АЙКО - мошеници и грубияни !

  • 103 904
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Като цяло съм доволна от Аико - преди 3 години като обзавеждахме апартамента от тях купихме спалнята и кухнята, имахме и монтаж за двете. Не са мръднали оттогава, нямаше липсващи части или дефекти. Неимоверно много ме издразниха обаче преди няколко седмици. Решихме с мъж ми да си купим още един шкаф за кухнята, има свободно местенце, те имат подходящия модул, ще си го монтираме сами. Отиваме в събота, и искаме да поръчваме, момчето / незнам какъв се води, дизайнер може би/, казва, че не може да се правят поръчки в събота. Добре де, питаме ние, какво правиш ти тук тогава? Той почва нещо да се отяжда, мъжа ми много се ядоса, изнесе му една тирада, че през седмицата е на работа и не може да се занимава в софийския трафик да ходи по нощите да поръчва шкаф, сега е тук има пари, има го и съответния човек, касата работи защо аджеба да не може. Момчето казва - нареждане от управителя. Къде е този управител да ходим да говорим с него? Ми няма го. Мъж ми адски много се ядоса, ходи пита на касата как да намери управителя, отговора е незнам. Решихме, че така и така сме там да поръчаме матрак за леглото на малката, че е нестандартен размер, а те по принцип предлагат този размер. Отивам аз в съответния отдел и срещу нескромната цена за детски матрак от 80 лв. казвам, че искам да го поръчам, отговора разбира се е - не може. Защо?...защото не ставало така само, ако им донесели от фирмата и имали в наличност тогава продавали, питам разбира се кога ще имат в наличност - не се знае!

Доста дълго ми стана изложението, ама  можеш ли да го опишеш с две думи. Не е бог знае какво, ако на някой наистина му трябват тези мебели ще се примири с тъпите им условия, но аз лично доста се ядосах, придирчива съм и държа на детайлите в обслужването.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 907
И аз нямам много ласкави спомени от Аико - бяхме си харесали танм маса със столове, оказа се че масата я няма на склад, столовете - също. Ами, добре казвам, нека тогава да ги поръчаме и ще чакаме - когато дойдат, тогава, не ми беше супер спешно. Обаче така не можело  Shocked , не можа момчето да ми даде логично обяснение защо не може да си ги поръчам  newsm78 - не беше и събота  Wink ... Както и да е - един час по - късно същите неща, които не можах да си поръчам в Аико, си ги поръчах без проблем в друг голям мебелен магазин и ми ги доставиха след една седмица, както бяха обещали.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 160
Уф, сега вече ме объркахте. Crazy
Харесах си една спалня от там , но като чета мненията до тук почвам да се замислям  Thinking

# 18
  • Мнения: 84
Аз също съм категорично против АЙКО - нискокачествени мебели, от където да го погледнеш! Ниво на обслужване - под всяка критика!

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ти май си имала лош ден newsm78

Защото това което описваш не прилича на лошо отношение.

Малко странно ми се струва желанието ти да се отвори и сглоби някаква масичка, за да я огледаш, като при това не си сигурна че ще я купиш.

Освен това на етикетите пише, че се продават разглобени. Съответно можеш да решиш да си ги сглобяваш сама, или да платиш на монтажници.

По-скоро ти си имала лошо отношение към хората, работещи там.

Аз съм си купила почти цялото обзавеждане от Айко, бул Европа, и не съм имала оплаквания, както и не съм забелязала дефекти. Да не говорим, че съм ги викала още веднъж да ми разглобят два гардероба и да ги преместят в друга стая, където да ги сглобят. Добре работят момчетата.

# 20
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз също съм категорично против АЙКО - нискокачествени мебели, от където да го погледнеш! Ниво на обслужване - под всяка критика!

Не зная на какво викаш нискокачествени мебели. Освен ако не си поръчваш мебели от чужбина на баснословни цени. И въобще дали си влизала в мебелен магазин.
Защото това, което предлагат там е достатъчно качествено за парите на които се предлага.

Относно кухните, които очаквате да сътворят вместо вас, мога да кажа само че те не са дизайнери и не работят на "парче". Просто предлагат готови модули. По-добре идете в "Лабиринт", или в индивидуална дърводелска фирма.

# 21
  • Мнения: 21

Относно кухните, които очаквате да сътворят вместо вас, мога да кажа само че те не са дизайнери и не работят на "парче". Просто предлагат готови модули. По-добре идете в "Лабиринт", или в индивидуална дърводелска фирма.
Аз лично не очаквах от тях да сътворят "моята кухна", единственото ми желание беше да ми датат решение - от наличните им модули , да "сглобят размера". Не очаквах от тях проява на творчество , а и не го исках.
ПРоблемът е, че не могат да ти вземат парите!!! Не е нужно да ми обясняват, че мивката, която искам е скъпа и след като няколко пъти съм казала кажете ми цената, нека аз да преценя, те най- накрая да кажат 200 лева! Продавала съм мебели и съм наясно с доста неща, но категорично заявявам, че не са търговци.
Предлагат мебили с ниско качество и в магазините им трудно се намират хора, които знаят за какво са там.
А що се касае до Лабиринт, не са по различни от Айко, само цените са по- високи.

# 22
  • Мнения: 794
АЙКО са най-изпадналата фирма за мебели...

Адски са ми неприятни - когато търсихме кухня отидохме  да огледаме и при тях..

Преглътнах еднотипните им модели и дори един горе-долу ми хареса, имах няколко въпроса, които исках да задам, но 15 минути никой не ми обърна внимание... Служителите си се мотаеха ей-така ... само един беше ангажиран с други клиенти...

За фирмата при която поръчахме  в крайна сметка - обадих се, дойде веднага дизайнера с лаптоп и три сака с мостри... Взе си размери, провери с невелир стените и пода... Показа ни хиляди модели на готови кухни и ни обясни всичките преимущества и недостатъци за конкретно решение, което ни интересуваше... Сумата, която ще платим само е окло 3,5 (без уредите) и то при положение, че вратчките са палетни..

Имайки предвид това luda,  с чиста съвест заставам зад твърдението, че АЙКО са некадърници и има още много да учат в сферата на обслужването на клиенти, за да надскочат нивото си на средностатистическа фирма за конфекция...

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 14:55 от Samantha Jones

# 23
  • Мнения: 158
Е, чак пък некадърници...Много е крайно така. Наистина за нещата, които предлагат цените са доста добри, а и моделите не са лоши. Нашата кухня е оттам. Дойде човек до нас в уреченият ден и час, взе размерите, после направиха проект, дадоха ми всякакви разпределения и всичко си беше както трябва. Две мацки ни обслужиха и двете бяха супер любезни. Аз поне засега съм доволна.

дано няма повече разочаровани!   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 202
И Айко, и Лабиринт, и Комо ако щете не са прозиводители на мебели, а търговци.
Много от нещата, които ги има в единия магазин ги ма и в другия, а ги има и къде ли не.
Така че е смешно да се твърди, че в Айко се продават само боклуци.
Не ги защитавам, но и в Комо да отидеш пак същата работа, ако попаднеш на някой киселяк може да ти изхвърчи желанието за нова мебел.

# 25
  • Мнения: 428
Аз пък съм доволна от Айко.
Преди месец си купихме спалня от тях. Служителят беше много любезен, доставиха ни я в обявения едноседмичен срок, абсолютно коректно обслужване.

# 26
  • Самоков
  • Мнения: 561
Ние си взехме кухня от "Айко", доставиха ни я в срок, нямаше нищо повредено или липсващо по нея. Направиха ни и проект, обсъдихме нещата, преди да я поръчаме, бяха любезни хората. Не знам какво имате предвид под качеството, но аз се вихря в нея вече година и половина и досега нямам забележки. Даже тези дни ще ходя до там да си купувам едно портманто, което съм си харесала.

# 27
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ние си взехме кухня от "Айко", доставиха ни я в срок, нямаше нищо повредено или липсващо по нея. Направиха ни и проект, обсъдихме нещата, преди да я поръчаме, бяха любезни хората. Не знам какво имате предвид под качеството, но аз се вихря в нея вече година и половина и досега нямам забележки. Даже тези дни ще ходя до там да си купувам едно портманто, което съм си харесала.
Всичко, което съм си купила оттам, го ползвам и все още много го харесвам. За разлика от покупките ми от други магазини. И хората винаги са били точни и коректни.


Говоря специално за Айко Европа. В другите им магазини не съм ходила.

От стотиците хора, които минават оттам все ще се намери някой недоволен, но това не означава че веднага трябва да се заклейми магазина.

ПП: Сега трябва да ме назначат на работа там като ПР примерно

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517
Всъщност като се замисля, може би има значение от кое Айко се пазарува - лошото обслужване, на което се натъкнах беше в АЙКО Околовръстен път. Така като гледам там има и по-малък избор от стоки и хората са по-нелюбезни, отколкото в Европа, въпреки че в Европа само съм гледала и не съм пазарувала.

# 29
  • Мнения: 1 733
Наскоро си поръчахме цялото обзавеждане за апартамента от там (с изключение на кухнята). От мострите съм много доволна. Като ни доставят мебелите в края на месеца се надявам пак да съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт