От страх някой да пропусне....за Бога, не отминавайте

  • 11 014
  • 129
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Е, много съжалявам, но не мога да отмина това, не мога да не пусна тази тема, защото се опасявам, че някой ще подмине без да е прочел.....

Аз съм без думи, нямам коментар, става дума за един град, който не е малък, един град на България, който не заслужава това, един град, в който много жени стават майки.....но това, което прочетох ( щом се пише значи е истина),

lilita, stella,  съжалявам, но това трябва всеки да прочете и да види за какво става дума, за БГ болница, където започва Новият живот, ......но това съм 100% убедена не е единичен случай, сигурна съм, че повечетоо болници където започва тзи Нов живот, са в подобно състояние - вкл. и София може би, и др. големи градове.

Не е възможно, дори и 3 дни да бъдеш подложен на такова нещо, не е възможно, това ужасното нещо, което може да се случи на една жена, решила да стане майка - дори и 3 дни да са, да бъде поставен в такава ситуация

Аз лично съм измумена, не, аз, нямам думи просто........


Долните цитати, са от темата за един град на БГ, където жените не заслужават това - Бургас.

Цитат на: stella77
Не можах да открия тизи писания, но я подкрепям- така е.
Аз раждах секцио, но докато лежах в реанимацията, която е врата до врата с родилна зала чух, много неща, които ще помня цял живот.Освен крясъците на д.рите,едно нещо остави много неприятен спомен у мен.
Поредната родилка раждаше и по едно време д-ра взе да крещи името на някой си и го извика веднага да дойде.Аз нали съм си съпричастнаи се изплаших да не би да е станало нещо с бебето или родилката и сърцето ми взе да бие много силно.След известно време се чуха следните реплики:
Ах мръсница с мръсницата ти
Баш на мен ли трябваше да се случи
Цялата ма изцапа с тез лайна/извинявам се , че го казвам така директно,но.../
и т.н. имаше и още реплики, които не помня.
Изводите всеки ще си ги направи сам.
Ако открия темата за раждането , ще опиша и моите преживелици.
Съжалявам, че ви развалих настроението!!! Cry




Цитат на: lilita
За жалост, мила Кейт и всички останали бъдещи мами от Б-с, условията в нашата болница съвсем не са блестящи. Освен това с което Лиорена ме цитира нееднократно има и други неща които трябва да знаете.
Първо, не забравяйте да си носите спално бельо,нощница, еднократни чаршафи, лигнин за самото раждане. Болницата не ги осигурява.
По въпроса за уговорката - според мен е задължителна, независимо дали с лекар или акушерка. Част от тях работят на "колкото дадеш", но и иначе тарифите не са като в София.
Останала съм с впечатлението /от разкази на приятелки/ че бургаските доктори не изнудват за пари - ако сам не подемеш инициативата предварително за даси осигуриш по-добри грижи.
За мен лично лошото започва след раждането. Подгответе се за голяяяяма мръсотия и мизерия. Уж санитарките чистят всеки ден но всъщност само разхождат парцала из стаята и размазват мръсотията. За тоалетните не ми се говори - те не са мръсни, те направо са черни. А хлебарките за които сигурно сте чували, съвсем не са измислица. Когато през нощта отвориш вратата на банята, виждаш стотици които се разбягват, уплашени от светлината. /нещо като в общежитията на Студентски град в София, който е живял там, ще ме разбере/. Иначе животинките си лазят из стаите съвсем спокойно, дори и по бебешките креватчета. Като си спомня как постоянно ги преследвах с един чехъл да ги трепя ме напушва смях, ама тогава ми се ревеше.
Друго - на родилките никой не идва да им прави тоалет в дните след раждането. Тук някъде прочетох че в Софийските болници така се процедирало ама не съм много сигурна.
За бебето идват да те питат по 1-2 пъти дневно: Всичко наред ли е? Аз обаче откъде да знам какво значи наред, след като за пръв път виждам толкова малко бебе. Докато си отвориш устата да им отговориш и вече са излезли от стаята.
За кърменето никой не ни обясни как става, само ни питаха дали се изцеждаме, а ние гледахме като марсианки. На втория ден се окопитих и хванах една акушерка все пак да ни обясни. На три часа, веднъж от едната гърда, веднъж от другата - и това беше всичко. За бебетата никой не ни предложи адаптирано мляко, а те се скъсваха да плачат. Когато питахме по каква причина плачат, ни отговаряха:Ами защото са новички![/color]
Ух, май много ви наплаших! Но има и нещо много положително - изписват те едва на 3-ия ден ако си раждала нормално.
Така че без паника и смело с корема напред!!! Grinning  Simple Smile  Simple Smile  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 250
Цитат на: Liorena


Аз лично съм измумена, не, аз, нямам думи просто........



Цитат на: stella77


 Rage  Rage  Rage И аз нямам думи.....  Rage  Rage  Rage

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ужасена съм! #Cussing out Много ми е мъчно за майките, които е трябвало да преминат през такива унижения, и то през най-хубавя и емоционален момент в живота им.......

# 3
  • Мнения: 1 517
ne trapki a trapishta me pobiha
no za sajalenie v nashta mila rodina e taka
kuraj na maikite koito shte rajdat tam

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Отвратително е. Меко казано.
В този Бургас една болница с родилно отделение ли има? Или навсякъде е еднакво?
Била съм в няколко болници по различни поводи, половината в дълбока провинция и такова нещо не съм виждала.
С риск Лиорена пак да се изсмее на мнението ми, най-малкото което трябва да правят жените минали през това е да подадат оплакване - не знам къде, поне в ХЕИ!
Поне да им стежнят живота на персонала с проверки и глоби...
Грозна работа!

# 5
  • Мнения: 285
Тъжно и унизително е! И страшно...защото за огромно съжаление всичко това се е случвало, но и ще се случва...
Повярвайте ми никакви оплаквания никъде не вършат работа! Точно и заради това има такива доктори.
Пак ще си кажа - докато не се направи нещо по-мащабно и наистина сериозно, няма да има бързо подобрение на проблема.
Никой не е застрахован, но го осъзнаваме едва когато се случи на нас /казвам го и от опит/, както и с много други неща в живота...
Жалко...болка е...децата са Любовта ни...бъдещето ни...

# 6
  • Мнения: 10 257
лелеееее ще си счупя компа от яд. лелееее как не мие е тоя кретен тука жална му майка - не знам тогава за кого щяха да пишат че се е "нацапал с лайна". като му отнемат дипломата за доктор и като впишат и причината за която са го изритали от болницата и за метач няма си намери място. ама тъй е -докато ни тъпчат и никой не се оплаква тъй ще е още дълго време. аз много се съмнявам тази женица дали се е оплакала на някого. глупаци такива. ама такъв тряба да го извардиш на улицата и да му натрошиш кокалите, понеже явно то и да се оплачиш все тая. абе докато не се "нацапа с лайна" независимо по какъв начин няма да стане. (ае извинявайте за простотиите ама по тази тема по-лааскаво не мога да се изкажа).

# 7
  • Мнения: 466
Често ви казвам , сълзите ми потекоха от яд , че не мога да стана , да отида и да и се разкрещя.
Макар че няма некакво значение -д-ра беше жена.Използвах думата доктор като титла, а не като назоваване на определен пол.
Преди един месец в болницата се получи дарение за незнам си колко хиляди лева- шишета на Чико.Имам позната сестра в интензивното и я попитах къде са шишетата, тя каза че повечето работи изчезват под претекст, че ги давали на циганките.Когато идвали проверки те знаели предварително и подготвяли всичко.
Вие си нямате представа с какви дрипи повиват децата ни-скъсани, с дупки колкото дланта ми.Когато поисках друга пелена, че малкия беше повърнал ми казаха да я обърна от обратната страна.
Надявам се след 5 г. поне нещата да са се подобрили поне малко.Семейният план е тогава да имаме второ дете, живот и здраве.
 Rolling Eyes

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Ами затова и пуснах тази нова тема, защото чашата според мен вече преля с тези истории от днес.

просто как е възможно да съществува болница, където не правят клизма преди рабдането?

и как е възможно да лазят хлебарки по бебетата?

Ама ТВ я има само за Старозагорската болница и болните от Хепатит С, но за други места ТВ мълчи и никой един репортаж не може да направи......нека пък цяла БГ да види тези родилни домове на какво приличат....и тези доктори......не само в Бургас, предполагам че и на други места има подобна картинка.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: stella77
Често ви казвам , сълзите ми потекоха от яд , че не мога да стана , да отида и да и се разкрещя.
Макар че няма некакво значение -д-ра беше жена.Използвах думата доктор като титла, а не като назоваване на определен пол.
Преди един месец в болницата се получи дарение за незнам си колко хиляди лева- шишета на Чико.Имам позната сестра в интензивното и я попитах къде са шишетата, тя каза че повечето работи изчезват под претекст, че ги давали на циганките.Когато идвали проверки те знаели предварително и подготвяли всичко.
Вие си нямате представа с какви дрипи повиват децата ни-скъсани, с дупки колкото дланта ми.Когато поисках друга пелена, че малкия беше повърнал ми казаха да я обърна от обратната страна.
Надявам се след 5 г. поне нещата да са се подобрили поне малко.Семейният план е тогава да имаме второ дете, живот и здраве.
 Rolling Eyes



тази докторка, и не само тази, ами докторът от Габрово с историята на Фън, ами лекарите направили чудовищното нещо с Мария (дъщерята на Искра), ами всички останали истории, разказани тук и....всички докори, които до ден днешен практикуват същата професия......

# 10
  • Мнения: 6 315
Нямам думи!

# 11
  • Мнения: 1 341
НЕеее просто нямам думи. що за човек е този доктор. Извинявайм се, ама той не извършва ли това физиологично действие. Да съгласна съм, че не е приятно, ама ИЗВИНЯВАЙ МНОГО защо си ставал лекар. НЕеееее наистина нямам думи

# 12
Направо сам потресена, то бива, бива простотия ама това е прекалено. Съчуствам искрено на всички майчета, които са минали през този ад. Все пак мисля, че трябва да се мобилизирате и да обърнете внимание на пресата, ако никой не го нправи нещата няма да се променят.  То това важи за много неща в БГ, ама незнам защото се оставяме да ни тъпчат.
Не искам никой да обида и аз живея в таз държава,просто ми става мъчно като слушам такива страхотии. Close

# 13
  • Мнения: 612
МИЛИЧКИ, повечето майки нямат избор на кого да се оплачат, нали чудото ще се забрави след 3 дни и пак никой няма промени условията, ама те нямат "беналгин"/поисках за глава/ абе лепенка нямат, разбирате ли ?За това трябват пари , а пари отдавно няма.А и да се оплачат - "после нали пак при нас ще раждаш"- реплика- са  казвали  на др. майки.
Аз имах избор за раждането - можех и в София, по др. причини не родих там, ако има следващ път няма да се замислям!Както и да е аз имах ама знаете ли колко майки нямат избор, но те са зависими от тях , а да не говориме че все ще се покрият - все на някои си "човек" или ще се оправдават.За съм - ГЛАСНОСТ - на мен ми е лесно, но другите?Всички се познават една гилдия са, абе не дай си боже пак да опреш до тях/колко са лекарите-една болница и града не е кой знае колко голям/??????  
Е малко хаотично и емоционално, извинете , може и да пропускам нещо.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Недейте да си мислите, че това е само в Бургас. Сигурна съм, че навсякъде има подобни изроди. За репортажът - според мен те 1005 ще са информирани предварително и пак нищо няма да се види. Ще ви дам пример с Тина Киркова(Св. София). Чистеха хората, ама пушеха в предродилното отделение - говоря ви за ноевмри месец с всичко отворени прозорци - студ, вратите на залите отворени, гърми сериал от телвизора на сестрите, маса в средата на коридора с пиене, ядене и купища цигари. И отвреме навреме - провикване към някоя раждаща - ""Ма к'во си се развикала и  ми пречиш да вечерям, това да не  е сладкарница - ми ще те боли, да не искаш кафенце да ти донеса???" Лежах 2 дни в реанимация , на втория сутринта се разбра, че ще идват от ХЕИ - ако знаете само как се разтичаха - доктори, санитарки, сестри - всички си нахлузиха чехлите, с които по принцип са задължени да ходят и шапките, падна едно чистене за норматив, ХЕИ дойде, Григорова им се усмихваше мило и ги развеждаше - изобщо всичко беше чудесно. Така че освен скрита камера - за друго нямам идея. Винаги иначе отнякъде ще изтече информация. Да не говорим за следродилно отделение в същата болница - няма да си кривя душата - много чисто, но какво да си говорим за персонала. Раждах със секцио и 2 дни в реанимация - когато отидох да си видя детето ми го изкараха с количката - затвориха вратата . На въпроса ми как да го взема - ами първо дете ми е , никога не съм виждала толкова малко човече - отговора беше: "Ами хващате го, и го взимате" Адски готино . Добре че имаше едно майче с 2-ро детенце та, тя ми обясни как да го вдигна, да го гшна и т.н Ами когато ден по-късно докато го хранех с биберон се задави и аз с все цялата си операция едвам кретайки се завтекох да питам какво да го праевя това дете - "Ми дайте му вода" - "Ми с к'во да му я дам с шепи ли?" Ами когато на следващия ден следобед 10 минути преди храненето всичко бебета бяха изкарани с количките си пред стаите на майките - защото имаше филм за гледане - как така ще чакат да се точат разни навлеци и да си взимат децата. Представяте ли си колко хубаво ми беше да чуя детето си да пищи в коридора. Ами , ами...много са случките, навсякъде стават. Незнам какво да кажа и аз вече.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Kakто вече писах по повод случилото се с недоносеното бебче - дайте да направим нещо.То се е видяло, че ни е тъпа държавата и че "изключителните грижи за майките и децата", които тя полага, ги има само в Конституцията Close ако сами не си помогнем, няма кой...Предлагам да се организираме и да вдигнем малко шум.Толкова злоба съм набрала, че мога да изям с парцалите някой и друг доктор и двама-трима политици!!!

# 16
  • Мнения: 370
Аз по тази тема гледах да не изказвам мнение, защото ще съм доста рязка, но нещо ми натежа. Аз съм родолюбец, избрах да остана в България и избрах българско гражданство. Тук е домът и коренът ми.  Обаче има една истина, и тя е много болезнена- а именно, че основната житейска философия на българина се корени в простата поговорка "Преклонена главица сабя не я сече". Пораженческо мислене си е това! Дайте да си го кажем направо- то е ясно, че при лекарите и акушерките и прочее персонал рядко се забелязва човечност. Обаче също така пределно ясно ни е, че си имаме права, нали така?! Само че кой очакваме да свърши нашата работа? Защо на някоя реплика- унизителна и противна, на отвратително отношение реагираме със скрити сълзи в тоалетната? Ако всяка майка и всеки баща се разкрещи, ако подаваме жалби и оплаквания, дали нещата ще са същите? И аз видях как един познат страдаше поради лекарска грешка, поради която имаше риск за детето му. Обаче след като бебето се оправи, той си замълча. А иначе обясняваше как ще вдигне патърдия и какво ли не още... Обаче ... Позната на близо 40 години ще роди дете с Даун, защото докторът не я е пратил на изследвания, когато е трябвало... А ние не сме длъжни да знаем всичко и не всеки може да си позволи частен прием... Защо си мълчим? Разбира се, че трябва да се направи нещо- но не веднъж, инцидентно, да пратим писмо някъде и да чакаме някой да ни отговори или поне чуе. Трябва постоянно да се "бръмчи" и да се говори за това. Защо студентите за някакво си увеличение на цената на абонаментните карти спират работата на толкова хора, гълчат и се разправят, а ние, НИЕ, които раждаме децата на България, своите деца- изстрадани, очаквани, желани- просто си мълчим и си седим пред компютрите и се оплакваме? Кой ни чува тук? Споделяме с мъжете си, рядко с майките си... Молим се да не се случи на нас. Аз няма да се оставя да ме тъпчат- плащам си данъците и сметките- при това навреме, плащам си осигуровките, дупча си билетче в градския транспорт и не крада ток, нито пък вода. Искам да спя спокойно и да мога да се погледна в огледалото без срам. И след като аз играя по правилата, изисквам същото от хората, чийто заплати плащам аз, плащате вие, плащат родителите и близките ни. Ако те нямат съвест, ще имат страх. Иначе ще насъскам котката по тях  Simple Smile .

# 17
  • Мнения: 285
Цитат на: Гизи
Аз по тази тема гледах да не изказвам мнение, защото ще съм доста рязка, но нещо ми натежа. Аз съм родолюбец, избрах да остана в България и избрах българско гражданство. Тук е домът и коренът ми.  Обаче има една истина, и тя е много болезнена- а именно, че основната житейска философия на българина се корени в простата поговорка "Преклонена главица сабя не я сече". Пораженческо мислене си е това! Дайте да си го кажем направо- то е ясно, че при лекарите и акушерките и прочее персонал рядко се забелязва човечност. Обаче също така пределно ясно ни е, че си имаме права, нали така?! Само че кой очакваме да свърши нашата работа? Защо на някоя реплика- унизителна и противна, на отвратително отношение реагираме със скрити сълзи в тоалетната? Ако всяка майка и всеки баща се разкрещи, ако подаваме жалби и оплаквания, дали нещата ще са същите? И аз видях как един познат страдаше поради лекарска грешка, поради която имаше риск за детето му. Обаче след като бебето се оправи, той си замълча. А иначе обясняваше как ще вдигне патърдия и какво ли не още... Обаче ... Позната на близо 40 години ще роди дете с Даун, защото докторът не я е пратил на изследвания, когато е трябвало... А ние не сме длъжни да знаем всичко и не всеки може да си позволи частен прием... Защо си мълчим? Разбира се, че трябва да се направи нещо- но не веднъж, инцидентно, да пратим писмо някъде и да чакаме някой да ни отговори или поне чуе. Трябва постоянно да се "бръмчи" и да се говори за това. Защо студентите за някакво си увеличение на цената на абонаментните карти спират работата на толкова хора, гълчат и се разправят, а ние, НИЕ, които раждаме децата на България, своите деца- изстрадани, очаквани, желани- просто си мълчим и си седим пред компютрите и се оплакваме? Кой ни чува тук? Споделяме с мъжете си, рядко с майките си... Молим се да не се случи на нас. Аз няма да се оставя да ме тъпчат- плащам си данъците и сметките- при това навреме, плащам си осигуровките, дупча си билетче в градския транспорт и не крада ток, нито пък вода. Искам да спя спокойно и да мога да се погледна в огледалото без срам. И след като аз играя по правилата, изисквам същото от хората, чийто заплати плащам аз, плащате вие, плащат родителите и близките ни. Ако те нямат съвест, ще имат страх. Иначе ще насъскам котката по тях  Simple Smile .


Всичко написано тук ме кара все повече да вярвам!
И аз избрах да остана в България. Живяла съм в западна държава, където е семейството ми /майка ми и сестра ми/ от дълги години. Предпочеох да се върна тук и да бъда себе си. Имам и хубави,и за съжаление лоши моменти от това си завръщане. Погубиха ми едно дете, и вярвайте ще направя всичко възможно това да не се случи със слънчицето което чакам в момента!!! Абсолютно съм съгласна че когато си търсим правата и вдигаме шум, отношението към нас се променя...към добро! Вярно , че не познавам осъден доктор за безчинства, но познавам такива дето се крият в миша дупка от страх. Но, не е достатъчно. Ако сме повече, ако дадем гласност, ако обединим любовта си в желанието си за едно добро бъдеще на децата ни, ще бъдем забелязани, чути за да постигнем ако не друго, то поне началото на промяната. Естествено, трябва да сме наясно и с трудностите които ни очакват, да имаме реален поглед за да не се отчайваме.
Аз съм готова да се включа във всичко което обсъдим и приемем като вариант за действие!

# 18
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Ина
Цитат на: Гизи
Аз по тази тема гледах да не изказвам мнение, защото ще съм доста рязка, но нещо ми натежа. Аз съм родолюбец, избрах да остана в България и избрах българско гражданство. Тук е домът и коренът ми.  Обаче има една истина, и тя е много болезнена- а именно, че основната житейска философия на българина се корени в простата поговорка "Преклонена главица сабя не я сече". Пораженческо мислене си е това! Дайте да си го кажем направо- то е ясно, че при лекарите и акушерките и прочее персонал рядко се забелязва човечност. Обаче също така пределно ясно ни е, че си имаме права, нали така?! Само че кой очакваме да свърши нашата работа? Защо на някоя реплика- унизителна и противна, на отвратително отношение реагираме със скрити сълзи в тоалетната? Ако всяка майка и всеки баща се разкрещи, ако подаваме жалби и оплаквания, дали нещата ще са същите? И аз видях как един познат страдаше поради лекарска грешка, поради която имаше риск за детето му. Обаче след като бебето се оправи, той си замълча. А иначе обясняваше как ще вдигне патърдия и какво ли не още... Обаче ... Позната на близо 40 години ще роди дете с Даун, защото докторът не я е пратил на изследвания, когато е трябвало... А ние не сме длъжни да знаем всичко и не всеки може да си позволи частен прием... Защо си мълчим? Разбира се, че трябва да се направи нещо- но не веднъж, инцидентно, да пратим писмо някъде и да чакаме някой да ни отговори или поне чуе. Трябва постоянно да се "бръмчи" и да се говори за това. Защо студентите за някакво си увеличение на цената на абонаментните карти спират работата на толкова хора, гълчат и се разправят, а ние, НИЕ, които раждаме децата на България, своите деца- изстрадани, очаквани, желани- просто си мълчим и си седим пред компютрите и се оплакваме? Кой ни чува тук? Споделяме с мъжете си, рядко с майките си... Молим се да не се случи на нас. Аз няма да се оставя да ме тъпчат- плащам си данъците и сметките- при това навреме, плащам си осигуровките, дупча си билетче в градския транспорт и не крада ток, нито пък вода. Искам да спя спокойно и да мога да се погледна в огледалото без срам. И след като аз играя по правилата, изисквам същото от хората, чийто заплати плащам аз, плащате вие, плащат родителите и близките ни. Ако те нямат съвест, ще имат страх. Иначе ще насъскам котката по тях  Simple Smile .


Всичко написано тук ме кара все повече да вярвам!
И аз избрах да остана в България. Живяла съм в западна държава, където е семейството ми /майка ми и сестра ми/ от дълги години. Предпочеох да се върна тук и да бъда себе си. Имам и хубави,и за съжаление лоши моменти от това си завръщане. Погубиха ми едно дете, и вярвайте ще направя всичко възможно това да не се случи със слънчицето което чакам в момента!!! Абсолютно съм съгласна че когато си търсим правата и вдигаме шум, отношението към нас се променя...към добро! Вярно , че не познавам осъден доктор за безчинства, но познавам такива дето се крият в миша дупка от страх. Но, не е достатъчно. Ако сме повече, ако дадем гласност, ако обединим любовта си в желанието си за едно добро бъдеще на децата ни, ще бъдем забелязани, чути за да постигнем ако не друго, то поне началото на промяната. Естествено, трябва да сме наясно и с трудностите които ни очакват, да имаме реален поглед за да не се отчайваме.
Аз съм готова да се включа във всичко което обсъдим и приемем като вариант за действие!


  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

Просто нямам какво да допълня.

# 19
  • Мнения: 2 529
За родилите мами може да се стори незначителен този постинг, но за тези като мен, които трябва да влезнат и да раждат първо дете си е от значение...Става дума за едно съвсем просто нещо - нормално отношение към теб! Вярно, че от години не бях ходила в държавно здравно заведение и съм свикнала на друго, но вчера бях в "Шейново", омотах се по етажите и попитах една лекарка накъде е изхода, а тя се направи, че ме няма въобще. И коя мислите се оказа тя - прочутата д-р Богословова (началник отделение и т.н.), познах я от едно интервю с нея в сп. 9 месеца. От яд изчетох интервюто вкъщи и знаете ли какво казва тя в него?! Че днешните родилки са лигави, не търпят болка и имали много изисквания, а едно време не било така - е, това не е прав текст, но става ясно...
Въпросът ми е, ние които отиваме да раждаме, какви изводи трябва да си направим и въобще какви права имаме ние и какви лекарите? И още нещо - лекар ми каза, че в САЩ акушер-гинеколозите са едни от най-съдените специалисти и затова си вършат свестно работата, а тук някой да е чувал за осъден акушер-гинеколог?

# 20
  • Мнения: 612
mili4ka , kiki27,a az kakvo kazah za "gildiata" nikoi lekar v lekarska komisia niama, ili riadko shte priznae lekarska greshka!

# 21
  • Мнения: 5 647
Цитат
вчера бях в "Шейново", омотах се по етажите и попитах една лекарка накъде е изхода, а тя се направи, че ме няма въобще. И коя мислите се оказа тя - прочутата д-р Богословова (началник отделение и т.н.), познах я от едно интервю с нея в сп. 9 месеца.


Определено е много дръпната както в отношението си към родилките, така и към докторите- нейните колеги. Но иначе е добра като специалист и никога няма да остави родилка, защото не е платила. Но за езика и държанието й- нямам думи!!! Close

# 22
  • Мнения: 10 257
Лиорена и на мен не са ми правили клизма (просто тук в САЩ май са го отхвърлили, както и никой не те бръсне), но с подобни изявления никой не се е обръщал към мен. Е вярно че моето раждане покрито от застраховката ми струваше 30 000$, но не мисля че в БГ  безплатното раждане е безплатно също. САмо като ви слушам колко пари сте пръснали за прегледи, рушвети, уговрки хич не ми прелича на безплатно. Та малко се отклоних оная торба дето се е нарекла докторка далеч не е в правото си да унижава когото и да е и то точно в този момент. Но няма смисъл да голословнича. Тия хора само бой може да ги оправи. Докато не се чуе за един двама пребити нема стане. Ама кой ли съпруг ще побеснее някой път. Луди хора много.

# 23
  • Мнения: 5 500
Цитат на: kiki27
Става дума за едно съвсем просто нещо - нормално отношение към теб!
         


Да, така е Sign Exclamation А, аз като казвах, че ще родя в частна клиника ми казваха: ама, защо те лекарите са същите, само грешни пари....

Те същите, но отношението различно  Confused нормално, нали Confused: Sign Exclamation

# 24
  • София за сега
  • Мнения: 194
Цитат на: BILIANA
mili4ka , kiki27,a az kakvo kazah za "gildiata" nikoi lekar v lekarska komisia niama, ili riadko shte priznae lekarska greshka!


Тук си абсолютно права Cry
И двамата ми родители бяха лекари.Това което аз съм слушала 100%съвпада с мнението на Биляна.
За съжаление и в съда винаги ги оправдават

# 25
  • Мнения: 10 257
прави прави, но тук има свидетел на раждането, който също е доктор-по-точно анестезиолога присъстващ на раждането. и следи и записва всичко, всичко. и после в акта за раждането на детето ми си пише името и се подписва. и аз отначло като разбрах и се изсмях(глей ся как разсъждава българин): че не могат ли да му бутнат на този свидетел някой долар, а те ми отговарят че никой доктор не бил луд да си плюе един път на достойнството, втори път на дипломата си. лелеее викам елате да ви покажа един сайт да видите какво са писали бг майчета-не можел ли доктор да си плюе на достойнството и на дипломата. плюе и лижи.

# 26
  • София за сега
  • Мнения: 194
Цитат на: vici75
прави прави, но тук има свидетел на раждането, който също е доктор-по-точно анестезиолога присъстващ на раждането. и следи и записва всичко, всичко. и после в акта за раждането на детето ми си пише името и се подписва. и аз отначло като разбрах и се изсмях(глей ся как разсъждава българин): че не могат ли да му бутнат на този свидетел някой долар, а те ми отговарят че никой доктор не бил луд да си плюе един път на достойнството, втори път на дипломата си. лелеее викам елате да ви покажа един сайт да видите какво са писали бг майчета-не можел ли доктор да си плюе на достойнството и на дипломата. плюе и лижи.


В щатите сигурно.....Тук сме България Cry  Cry  Cry

# 27
  • Мнения: 1 341
Знаете ли, че от както прочетох за онова момиче, че се е изпуснало, само за това мисля. Добре, ами ако като ми направят клизма, има ли вероятност да се изпусна при напъване Confused:
 Моя термин е на 24 април и направо изпадам в ужас. вече даж не ме е страх от родилните болки, а само мисля за това. Аз имам един проблем. От началото на осмия месец съм с постоянно разтроййство (обикновенно казват, че бремените са със "стегнат" стомах) и нещо още по ужасяващо - постоянно пръцкам Embarassed . Даже не се усещам как го правя. Днес съм на консултация. На миналата д-ра ми каза, че днес ще ми прави гинекологичен преглед. ОБАЧЕ, след прочетеното в тази тема, направо ме е срам да се кача на стола. Ами ако пръцна Embarassed  Embarassed  Може на някой да му се стори много смешно, но мен ме е срам. Иначе д-ра ми е много печен и дружелябен .....

# 28
  • Мнения: 237
Я не се притеснявай излишно! Това са съвсем естествени неща и не бива да се подтискаш. А пък и както казваш си в добри ръце Sign Exclamation Срамно е поведението на онези, чиято професия предполага хуманност и грижа за човека, а не  на тези, които даряват живот. Мисли си за хубавите мигове, които ти предстоят след появата на малкото слънчице....и спокойно!!! Леко раждане ти желая на едно много, много сладко и здраво бебенце!

# 29
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Evjeni
Знаете ли, че от както прочетох за онова момиче, че се е изпуснало, само за това мисля. Добре, ами ако като ми направят клизма, има ли вероятност да се изпусна при напъване Confused:
 Моя термин е на 24 април и направо изпадам в ужас. вече даж не ме е страх от родилните болки, а само мисля за това. Аз имам един проблем. От началото на осмия месец съм с постоянно разтроййство (обикновенно казват, че бремените са със "стегнат" стомах) и нещо още по ужасяващо - постоянно пръцкам Embarassed . Даже не се усещам как го правя. Днес съм на консултация. На миналата д-ра ми каза, че днес ще ми прави гинекологичен преглед. ОБАЧЕ, след прочетеното в тази тема, направо ме е срам да се кача на стола. Ами ако пръцна Embarassed  Embarassed  Може на някой да му се стори много смешно, но мен ме е срам. Иначе д-ра ми е много печен и дружелябен .....


Ох, Evjeni, аз също ужасно съм се притеснила, защото все слушам другите бременни как постоянно имат запек, а аз нито веднъж през бременността не съм имала. 2-3 пъти имах разстройство даже и за всеки случай реших да дам и фекална проба за изследване за бактерии и споделих с гинеколожката ми всичките си притеснения. Не се притеснявай да говориш с твоя лекар, знам че темата е гадничка, но лекарите са за това!
А пък стомашните разстройства някой път стават и от нерви и притеснения, но е хубаво да си спокойна, че не е нещо опасно за бебето...

# 30
Бих искала да споделя моето мнение с вас майки от форума.
Моята бременност е още в началото и ще се радвам всичко до раждането да протече успешно.
След всичко това което съм чувала и преди и сега, категорично съм решена да раждам в частна клиника, каквато има от известно време във Варна.Една позната вече роди там и е доволна.Доколкото съм информирана сумата която се заплаща е около 600 лв..Не ча са ни излишни тези пари, но за първо раждане предпочитам да се лишим от нещо друго но не и да изживея подобна ситуация.А като се познавам, хич не мълча в такива ситуации--но след като сте съм в по-неизгодната позиция, т.е. живота ми сте зависи от тези пред които едва ли ще премълча.....Така че  най-добрия вариант е да си платя.

Но си давам сметка че има майки които може би не могат да си позволят да отделят 600лв.

Минава ми една идея която сигурно ще прозвучи много абстрактно на много хора, но това не значи че е невъзможна за реализация.
Всичко опира до там и то не само по отношение на този проблем-дали ще се намерят достатъчно мотивирани хора да постигат целите си и да отстояват позицията си.

Идеята ми е следната(и тя е спонтанна-т.е. отворена за промини):
1.Основава се неправителственна организация (най-логично ми се струва от майки раждали вече в мизерията на болниците, което не изключва хора като мен).
2.Целта на тази организация ще е широко да популяризира ситуацията в родилните отделения и то основното ще е всички бъдещи майки да разберат какво ги очаква.
Мисля че управляващите и предишните и сегашните знаят как стоят нещата, но явно е трудно хора идващи за по един мандат, много от тях новоизлюпени политици, да изработят механизмите които да даведат до по-добра ситуация там където има поблеми.Не визирам никого.Това е впечатлинието ми от политиците като цяло.От тях има и хора които уважавам и ценя.
Затова популяризирането трябва да е насочено към евентуалните потърпевши-бъдещите майки.
Целта е част от тях навреме да се ориентират към частните клиники, т.е. навреме да предвидят този разход от 600 лв.
3.Другата цел на организацията ще е да набира средства за майките които са социално слаби.И естественно трябва да се изработи някакав механизъм -критерии на кои бъдещи майки да се отпусне тази сума.

И на практика какво че се получи:

Там където има сигнали за мизезерия в родилното отделение или лошо отношение на персонала част от бременните ще се откажат да раждат там, тъй като са информирани за ситуацията от сигурен източник(настоящи майки с лош опит) и са успели да си усигурят финансовите средства.
А социално слабите ще бъдат подпомогнати.

Резултата е че проблемното родилно отделение остава без пациенти, а персонала без работа.
Ако проблема е в мизерията, а не в персонала(той е да приемем е монго добре обучен и с изключително отношение към родилките) сигурна съм че ще се намери начин този персонал да постави проблема по-настоятелно пред администрацията която трябва да го реши или да помогне с някакви средства, а друга час да се набавят от Финансовата помощ която се отпуска от Европейския съюз(факт е че не успяваме да усвоим средствата--от една страна администрацията, от друда предприемачите в България) или от неправителствени организации.

Ако проблема е и в персонала--оставайки без работа-предполагам това ще му се отрази здравословно.Нямайки пациенти едно отделение е логично да бъде закрито.

Сигурно вече ви досадих, но само да се ужасяваме и да каментираме ситуацията-мисля не помага кой знае колко.
Т.е. трябва да се действа.
Най-добре би било държавата да е богата и нашите проблеми като данакоплатци да се решават от държавната администрация.Но уви не е точно така, така че ако искаме по-скоро да ни се случват по-позитивни неща трябва да поемем инициативата за проблеми от различен характер.

Имало е и по-лоши дни за България!Така че повече оптимизъм ...и  дийствие.

Приемам мненията ви каквито и да са те и съм сигурна че в диалога, в чуването и на другата позиция се взимат верните решения и се раждат революционните идеи.

Поздрави!!!

# 31
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: biss
Бих искала да споделя моето мнение с вас майки от форума.
Моята бременност е още в началото и ще се радвам всичко до раждането да протече успешно.
След всичко това което съм чувала и преди и сега, категорично съм решена да раждам в частна клиника, каквато има от известно време във Варна.Една позната вече роди там и е доволна.Доколкото съм информирана сумата която се заплаща е около 600 лв..Не ча са ни излишни тези пари, но за първо раждане предпочитам да се лишим от нещо друго но не и да изживея подобна ситуация.А като се познавам, хич не мълча в такива ситуации--но след като сте съм в по-неизгодната позиция, т.е. живота ми сте зависи от тези пред които едва ли ще премълча.....Така че  най-добрия вариант е да си платя.

Но си давам сметка че има майки които може би не могат да си позволят да отделят 600лв.

Минава ми една идея която сигурно ще прозвучи много абстрактно на много хора, но това не значи че е невъзможна за реализация.
Всичко опира до там и то не само по отношение на този проблем-дали ще се намерят достатъчно мотивирани хора да постигат целите си и да отстояват позицията си.

Идеята ми е следната(и тя е спонтанна-т.е. отворена за промини):
1.Основава се неправителственна организация (най-логично ми се струва от майки раждали вече в мизерията на болниците, което не изключва хора като мен).
2.Целта на тази организация ще е широко да популяризира ситуацията в родилните отделения и то основното ще е всички бъдещи майки да разберат какво ги очаква.
Мисля че управляващите и предишните и сегашните знаят как стоят нещата, но явно е трудно хора идващи за по един мандат, много от тях новоизлюпени политици, да изработят механизмите които да даведат до по-добра ситуация там където има поблеми.Не визирам никого.Това е впечатлинието ми от политиците като цяло.От тях има и хора които уважавам и ценя.
Затова популяризирането трябва да е насочено към евентуалните потърпевши-бъдещите майки.
Целта е част от тях навреме да се ориентират към частните клиники, т.е. навреме да предвидят този разход от 600 лв.
3.Другата цел на организацията ще е да набира средства за майките които са социално слаби.И естественно трябва да се изработи някакав механизъм -критерии на кои бъдещи майки да се отпусне тази сума.

И на практика какво че се получи:

Там където има сигнали за мизезерия в родилното отделение или лошо отношение на персонала част от бременните ще се откажат да раждат там, тъй като са информирани за ситуацията от сигурен източник(настоящи майки с лош опит) и са успели да си усигурят финансовите средства.
А социално слабите ще бъдат подпомогнати.

Резултата е че проблемното родилно отделение остава без пациенти, а персонала без работа.
Ако проблема е в мизерията, а не в персонала(той е да приемем е монго добре обучен и с изключително отношение към родилките) сигурна съм че ще се намери начин този персонал да постави проблема по-настоятелно пред администрацията която трябва да го реши или да помогне с някакви средства, а друга час да се набавят от Финансовата помощ която се отпуска от Европейския съюз(факт е че не успяваме да усвоим средствата--от една страна администрацията, от друда предприемачите в България) или от неправителствени организации.

Ако проблема е и в персонала--оставайки без работа-предполагам това ще му се отрази здравословно.Нямайки пациенти едно отделение е логично да бъде закрито.

Сигурно вече ви досадих, но само да се ужасяваме и да каментираме ситуацията-мисля не помага кой знае колко.
Т.е. трябва да се действа.
Най-добре би било държавата да е богата и нашите проблеми като данакоплатци да се решават от държавната администрация.Но уви не е точно така, така че ако искаме по-скоро да ни се случват по-позитивни неща трябва да поемем инициативата за проблеми от различен характер.

Имало е и по-лоши дни за България!Така че повече оптимизъм ...и  дийствие.

Приемам мненията ви каквито и да са те и съм сигурна че в диалога, в чуването и на другата позиция се взимат верните решения и се раждат революционните идеи.

Поздрави!!!


Всичко това е много хубаво, но относно 600-те лв.:
1. Не всеки може да ги отдели
2. Основната цел, според мен, не би трябвало да е да пълним гушите на частните клиники, а да направим "нормалните" си болници, лекари и отношението им - европейско
3. Във Варна може да са 600 лв. Тук са 1000 $. Айде няма нужда!!!

# 32
  • Мнения: 466
тези предложения е по- добре да ги пишете в темата за институциите, за да може всичко да е на едно място.

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
само да попитам - к'ви са тия 600 лева.каква е тая евтения? Shocked  Shocked  Shocked идвам да раждам във Варна веднага:shock:  Shocked  Shocked В София, в държавна блница норамално раждане (с уговорка) ти е около 350 евро, а секциото нагоре, 2002г. работеха в US $, сега работят в евро.
за частните клиники, не искам да ти казвам колко струва едно раждане.

Каква е тази частна клиника, много ми стана интересно за тази никаква цена.

# 34
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Liorena
само да попитам - к'ви са тия 600 лева.каква е тая евтения? Shocked  Shocked  Shocked идвам да раждам във Варна веднага:shock:  Shocked  Shocked В София, в държавна блница норамално раждане (с уговорка) ти е около 350 евро, а секциото нагоре, 2002г. работеха в US $, сега работят в евро.
за частните клиники, не искам да ти казвам колко струва едно раждане.

Каква е тази частна клиника, много ми стана интересно за тази никаква цена.


 Laughing  Laughing  Laughing Ами, толкова са Laughing  Sign Exclamation По-точно са 650 лв за нормалното раждане с включен леглоден Laughing  Sign Exclamation И да видиш какъв наплив щом и от други градове идват тук да раждат Sign Exclamation

# 35
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Гизи
Обаче има една истина, и тя е много болезнена- а именно, че основната житейска философия на българина се корени в простата поговорка "Преклонена главица сабя не я сече". Пораженческо мислене си е това!


Абсолютно си права, Гизи! Аз никак не си мълча, та затова ме и уволниха от последната ми месторабота-търся си правата! И знаеш ли, както ги търсих, направих малоумното началниче на пух и прах пред още трима колеги, които в разговори с мен споделят идеите ми и неправдите, обаче тогва мълчаха като ГЪЗОВЕ, за да не си изгубят работата. А началничето имаше чичко от Канада с голям пост във въпросната фирма, и въпреки, че е тъпо парче, по-голямото началство му изпълнява прищевките. Както и да е. Лошото е,че двама от въпросните колеги, в последствие напуснаха, защото не издържаха, след тях и още двама....Ама работата е там, че когато трябваше не говориха!
99% от българите сме такива, затова и ще търпим мизерията по болниците и останалите простотии. Дано излезе нещо от тази инициатива с родителската организация и дано има повече смели майки и родители!

# 36
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Туфи
Цитат на: Гизи
Обаче има една истина, и тя е много болезнена- а именно, че основната житейска философия на българина се корени в простата поговорка "Преклонена главица сабя не я сече". Пораженческо мислене си е това!


Абсолютно си права, Гизи! Аз никак не си мълча, та затова ме и уволниха от последната ми месторабота-търся си правата! И знаеш ли, както ги търсих, направих малоумното началниче на пух и прах пред още трима колеги, които в разговори с мен споделят идеите ми и неправдите, обаче тогва мълчаха като ГЪЗОВЕ, за да не си изгубят работата. А началничето имаше чичко от Канада с голям пост във въпросната фирма, и въпреки, че е тъпо парче, по-голямото началство му изпълнява прищевките. Както и да е. Лошото е,че двама от въпросните колеги, в последствие напуснаха, защото не издържаха, след тях и още двама....Ама работата е там, че когато трябваше не говориха!
99% от българите сме такива, затова и ще търпим мизерията по болниците и останалите простотии. Дано излезе нещо от тази инициатива с родителската организация и дано има повече смели майки и родители!


  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

Туфи,
май ще излезе че всички варненки сме "един дол дренки". И аз като теб все се боря с вятърни мелници Banghead , ама си струва да се натрие носа на някое "началниче".
Давай, дерзай!  Laughing  Дано има повече хора като теб. А за НО на родителите ще я направим, обещавам. Ако трябва аз, ти, Афродита и още двама трима във Варна пак ще стане.
Все от някъде трябва да се започне, за да има промяна към по добро.



Liorena,
благодаря ти че си пуснала тема. Прочетох всичко не мога да повярвам, че се случва.
Това е тъжно и трагично, та не сме ли 2004 година? Вече се чудя.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 8
Искам да кажа,4е в Стара Загора е абсолютно същото като в Бургас.Има хлебарки,спалното белъо изобщо не може да се наре4е така,тоалетните са по-4ерни от ноща и са с клекало,а само раждалите майки знаят какво зна4и 4асове след раждане да ходиш до тоалетна кекнал.И няма топла вода!!! А като те доведат в стаята ти казват ако искаш да се измиееш банята е там.Ти отиваш изтощен и разбираш,4е няма осветление и трябва да оставиш вратата отворена поне малко и да се миеш със СТУДЕНА  вода!!!
А пък за беб4етата .....само на изписването идва някой измислен доктор и уж им прави преглед.В стаята ,която бях изписаха едното моми4е и идва там споменатия да прави преглед.И аз му казвам,4е беб4ето киха и питам нормално ли е това ,не може ли да го прегледа .А той ми отвръща ,,Прегледи се правят само на бебетата за изписване,,Представяте ли си???
За подси4ането не ми се говори.....А колко са груби тия дето сменят памперсите!!!Говорим си с моми4ето в стаята ,4е беб4овците не могат да су4ат и се притесняваме,откаде да знаем дали така трябва,а ония грубите се намесват и казват:,,Да,бе не ядат,като не ядат ,защо серът,,
Ох много ,много мога да разправям ! Това не е болница ,това не е отношение!!! А Родилното в СЗ е едно и една 4астна болница.И не съм много сигурна ,но мисля ,4е там е по евтино и от Варна -около 500 лева .Но майки от София ,ако това за вас е просто една заплата,то за майките тук полу4авали 120-150 заплата познайте как се събират.
Искам само да кажа още,4е това е една от малкото теми ,в която вси4ки майки са толкова единодушни.мисля,4е това е един добър знак!!!!
Но трябва ние да направим нещо! Наистина ни трябва някаква наша организация!!Защото в ХЕИ и Здравната каса е пълно със сигнали и жалби.И какво от това !? Те просто приемат поредната.....

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Pela

Liorena,
благодаря ти че си пуснала тема. Прочетох всичко не мога да повярвам, че се случва.
Това е тъжно и трагично, та не сме ли 2004 година? Вече се чудя.



Pela, прочете ли и постинга на barbarela и тогава прецени в коя година живеем.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Аре стига бе!Че аз по-добре да си раждам вкъщи!Поне имаме топла вода и нямаме хлебарки Close Не мога да кажа нищо повече, нямям думи просто...

# 40
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Добавям и тази история тук, защото мисля, че трябва да я видят повече хора! Това е от форума "Искам да забременея". Четете и се дивете! Imp

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2286

# 41
za sagalenie tova e fakt navsjakade i nikoi ne sme da se oplache, vsastnost vsjaka edna ot nas katovidi malkoto angelche i zabravja i ostavja vsichko na zaden plan. Jalko che zaradi takiva doktori i zaradi otnoshenieto po vreme na razdane mnogo semeistva ostvata s edno dete. Bolnomi e katonjakoja ot prijatelkite mi kage - izkam oste edno dete, dori poveche, obache tozi ad, koito go prezivjah - nikoga veche.
Eto zasto vinagi i v kluba i tuk vav foruma sam pisala che sam za v BG jenite da ragdat kato po sveta, v samostojatelna staja s tatkoto ili njakoi drug do neja. I togava se chudja dali doktora ste se dargi s men, pri uslovie che maga mi e do men...

No mili mami kakvoto i da pishem si ostavame bezglasni bukvi,
neka da pomislim kakvop mogem da napravim v tazi nasoka - da dadem glas za da se podobrjat tezi nechoveshki, varvarski uslovija pri koito balgarkata ragda v 21 vek.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Зъхи
Добавям и тази история тук, защото мисля, че трябва да я видят повече хора! Това е от форума "Искам да забременея". Четете и се дивете! Imp

направо я копирам:

Цитат на: Силвия Василева
Wa_wa,доколкото разбрах живееш във Враца..?Ако не греша, моля те ориентирай ме за някой наистина добър лекар на когото може да се доверя(ако знаеш).Защото напоследък покрай мен се случват ужасни неща,все по вина на некомпетенти лекари. Cry Ще ви разкажа накратко какво се случи преди 2 дни,с молба към всички вас много,МНОГО внимателно да подбирате лекарите си!
Преди 2 дни жената на наш много добър приятел роди.Ожениха се преди няколко месеца.Още от преди това правеха опити за бебе и след 4 месеца неуспех тъкмо се бяха притеснили че имат проблем и чудото стана.Тя роди с 2-3 седмици по.рано, но не това беше проблема.Раждането било много тежко,а отношението на лекарите отвратително.Непрекъснато и повтаряли каква жена е ,щом не може да роди детето си.Тя е щяла да умре при раждането, имала много наранявания на матката и най-вероятна няма да може повече да има деца.С адски мъки и унижения родила момченце с много дефекти.Главата му била несъразмерно голяма,имало фатални увреждания на мозъка и гръбначния стълб.Според лекарите във Враца нямало шанс да оживее,но я посъветвали ако все пак стане чудо и бебето оцелее-да го остави някъде,защото нямало да се развива добре и никога нама да стане пълнвоценен човек.Представете си какво и е било!В момента бебето е на операция в София, но и специалистите от там не му дават шансове.Според тях тези толкова много и сериозни дефекти са можели да бъдат установени още в 3-4 месец и бъде прекъсната бременността , ане да рискуват живата на момичета и да я прекарат през това изпитание.Но лекаря при който тя редовно ходеше на прегледи всеки път я уверяваше че ще има едно здраво момченце.Няма да ви казвам в какво състояни е е тя сега, нито пък мъжа и..(който преди време остана единствения оцелялот една ужасна катастрофа,в която умряха 3 наши приятели).Загубил е всякакво желание за живот...За съжаление имам още примери за некомпетенти лекари.Пак тук преди година почина бебето на едно друго момиче,а преди известно време и дядо ми(не го бяха зашили добре)Разбира се,имам примери и за добро отношение и за много успешни раждания..Но това ужасно ме притесни и депресира.Още повече че май ще се окаже че баща ми е сериозно болен и ще се наложи да го лекуваме отново тук.Страх ме е за него,за себе си ,защото искам бебе,страх ме е за.... всички
И ми е много мъчно!!!
Извинявам се за дългото и депресиращо излияние,но подобни неща ужасно ме развълнуват и искахда споделя с вас....

# 43
  • София за сега
  • Мнения: 194
Imp Дивим се ,дивим.................ама е  това е съсипан живот на колко хора заради лекарска немарливост.То и незнам немарливост дали е точната дума Imp  #2gunfire  #Sniper

Тези случки край нямат.  :nervous: Спомням си преди години майка ми ми беше разказвала подобна случка за в нейната болница Cry "Гледана" майката на видеозон 9месеца и когато детето се ражда  Cry без крак #2gunfire Викнали я като консултант тя дори не беше АГ ами вътрешни болести и като видяла взела да ги псува наред......ама какво то това.лекари=дебелокожи  Аз се опулих срещу майка си и почнах да заеквам ,а тя /цапната си беше във устата бог да я прости ама страшен специалист/ ми казва ами това е некадърник уж я гледа ама нищо не гледа и само гледа как да и измъкне парите  Imp ........ама виновни няма :nervous:
Сигурно ще се повторя няма осъден лекар или уволнен.....
Жалко че тези некадърните ги пускат да работят ,но пък нека не забравяме ,че има и много свестни и кадърни лекари

А за нас ако нещо не се промени оставаме си само с молитвите да не налетим на некадърник

# 44
  • Мнения: 52
какво да ви кажа  имах не леко раждане 12 часа бях обиждана и влачена защото неможех да отида сама до родилна зала една акушерка постоянно ми повтаряше каква лигла съм и т.п.но въпреки всичко съм безкрайно благодарна че сме живи и здрави и ако се реша за второ бебче пак там ще отида да раждам

# 45
  • Мнения: 2 978
какво да ви кажа  имах не леко раждане 12 часа бях обиждана и влачена защото неможех да отида сама до родилна зала една акушерка постоянно ми повтаряше каква лигла съм и т.п.но въпреки всичко съм безкрайно благодарна че сме живи и здрави и ако се реша за второ бебче пак там ще отида да раждам

Извинявай, на кого си благодарна за това отношение...??

Радвам се, че всичко е минало и сте здрави с бебо, но мисля, че в случая ртябва да си благодарна само на себе си, че си устояла на всичките тези мъки и обиди!!!

И ще родиш пак там??? Е, това не го разбирам- честно!!!

# 46
  • Мнения: 1 072
Нямам думи  #Cussing out
Наистина...
Милите момичета, които нямат избор.

# 47
  • Мнения: 498
лелеееееееееее
и аз си мислех че съм изживяла ужаса на живота си, а като чета тука излиза, че трябва да съм доволна!
много мъчно ми става, че може да има такива мижитурки нещастни, които щъкат насам-натам по болниците и живота на хората зависи от тях!
истина е обаче че в такава ситуация жената не е особено способна да си търси правата и да се разправя и разни малки душици се възползват с пълна сила от този факт :twisted
ситуацията е много, много тъжна- надявам се само да не е безнадеждно загубена............

# 48
  • Мнения: 252
Здравейте, много ми е мъчно че това наистина се случва в нашата "прекрасна и загрижена" за бъдещето си страна.
Аз също мога да разкажа за подобни случаи в града в които раждах - В.Търново. При нас има един велик АГ специалист които сигурно е изродил повече от половината община,  незнам дали е редно да спомена името му!
  Всички се натискат да раждат при него плащат луди пари и какво ли още не - ако се случи да раждаш а той не е на работа (а си си платила) трябва някой да отиде да го вземе(живее в едно близко село до града), но ако случайно това стане нощем няма начин да го закараш в болницата платил не платил това е положението. При него секцио например няма може да свика екип само ако вече си заминаваш и това е абсолятно сериозно. Когато аз отидох да раждам имаше една жена беше на 35 год. с първо дете, бебето беше доста голямо. Тя беше в предродилна повече от 48 часа въпросният лекар през цялото време и обясняваше че няма да я срежи въпреки всичко (жената просто не знаеше къде се намчира вече от болка от умора) тя трябвало да усети каква е тръпката на естественото раждане.Стоях на съседното легло и не можех да повярвам какви ги приказва тоя нещастник идеше ми да стана и да му разбия главата със стойката на системата. В крайна сметка жената роди с форцепс и страхотни разкъсвания.
За съжаление тя не е единственият случай - моя позната роди отново при него (след като си беше платила) , бебето също беше много голяма а тя горкат от земята едва се виждаше. Ходеше при него на консултации по време на бременноста и той прлез цялото време и казваше че няма да я мъчи, че нямало начин това голямо бебе да се роди по естествен начи ще я срежи и всичко щяло да бъде наред. Дойде момента да роди - след два дена и половина мъки (през които естествено не я срязаха) се роди здраво и хубаво бебе - да и е живо и здраво, само че майка му беше цялата синя в лицето от шамарите които е отнесла за да се свети - защото от болка и изтощение милата е припадала.
има още стотици такива случай, но за съжаление българите караме на принципа само да се отървем друго не ни интересува, че ще има други след нас майната им аз минах от там и те ще минат.Прави сте че няма осъден лекар и няма да има докъто седим и чакаме, това безобразие по бългалските болници трябва да спре, но за съжаление това няма да стане от само себе си.Трябва да се направи нещо - ако сами не се погрижем за себе си, ако сами не си помогнем, никой не може да ни помогне!
Затова майки бъдещи и настоящи търсете правата си не позволявайте да се гаврят с вас - ние не го заслужаваме!

Моето раждане беше леко и благодаря на господ без никакви усложнения - на никого не съм плащала и когато се навием да имаме още един бебок пак няма да платя - това се грешни пари откъде на къде трябва да плащаме - всички трябва да си вършат работата съвестно и професионално - те са лекари а не свинари (че те в някои свинеферми имат по-добро отношени отколкото в АГ отделенията - прасетата се приспиват преди да бъдат убити и какво ли още не). Това зависи само от нас от никой друг!!!! Не мълчете и не навеждайте глава!

 

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Не премълчавайте имената на такива т.н. лекари.
Колкото повече бъдещи майки знаят толкова по-добре.

# 50
  • Мнения: 2 978
................тя трябвало да усети каква е тръпката на естественото раждане

От къде на къде мъж ще го казва това на една жена.... Thinking

Много ми е чудно, той кога разбра каква е тръпката от това изживяване?

 От изживяването да се гаврят с теб, от изживяната болка и всичко останало?

# 51
  • Мнения: 353
За дядо Хаджирадев ли иде реч,мило майче?(Лиорена,ти като феникс се възроди Hug отново).
След като е изродил половината община и му плащат луди пари,значи има защо Wink!И откога трябва да се съдят гинеколози,които отказват секцио по  желание?Нали за тази прищявка си има частни АГ клиники!

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз не мисля, че условията са такива само в БУргас. ТОва е в ЦЯЛА БГ!
НЕ говорим за частни клиники дето си плащах 1000лв и нагоре и евентуално имаш условия.
ГОворим за обикновените държавни родилни домове... всичките са с лоши услови /не говорим за ВИП стаите/ и на всякъде има и добри специалисти вършещи си съвестно работата и имърши, дето не бива да се наричат доктори!

# 53
  • Мнения: 14 133
Да, така е има множество нищожества, на които мястото не им е в медицинските среди.

# 54
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не премълчавайте имената на такива т.н. лекари.
Колкото повече бъдещи майки знаят толкова по-добре.

# 55
  • Мнения: 4 546
 #Shocked #Shocked #Shocked
направо ми настръхна косата. че е ужасно в АГ-то в бургас съм чувала, но такива подробности не знаех  ooooh!
иначе някой пита дали само на 1 място можеш да раждаш в лбургас. доколкото знам - ДА! разбира се, във всяка клиника има кабинет АГ , но то си е само кабинет. частна  клиника има само 1 гинекологична. не знам дали можеш да родиш там, но за нищо на света не бих отишла в нея дори само на преглед. чувала съм само лоши неща за нея. впрочем, тя е същата, за която скоро се говори по ТВ - че лекарят учил сина си и замалко 2 жени не умрели.
като си помисля, че един ден и аз в АГ-то ще трябва да ходя  ooooh!

# 56
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Господи..... нямам думи за всички тези историй а сигурно са още хиляди
просто не знам какво да кажа  #Cussing out
наистина трябва да се направи нещо по въпроса

# 57
  • Мнения: 1 809
И откога трябва да се съдят гинеколози,които отказват секцио по  желание?Нали за тази прищявка си има частни АГ клиники!
Не става дума изобщо за  "по  желание" ,а за секцио по мед причини (голямо бебе, следствие на което множество разкъсвания или припадъци...) Върни се на мнението на ralid и го прочети пак  Peace

п.п.Liorеna както и  mama kenga се възраждат непрекъснато  Flutter

# 58
  • Мнения: 252
да за Хаджито става въпрос а се натискат да раждат при него защото всички други са или алкохолици (като йорданов например) или ти взимат всичко ценно по теб (като цонева например) а и всяка бъдеща майка се надява че точно на нея това няма да се случи. а и има разлика между секцио по желание и секцио когато се налага

# 59
  • Мнения: 353
За разлика от теб,Doll_,знам какви са показанията  за Цезарево сечение(само голям плод не е показание-виж пелвио-фетална диспропорция е,дано не съм те разочаровала Tired).

# 60
  • Мнения: 252
ако някоя бъдеща мама чете всичко това сигурно ще откачи от ужас горката #Crazy
ако може това да ви успокои по някакъв начин искам само да кажа че всичко е божа работа ако ще е зор раждането и господ да слезе да те изражда няма да помогне
призовавам ви само преди да отидете да раждате да се запознаете с правата които имате и да държите на тях (колкото и странно да звучи точно в момента на раждане да си търсиш правата).повечето от родилките които раждат за първи път разбират какви права са имали чак след като всичко е отдавно минало и го научават от мамите с които се събират (в повечето случай). не правете тази грешка

# 61
  • Мнения: 4 546
права, права, ама като им паднеш в ръчичките ще ти го върнат тъпкано. затова никой нищо не прави, ОСОБЕНО пък ПРЕДИ това.

# 62
  • Мнения: 2 553
Господи ... а аз си мислех, че раждането ми е било трудно и мъчително (само 3 пъти ми се скараха че викам)...

Аз родих нормално , без уговорки, в Майчин дом в София. Сестрите, които се грижеха за родилките бяха горе долу нормални - правеха ни тоалет всяка сутрин и седобед, даваха информация и съвети... А отношението на жените, които сменят памперсите на бебковците - няма думи. В деня, в който родих от носилката ме метнаха на едно легло, сложиха бебето  в креватче на около 3 метра от мен и ми казаха "До 2 часа да си станала и да си си накърмила детето.На 3 4аса ще го храниш, ние ще минаваме да проверяваме какво правиш"  #Crazy А аз не можех да ходя, не знаех как да кърмя, нито дъщеря ми знаеше как да суче.По едно време тя много се разплака, аз събрах колкото останали сили имах и станах да "кърмя".Естествено не успях.Цяла нощ бебето ми плачеше а от въпросните акушерки - ни вест ни кост.Обикалях коридорите с бебето като луда за да намеря някой да ми помогне да успокоя бебка която от глад е рев вече беше лилава.Най-накрая намерих една (спеше в манипулационната  #Crazy) и като я попитах какво да правя и може ли да ми помогне тя каза "Ами бебе е - ще реве!Така е като родиш!Ти кво искаш" и аз й казах че не мога да я накърмя и тя ми вика "тук майките сами се грижат за бебетата си" и ми тресна вратата под носа. За 4-дневния ми престой там имам и още за разказване, но има ли смисъл-за гримираните пушещи акушерки с дълги маникюри и олющен лак, които пипат новородените и т.н. и т.н. и които на изписването 15 пъти ми натъртиха "И нали знаеш че  днес е Бабин ден!"(изписаха ни на 21.01) - да не забравя случайно да ги почерпя ...  #2gunfire

# 63
  • Мнения: 252
права, права, ама като им паднеш в ръчичките ще ти го върнат тъпкано. затова никой нищо не прави, ОСОБЕНО пък ПРЕДИ това.
така е за съжаление, но както казват хората "след дъжд качулка" . Когато вече белята е сторена и задникът ти се е разпорил, а ти следващите 2 седмици (ако не и повече) няма да знаеш къде се намираш - защото зора не свърша с раждането - и всичко това заради някой мързелив,нагал нещастник - вече ще е малко трудно да направиш каквото и да е

# 64
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Просто нямам думи,на такива ужаси се начетох.Наистина има и добри и лоши лекари,но първото впечатление,което създава доктора се определя от отношението му към пациента и едва след това идват професионалните му качества.Затова медицинската етика трябва да се изучава по време на цялото следване,а не да е само един формален изпит!!!!А това,че българите сме все още с такова самосъзнание и не си знаем правата или ги знаем,но нямаме смелост да си ги потърсим,просто няма нужда от коментар.Лошото е ,че в България всеки се мисли за шеф,малко са хората,които имат реална представа за това,което всъщност са.Как няма да е отрицателен прираста като раждаемостта не се стимулира  финансово,още  по-малко пък морално #2gunfire

# 65
  • Мнения: 7 186
Хммм...странно, но досега почти не съм прочела хубаво мнение за Бургаската болница, явно наистина има нещо гнило Thinking...Добре че не се навих да раждам там. ooooh!
Скоро пуснах тема по един друг случай там, само че касае по- скоро Неонатологията.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68287.0

Иначе от тази болница имам лични впечатления единствено от Спешното отделение. С мъжа ми попаднахме там след една катастрофа преди няколко години и не ми се говори какво беше отношението на персонала, направо останах отвратена. Sick Sick Sick

# 66
  • Мнения: 143
На всички жени които са преживели подобно нещо мога само да им кажа: съдете ги или раздухайте случаите в медиите  -друг начин няма !Хубаво е преди това да сте решили дали ще имате още деца или не ,защото ако ви предстои да раждате със сигурност докторите "ще ви го върнат тъпкано" ,особено когато става въпрос за малък град.

# 67
  • Мнения: 1 809
За разлика от теб,Doll_,знам какви са показанията  за Цезарево сечение(само голям плод не е показание-виж пелвио-фетална диспропорция е,дано не съм те разочаровала Tired).
Не ми казвай какво знам и какво не  Naughty
Айде да напишеш и какво значи пелвио-фетална диспропорция

Причините за секцио по показания включват:

 1.Главата на бебето е по-голяма от отвора на таза или тазът ви е с форма и размери, които не  позволяват бебето да се роди без трудности
 2.Имате много ниско разположена плацента (наречена плацента превия), която блокира изхода на бебето
 3.Многоплодна бременност – при някои бременности с близнаци и почти винаги при тризнаци или повече бебета
 4.Други усложнения, като предишна операция на влагалището
 5.Неправилно предлежание – ако бебето ви е застанало в позиция, която прави вагиналното раждане трудно или невъзможно

Има още инфо тук Раждане с цезарово сечение

Ето саит за Груби грешки в акушеро-гинекологичната практика
 
 

# 68
  • Мнения: 1 612
И аз нямам думи.
Но не само в Бургас е така. И във Варна в АГ-то не е розово.

# 69
  • Мнения: 7 186
Пелвио- феталната диспропорция си е показание за секцио. Rolling Eyes

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Хора, мизерията и гнусното отношение на лекарите го има из цяла БГ, сигурна съм.
Когато раждах синчето си преди 5 г., в предродилна зала ползвах свои чаршафи. Всички се сещате, че им беше за последен път употребата. В отделение на новородени духаше като за световно. Ноември месец, макар и мека зима, 2 печки в стаята и пак ни замръзваха кокалите. Бебетата повити в прокъсани парцали, които някога са се мислили за пелени.
 Самото ми раждане продължи повече от 12 часа, а докторът, който беше нощна смяна си се наспа подобаващо. На всичкото отгоре не ми сложи предписаната преди това вагинална таблетка, а нареди инжекция за прекратяване на контракциите. И сега този " прекрасен" лекар, който за 10 часа ме прегледа само веднъж за разкритие, ми е съсед....
Дъщеря си родих в същата болница. Слава Богу, раждането мина бързо и безпроблемно. Положението в бебешкото отделение обаче беше много по- плачевно. Пролет, ама стууууууууд в стаите. Вратата едва се затваряше. Лампите бръмчаха изпиляващо нервите. Тоалетната нямаше нито брава, нито крушка, а за дъска на чинията да не говорим. Бебетата продължават да се повиват в още по- одрипавели перени, къпят се като санитарката полива от едно канче уж топла вода. Сестрите все намираха за какво да се сдърлят с нас, най- вече за кърменето на поискване.
Само гръб да имаш да носиш..........................

# 71
  • Мнения: 2 821
ако някоя бъдеща мама чете всичко това сигурно ще откачи от ужас горката #Crazy
ако може това да ви успокои по някакъв начин искам само да кажа че всичко е божа работа ако ще е зор раждането и господ да слезе да те изражда няма да помогне
призовавам ви само преди да отидете да раждате да се запознаете с правата които имате и да държите на тях (колкото и странно да звучи точно в момента на раждане да си търсиш правата).повечето от родилките които раждат за първи път разбират какви права са имали чак след като всичко е отдавно минало и го научават от мамите с които се събират (в повечето случай). не правете тази грешка
  202uu

# 72
  • Мнения: 2 978
...........всичко е божа работа ако ще е зор раждането и господ да слезе да те изражда няма да помогне

С всичко друго съм съгласна, но с това не Naughty

Как може да се оставиш в ръцете на господ... #Crazy #Crazy

После ако нещо се случи, дали пак той ще е виновен..или лекарят ще е....

Това за мен е пълна лудост...

Майките ТРЯБВА да разпитат всичко основно..за лекаря, за обезболяващи, за болницата..за всичко, за всичко....

Това е безотговорно....

# 73
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ако някоя бъдеща мама чете всичко това сигурно ще откачи от ужас горката #Crazy
ако може това да ви успокои по някакъв начин искам само да кажа че всичко е божа работа ако ще е зор раждането и господ да слезе да те изражда няма да помогне
Не, напротив - вместо да откача от ужас, ще вземе мерки по въпроса. Поне аз така бих направила  Naughty  И не, не е съвсем божа работа (21 век сме все пак), а някой май се опитва изземе функциите на господ. Това:

................тя трябвало да усети каква е тръпката на естественото раждане
е направо кощунство  #Cussing out  Ти си се сдържала, но ако аз бях там наистина щеше да му е за последно и нямаше да го лежа след това. В тая връзка не разбирам потребителката, която защитава въпросното 'светило'. Имало защо да ходят при него - защо бе, за да си спомнят раждането като най-кошмарното изживяване в живота и да са благодарни, че са живи ли? Може би и да го почерпят след това? Ами другият случай, в който е уверявал жената, че е с показания за секцио, а после я е мъчил да ражда нормално - това какво е? Съзнателна дезинформация и подвеждане на пациент! Тъпанар! Съжалявам, вбесих се направо #2gunfire, знам си, че не трябва да се включвам в такива теми. Хора, какво трябва да се случи, за да се промени това? На някого да не издържат нервите и да вземе правосъдието в свои ръце още в родилна зала ли? Спирам да пиша, че ужасни идеи ми се въртят из главата.

# 74
  • Мнения: 353
Аз също съм раждала при него и съм с чудесни впечатления,а мисля и още доста др.мами от Търново.Вярно,че на всички не може да се угоди,особено на тия дето ги боли(защо ли си мислят,че само тях ги е боляло при раждане newsm78).
Doll_,медицина не се учи с търсачка и няма нужда да ми ровиш сайтове,аз си имам спец.учебници,в които са написани показанията.

# 75
  • Мнения: 252
мисля че съвсем се отклонихме от темата - идеята не е да плюем или защитаваме определени лекари  argue а  да помогнем по някакъв начин да не се случват повече такива неща никъде и на никой.затова не исках да споменавам имена на доктори, но явно някои го приеха доста лично за което съжалявам  33uu

# 76
  • Мнения: 1 181
в русенския род. дом не е чак такава мизерия. Е вярно чаршафите са с петна, защото са стари, пелените на бебета са захабени, но все пак са чисти. Тоалетните са в що-годе прилично състояние, хлебарки поне аз не съм виждала. Но персонала се държи отвратително с родилките. Лекарката, с която имах уговорка за секциото, след операцията нито един път не дойде да ме види, въпреки че имах усложнения. Кво пък, тя нали си е свършила работата ... #Cussing out Една акушерка ми изплющя два шамара, под предтекст, че на мен ми прилошало. Същата една сутрин като идва да ми включи поредната система, ме навря в кучи г... че ми го нямало онова маркуче, дето се вкарва в абоката. Аз й обяснявам, че не съм си го взела за вкъщи и незнам къде е, най-вероятно нощната акушерка го е изхвърлила. А тя: "Как няма да знаеш, бе, ти кво гледаш, ще си следиш нещата" и т.н. Санитарката и тя се държеше все едно, че сме кучета. Че и взе да разправя как тя не била проста чистачка, че тя повече и от акушерките вършела, ама никой не й го признавал, как израждала бебета и помагала на докторите, как знаела имената на всички инструменти.... Нямам думи просто  #2gunfire. Никой лекар не благоволи да ми обясни какво ми има (бях с постоянна Т 38,5-38,9). Ходих, питах и разпитвах, но никой не казва. И така. Не мисля, че нещата в държавните болници скоро ще се оправят.

# 77
  • Мнения: 612
С имена момичета, с имена. Иначе "аз се оплаквам , ама от еди кой си - Х"/сещай се/. Нека бременните имат информация. А винаги едни ще са доволни, други не от въпросния лекар.

# 78
  • Мнения: 1 809
Аз също съм раждала при него и съм с чудесни впечатления,а мисля и още доста др.мами от Търново.Вярно,че на всички не може да се угоди,особено на тия дето ги боли(защо ли си мислят,че само тях ги е боляло при раждане newsm78).
Doll_,медицина не се учи с търсачка и няма нужда да ми ровиш сайтове,аз си имам спец.учебници,в които са написани показанията.

Козльо, не съм претендирала за мед. образование, нито пък съм казала категорично,че само голям плод е показание за секцио.
След като много знаеш и имаш литература , можеше да обясниш, без да ми размахваш пръст  Naughty
 А ако смяташ, че ти е необходимо да ме цитираш и да ми правиш забележки-има си ЛС  Wink

Ами естествено,че някои ще ги боли повече, а други по-малко и това  е така, защото при всеки човек прага на болката е различен!
А не защото са лигли !

това в учебника дали го пише  Laughing

Винаги ще има доволни и недоволни от един лекар.
Важното е обаче това да не остава ей така, написано в тоя или друг форум, а да има развитие по случаите!
Нека когато пишете за лекар, от който сте недоволни или сте станали свидетел на безобразното му отношение към друга майка , да  пишете и името му   Peace
Смятам,че е майките (пък и татковците)  имат право да знаят за кой точно доктор става въпрос.

Успех на всички    bouquet и дано да няма повече такива страшни разкази   Praynig

# 79
  • Мнения: 47 981
като чета и ми призлява това възможно ли е да се случва наистина
сега да споделя моя опит
и двете деца ги родих в шейново без да плащам на никой нищо
преди 4 год болницата не беше ремонтирана и условията бяха почти мизерни,но поносими и в никакав слу4ай като описаните в др градове
с второто дете доста полежах за задържане в отделението на богословова, та поопознах персонала,и да ви кажа може като отношение да е дръпната на моменти,но по добър професионалист от нея не съм виждала.сега болницата е ремонтирана и в предродилно,родилно и детско е супер чисто,в следродилно обаче е много мърляво.за персонала-има 4-5 човека акушерки и доктори които достойно излагат цялата болница,и то в следродилно са най гадните,а то там престояваш най дълго.
не си мислете че като не плащате на ръка раждането ви е без пари-раждането ви е платено и болницата получава не малко парици от касата или държавата
аз като раждах на 3.януари докторите това обсъждаха че касата няма да плаща за неосигурени родилки и бременни и трябва сами да си плащат ,но не знам защо по телевизията обърнаха внимание само за пирогов.тогава чух само богословова да заявява как ще ги връшаме жените да стане белята навънка,а другите доктори да не ви разправям какви коментари.доколкото знам след това са искали допълнителни документи за осигуровки.аз си мисля че от раждане по спешно няма и пак за нас измислят само глупости а за циганките документи искат ли или ще ги връщат
защо само се пишат разни статистики за ниска раждаемост и мерки разни,а най елементарното не се прави,ми то в тия болници да мрем ли отиваме или кво,то излиза че
то и да е хубава болницата може да те върнат,и какво ли още не,на запад поне може да си раждаш вкъщи

# 80
  • Мнения: 8 769
С имена момичета, с имена. Иначе "аз се оплаквам , ама от еди кой си - Х"/сещай се/. Нека бременните имат информация. А винаги едни ще са доволни, други не от въпросния лекар.
За имена има списъци - черни и бели в "Здравен справочник".

# 81
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Хммм...странно, но досега почти не съм прочела хубаво мнение за Бургаската болница...
..
.Иначе от тази болница имам лични впечатления единствено от Спешното отделение. С мъжа ми попаднахме там след една катастрофа преди няколко години и не ми се говори какво беше отношението на персонала, направо останах отвратена. Sick Sick Sick

На мен също ми се наложи да посетя Бургаскта болница след жестока катастрофа с обръщане и запалване. Отчакахме се се с тогавашното ми гадже, докато приеха първо една циганка паднала от каруцата и после втора, дето мъжа й я замерил с буркан. А аз все едно не съществувах на стола. Подминаваха ме въпреки, че им казахме какво се е случило. Накрая решихме да си ходим и един доктор ме видял как залитам по коридора, та ни спря. Не бил на смяна ама "от него да мине". Представям си ако беше нещо повече от комоциото, спуканото ребро и натъртените вратни прешлени, сигурно щях да си умра на пейката докато чакам.

Докато бяхме на море, бях бременна и само се молех да не стане нещо и да не ми се наложи да ида там.

Иначе за раждането ми платиха от службата на мъжа ми. Сигурна съм, че на това се дължеше прекрасното отношение на всички. Бяха много мили и всичко ми обясняваха...
А във връзка с първия постинг само ще ви споделя, че докторката ми каза докато раждах  - "насери ме, напикай ме, ама само се напъвай да го извадим живо и здраво детенцето ти" (извинявам се за изразите ама така си беше).
Жалко е че получаваме добро отношение само като си плащаме, но такава е ситуацията в страната.

А за разказите, които прочетох нямам думи. Толкова ми е мъчно за мамитата преживели всичко това. Тези доктори не заслужават да практикуват, направо са за затвора.

# 82
  • Мнения: 298

От всичко, което прочетох до тук направо ми се изправиха косите!


Моля се единствено, господ да е с мен, за предстоящото ми раждане!

Въпреки всичко, не смятам да плащам на никой доктор за да си гледа работата както трябва. Твърдо съм решена да си търся правата до край, още от самото начало. По принцип не съм привърженичка, бащата да присъства на раждането, но точно заради абсурдното отношение на докторите към родилките, непрофесионализма и всичко за което стана дума тук, ще си платя мъжа ми да е с мен и да търси всичко онова, от което една родилка се нуждае.

На бъдещите майки, пожелавам да са силни, за да посрещнат това което ги очаква и да се борят за правата си, което разбира се включва и добро отношение на целия болничен персонал, а на тези които са преживели болката, унижението и страданието да разпространяват безчинствата, които стават по българските родилни домове с надеждата, че все пак това има смисъл.

# 83
  • Мнения: 1 022
А пък аз при второто си раждане така виках, че не е истина, а доктора само каза (понеже бяхме 2 и двете викахме и родихме в един и същи момент), я сега да видим коя ще е кралицата на крясъците Simple Smile смеейки се и шегувайки се. И двете нищо не бяхме плащали, нямахме уговорка с никого, но истината е, че всичко зависи от конкретния доктор и неговото професионално отношение. Да кажа, макар че малко ме е срам, но така си беше, точно преди да почна да раждам отидох на тоалетна по голяма нужда, а после като се върнах вече нямах сили да ходя отново, а имах желание да акам и крещях "Ака ми сееее", хората изобщо не се осмелиха даже да се изхилят, а ми сложиха подлога и толкоз, дали съм акала или не незнам, може и да съм... никой нищо не ми е казал, а бебето като ми го показаха, отзад на малкото си дупенце имаше едно акенце, много ми стана смешно серльото на мама, и досега ака по 5 пъти на ден...

В тази връзка искам да благодаря отново на екипа в Горна Оряховица, д-р Косев, всички акушерки и главно Светла, незнам коя и е фамилията и нейната майка...както и д-р Гецова и всички...Ако има майки от този регион препоръчвам раждане т тази болница, всички са професионалисти и не съм чула някой да вика на някого, че го бил осрал....

Съжалявам за майките, които са били подложени на подобно унижение, смятам това отношение за непрофесионално, и не човешко.

# 84
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Здравейте! Май не трябваше да чвта тази тема, защото сега още повече ме е страх от раждането  #Crazy, като знам, че нямам друг избор и ще трябва да раждам в Бургас  Sick, отсега си го представям като АД и виждам как бременните се мъчат, за хлебарките съм чувала, за отношението на персонала също, какво да правя???

# 85
  • Мнения: 1 022
Здравейте! Май не трябваше да чвта тази тема, защото сега още повече ме е страх от раждането  #Crazy, като знам, че нямам друг избор и ще трябва да раждам в Бургас  Sick, отсега си го представям като АД и виждам как бременните се мъчат, за хлебарките съм чувала, за отношението на персонала също, какво да правя???
Иди да раждаш във Варна Simple Smile

Има и друго
може около дата на раждане да пиеш повечко сокчета, вместо да се тъпчеш с ядене, така няма да има какво толкова да се ака, също така няколко часа преди раждането е хубаво да не си яла, но това незнам как ще го разбереш. Абе спокойно отиваш с усмивка в родилното и каквото ще да става, те са длъжни да ти помогнат да родиш, пък като ги осереш и се роди детенце пусни им по една майна на ум и толкоз.

# 86
  • Мнения: 742
е, явно аз съм единствената, която ще се намеси в защита на бургаските лекари в родилно отделение. преди три години раждах там. Платих, защото исках секцио. операцията ми я направи д-р Добрин Иванов, страшно съм доволна от него, от отношението му, от спокойствието и търпението му. Докато лежах, въпреки че бях пациентка "на д-р Иванов", нито един лекар не ме нагруби, не прояви лошо възпитание или даде повод за недоволството ми. Когато ни донесоха бебетата, ми показаха как да го кърмя,  разрешаваха ми да се моткам около тях  и да питам разни работи докато го къпят и сменят пелените. Хлебарки имаше, но не знам в коя болница няма. Носех си чаршафи и нощници, но аз и не бих облякла болничните. Единствено от поведението на д-р Георгиев не съм доволна- към мен не си е позволил грубост, но постоянно го чувах по коридорите как навиква я родилките, я персонала. Та това е. Не че здравеопазването ни не е трагедия и фарс. Октомври , живот и здраве, ще пиша пак - пресни-пресни впечатления. Може и да си променя мнението, но до тогава предпочитам да съм спокойна и да не се тормозя за неща, които не зависят от мен. И съм сигурна , че както има майки, които са недоволни от отношението към тях, така има и такива, които ще заемат противоположно мнение. Затова, бъдещи мами- не се шашкайте.

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Здравейте! Май не трябваше да чвта тази тема, защото сега още повече ме е страх от раждането  #Crazy, като знам, че нямам друг избор и ще трябва да раждам в Бургас  Sick, отсега си го представям като АД и виждам как бременните се мъчат, за хлебарките съм чувала, за отношението на персонала също, какво да правя???
Иди да раждаш във Варна Simple Smile

Има и друго
може около дата на раждане да пиеш повечко сокчета, вместо да се тъпчеш с ядене, така няма да има какво толкова да се ака, също така няколко часа преди раждането е хубаво да не си яла, но това незнам как ще го разбереш. Абе спокойно отиваш с усмивка в родилното и каквото ще да става, те са длъжни да ти помогнат да родиш, пък като ги осереш и се роди детенце пусни им по една майна на ум и толкоз.
Освен това са длъжни да ти направят клизма. Най- малкото санитарката да стои покрай теб с подлогата, ако това е проблемът.
Нали не говорим само осирането, извинете?! Много по- важно е колко човешко и професионално отношение ще получи една раждаща жена.

# 88
  • Мнения: 1 934
Просто е ужасно отношението на докторите в нашата държава.А относно парите с уговорка аз точно поради тази причина родих в частна клиника като ще давам пари поне да не са под масата. Защото и ние имаме вина за тяхното отношение ако никои не им дава няма да ламтят толкова и ще имат по човешко отношение.

# 89
  • Мнения: 3 089
мда-а-а- - лоша работа...

# 90
  • Мнения: 827
  Ужасно е, така е. Аз раждах в София, но родом съм от малък град. Знам какво е, макар и не от собсствен опит. За съжаление, не само в Бургас е така, така е в повечето малки градчета. И не само в родилните отделения. Лекарите са озлобени, изкарват си грубостта на пациентите. За Бургаската болница незнам точно каква е причината за подобно отношение, но в малките градове бедността на пациентите като че ли още повече озверява лекарите. А не би трябвало да е така, но уви...

# 91
  • Мнения: 2 657
Хайде и аз да се вклю4а Mr. Green

Не се учудвам за мизерията,нито пък за това как се държат сестрите или докторите.

Както виждате,аз съм от Видин.Сега ще ви разкажа за моето раждане.
На 26 декември 2004г отивам в 9:00 часа за да постапя в болницата с контракции през две минути.Да допалня само 4е контракциите ми запо4наха на 25-ти сутринта към 9 часа/тапата ми пада 4 дни по-рано/ и към обяд бях в болницата и лекарят/тогава завеждащ отделението-ве4е уволнен,поради умартвяването на бебенце/ ми казва 4е ми е рано за раждане защото термина ми бил за 11.01.05г.Биха ми някаква инжекция,която щяла да покаже дали са лъжливи контракциите #CrazyДо 22 часа на 26-ти,аз имам само 2 см разкритие ShockedЛекарят ме мести в предродилно,защото мен ме хвана треската и умирах от студ,а там бе по-топло.Цяла нощ се превивам от болки и вия като ку4е,а акушерката спи и хърка до мен #2gunfireВ 4:20 най-сетне ми изтекоха водите и трябваше да стана да будя акушерката 4е спи като пор.Казвам и-изтекохами водите,а тя ми вика,заси4ай си контракциите и като станат през незнам си колко време ме сабуди.Ве4е не издържах от болки имах само 5 см разкритие.Биха ми незнам си колко инжекции.Дойде време да ме ка4ат на масата и се оказва 4е не ми е паднала цялата тапа.Бъркане и съответно ненормални болки.Нямам сили да напъвам,от умора заспивам,а тъпата акушерка ми креши на главата и вика.Наложи се лекарят да ме натиска вържу корема,а оная крава пищи да ме сцепят.В 6:20 родих сина ми.Докато лежах на коли4ката,акушерката стой и ме гледа нагло по едно време.накрая не издържах и я попитах какво има,а тя-аз ще сам на работа втора смяна след като те изспишат,можеш да оставиш нещо за мен на колежките те ще ми го предадат #2gunfire #2gunfireИдеше ми да я грамна,нищо не и оставих.Оставих на санитарката,защото тя бе жената която ме даржа за ръка през цялото раждане-макър 4е не я познавам.След това идваше да ни вижда постоянно докато бяхме в болницата.ЕВАЛА на тая жена.
Преместиха ни в стаята,бях с една съу4ени4ка и една циганка.Бяхме 4етири българки и 5 циганки в цялото отделение.На тази майка/циган4ицата/детето се роди по рано и не бе хи4 добре,тя горката рева два дни а те изродите я пуснаха на третия ден да иде да си види детето.
Мизерията бе на всякъде,да не ви говоря за тоалетните SickНикой не 4исти,тоалетните бяха в кръв и л......
Децата се увиваха в едни сиви пелени,и по едно одеяло хвърлено върху тях.Стига им толкова.Парно нямаше и се налагаше да си носим пе4ки и пак бе клинч.

Мизерия от всякъде.............нямам думи #Cussing out

Това е моята история.

# 92
  • Мнения: 995
Аз сигурно съм изкарала луд късмет, защото спомените ми от раждането в бургаската болница са по- скоро приятни. Още от приемането ми се падна една цапната в устата сестра с която много се смяхме и някакси от там ми тръгна добре, не се страхувах.Бях с планово секцио, поради седалищно предлежание и  имах уговорка с лекар (без да е споменавана финансова страна, после "отблагодарихме" по наша преценка). Докато чаках пред мен се родиха 3 бебенца без унижения и лошо отношение към майките. Вярно, не правят клизми, но направо си ги карат да акат и дори им се карат ако се стискат.
В реанимация имаше  една истерична сестра, но и тя прояваваше човешко отношение, всяка сутрин ни правеха тоалет (тази екстра е само за реанимацията), санитарките бяха любезни.
В родилно отделение определено са "дръпнати", но след като санитарката от добро чувство дойде да ни отпуши тоалетната #Crazy, направо си помислих, че сънувам. Една акушерка ме повика и ми показа как се слага памперса.Видях само една хлебарка за целия си престой, вярно е , че не почистват, а замазват  и не помагат за кърменето.
Тук бях чела ужасяващи истории, може би затова не ми се стори толкова лошо.Така или иначе не отричам, че съм изкарала невероятен късмет.


# 93
  • Мнения: 1 555
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Нямам думиииииии ние къде се намираме.....???? Ето това само у нас може да остане безнаказано и незабелязано и дори оправдано !!!!

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 17:43 от Аурелия

# 94
  • Мнения: 1 382
Много гадно и жал ми става за всички майки преживяли подобни унизения...в най-прекрасния миг от живота им....Боже,кога ще се промени всичко към поне малко по-добро  Praynig

# 95
  • Мнения: 1 031
Дано в най скоро време нещата тръгнат към добро, защото никоя майка не заслужава да превръщат най-щастливия ден в живота й в АД. Това просто е пълна трагедия, в кой век живеем се чудя Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 43
Аз май съм втората ,която ще се изкаже в подкрепа на бургаското родилно отделение. Първото си дете родих нормално, единственото което не издържах наистина бяха лиготиите на някои родилки, неистовите крясъци и писъци, които на моменти не само, че бяха излишни, но и действаха доста потискащо на другите. Второто си дете родих без уговорка с когото и да било, просто получих кървене и отидох, имах малко разкритие и нямах никакви болки. Приеха ме , но тъй като вдигнах кръвно ми предложиха операция. Всичко мина благополучно, без никой да ми поиска пари за нищо. Наистина отделението не е лукс, но най-чисто е у дома. Същата вечер оперираха и няколко жени от малцинствата, които със сигурност не са платили. Дежурният лекар и анестизиолога непрекъснато бяха до тях, следяха състоянието им и ги завиваха с колкото одеала поискат, защото им беше студено - раждалите с пълна упойка знаят за какво става въпрос.Въпреки,че бяхме в интензивен сектор пуснаха близките на всички ни за да ни видят  още в момента в който дойдохме в съзнание и бяхме контактни.
 Искам да кажа,че ДЕЦАТА НЕ ГИ ПОВИВАТ В ПАРЦАЛИ. Срамота е да се пишат такива неща. Всяка майка си носи или пелени или дрешки, която както пожелае или по-точно децата се повиват или обличат с това което майката  е донесла.Пише го изришно още на входа на приемно отделение. Бебетата се завиват с пъстри олекотени завивки на мечета, слончета и балончета  Two Hearts.В същия десен са и чаршафчетата на които спят бебенцата. Докато бях там една циганка например избяга с чаршафчето и шалтенцето - таке че е истина, че доста неща ги крадат.  Да,тоалетните не са чисти, но мисля че се полагат някакви грижи, поне аз докато бях там ги дезинфекцираха всеки ден. В стаята до мен лежаха две туркинчета, на които им беше обяснено всичко, за което  попитаха. Който иска има възможност да отиде да види как се къпе или повива бебето. Но наистна имаше и такива майки за съжаление ,на които и на мен ми идваше да се разкрещя, незнам как издържат акушерките с такива като тях. Имаше една мома, която яде бисквити и солети, изтърси си салфетката на земята"защото била оперирана" и извика акушерката в 22,30ч за да измете, за да не се съберяли хлебарки...... Имаше и по-фрапиращи случаи, за които не ми се разказва, защото бях доста противни и искрено ме възмутиха. Но въпреки капризите на родилките нито една акушерка не се развика или не нагруби някоя от нас. На оперираните докато са в интензивен сектор - 3 дни задължително им се прави тоалет, след това като те качат на третия етаж в стаята има залепен някакъв дневен ред или нещо подобно, на които пише,че всяка родилка си прави сама тоалета, ако не й е възможно се прави от акушерката. Аз не виждам нищо лошо в това сам да си правиш тоалета, защо трябва да чакаш точно определен час и т.н. Аз се радвах,че имам възможност сама да си го правя, а не да ми слагат подлога и т.н , няма нужда да го описвам.
Аз лично бих искала да изразя благодарността си към всички лекари и акушерки в родилно отделение в Бургас за професионализма с които работят.

# 97
  • Мнения: 2 051
Лъки, темата е отпреди 2 години, някой си я е изровил за да се показва пред новите мами, спокойно, не е за първи път. Wink
Тогава наистина бебетата са ги повивали в пелени, стари, пожълтяли и разпокъсани.
Аз родих там преди близо година и половина близнаците си и това вече го нямаше, всяка майка си носеше дрешки, единствено краката ги завиваха в пелени, но донесени пак от майките. Повиваха ги, защото 1 акушерка преобличаше, миеше и мереше сама около 15 бебета, в някои дни и много повече. Изобщо нямаха време да се подмотават да обуват бодита. Завивките на бебетата вече бяха от новите.
Храната беше много тежка и ужасна и в баните далеч не винаги беше чисто. Доста от санитарките по онова време работеха без почивен ден и каталясваха, гледаха да се скрият някъде да спят, а не да чистят.

В интерес на истината бях доволна и от лекарите, при които ходех и от лекарката, която се падна на смяна, когато отидох да раждам - д-р Дорийска, жена с характер и желязна преценка за ситуацията. Изроди второто бебе в седалищно положение, без да причини нито на него нито на мен драскотина.

Ако има кого много да критикувам в Бургас, това са педиатрите, а не гинеколозите. Пълни са с предразсъдъци и трябва човек сам да си търси информация за кърмене, хранене и изобщо отглеждане на бебе.

# 98
  • Мнения: 4 546
Лъки, темата е отпреди 2 години, някой си я е изровил за да се показва пред новите мами, спокойно, не е за първи път. Wink
ох, олекна ми направо   Simple Smile

# 99
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Лъки, темата е отпреди 2 години, някой си я е изровил за да се показва пред новите мами, спокойно, не е за първи път. Wink
Тогава наистина бебетата са ги повивали в пелени, стари, пожълтяли и разпокъсани...

Е, в нашия град обаче положението за жалост не се е променило! Бебетата продължават да ги повиват точно в такива пелени.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Както се вижда аз съм от Бургас и живот и здраве през май ще раждам в Бургаската болница и аз съм чувала за мръсотия, мизерия и лошо отношение, въпреки че наскоро моя позната ражда със секцио и разказа че всичко било нормално не е видяла хлебарки и т.н. Но аз си мисля че родилките със секцио ги държат на др. място от тези с нормално раждане, и може би там положението не е толкова розово. Иска ми се да отида и да разгледам каква е обстановката но не разрешават, не е като по филмите или в цивилизованата част от света. За лекарите нямам мнение но съм сигурна че ще добия. Смятам обаче че да раждаш без уговорка в Бургас е напразен риск, надали ще те върнат ако нямаш такава, ама все пак ......
Ще съм благодарна ако мама вече минала наскоро по този път даде някой съвет  Hug

# 101
  • Мнения: 742
родилките със секцио си лежат в същото отделение като другите мами, така че споко ))) само първите два дни са в интензивно, докато премине шока от операцията и се изправят.

що се отнася до уговорките - абе добре е, най-малкото за твое успокоение. Ако ще раждаш нормално- акушерка ти  е достатъчна. Преди три години им даваха по петдесетина лева. Аз за секциото платих 400 лв на лекаря, с който се уговорих.

# 102
  • Мнения: 2 051
Иска ми се да отида и да разгледам каква е обстановката но не разрешават, не е като по филмите или в цивилизованата част от света. За лекарите нямам мнение но съм сигурна че ще добия. Смятам обаче че да раждаш без уговорка в Бургас е напразен риск, надали ще те върнат ако нямаш такава, ама все пак ......
Ще съм благодарна ако мама вече минала наскоро по този път даде някой съвет  Hug

Не, не разрешават да се влиза, както и не разрешават на бащите да присъстват.
Спокойно, няма по никакъв начин да те върнат, кой въобще разпространява такива глупости.
И ако бременността ти е минала нормално и раждането тръгне също така, което ти пожелавам, нямаш никакви причини да се страхуваш. Раждането не е патология, съвсем нормален процес е. В много случаи не е необходимо изобщо да се намесва лекар, акушерката сама свършва всичко (разбира се ако майката също свърши нейната си задача). Успех и далеч от лошите мисли и страхове!

# 103
  • София
  • Мнения: 7 034
Мами, потресена съм от всичко прочетено, извинявам се но някой може ли да ми каже къде да прочета темата за Бургаската болница-тази, която цитира Liorena в първия си пост от преди 2години???

# 104
  • Мнения: 539
Мадлена,аз раждах в бургаската болница.Не отивай да раждаш поне без уговорка с акушерка,тя няма да свърши цялата работа,нали трябва да присъства и лекар.Поне аз се уговорих с акушерка,тя ме прие в болницата,отиди възможно най-късно да не стоиш там с болките,лекарката ме прегледа и каза че до 2 часа ще родя че и по-рано,сложиха ме на система,и като ми дойде времето и лекарката и акушерката бяха до мен,после ме заши лекарката и това е .След раждането и 2-те идваха да ме видят горе в стаята.А няколко месеца след това гинекологът ми каза че съм била зашита идеално и съм като нова.Най-гадното в цялата работа е след като се роди бебето и не знаеш какво да го правиш,по-добре за това разпитвай а не  се съсредоточавай върху самият родилен процес,има кой да те води и да ти казва какво да правиш.Но после няма кой да ти каже дори как се кърми,а какво да се подмиваш,ако искаш питай какво те и нтересува и ще отговаряме.

# 105
  • Мнения: 995
. Същата вечер оперираха и няколко жени от малцинствата, които със сигурност не са платили. Дежурният лекар и анестизиолога непрекъснато бяха до тях, следяха състоянието им и ги завиваха с колкото одеала поискат, защото им беше студено - раждалите с пълна упойка знаят за какво става въпрос.Въпреки,че бяхме в интензивен сектор пуснаха близките на всички ни за да ни видят  още в момента в който дойдохме в съзнание и бяхме контактни.
 Искам да кажа,че ДЕЦАТА НЕ ГИ ПОВИВАТ В ПАРЦАЛИ.
Пропуснала съм да напиша тези неща и в моят пост.Така е.
Мадлена, ти сам ще вземеш решение, но както са ти писали вече за свое упокоение може да си направиш уговорка.
Бъни, ползвай търсачката.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Все пак Бургас е областен център,не вярвам само една болница и едно родилно отделение да има newsm78 или условията навсякъде са еднакви...не ми се вярва. В Пловдив също не допускат хора да влизат на оглед в родилните зали с изключение на частната Торакс,но аз посещавах курс за бъдещи майки,организаторите имаха уговорка с шефовете на отделенията да бъдем допуснати,та така влязохме,разгледахме залите, стаите,дадоха ни списък с необходимите вещи.Попитай за нещо такова.Успех!

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Поне аз се уговорих с акушерка,тя ме прие в болницата,отиди възможно най-късно да не стоиш там с болките,лекарката ме прегледа и каза че до 2 часа ще родя че и по-рано,сложиха ме на система,и като ми дойде времето и лекарката и акушерката бяха до мен,после ме заши лекарката и това е
Аз впечатления от бургаската болница нямам, намесвам се в темата, защото това с отиването колкото се може по - късно в болница не го приемам, аз родих за 5 часа, болките ми бяха последния половин час, тя ако чака може и вкъщи да си роди. Как ще разбере колко  и е разкритието примерно и кога  е време за болницата, при всеки раждането протича по различен начин като време, и болка и т.н. Ама такива съвети стой си вкъщи докато търпиш болката или друго, не ги разбирам по добре да си в болница и да има персонал наоколо. При първите признаци за започнало раждане право в болницата, според мен.

# 108
  • Мнения: 948
Мадлена, съвета ми е да си направиш уговорка - дали ще бъде с лекар или с акушерка, прецени сама.
Аз също съм от Бургас и минах през ужаса на Бургаската болница.Като начало -тръгнах за нормално раждане, имах уговорка с лекар.След 6 часа мъки, увързана цялата в системи, ми се напукаха устните и започна да ми тече кръв.Помолих една от акушерките, да ми отвори чантата и да ми даде парче лигнин, а тя ми се разкрещя, че" на входа пишело болница, не сладкарница или дискотека". #2gunfireКакто и да е.Наложи се секцио по спешност.Оперира ме лекарката, с която се бях уговорила.Всичко мина добре и си викам, че всичко вече  е зад гърба ми.Но УВИ!Ужаса за мен тепърва предстоеше.Няма да изпадам в подробности - на кратко - "лекарки" от неонтологията, два дена ме уверяваха, че детето ми няма да го бъде.На безбройните ми въпроси, какво му е и т.н. ми се обясняваше само с медицински термини и нищо конкретно.След два дена,след като майка ми им е дала пари/което аз научих доста късно/, детето ми вече беше много добре, просто имало жълтиница.
През това време се наслушах и нагледах на още какви ли не чудесии.
Бисерина, истина е.В Бургас е само една болница и само едно родилно отделение.

# 109
  • Мнения: 1 809
Мами, потресена съм от всичко прочетено, извинявам се но някой може ли да ми каже къде да прочета темата за Бургаската болница-тази, която цитира Liorena в първия си пост от преди 2години???

Ето една ТЕМА

А ето от тази тема За РАЖДАНЕТО В БУРГАС мисля, че  Лиорена е взела цитатите

Хубаво е обаче да обърнеш и ти и останалите майки внимание на това, че събитията в темите са отпреди 2 години, а сега нещата там са далеч по- цивилизовани  Peace
оказва се,че и  сега болницата в Бургас е на същия хал, като изключим чаршафите и варианта да си платиш  Money
Де да беше само в Бургас   ooooh!
Леко раждане на всички бъдещи майки и живи и здрави бебчета    bouquet

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 01:38 от doll_

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз раждах преди 4 месеца и не съм била само в една смяна.Мога да кажа,че тоалетната в интензивното шуртеше непрекъснато,кошчето не го изхвърлиха нито веднъж за трите дни,а го сварих почти пълно.Отделно че първата ми вечер беше кошмар,защото акушерката като излезе в 22 часа,дойде чак 6 сутринта.Блъскали сме с момичето до мен с масичките по стената да дойде някой-е никой не погледна какво става.А третото момиче беше на 2 дни.Стана и лошо,защото имаше нисък хемоглобин-пак никой.За системите няма да разказвам как спряха...А горе като се качихме тоалетната отново шуртеше и не можеш да се доближиш до тоалетната чиния ,защото се измокряш.Не че нямахме нужда от душ,но поне да омаше топла вода.Хлебарки не видяхме,но беше октомври и нямаше парно,пък и спяхме на цъкната лампа.Аз съм секцио както се подразбра и щеше да ми бъде по-удобно да си наглася леглото,ама как като беше счупено.Щорите отвън цяла нощ се блъскат по стъклото-не трябва да се спи.Е така и не засука бебка.Първо аз не знаех как и после 5 дни с тяхните шишета дадоха резултат...Още много мога да пиша,но няма смисъл...

# 111
# 112
  • Мнения: 612
E от това , което казва margo71 става ясно какво и колко се е прменило, голяма работа , че са си сменили чаршафите Naughty.

# 113
  • Мнения: 1 464
Наистина ужас ама да не ви разправям в Монтана как е Sick

# 114
  • Мнения: 612
Наистина ужас ама да не ви разправям в Монтана как е Sick
Напротив , разказвайр майките трябва да знаят. Аз нямах и най-малка представа къде ще попадна.  Родилна зала да викат на някаква болнична стаичка с две легла и се едно си в мазето на болницата, само че имаше плочки. Каква стерилност какви пет лева...

# 115
  • Мнения: 1 464
Добре,слушаите тогава/четете де/
Имах лека бременност,никакви оплаквания освен подготвителни контракций от шестия месец и диагноза седалищно предлежание,което си остана така до 38седмица .Терминът ми беше за 14.09.2004г,на 2.09 ми беше последния преглед преди да родя.Гледаха ме на ехограф и планирахме секцио за 06.09.На 04.09 в 20 часа вечерта получих контракции,чувствах се все едно са ме полели с вряла вода и взе да ми прилошава.Обадих се на доктора и той ми каза че до половин час ме чака в Монтана.За този половин час контракцийте ми станаха през 2 минути.Приеха ме в родилното в 21 часа ,дадоха ми на входа една скъсана нощница и върнаха нещата на съпруга ми.Следва стандартното -преглед,тонове,клизма.Веднага разбрах че на по-гадно място не бях и попадала.Нямаше топла вода и ми гряха с един чайник да се измия /превиваща се от болки/,изгорял им бил бойлера същия ден,какъв късмет.Банята беше в окаяно състояние а цялото отделение смърдеше на боя щото правели ремонт.Половината от стаите се шпакловаха и боядисваха,на другия ден се разминавахме с майстори по коридора,целите омазани ,с работни дрехи и цигара в устата представете си.И така качиха ме най-после в операционната,бях с пълна упойка и не помня нищо натам.
 Събудих се в асансьора,никой не ми казваше нищо,спомням си че нямаше кой да ме пренесе от носилката на леглото и тази работа свършиха мъжът ми и една санитарка.Мъжът ми каза че му станало лошо после защото цялата съм била в кръв ,дори не са ми смъкнали нощницата или да ме завият поне.Цяла нощ никой не дойде да ми каже,как е бебето ,как съм аз въпреки че виех от болка.Биха ми веднъж аналгин и готово.Искам да отбележа че несъм стояла и миг в интензивно,направо ме пренесоха на едно меко легло в родилното.Питах 100 пъти как е бебето,обадих се на мъжа ми по телефона и той ми разказа.Добре че се намери на сутринта една сестра от Берковица та ми показа бебето.Трябваше постоянно да ги подсещам че са ми свършили системите,да ми бият болкоуспокояващо и тн.Дори си спомням че трябваше мъжът ми да купува някакво прахче за газове от аптеката щото те нямали.
Хигиената беше под всякаква критика,а е болница все пак.Представете си -три стаи с родилки ,срещу тях три се ремонтират,смърди на боя,няма къде да се измиеш,чаршафите бяха с небесно кафяв цвят, а като видях с какво са облекли бебето ми щях да припадна ooooh!Постоянно ми отваряха и вратата и прозореца сигурно е полезно за родилка и бебе да седят на течение,не знам.След като ме раздвижиха/една лелка ме хвана под мишниците и ставай,няма мърдане/никой не ме попита мога ли сама да стигна до тоалетната.Три пъти ме ставаше лошо до проклетата тоалетна,а в нея... :sick отврат и сред тоя отврат една циганка пуши и яде вафла #Crazy
Не мога повече да разказвам,поисках да си тръгна и на четвъртия ден сутринта си бях вкъщи,а там се заклех че крак няма да ми стъпи Praynig

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 822
дам видях че темата е от 2004. Но искам да кажа, че раждах май месец на 2005 и условията не са толкова зле.Не видях нито една хлебарка. Можех да си се къпя когато пожелая. Акушерките се отнасяха много мило, че даже и пари не искаха да вземат. На втория час дойдоха да ме вдигнат да отида до тоалетната. Гледах си ТВ почти безплатно /50 ст на ден май беше/ Е вярно може да се боядиса малко ама пък бях само за 3 дни. Не щяха да ме пускат щото бебка беше жълтичка, ама понеже изследванията бяха ок се самоизписах.

# 117
  • Мнения: 612
Hugsy, мога да кажа само , че си имала късмет  Peace.  Добре е, че са се справили с хлебарките, въпреки , че в корпуса има. Всяка родилка я вдигат на втория час и на мен ми стана лошо, но санитарката беше ОК, по-добре се държат те май. Щото си признават неуредиците, докот, лекарите и акушерките си затварят очите. Санитарката пусна мъжа ми в стаята два пъти да оправя тия ролетни щори и дограмата/добре че беше лято/. Тях оправиха ли?

# 118
  • Мнения: 967
Като чета тези редове и ми ставя ясно защо майка ми и въобще жените от нейното поколение не искат изобщо да си спомнят, камо ли да разказват за ражданията си и ги определят само с две думи "гадно и страшно" - ами така е, защото са раждали при такива условия, каквито се коментират в тази тема. Тъжното и гадното е, че един от най-съкровените мигове в живота на една жена - да стане мяйка и в наше време - в 21 век - се свързва с усещания кто "гадно и сташно" #Cussing out #Cussing out #Cussing out Нямам думи! Мисля си - няма ли някакъв начин ние майките от форума да повдигнем кампания в медиите и институциите за промяна на това положение?
Аз си спомням само хубави неща от раждането - инаше много болка, но пък не й обръщах внимание, защото бях силно развълнувана, че скоро щеси видя детенцето. Лекарите бяха много внимателни, мъжът ми си беше до мен и ми вдъхваше спокойствие. Бяха ми дали хубава нощница и лежах в чистичка стая с хубави чаршафи и пердета - абе след като родих имах усещането, че съм на почивка - сервират ми, чистят ми и ме питат имам ли нужда от нещо - само дето това не е лукс, а НЕОБХОДИМОСТ за една жена, която се възстановява от раждане - дайте идеи как да постигнем това във всяка болница ???

# 119
  • Мнения: 4 546
искам да питам нещо, че не ми стана много ясно - вдигат те да станеш от леглото на 2рия час, когато е секцио ли  #Crazy

# 120
  • Мнения: 612
При нормално.

# 121
  • Мнения: 215
Бъдещи майчета от Бургас ,
аз също раждах в бургаската болница преди 3 месеца и трябва да ви кажа , че такива ужасии не видях .
Ще започна с това , че към края на бременността ми гинеколожката ми д-р Ризова ми каза да не се събирам с наскоро раждали майки , защото ще ме наплашат . Адски е била права жената , сега го разбирам .
 С усмивка ми каза : " Ще видиш и ти като родиш какви ще ги разправяш !" 
Бях 6 дни в болницата и за това време видях само добро отношение от АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ . Раждах със секцио , но видях какво става и при нормално раждащите - беше абсолютно спокойно доколкото е възможно, никой не е обиждал родилка или нещо такова .Акушерките много се радваха на децата . Горе в отделението всеки пък ходех с тях ,когато ми вземаха детето да го къпят или сменят памперса - казаха ми , че много ги радват заинтересованите майки .Когато съм питала нещо винаги са ми отговаряли подробно .
Не се плашете излишно , няма нищо страшно . Е , малко е мизерно като обстановка , но толкова бързо минава времето там , че не си струва човек да го мисли.
Желая на всички хубави здрави бебчета !

# 122
  • Мнения: 612
 Laughing След още един такъв пост и ще съм сигурна , че Георгиев чете тук и върви и глобява наред  smile3513 Joy . Майтапа настрана много приятно ме изненадва това , че има някаква промяна.  Peace Време е и тука да станат по-цивилизовани ражданията.

# 123
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Момичета,плача като чета тези редове,защото си спомням кошмарното отношение на персонала в Окръжна болница -гр.Сливен.Грубо,нечовешко отношение,хлебарка намерих и в кувьоза на детето ми,а за хигиена ...потрепервам от мръсотията там.Всички,които бяхме родили със секцио след това имахме усложнения-явно има стафилококова инфекция.А някой да говори за кърмене-абсурд.Докато, подпирайки се по стените стигна до бебчето си,за да го кърмя,те вече са му набутали шишето в устата и казват-мислехме,че няма да дойдете.Но най-отвратителното навсякъде е отношението-след като четири дни никой нищо не казва за състоянието на детето ми и аз питам постоянно,ми отговориха най-грубо,че съм зле с нервите и трябва  ме консултират с психиатър #2gunfireа другата глупост беше,че трябва да съм спокойна за детето си,щом до сега не е дошъл никой да ми каже нещоНе може да те боли,въпреки че бях с течащите гноища и ми бъркат два пъти на ден в раната,два пъти колабирах от болката,но това са преструвки...Тези хора не са за там.Учител и лекар се става по призвание,а това,което аз видях е само за репортаж. Cry #Cussing outБих искала заплатата на тези лекари да се определя от  мнението на пациента.Щом учителят може да го оцени ученик,още по-лесно това може да направи пълнолетен гражданин на тази държава.Преди 10 годни раждах във Варна-бяха чудесни.Благодаря им-на всички от Окръжна болница.  bouquet

# 124
  • Мнения: 481
Много болно ми стана като прочетох за какво отношение става въпрос!
Това си е направо шок за една жена, точно в такъв момент да слуша такива неща. Това си остава травма за цял живот. После я накарай тази жена да ражда втори път #Crazy
Аз, слава Богу,  нямах такива проблеми! Раждах в Окръжна болница в Пловдив и съм много доволна и от обстановката и от персонала. Наложи ми се да си полежа доста дълго в Патологична бременост преди да родя и с някои от акушерките направо си станахме приятелки. Много са мили и любезни, страшно са грижовни към родилките. Единственото, което трябва да направи момичето което идва да ражда е и то да има добро отношение към персонала, а не да се държи надуто и като "гранд дама" - това никаде не се харесва!
Успех на всички на които им предстои раждане!

# 125
  • Мнения: 539
Поне аз се уговорих с акушерка,тя ме прие в болницата,отиди възможно най-късно да не стоиш там с болките,лекарката ме прегледа и каза че до 2 часа ще родя че и по-рано,сложиха ме на система,и като ми дойде времето и лекарката и акушерката бяха до мен,после ме заши лекарката и това е
Аз впечатления от бургаската болница нямам, намесвам се в темата, защото това с отиването колкото се може по - късно в болница не го приемам, аз родих за 5 часа, болките ми бяха последния половин час, тя ако чака може и вкъщи да си роди. Как ще разбере колко  и е разкритието примерно и кога  е време за болницата, при всеки раждането протича по различен начин като време, и болка и т.н. Ама такива съвети стой си вкъщи докато търпиш болката или друго, не ги разбирам по добре да си в болница и да има персонал наоколо. При първите признаци за започнало раждане право в болницата, според мен.
Извинявам се за своето публикуване че съм отишла когато контракциите ми започнаха на кратко време,благодаря ти tanya_p че си написала този пост.Все пак акушерка казва кога да се отиде в болницата.Аз само споделих как беше при мен.Ако изтекат води също трябва да се отиде веднага.Все пак за бременността за всяко нещо трябва да се консултирате с лекар.Още веднъж се извинявам,не исках да прозвучи като съвет,но така излезе.

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 14:57 от Denito

# 126
  • София
  • Мнения: 2 901
Вижте, няма да се оправят нещата!

докато има майки, които казват - първо раждане ми е затова ще отида в частна клиника, заради отношението (ами за второ ще си кажеш "а сега вече мога да търпя унижения" или "детето ми този път не ми е скъпо" ли)

докато има майки, които съветват "направи си уговорка", а в същото време при техните уговорки има медицински работници дето им обясняват същността на медицинското заведение и ги лъжат за състоянието на детето.

Не всеки може да си позволи дори 600 лева, а повечето майки постоянно толерират издевателстването над такива, които не могат да си го позволят и са имали неблагоразумието да не вземат назаем пари, или над такива, които са се въздържаи от уговорки и лекарите им ги наказват за скъперничеството, за да знаят следващия път! Никой няма право да бъде унижаван и никой не е оправдан, ако не протестира, когато се държат с него безчовечно!

Ето и моята горчивина от преди раждането - предупреждавам, не е ужасяваща, но е поучителна. Качиха ме на магарето да ми направят клизма и в стаята се изредиха 8 студентки и студентчета да гледат как се прави (без да ме попитат, но мълчанието ми тук ми беше първата и последната грешка) и да си дават ъкъл, как точно да я направят, за да не тече вода по пода. Вкарваха и ми изкарваха маркучето, а то едно с остро ръбче, очите ми изскачаха. накрая дойде една и им се накара, а една друга пое нещата и ми каза да се напъвам, все едно ще акам, за да ми влезе по-добре маркучето, а аз я предупредих, че не знам ак да ес вържа и затова да ми казва какво да правя. Да ама не ми каза кога да спра да се напъвам и цялата течност дето ми я вливаха си изтичаше и се върна пак онази бясната и взе да ми се кара на мен "тук ли съм искала да се изходя" и неща от този род. леле, накипя ми и колокто и да ме беше срам от положението ми, повиших тон "Извинете! Не ми викайте! За пърмви път раждам! И за първи път ми правят клизма! Можехте да ми обясните!" Не че ми отговори нещо, но оттогава станах "котенце, ела с мен", "котенце, легни тук". Никой няма право да ме унижава, ясно ли е? И каквото и да става, аз искам да знам, че съм направила всичко възможно, за да им покажа, с кой си имат работа!

за протокола - не съм давала пари на никого, защото съм върло против корупцията! Детето ми е най-скъпото нещо за мен, но лекарски грешки и смъртни случаи на родилки има безброй и при уговорки! И нещо друго - трепереха ми партенките от страх, повярвайте ми! На коя жена не й треперят!

# 127
  • Мнения: 2 407
Нямам думи. За съжаления някой неща в Бг няма да се оправят! Twisted Evil

# 128
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Вижте, няма да се оправят нещата!

докато има майки, които казват - първо раждане ми е затова ще отида в частна клиника, заради отношението (ами за второ ще си кажеш "а сега вече мога да търпя унижения" или "детето ми този път не ми е скъпо" ли)

докато има майки, които съветват "направи си уговорка", а в същото време при техните уговорки има медицински работници дето им обясняват същността на медицинското заведение и ги лъжат за състоянието на детето.

Не всеки може да си позволи дори 600 лева, а повечето майки постоянно толерират издевателстването над такива, които не могат да си го позволят и са имали неблагоразумието да не вземат назаем пари, или над такива, които са се въздържаи от уговорки и лекарите им ги наказват за скъперничеството, за да знаят следващия път! Никой няма право да бъде унижаван и никой не е оправдан, ако не протестира, когато се държат с него безчовечно!...

Абсолютно съм съгласна с теб!
Изобщо не съм и помисляла да правя уговорка с някого. Много против това съм. И за мен е корупция. Права си, че не е важно дали си платил на някого или не- важното е, че никой не бива да бъде унижаван. В крайна сметка, който си мълчи, ще го тъпчат. Който търпи и носи на простотия, без да се опита поне да каже своето, ми ще се товари. Peace

# 129
  • Мнения: 13
здравейте! По въпроса за бургаската болница се изказах в друг един форум, но положението там , а ина много други места е трагично, и моля ви какво означава малко е мизерничко ама се търпи и бъдете мили с персонала... #Crazy аз лично съм много мила, но когато нещата са такива че ти идва да полудееш , ми причернява и си казвам всичко, и все пак внимавам, истината е че прекалено много се примиряваме , за това е така. Не е лесно да си лекар, нито акушерка, нито каквото и да било друго, но само тези първите помагат на един нов живот, така че са ДЛЪЖНИ да са добри , мили, грижовни. Ще раждам след няколко дни, в Поморие, там всички са супер, дано мине леко и не ми се наложи да раздавам правосъдие, защото и мен ме е страх за малкото бебче Confused но скъпи мами трябва да си търсите правата и да не се примирявате с лошотията, защото досега в бг няма нито един осъден лекар, това никъде го няма
Е стига с гадостите, желая на всички бъдещи мами леко раждане и да ви останат само хубави спомени!  bouquet Grinning

Общи условия

Активация на акаунт