Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 97 отговора
Съвсем скоро смятаме заедно със моя съпруг да започнем да строим собствена къща.Естествено преди това има доста неща да се свършат.В момента търся идеи.Разгледах доста руски сайтове с къщи,но не ми харесва този стил.Искам да помоля да ми помогнете със снимки,адреси в интернет,където мога да разгледам хубави къщи.Имаме намерение да използваме един ден и услугите на дизайнер за интериора и фирма за озеленяване.Искам да имам някакъв план в главата си как ще изглежда дома ни.Ще съм благодарна за всяка помощ,която ми бъде оказана  bouquet
Надявам се темата да е полезна и интересна и на вас  Hug
Цитирай

Sofia

Здравей,

преди да започнем да строим и аз се опитах да реша какво долу горе искам и тогава да отида при архитект подготвена. Като цяло наистина е добре, в нашия случай и арх. не беше кой знае колко креативен. Обаче един наистина способен и компетентен човек/арх или дизайнер/  може да ти предложи много по добри идеи от тези които ще намериш в списания интернет и т.н. Да не говорим че тези идеи понякога са трудно приложими в/у дадения парцел. При нас например трябваше доста да се промени заради изложението и ширината на парцела. А аз в началото си въобразявах, че това което съм намерила ще го приложим 1:1.    hahaha
Например аз бях набелязала основни изисквания:
-три спални/от общо четири, но за гостната ми беше все едно/ да са мин по 20кв, и най вече детските, защото с тези играчки мястото все не стига, а и искам децата ми да си имат простор
-голяма баня за нас поне 15 кв.
-дрешник/то вече си е стандартно, но все пак, понякога на арх им хрумват най невъзможните и необясними неща/
-килер/склад, както и да го наречеш, точно до кухнята, където да си стоят напитки, кутии с зеленчуци и др. хранителни продукти, от които обичам да имам винаги по повече от всичко, защото по отношение на готвенето съм страшно неорганизирана
- дрешник и до входната врата за обувки, якета палта и т.н.
-вътрешна тераса/емпоре над хол/кухня - дано да се разбира какво искам да кажа   Mr. Green
 ще ти спестя останалите подробностости, но искам само да спомена че емпорето в най-първоначалния вариант на арх липсваше, имаше един кабинет от 18кв а детските бяха по 10   Shocked  а хола ми беше на втория етаж от три      Shocked, въпреки че исках без стъпала да излизам на двора си  Shocked.............  И това защото НЕ можело както аз искам според арх.  Е в крайна сметка го мъчих докато стана както си бях решила. На финала сигурно ако имаше оръжие под ръка щеше да ме       #2gunfire
Стана дълго, за което се извинявам, но предполагам че те тресе вече предстроителна треска и ти е било интересно . Аз поне бях станала попивателна за всякакви разкази от този род.
Адреси на немски на които можеш да разгледаш различни къщи

http://www.immobilienscout24.de/de/bauen/hausbau/index.jsp;jsess … orker2?_s_peprm=2

ще трябва да отделиш време за да прегледаш, но кликвайки на отделните ценови категории ще ти излезе списък с фирми, които на сайтовете си имат различни модели къщи със снимков материал и примерно разпределение.

Peace
Цитирай

София

Е_m_a,
един приятелски съвет-регистрирай се като потребител в БГ-Мамма и ще видиш, че много повече потребители ще прочетат темата ти.Плюс това много хора изпращат разни неща на Лични съобщения, а в момента ти не можеш да получаваш такива.
Цитирай

далече от Златото на леля ;(

за интериор аз много идеи съм почерпила от предаването на Деби Травис, но не съм строила и за друго не мога да ти помогна  Peace намери си добър архитект Peace
Цитирай
Благодаря за отговорите   bouquet
mds беше ми много интерсено всичко,което си написала.Така,като чета това което ти си имала като желания горе долу съвпада с моите.Ще разгледам внимателно сайтчето.Благодаря ти  Hug
Ники послушах и теб и се регистрирах  Smile
schneee определено смятам да залагам на добър архитект  Peace
Цитирай

