Малките мърляви пищящи дрисльовци

  • 15 568
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 524
Моите деца са, като описаното от младата дама, ако толкова им пречат децата ни, може да вземем мерки - да ги осакатим, за да не тичат из фр. салон, докато нейно величество си изправя важната коса или да ги тъпчем с успокоителни, да не  пречат на тъй дълбоките и мисли, толкова и пречат тези зверове, че не може да реши, косата мръсна ли е, чиста ли, с пяна ли, с вакса ли.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 078
Прочетох до край въпросното писмо  и определено не очаквах да е написано от момиче ,възмутена съм, езика е отвратителен и дали се дължи на ниска интелигентност или просто пубертетско преекспониране на нещата не мога да коментирам ,защото малко общувам със сегашните тинейджъри , както се казва още не ми е дошло до главата!! Но пък определено не мисля ,че отивайки във фризьорски салон , вместо да бъда обслужена , трябва да търпя лиготиите на едно невъзпитано дете ! Ако отида на гости на тази фризьорка в дома й не бих си позволила никакви претенции, но на работното място дори да ми се наложи да заведа децата си , ще направя и невъзможното да не пречат на колегите и особено на клиентите си!
Ей това изказване обаче
Докато дъщеря ми беше малка ни се е случвало да побърква и мен,и колежките,и клиентките...и аз викам по детето,изнервям се заради това,че се налага да бъде с мен,за всичко го изкарвам виновно,макар че аз или обстоятелствата са такива...и защо?Защото някой може да се подразни?Някой,когото може би повече никога в живота си няма да видя?Мисля,че въобще не трябва да ми дреме кой какво ще помисли за детето ми,разбирания за възпитание са различни и възможно да не съвпадат.А аз си знам какви усилия полагаме вкъщи за нейното такова.  
 
е точно толкова възмутително колкото и езика на младата дама в писмото! Защото може би и нейното дете след време няма да му пука за някой който няма да види повече и ще напише накова едно злобно писмо по повод на нещо което го е подразнило! Всеки е в правото си да възпитава детето си както желае , но само до там докъдето не пречи на околните!
И ако околните разбират адекватно обстановката Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 1 078
Моите деца са, като описаното от младата дама, ако толкова им пречат децата ни, може да вземем мерки - да ги осакатим, за да не тичат из фр. салон, докато нейно величество си изправя важната коса или да ги тъпчем с успокоителни, да не  пречат на тъй дълбоките и мисли, толкова и пречат тези зверове, че не може да реши, косата мръсна ли е, чиста ли, с пяна ли, с вакса ли.
Не,просто очевидно смятат себе си и децата си за безпогрешни.Само че искам да ги питам смятат ли децата си за невъзпитани,защото детските разбирания за нормално държане се различават от тези на възрастните?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 8
http://january.bloghub.org/about/ в блога и пише ,че девойката е на 23  Simple Smile, не е тийнеджър

# 64
  • Мнения: 3 146
Коментарът ми е, че въпросната напудрена мацка просто страда от липса на сиво вещество...

# 65
  • Мнения: 888
http://january.bloghub.org/about/ в блога и пише ,че девойката е на 23  Simple Smile, не е тийнеджър
девойката даже не е девойка Embarassed, ами даже уж е "омъжена" hahaha, пожелавам и да има палави дечица и тогава ще си намери майстора... Wink...ще намира начини да ги "кротва"- милите дечица  Mr. Green...тогава ще научи, че е лесно да съдиш отстрани, но е болезнено да бъдеш съден Whistling

# 66
  • Мнения: 25 590
пожелавам и да има палави дечица и тогава ще си намери майстора... Wink...ще намира начини да ги "кротва"- милите дечица  Mr. Green...тогава ще научи, че е лесно да съдиш отстрани, но е болезнено да бъдеш съден Whistling

Виж, тук не си права. Начин има - наричат го възпитание.

# 67
  • Мнения: 891
Направо нямам думи  Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 8 999
За мен пък това е нормална реакция на жена, която още няма деца. Аз също имах непоносимост към врещящи гадинки, омазани в лепкави и много цапащи гадости. Не вярвам всяка от настоящите майки да се е умилявала при вида на такива малки терористи, преди самата тя да се сдобие с такива. Сега, две деца по-късно, нито един кресльо, освен моя собствен, не може да ми направи впечатление. Просто не ги забелязвам.

# 69
  • Мнения: 524
Когато нямах деца, ме дразнеха, но такива работи не съм пожелавала на никое дете. Децата подлежат на възпитание след 5 годинки, до тогава са пълна лудост и така трябва да бъде. Има родители, които се молят децата им да лудуват, като описаното и това не значи, че детето е невъзпитано. Това означава, че детето е здраво.

# 70
  • Мнения: 25 590
Буйно и невъзпитано дете не са синоними. Не разбирам защо се бъркат двете понятия?  newsm78
Категорично съм против, че възпитанието започва след 5-та година. Много е късно тогава.
Възпитанието започва още след раждането на детето и продължава през целия му живот. Естествено, най-голямата интензивност е през първите 7 години. Изтърве ли се моментът на поставяне на основите, на по-късните етапи става въпрос не за възпитание, а за корекции, не винаги успешни, за жалост.  Tired

# 71
  • София
  • Мнения: 1 783
 Naughty Не съм съгласна, че децата не подлежат на възпитание преди 5 г.  ShockedНяма смисъл да описвам собствения си опит с моите деца, пък и с мен и брат ми като малки, но просто не съм съгласна категорична с това мнение.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За мен пък това е нормална реакция на жена, която още няма деца. Аз също имах непоносимост към врещящи гадинки, омазани в лепкави и много цапащи гадости. Не вярвам всяка от настоящите майки да се е умилявала при вида на такива малки терористи, преди самата тя да се сдобие с такива. Сега, две деца по-късно, нито един кресльо, освен моя собствен, не може да ми направи впечатление. Просто не ги забелязвам.
Абсолютно. Скоро бяхме в КФЦ с (неомъжени) колежки и едната буквално истеряса от крясъците на едно хлапе, което гонеше гълъбите с пръчка и тичаше. И мен са ме дразнили кресливи хлапета (дори моето ми лази по нервите понякога, надува ми главата с крясъците си, докато си играе и ми идва да се хвърля от високо).

А девойката я познавам, съпруга е на мой колега и не е нито тъпа, нито агресивна, нито невъзпитана (нито тийнейджърка). Naughty Точно обратното. И съм убедена, че това е било моментна ярост, а явно по този начин (пишейки в блога си) се отърсва от лошите емоции.
Някой ден ще си чете онлайн дневника и ще се смее какви ги е писала.

# 73
  • Мнения: 524
Вие не сте съгласни, но аз така установих при моето дете (на 6 год.), сега е много различен, чува това, което му казвам и т.н., при положение, че е хиперактивен, на този етап не мога да се оплача от него, преди беше немислимо да го "озаптя". Мислите, че не съм се срамувала от поведението му? Нищо не можех да направя, той си правеше каквото си иска, без да се страхува от нищо и никой.

# 74
  • На морето!
  • Мнения: 5 755
Е не,просто нямам думи!!! #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт