Какво количество кисело мляко?

  • 1 723
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Вече опитахме кисело мляко и за моя изненада много ни се хареса Grinning , реших да му разнообразя закуската, досега бяхме на попара или овесени ядки с плодове, или адаптирано мляко с бисквити, но не знам колко кисело мляко да му дам, ако е само мляко добре ли е половин кофичка(200гр.) за закуска, да не е много?Защото адаптирано си изпиваше по 200мл. съвсем спокойно.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз подготвям бебо за "срещата" му с киселото мляко. Вече 3-ти ден го захранвам по малко. Доста му харесва. Смятам до седмица да му дам цяла порция кисело мляко с бисквити. Не мисля, че 200 са много. Аз давам 2 %-но.
Но, наистина, нека каже някой, давал вече кисело мляко.

# 2
  • Мнения: 228
Aз давам на моята дъщеря малко повече от 1/2 кофичка с две  #Milti  #Miltiбисквити,но задължително 2%масленост. #Milti  
Али е на почти на 10 месеца People Angel

# 3
А каква марка кисело мляко давате и разреждате ли го с вода? Питам, защото скоро мисля и ние да пробваме киселото мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Елена 2%. Иво не го харесваше с бисквити, нито подсладено, нито разредено. С лъжичка от кофичката-единствено така го яде-и то с кеф.

# 5
Цитат на: Vivi
Елена 2%. Иво не го харесваше с бисквити, нито подсладено, нито разредено. С лъжичка от кофичката-единствено така го яде-и то с кеф.

Браво на Иво, това си е похвално.

# 6
  • Мнения: 2 609
Извинявам се,че се намесвам в темата Embarassed ,но от кога може да се дава кисело мляко?Не,че съм се разбързала де,но да питам все пак Wink.Педито каза вече да давам,но аз се услушвам нещо Rolling Eyes

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: buubinka
Извинявам се,че се намесвам в темата Embarassed ,но от кога може да се дава кисело мляко?Не,че съм се разбързала де,но да питам все пак Wink.Педито каза вече да давам,но аз се услушвам нещо Rolling Eyes


колкото по-късно толкова по-добре.

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: buubinka
Извинявам се,че се намесвам в темата Embarassed ,но от кога може да се дава кисело мляко?Не,че съм се разбързала де,но да питам все пак Wink.Педито каза вече да давам,но аз се услушвам нещо Rolling Eyes

Изчакай до 9-ти месец някъде.

# 9
  • Мнения: X
Цитат на: buubinka
Извинявам се,че се намесвам в темата Embarassed ,но от кога може да се дава кисело мляко?Не,че съм се разбързала де,но да питам все пак Wink.Педито каза вече да давам,но аз се услушвам нещо Rolling Eyes


По книжките пише, че е добре да се дава към 10-11м. но реално погледнато можеш да изчакаш и до годинка, тъй-като адаптираните млека са доста добри. Има деца, които обаче отказват да пият адаптирано мляко по-рано и при тях вече няма накъде. Изчакай още поне месец два.

# 10
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви за отговорите Grinning .Мислех да изчакам и преди да попитам,а и след като получих такива отговори,значи съм на прав път.Моето слънчице е от тези бебчета дето не приемат,ама  никакво адаптирано мляко,затова се бях замислила как да и давам бисквитки например,но за сега ги слагам в плодовото пюре и ще продължавам така Stuck Out Tongue

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: buubinka
Благодаря ви за отговорите Grinning .Мислех да изчакам и преди да попитам,а и след като получих такива отговори,значи съм на прав път.Моето слънчице е от тези бебчета дето не приемат,ама  никакво адаптирано мляко,затова се бях замислила как да и давам бисквитки например,но за сега ги слагам в плодовото пюре и ще продължавам така Stuck Out Tongue

Трябва да пие мляко. Подлъжи бебчето с някаква друга марка. Млякото е много важно за бебчетата.
Честно казано захраних синът ми с кисело мляко през 6-ти месец, въпреки съветите на педиатърката да изчакай до към 9-ти, но нямах друг избор, сутрин категорично отказа да пие адаптирано мляко и просто нямах избор, опитах с кисело мляко с бисквита и му хареса. При нас нямаше никакви проблеми, но по принцип не се препоръчва толкова рано. Но ако бебчето не иска да пие адаптирано мляко и не успееш да го прилъжеш, пробвай с кисело, трябва поне 3 хранения да са на млечна основа (ако не и повече, не помня вече как беше за тази възраст  Embarassed )...

# 12
  • Мнения: 2 609
Цитат на: PetiaK
Цитат на: buubinka
Благодаря ви за отговорите Grinning .Мислех да изчакам и преди да попитам,а и след като получих такива отговори,значи съм на прав път.Моето слънчице е от тези бебчета дето не приемат,ама  никакво адаптирано мляко,затова се бях замислила как да и давам бисквитки например,но за сега ги слагам в плодовото пюре и ще продължавам така Stuck Out Tongue

Трябва да пие мляко. Подлъжи бебчето с някаква друга марка. Млякото е много важно за бебчетата.
Честно казано захраних синът ми с кисело мляко през 6-ти месец, въпреки съветите на педиатърката да изчакай до към 9-ти, но нямах друг избор, сутрин категорично отказа да пие адаптирано мляко и просто нямах избор, опитах с кисело мляко с бисквита и му хареса. При нас нямаше никакви проблеми, но по принцип не се препоръчва толкова рано. Но ако бебчето не иска да пие адаптирано мляко и не успееш да го прилъжеш, пробвай с кисело, трябва поне 3 хранения да са на млечна основа (ако не и повече, не помня вече как беше за тази възраст  Embarassed )...

Извинявай ooooh! ,грешката е моя не уточних:oops:  Embarassed  Embarassed,че аз съм от кърмещите мами  ,но чета и тук.Питах за киселото мляко заради бисквитките Simple Smile .А знам ,че не пие адаптирано,покрай някой опити за даване,когато мислех,че не ми достига млякото и когато имах температура Wink
Още веднъж извинявай,че съм те заблудила  friendship

# 13
  • Мнения: 136
аз също давам кисело млякоот няколко дена , въпреки че сина ми ням аи 7 месеца. започнах защото си мислех, че ще му помогне поне малко с акането (но май няма много голяма полза), а ина4е се престраших понеже в супите и киселите от кухнята така или иначе слагат краве мляко , а не адаптирано(да не говорим , че за картофеното пюре ползват не картофи, а пюре на прах, в което има консерванти и кой знае още какво). аз съм давала "роса" 2% после четох в една книга, че трябва да е пълномаслено и сега давам 3,6% "Маркели".Смесвам около 100 гр мляко с 2 бисквити натрошени или овесени ядки, слагам и малко настъргана ябълка

# 14
Аз давам малко повече от 1/2 кофичка кисело мляко "На баба" 4.5%(не го разреждам с вода) с две бисквитки "Закуска" натрошени и много му харесва.Понякога намачквам и половин банан,за да се разнообрази.Друго мляко не съм опитвала.Започнах да го захранвам в началото на 11-я месец.

Общи условия

Активация на акаунт