Варна

аз вече ти писах в другата тема, че изцяло сайтове само за къщи, и то такива дето да ми харесват почти не съм срещала

ще се опитам да разровя архивите и да ти помогна да се ориентираш в собствения си вкус - това, което ти харесва, а може да откриеш неща, които ти харесват, но не ти достига смелост за тях.
Цитирай
аз вече ти писах в другата тема, че изцяло сайтове само за къщи, и то такива дето да ми харесват почти не съм срещала

ще се опитам да разровя архивите и да ти помогна да се ориентираш в собствения си вкус - това, което ти харесва, а може да откриеш неща, които ти харесват, но не ти достига смелост за тях.

Много благодаря  Hug
Хубавото е,че мъжа ми е оставил аз да решавам.Е казва си,ако нещо не му харесва и аз се съобразявам с мнението му понеже искам дома ни да е удобен и уютен за всички.
Цитирай

густо майна Филибето

Тук има една тема за онлайн списания, можеш да разгледаш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211244.0
И една тема, подобна на твоята http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214607.0
Цитирай
Тук има една тема за онлайн списания, можеш да разгледаш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211244.0
И една тема, подобна на твоята http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214607.0

ljuboznatelna има интересни неща.Благодаря   bouquet
Цитирай
Замислила съм се нещо друго.Интериорния дизайнер в кой момент се включва в работата.Бихме ли могли след като направим плана на къщата да ни изготвят и интериора и да се свържа с фирма за озеленяване,която да подготви и план за озеленяване на двора.Мисля си,че би било хубаво да имам представа как ще изглежда къщата горе долу преди да започне строежа.Какво мислите вие и дали е възможно такова нещо.Извинявайте,ако въпроса ми е глупав,но не съм запозната достатъчно.
Цитирай

Ето няколко къЩи, които се дават обzаведени под наем. МожеШ да погледнеШ zа идеи.

http://mrlodge.de/app/de/h.htm
Цитирай

София

Ema, проекта за озеленяване влиза в цялата папка, която се внася в общината за да ви издадат разрешение за строеж. Поне при нас е така.
Успех в начинанието Very Happy
Цитирай
Ema, проекта за озеленяване влиза в цялата папка, която се внася в общината за да ви издадат разрешение за строеж. Поне при нас е така.
Успех в начинанието Very Happy

Благодаря ти!Не знаех,че нещата стоят такаСигурно като се срещнем с архитект той ще ни обясни.
Ето тук си харесах някои идеи: http://np.netpublicator.com/?id=n341767
Цитирай

Бургас

Привет и от  newsm18мен  това е страница с интересни идеи , но всеки брой се разглежда отделно /иска регистрация за по голям размер на снимките/    http://www.lui.ru/archive

Не си ли си представяла къщата на мечтите ти как ще изглежда и външно и вътрешно  newsm78,аз например скоро ще оправям апартамент ,но много си мечтая за къща някъде и отдавна съм си я проектирала в главата Very Happy .Ако седнеш и си напишеш на един лист какво ти харесва ,като започнеш още от външната врата до другите вътрешни детайли /сигурна съм че си информирана покрай всички разгледани/  и след като отидете при архитект да кажеш ти какво искаш, а не те да направят къщата в която вие ще живеете по тяхни виждания .  Wink
Надявам се да я построите с голямо желание и да си живеете щастливо в нея и доволно .  bouquet
Цитирай
sisa g благодаря ти за адреса.Този съм го разглеждала,но както мисля споменах вече руските сайтове с къщи нещо не ме грабват много.Стила им не ми харесва.
Представяла съм си хиляди пъти как ще изглежда къщата на мечтите ми,но сега когато сме пред момента в които ще осъществим мечтите си заедно с моя съпруг,някак си се разколебавам за много неща.Като започнем с проекта мисля,че всичко ще си дойде на мястото и някак от самосебеси.
На мен ми е интересно да видя какви идеи ще ми предложи Малена,харесват ми много идеите,които дава  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 97 отговора