По колко пюре трябва да изяжда 8 месечно бебе?

  • 9 300
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,

Днес на гости ми беше леля ми и си говорехме за храненето на Сашко. Аз досега му давах по 1 бурканче пюре. Сега обаче се замислих - не е ли множко това. Храним се по следния начин - сутрин - попара - 1 бебешко бурканче, наобед - 1 пюре пак бебешко бурканче и вечер пюре от полодове-  отново 1 бурканче, а между храненията се кърмим, воде не ще да пие. Той си е ящничък всичко омотва за отрицателно време. Дали не го прехранвам обаче?

# 1
  • Мнения: 397
Гостът бях аз.

# 2
  • Мнения: 1 629
И Климент яде горе долу толкова, обаче аз се притеснявам дали  му е достатъчно Grinning

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Добре хапва детето. Щом си поема достатъчно мляко помежду, не виждам причини за притеснение.

# 4
  • Мнения: 488
Е добре, тогава пък аз да попитам, моите притеснения са обратните - сутрин му давам около 100 гр. каша с плод, а следобед 100 гр. пюре зеленчуково. Останалото е кърмене, през 2 -2 и половина часа.
Дали не е малко? Sad
Трябва ли да му въвеждам вече и трето твърдо хранене?
Тежи 9,300 и е 74 см.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Уф, че сложно без лентички - докато сметна на колко е Боян! Simple Smile
Не, и той хапва добре. На тази възраст ако вкарах толкова твърда храна в Мая, виках ура!

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Еййй,добре че сте я пуснали тази тема Grinning .Излиза че въобще не трябва да се притеснявам с нашите около 200гр зеленчуково пюре,100-тина гр плодово,150-200 кисел/каша(редувам) и 6-7,до 8 кърмения на ден

# 7
  • Мнения: 372
Ние сме на едно зеленчуко-плодово пюре за целия ден ,100гр каша и мляко.Бебчо изглежда добре и много не го насилвам да яде попара/той не иска/ .Кашата започнах да му я давам към 18.00 ,че не се засища само с мляко вечер.

# 8
  • Мнения: 274
Моето бебе си изяждаше по едно зеленчуково-месно  пюре от 200 грама на обяд , по едно  плодово пак 200гр , ей  така между храненията , освен това си имаше девойката още 4 хранения от по 150 грама мляко.Тоя режим го установихме някъде в началото на 4 месец- та  до седмия, когато тръгна на кухня и заместихме  месното  пюре с обяда от там и вечерното хранене в 18.00 часа със супа .Освен това около 15.00 часа яде някакво нишесте най-често , пак от кухнята .И така млякото вече е два пъти на ден.Аз я захраних рано защото според мен тя проявяваше голям интерес към храната , всякаква храна , съвсем по старите  традиции и предписания, и за радост на педиатърката ми и дадох ябълка още на втория  месец , при което   резултата  беше радостно пърхане , та така  има си голям апетит детето, а още му е рано за диети...Аз изчетох  повечето неща за ранното и късното захранване , но както казах детето проявява голям интерес към това, което яде мама  и опитва всичко с радост ,при това положение ми беше жал да я ограничавам с късно захранване.В момента тя е на 8 месеца .тежи 10 кг.

# 9
  • Мнения: 274
Цитат на: boo
Уф, че сложно без лентички - докато сметна на колко е Боян! Simple Smile
Не, и той хапва добре. На тази възраст ако вкарах толкова твърда храна в Мая, виках ура!

Тая работа с лентичките нещо не ми се удава ;дали някой няма малко свободно време да ми сложи лентичка ?Пробвах ама все несполучливо...

# 10
  • Мнения: 2 596
Значи моя юнак изяжда 5 пъти по 200 гр., но нищо не наддава и аз се притеснявам. Не го кърмя, за съжаление. Какво да правя?

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Цитат на: Bisi
Значи моя юнак изяжда 5 пъти по 200 гр., но нищо не наддава и аз се притеснявам. Не го кърмя, за съжаление. Какво да правя?

Сигурно е временно, тъй като е започнал да се движи повече и е много по-активен в сравнение с преди. Изчакай следващото теглене, преди да се тревожиш Wink

# 12
  • Мнения: 2 596
Цитат на: boo
Цитат на: Bisi
Значи моя юнак изяжда 5 пъти по 200 гр., но нищо не наддава и аз се притеснявам. Не го кърмя, за съжаление. Какво да правя?

Сигурно е временно, тъй като е започнал да се движи повече и е много по-активен в сравнение с преди. Изчакай следващото теглене, преди да се тревожиш Wink

За движенето, не спира наистина, но и бузите му ги няма вече, а пък аз така ги "гризках".  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт