A tavolaa.....è prontooooo! или Мами в Италия - 4аст 67

  • 18 251
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 425
Добро утро  Crazy

Честит 7ми месец на Марги  Heart Eyes

ООО,закуска в Позитано...ммммммммм

Линдитке,тук се използва ДЕ и БО  Crazy  ДЕ веднага го прихванах  Blush
Иначе тук се говори италиански....диалект  няма освен някои думи и изрази  ДЕ Peace




# 46
  • Мнения: 5 475
Иначе тук се говори италиански....диалект  няма освен някои думи и изрази  ДЕ Peace

В Тоскана е може би най-класическия италиански. Peace
И при нас рядко ще се чуе местния диалект,понеже е пълно с хора от всякъде.. Crazy

Честити седем месеца на Марги!!  Heart Eyes  Hug

allya
,тук в някои отношения е уникално, задминали са Бг поне 100 пъти. Да не говорим, че държавната администрация е най-скъпата в Европа. Mr. Green

Наоколо съм , както казва Кала!  Wink

# 47
  • Мнения: 3 425

allya [/b] ,тук в някои отношения е уникално, задминали са Бг поне 100 пъти. Да не говорим, че държавната администрация е най-скъпата в Европа. Mr. Green
 

100 пъти са задминали Бг,защото и държ.пари са доста повече  #Cussing out и се разпростират как им дойде  #2gunfire нямам думи  #2gunfire

Наоколо съм , както казва Кала!

Е,стига с т'ва, както казва Кала...кажете го и вие  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 5 475
 Wink  Калче, патента си е твой! Heart Eyes
Да не се разправяме после за авторски права,затова те цитираме. Laughing

# 49
  • Мнения: 708
Милкс4е 4естити ви 7 месеца.Не мога да повярвам как се изнизаха.Да сте все така хубави,здрави и засмяни  Hug  bouquet Hug
Съболезнования за вуй4о ви  Praynig

Отивам да си изхвърля китките,съвсем прецъвтяха милите  Mr. Green

Кала как е Марко днес?

айде цун по муцун на вси4ки,бягаммммм

# 50
  • Мнения: 1 467
Добро утро, италианки:)

Миликс, честита седмичинка:) След по-малко от седмица Емма става на 6 и чак не е за вярване.
Абе я да кажат мамите, които вече са захранвали някои неща тука. Днес се обадих на педиатърката с няколко въпроса и малко се опулих ей тъй  Shocked

Та първо ми забрани да давам omogenizzato di carne когато и да било. От liofizzato се минавало направо на carne fresca и това е. Отсече.

Сега аз се опитвам да й заменя яденето наобяд, обаче се получи някаква страшна мешеница, понеже си иска млякото вечер към 1, после към 5 и направо с мъжа ми сме куку и пипи вече. Питах аз педиатърката и тя ми вика да не й давам да яде посредн нощите, нямала нужда. Добре, ама дайте съвет как да я залъжа??? Предполагам, че няма да е лесно, няма да спим две нощи и после ще свикне. Вие как процедирате? Мислех да й дам повече вечер, но не знам дали ще подейства. Някой слагал ли е от бишкотите на гранули без глутен на Плазмон? Дали ще я заситят повече? Айе помагайте:)

# 51
  • Мнения: 3 425
Моргъс, ами то всеки педиатър си е с различна тактика,така че освеедомяваш се горе долу за вариантите и даваш по усет и дете  Peace

Само мога да ти кажа,че до първата година ти ЗАХРАНВАШ,а НЕ НАХРАНВАШ,което значи,че менюто си е все още на базата на млякото,а пък и даваш да опитва различни неща като лека полека увеличаваш количеството  Peace Това е процеса,а пък вече ти как ще го направиш си зависи от теб и детето!
Лиофилидзати са за алергични деца,доколкото знам....аз не съм ползвала,но пък и месо дадох на 8 месеца...просто в началото само плодове и зеленчуци  Peace + някакви оризови и зърнени брашна ,но всеки го прави както разбира  Peace
Мешаницата продължава няколко месеца...не само при мен,но и при други майки,така че не се притеснявай  Peace
А детето яде посред нощите,докато успееш да му дадеш друго(аз поне опитвах всеки месец,докато сам се отказа)......започнах с подладен чай  Peace

Леко шашав ви е периода ...споко  Peace

Бимбе, как върви с отделянето?
Мишлето е ок  Peace

# 52
  • Мнения: 1 100
Привет дами Hug

Миликс4е, 4естити 7 месеца на малкта ти звезди4ка, да вие жива и здрава и все така сладка хубавелка Heart Eyes съжалявам за траура в семйството Sad

Мда, май наистина Италия надминава бг в някои отноШения, Щот тук баницата е по голяма и съвсем става обърквация кой Ще я ръфа Close Гледахте ли " маи дире ле Иейне" в4ера: някакъв майтап правеха в лукс. бутик в Милано, практи4ески "директорът" питаШе хората колко пари изкарват, заЩото иска да пресее клиентелата си и да има само заможни пазаруваЩи, казваШе им, ако карате стара кола или не сте обле4ен добре не ставате за мой клиент (Шега естествено): леле как масово клиентите му отговаряха колко взимат, 4асовникът им каква марка е и го поЩряваха за инициативата, 4е само богати могат да влизат там #Crazy

Моргъс4е, тук всеки педиатър е на разли4но мнение и понякога даже и леко бръмнат Crazy liofizzato никога не съм давала, запо4нах с омодженизати, с прясно месо 4ак сега ( и то само пуеШко, пилеШко, кайма...)
Не бързай да заменяШ и обедното хранене, та Емма няма и 6 месеца, постепенно карай. За ноЩното хранене винаги съм казвала, 4е трябва да е първото неЩо, което трябва да се премахне: от 2 месеца по принцип се запо4ва с приу4ването. Биба като се размрънка и никаво мляко ина4е няма да свикне.
Бискотти Плазмон си слагай спокойно в млекото. И карай по усет, без да слуиШаШ вси4ко Wink

Хубав ден на вси4ки,
до после
  bouquet

# 53
  • Мнения: 764
Миликс4е,4естити 7 месеца и съболезнования....Тъй върви света,за едни свадба,за други брадва/а да видим Пиколина това дали го знае Wink/
Моргъс...сега...аз лиофилизато не съм давала,даже не го знам как изглежда newsm78,ами свикнала съм на омоджинизати и си падам малко консервативна.Постепенно,когато е било възможно/ако е било за нея и ие харесвало/ядеше от нашето и така мина на карне фреска.Това с яденето ве4ер,всеки спира по разли4но време,аз нали кърмех и не съм имала проблем,вадех и давах,не съм гледала 4асовник.Предполагам оба4е,4е да ставаш и да приготвяш мляко посред нощите е много по сложно и отнема време преди вси4ко.Опитай с термос с топла вода до главата ти и млякото на прах в шишето,така направо сипваш и готово.Другото е махане наистина...То е ясно,4е няма нужда голяма,но когато детето си го иска няма как,както казах,моята и до сега иска...Аз съм давала и гранулираните бисквити,няма проблем,пробвай,макар 4е буденето за мляко е по скоро по навик,от колкото до глад.Можеш и нормални да слагаш,без глутен са до 6тия месец.
Бимбе,в онзи форум има и теми с безплатни детски гоблени,които моми4етата предлагат,само на едно място влязох и гледам,4е са 51 страници...А още на 2рата хресах няколко...Ако имаш време да разгледаш вси4ко,няма на4ин да не си харесаш нещо,има прекрасни...Питай оба4е как се шият,не съм сигурна,4е са само кръст4ета,има и нормални гоблени.

# 54
  • Мнения: 3 425
Wink  Калче, патента си е твой! Heart Eyes
Да не се разправяме после за авторски права,затова те цитираме. Laughing

Хм  Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Хайде на кого да обявя,че е свободно изпозването...освен в подписа да го драсна,а?



# 55
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Пак здравейте и бладораственойе за пожеланията и честитките! Hug
Ние напазарувахме и сега сме у дома, варя тиква, беба и аз я тачим много, освен това в омодженеидзатора "къкри"манджа от картофи, морков и малко пресен спанак, да видим що ще излезе, мисля и яйце варено или пиле от омодженеидзато да добавя. Докторът ни ми каза да съм давала вече и цяло яйце, аз досега само по половин и напоследък един жълтък само добавях.
Лени, сви ли сърмите?
Вие знаете ли тоя лаф" Ще ти свия сармите!", демек ( а тая дума ползвали ли сте?) ще му се скарам, ще го насмета, та да се свие и кротне!
Бимбе, ама наистина ли ти стана толкова криво когато не видя легленцето на беба в стаята ви? Най-се страхувам от това отделяне не само от стаята, но и с годините, дано съдбата не ни отнесе децата  в странство както нас, далеч от мамите ни!
Моргъс, ох аз макар и да захранвам от преди три месеца още имам моменти на чудене за това-онова, но тия лиофилидзати ми звучат като кремирани животни. Аз в началото не смеех да дам нищо, освен пиле от бурканче , и то отпреди почти месец някъде, сега варя и пасирам с онова бръмчило на Кикко пилешки гърди био. А иначе беба не се буди нощем откак стана на 4 месеца- заспива след млякото в 19.45 или в 20, или в 21(различно) и отнася до 6.30-7, а е имало случаи и до 8 сутринта до следващото мляко. Гранулато и давам, но рядко и то две лъжици в паппата от варена тиква и смляна ябълка, харесва и' страшно много, в млекото нещо не и допада много, не знам защо. И при нас бе трагедия първите лъжички захранване, но постепено, когато имаше желание и хапваше с удоволствие захраних с по-големи количества и то плодови неща+малко мляко. Ох, не знам, трябва да наблюдаваш Емма, търпение му е майката, не я зори, ако не иска паппа- мляко. Аз от тук в сайта гледах и се ориентирах за броя хранения, дози, менюта по часове и според възрастта.http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/77/
И ощеhttp://www.bg-mamma.com/site/content/view/131/77/

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 13:05 от milix

# 56
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Бонджорно и от мен  Hug

Миликс4е, 4естити 7 месеца на щерката , да е жива и здрава  Hug

Моите съболезнования на цялото ви семейство  Sad

В4ера пицата не беше кой знае какво, но поне зяпяхме витрини, харесала сам си 100 неща сега за есента...ужас ooooh!


Исках да питам на италиански как се казва:

грис, желатин, мая, бакпулвер, лимонтозу и ким...


Ако някой ми хелпне, имам много идеи в главата сега, само ми трябва превод..

Тук е мра4но и влажно.....

приятен ден   bouquet


# 57
  • Мнения: 5 475
 Wink Lindita, ето :
грис - Semolino
желатин - gelatina
мая -lievito (продава се и на кубчета ,обикновено където са видовете теста в хладините щандове)
бакпулвер - lievito in polvere per dolci
лимонтозу -acido citrico
ким - cumino  (но не съм го намирала по суперите  Rolling Eyes)

# 58
  • Мнения: 6 167
Добър ден!   bowuu


Райънеър иска да купи италианските дестинации на Малпенса от Ал Италия. Предложили са почти милиард долари. Просто ще падна. Laughing

# 59
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здрасти, Лени! Да, вчера го казаха по новините. Аз се питам обаче как човек ще процедира с това сменяне на компании при прехвърляне от един полет на друг, не дай си боже, ако има закъснение на предходния полет. Например: аз винаги съм предпочитала, ако ще е с Алиталия вътрешният, то и международният ми полет да е с нея, защото винаги ти намират полет ако по тяхна вина закъснееш и после продължаваш пътя си с тях. Така, ако имаш възможност да минеш само и задължително през Малпенса, а до там си с Райънеър, единствен като вътрешен полет- newsm78 ?
Гери, аз съм виждала ким, има го в Аушан, там междувпрочем има доста "интернашънъл"нещица освен многото подправки, поне тук е така, де! Аз съм виждала да пише Колла ди пешше, а не точно желатин, специално по пакетчетата на марката Пане д'анджели

Общи условия

Активация на акаунт