Споделете за шофирането

  • 3 925
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Мили мами, все повече хора около мен  ми обясняват, как вече не трябвало да карам, защото било опасно. Може би има някакъв резон... и аз не знам. Но нямам друг начин за придвижване. А и напоследък все повече се изнервям, когато някой друг ме вози, дори и съпругът ми...да си кажа честно, адът става по-привлекателно място, от това да съм му пътник...миличкия, чак ми става криво като се сетя какво го правя. Но тогава не мога да се владея, адски ме е страх. А преди не съм имала такива проблеми.
Споделете вашия опит, кога спряхте да шофирате и как се придвижвахте Simple Smile

# 1
Здравей,
Няма от какво да се притесняваш относно шофирането,стига да се чустваш добре-карай си спокойно Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
Според мен всичко зависи от това как се чувстваш ти!  Peace Не ги слушай другите. Simple Smile

Аз примерно взех книжка в 5 месец.  bowuu После карах по-малко (1-2 пъти в седмицата), в 7 месец, когато пътувахме към морето шофирах до Стара Загора. До към средата на 8 месец продължих да карам  с мъжа ми в колата разбира се. След това повече не исках да сядам на шофьорското място, някакъв страх ме хвана май. Но пак казвам - аз нямам почти никакъв опит, паникьосвам се лесно, реакциите ми не са бързи и всичко това ми причинява много стрес. Ако можех да карам по-добре и имах повече опит до сега бих продължила.

# 3
  • Мнения: 2 829
Аз шофирах до последно-май даже в деня в който раждах, ама не съм сигурна. То и до болницата можех да се закарам сама ама мъжа ми не даде  Grinning
А защо не бивало да шофираш? Не е ли все едно дали ти караш или се возиш?
Има резон да не шофираш само ако това те стресира и си по-спокойна като те возят, ама в твоя случай май е по-вредно да те вози мъжа ти Grinning

# 4
  • Мнения: 525
Честно казано, не виждам причина, поради която да се отказваш да караш  любимата си кола. Още повече ми се струва доста по сигурно, когато си шофираш сам. Докато бях бременна и ходех на работа се налагаше да ме вози един шофьор, който адски ме изнервяше, така че...няма от какво да се притесняваш.
Късмет и леко раждане ти желая.

# 5
  • Мнения: 68
аз карах и в пурвите дни на деветия месец сега ми остават около 2 седмици до раждането и мъжът ми ме кара ако трябва да ходя някъде.Спрях да карам не че ми пречи нещо ,а защото има много шофьори които могат да предизвикат да набия рязко спирачки или някое друго внезапно движение и просто неискам на края да рискувам и да се случи нещо.Иначе няма от какво да се притесняваш ако се чувстваш уверена си карай.

# 6
  • Мнения: 4 111
Предполагам са имали предвид опасността от въздушната възглавница. Не вярвам да карате бързо и да не се пазите. Опасно е и от друга гледна точка, например да получите контракция или ритник от бебето, което би ви стреснало и предизвикало ПТП.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 049
Моя приятелка е бременна в 9 месец и си кара всеки ден колата... казва, че се чувства много добре. Ако и при теб е така, няма за какво да се притесняваш. Доколкото знам трябва само колана да бъде под, не над корема в случай, че се наложи рязко спиране Wink

# 8
  • Мнения: 354
Аз карах до средата на 8-мия месец, но на къси разстояния. Мисля че по закон не можеш да караш влезнеш ли в 8-мия месец, но ако се чувстваш добре и не ти пречи карй.

# 9
  • Мнения: 503
Определено зад волана се чувствах много по- комфортно отколкото пеш Laughing,дори  и като преносвах карах!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Шофирах до последно  Simple SmileАко нямаш оплаквания и лекаря не ти е забранил излишно си карай  Wink А и като свикнеш с кола ..просто не ти се мръдва никаде пеш...не е похвално но е факт  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 3 341
До последно шофирах.

# 12
  • Мнения: 4 111
Мисля че по закон не можеш да караш влезнеш ли в 8-мия месец

Какъв е този закон? Търсих го, не намерих нищо подобно.

# 13
  • Мнения: 229
И аз като теб няма как да се предвижа по безболезнено- да не би градския транспорт да е по доброто решение?!Или пък пеша?!На мен също все това ми   повтарят , само , че аз друг начин не виждам.Карам по спокойно и така......

# 14
  • Мнения: 438
Опасно е за тези,които не могат да карат!   Grinning По време на бременността ми трябваше да карам шофьорски-отказах се.Но ако добре кара бременната не виждам проблем.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт