз към края така си свалях седалката, като шезлонг, че пътя изобщо не можех да виждам, респективно, не можех да карам)...

# 63
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Продължавам да си карам,макар,че нямам много време до термина. Невъзможно ми е да ходя пеш,просто на всяка втора крачка съм с контракции макар и неболезнени,затова не мога да си представя да ходя пеш.  bouquet

# 64
  • Мнения: 2 257
Карах до последно, винаги с колан, никакви такива "не трябва" не са ми стояли на дневен ред. Където живея колата е естествено продължение на краката и няма бременна, която да не кара и подобни дилеми не съществуват.

# 65
  • Мнения: 720
Корема изобщо не ми пречеше на шофирането. Виж за влизането и излизането от колата ... Blush Blush Blush (колата ни е малка)

# 66
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Разбира се винаги поставях предпазния колан по начина за бременни.
как точно се слага коланът за бременни? мен ме стяга от известно време и се възползвам от правото си да карам без колан, но въобще не се чувствам сигурна...
ще продължа да карам, докато мога, ако се чувствам добре, ще карам и в 9 месец
Аз лично поставях колана си, като долната част минава зад мен и остава само горната част, която минава през рамото и гърдите.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 603
Шофирах до последния ден, даже с контракции, гинеколога ми накрай ми се скара, че ще родя в колата Grinning. Проблеми не съм имала, но всичко е индивидуално, прецени ти как се чувстваш.

# 68
  • Мнения: 948
Ето как се слага колан на бременна жена (има картинки):

http://www.thinkroadsafety.gov.uk/campaigns/seatbelts/pregnant.htm

# 69
  • Мнения: 306
Да ви кажа, вчера ми се наложи да си оставя колата на служебния паркинг. И тази сутрин се качих в такси...ми то си е чисто приключение...
В колата имаше воня нещо средно между умрели катерички и цигари, шофьорът непрекъснато кихаще и подсмърчаше. Но върха на сладоледа беше като се обади на ортака си и му каза "Абе искаш ли да работиш сега, че ние снощи прекалихме и аз май трябва да ходя да си легна..." Та освен всичко друго, сигурно би му била положителна и алкохолната проба....
 smile3516
Та ще си карам наистина до последно...

# 70
  • Мнения: 4 406
Ето как се слага колан на бременна жена (има картинки):

http://www.thinkroadsafety.gov.uk/campaigns/seatbelts/pregnant.htm
много благодаря!   bouquet  линковете по- напред в темата не ми се отваряха...

# 71
  • Мнения: 411
Аз съм в третия месец и сега карам курсовете за шофьор.Взех изпита на листовките и сега практикувам с кормуването.Но понеже много повръщам,днес например отложих часовете за това,защото не се чувствам добре.Щофирането би могло да пречи единствено ако ти причинява стрес,останалото са пълни глупости.И на мен близки ми направиха изречение,че не трябвало да карам.Не са те тези които решават това.Аз най-добре знам как ми действа.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 271
Моя приятелка също изкара курсовете и взе книжка по време на бременността си.

Иначе аз шофирах до последно, даже като ми изтекоха водите в къщи и тръгнахме с мъжа ми към родилното, му предложих аз да карам, че се беше притеснил лекичко.  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 1 216
Ако зависи от мен - ще си карам до родилния дом
 Таткото много се тревожеше и за да няма нерви сключихме договор, че в 9тия месец няма да карам.
Тревогите му са за шофиорите около нас и за това как мога да нараня корема/беб

# 74
  • София
  • Мнения: 2 271
Ако зависи от мен - ще си карам до родилния дом
 Таткото много се тревожеше и за да няма нерви сключихме договор, че в 9тия месец няма да карам.
Тревогите му са за шофиорите около нас и за това как мога да нараня корема/беб
Щом си шофьор, знаеш, че когато ти караш си най-добре подготвена за всяко едно подрусване и рязка маневра. Когато се возиш си като чувал с картофи, което (при евентуална неприятна ситуация) би могло да те стресира, даже нарани доста повече - това му кажи на твоя мъж.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт