Защо бащите искат да виждат децата си?

  • 3 986
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589
...къде отива ПРАВОТО НА ДЕТЕТО да се вижда с баща си? 
Всъщност не знам някъде да има такова право записано.
Но дори и да го приемем за право - правата трябва да се отстояват. Ако толкова много държиш детето да вижда баща си - можеш да му напомниш няколко пъти на бащата, можеш да го заведеш детето при него.
Ама бащата ако няма желание - дори и да го ПРИНУДЯТ да вижда детето си - мислиш ли, че ще има някаква полза от такива срещи?
Според мен ще има само вреда.
  Според мен просто това право трябва да се губи при определени случаи.Когато се упражнява нередовно,например.Щото не може да се появява,когато му скимне,няма го,например една година,после му скимне друг акъл-"я,аз съм баща все пак". А в закона май няма такова нещо-да се отнема правото заради нередовното му упражняване...

# 16
  • Мнения: 1 425
...Според мен просто това право трябва да се губи при определени случаи.Когато се упражнява нередовно,например.Щото не може да се появява,когато му скимне,няма го,например една година,после му скимне друг акъл-"я,аз съм баща все пак". А в закона май няма такова нещо-да се отнема правото заради нередовното му упражняване...
Правото се различава от задължението точно по това че може да го използваш, а може и да не го използваш. Решението е твое. Примерно имаш право на издръжка, дали си я искаш или не - ти решаваш. Това, че не си я поискала не значи, че някой ще ти отнеме правото.
Да ти отнемат правото заради това че не го ползваш е смешно.
Може да искаш отнемане на родителски права, но за това ще ти трябват доста по-сериозни аргументи.

# 17
  • Мнения: X
Пък аз разбрах въпроса.Много ясно, че повечето си обичат децата.Ама веднъж в месеца не е показване и доказване на тази обич.Или дори веднъж седмично не е.Не е и участие в ежедневието на детето.Воденето за два часа някъде да поиграе, докато той си пие кафето също не е родителстване.Родителят е за опора, помощ,възпитание, пример.С веднъж в месеца....не става, сори.
  Да,така е.Ама я да си признаем-колко от нас са готови след развода да разрешават и срещи,които са извън режима на свиждане?
Ами- така цитирам защото искам да изкоментирам и двата Ви постинга. На 100% съгласна с пенелопа, а на твоя въпрос ще кажа - да - аз бих била съгласна. Имам много неща за вършене и ако има любящ човек, готов да се занимава с детето ми добре, подходящо.. да му е от полза - от воле си намирам 15тина занимания с които да си уплътня времето - хем имам работа за целия китайски народ която за 3 дни по 2 часа седмично няма да свърша -хем детето разнообразява ежедневието си, хем има полза - и в тона на постинга на пенелопа - примерно ползата 'личен пример на бащата' или каквото там. Да му прочете книжка - оле - ще му закача медал. Да му чете 3 пъти в седмицата - оле - ще го изтипосам в Имате поща ако трябва...  Joy
ееех ех, ощипете ме да се събудя

# 18
  • Мнения: X
...къде отива ПРАВОТО НА ДЕТЕТО да се вижда с баща си? 
Всъщност не знам някъде да има такова право записано.
Но дори и да го приемем за право - правата трябва да се отстояват. Ако толкова много държиш детето да вижда баща си - можеш да му напомниш няколко пъти на бащата, можеш да го заведеш детето при него.
Ама бащата ако няма желание - дори и да го ПРИНУДЯТ да вижда детето си - мислиш ли, че ще има някаква полза от такива срещи?
Според мен ще има само вреда.
еейййч
ти пак почна
бащата като няма желание да си го държи в гащите плс... ъм?

# 19
  • Мнения: 9 990
Пък аз разбрах въпроса.Много ясно, че повечето си обичат децата.Ама веднъж в месеца не е показване и доказване на тази обич.Или дори веднъж седмично не е.Не е и участие в ежедневието на детето.Воденето за два часа някъде да поиграе, докато той си пие кафето също не е родителстване.Родителят е за опора, помощ,възпитание, пример.С веднъж в месеца....не става, сори.
 Да,така е.Ама я да си признаем-колко от нас са готови след развода да разрешават и срещи,които са извън режима на свиждане? Когато стана така,че от дирене на вина се разбрахме с бившият да се споразумеем,адвокатката ми ми направи забележка по споразумението:"Аа,много широк режим подписваш,какво е това вторник и четвъртък по 2 часа,пък и през уикенд при него?!" ??? Чудех се как да и обясня,че той, докато бяхме женени,толкова време не е отделял за тях,така,че ще се радвам,ако той се възползва от това си право...
   Интересно ми е и друго-значи бащата има право да вижда детето,ама ако реши да не се възползва,насила никой не може да го накара,демек,никъде не се казва,че е ЗАДЪЛЖЕН...

Именно....
Право има, задължения има.Желание дали има?За ежедневно, ежеминутно, така, както би било в едно да наречем "нормално" семейство от двама родители.Иначе, ако беше толкова простичко и елементарно-щяхме да се самоопрашваме, а не да ни трябва мъжки индивид за създаване на потомство просто.Да е ежеминутно с децата си ще се боря до последния си дъх, но той дали ще иска е друг въпрос.Много по-лесно е да са при мама и тя да се е погрижила за всичко.Дори за душевният им мир.

# 20
  • Мнения: 589
...Според мен просто това право трябва да се губи при определени случаи.Когато се упражнява нередовно,например.Щото не може да се появява,когато му скимне,няма го,например една година,после му скимне друг акъл-"я,аз съм баща все пак". А в закона май няма такова нещо-да се отнема правото заради нередовното му упражняване...
Правото се различава от задължението точно по това че може да го използваш, а може и да не го използваш. Решението е твое. Примерно имаш право на издръжка, дали си я искаш или не - ти решаваш. Това, че не си я поискала не значи, че някой ще ти отнеме правото.
Да ти отнемат правото заради това че не го ползваш е смешно.
Може да искаш отнемане на родителски права, но за това ще ти трябват доста по-сериозни аргументи.
   Това точно право е малко по-различно,или поне ми се иска на мен да е.Някои права,като не се упражнят в определен срок,ги губиш(че не се сещам точно сега за конкретен пример...)

# 21
  • Мнения: X
конкретния пример:
правото на майката да съди бащата за бащинство - независимо от правната терминология
нали давността на това е 3 г.
има много права с давностен срок
интересна тема захванахме - има ли родителството давност?
м/у другото същата тема съществува и за родителите, т.е. циганките, които си оставят децата в домовете държавата да й ги гледа - сиреч ние данъкоплатците - а във всеки един момент може да отиде и да си го вземе, т.е. децата, които не са дадени за осиновяване - вкл. и предавания по тв. съм гледала защо се случва това и дечицата не могат да бъдат осиновени от някой, който ще ги обича, възможно е да им се случи, а биват подмятани така
еми - съжалявам за аналогията, но е факт
та - може би е етично и редно да е законно тези права да имат давностен срок

# 22
  • Мнения: 1 425
конкретния пример:
правото на майката да съди бащата за бащинство - независимо от правната терминология
нали давността на това е 3 г.
има много права с давностен срок
Вярно е - има такива права.
Ама ще е малко трудно да се докаже че родителя 3 години не си е виждал детето. Така че - каква полза от такава разпоредба?
Друг въпрос е че ако наистина 3 години не е виждал детето - вероятността изведнуж да про-иска е много много малка.
И още нещо - мисли се ПРЕДИ да му дадеш правата на човека. А вие сте им дали правата като сте ги направили бащи. Отнемането на права е доста по-трудна работа.

# 23
  • Мнения: X
Да не сме си отваряли краката - ясно. Айде - не се поентвай - мислех, че нещо ново искаш да ни кажеш, а ти старата песен на нов глас.

# 24
  • Мнения: 1 425
интересна тема захванахме - има ли родителството давност?
м/у другото същата тема съществува и за родителите, т.е. циганките, които си оставят децата в домовете държавата да й ги гледа - сиреч ние данъкоплатците - а във всеки един момент може да отиде и да си го вземе, т.е. децата, които не са дадени за осиновяване - вкл. и предавания по тв. съм гледала защо се случва това и дечицата не могат да бъдат осиновени от някой, който ще ги обича, възможно е да им се случи, а биват подмятани така
еми - съжалявам за аналогията, но е факт
та - може би е етично и редно да е законно тези права да имат давностен срок
Доста добър паралел - признавам. Поведението на такива родители които не виждат децата си е точно като на цигани.
Всъщност за децата в домовете има такъв срок - ако детето не е потърсено 6 месеца се отнемат правата на родителите и може да бъде осиновено.
Но в домовете може да се докаже такова посещение и на какъв срок е. В домашни условия не знам как ще стане.

# 25
  • Мнения: 1 809
И още нещо - мисли се ПРЕДИ да му дадеш правата на човека. А вие сте им дали правата като сте ги направили бащи. Отнемането на права е доста по-трудна работа.
Това не пропускаш да го кажеш при всяка възможност.Я по-добре спри да го повтаряш ,ами чукай на дърво че то никой не знае какво го чака! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 589
интересна тема захванахме - има ли родителството давност?
м/у другото същата тема съществува и за родителите, т.е. циганките, които си оставят децата в домовете държавата да й ги гледа - сиреч ние данъкоплатците - а във всеки един момент може да отиде и да си го вземе, т.е. децата, които не са дадени за осиновяване - вкл. и предавания по тв. съм гледала защо се случва това и дечицата не могат да бъдат осиновени от някой, който ще ги обича, възможно е да им се случи, а биват подмятани така
еми - съжалявам за аналогията, но е факт
та - може би е етично и редно да е законно тези права да имат давностен срок
Доста добър паралел - признавам. Поведението на такива родители които не виждат децата си е точно като на цигани.
Всъщност за децата в домовете има такъв срок - ако детето не е потърсено 6 месеца се отнемат правата на родителите и може да бъде осиновено.
Но в домовете може да се докаже такова посещение и на какъв срок е. В домашни условия не знам как ще стане.
  Ами като за да си доволен,Пантер,ей така ще стане-с комисия! Чакаме аз и детето някъде си(където сме се разбрали да стане предаването на детето Sick),водим си комисия с нас,бащата също си води комисия свидетели...
    

# 27
  • Мнения: 1 425
...Ами като за да си доволен,Пантер,ей така ще стане-с комисия! Чакаме аз и детето някъде си(където сме се разбрали да стане предаването на детето Sick),водим си комисия с нас,бащата също си води комисия свидетели...
Аз засега ничии права нямам желание да отнемам, така че моето мнение няма никакво значение.
Ако зависеше от мен - аз съм казвал - първо бих направил издръжката 25% от доходите.
Колкото до правата по-скоро бих махнал срока за иск за бащинство. Но тук има и друг момент, който също е доста сложен.

# 28
  • Мнения: 589

Аз засега ничии права нямам желание да отнемам, така че моето мнение няма никакво значение.
Ако зависеше от мен - аз съм казвал - първо бих направил издръжката 25% от доходите.
.
  Чудесно! Обаче ако на бащата му харесва да не работи? Според мен трябва да се налага като задължителна някаква сума,оттам нагоре според доходите.Ама това,че не работи и не може да плаща,да не е оправдание.Като не може да си намери работа-да полага общественополезен труд,както беше при бай Тошо! Като в онова село с кмета-шериф! Simple Smile)Да копат градинките около блоковете,лелее,ако изкарат "нередовните" бащи (и майки,знам,че има и такива...), София ще стане райска градина за нема и месец...

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 15:33 от Stun

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
И още нещо - мисли се ПРЕДИ да му дадеш правата на човека. А вие сте им дали правата като сте ги направили бащи. Отнемането на права е доста по-трудна работа.

Пантер - добре че си ти тук, драги   bouquet Иначе току виж мине някоя тема в този подфорум без да прочета "Сами сте си виновни."

Бившето ми гадже като ме ядосаше и му казвах: Да се ожениш за някоя ниска и дебела жена дано, с мустаци дано, да те бие и да те командва дано, а ти да си луд по нея  Mr. Green Mr. Green Mr. Green ама ти си ми приятелче и няма да кажа така.

По заформения спор - Повече дела за отнемане или ограничаване на род. права на хора, които не си виждат децата и не си плащат издръжките.

Общи условия

Активация на акаунт