Българско сиропиталище за деца втрещи света!

  • 44 162
  • 852
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 995
http://dnes.dir.bg/2007/09/14/news2102549.html

Какво ще кажете за това?
Мноооого тънат в лукс  и много са в това положение!
Срам!Безчувствие!

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Не знам какво да кажа!

# 2
  • Мнения: 1 492
Ами да покажат филма тук, а не в чужбина.

# 3
  • Мнения: 15
А като се замисля колко е трудно да си вземеш детенце от дом и да направиш живота му по-радостен,вместо да ги мъчат в тия домове WearyНе е ли нередно да чакаш 10години за детенце???

# 4
  • Мнения: 3 268
Трудно е заради майките,дето не разписват документ за осиновяване и детето прекарва живота си в дом,вместо да бъде отгледано в нормално семейство.Всъщност последната дума,с кояно бих нарекла тези жени е майка.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Думите са излишни  Praynig
Няма по-скапана държава на света
и изобщо не се срамувам от думите си !  Naughty

# 7
  • Мнения: 9 900
 В Могилино винаги ще бъде страшно, защото там са настанени такива деца. 70 деца с умствени различия на едно място е страшно. Виждала съм ги с очите си. И между другото съм виждала и играчки, и специални уреди. Но никой не иска да работи там за мизерната държавна заплата. Има голям щат, но бозата е пълна, кой се назначава, кой се уволнява.....И няма как гледката да бъде красива. Там помагаха русенските полицаи. Помагат и рокери, ако не греша. Има някакъв бюджет. Статията в медиапул обвинява персонала, но там на майната си просто няма кой свестен, образован човек да работи. Струва ми се, че има по-изоставени места от Могилино, но те не са така страшни наживо.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз няма да коментирам щото от тая сутрин съм в те4ение и деня ми е страшно скапан Rolling Eyes

но докато има такива управници,такива министри няма да стане по-добре.Ако ще на 4елна стойка да се побием -това е.И моля ако може да не се изтрива това:"Докато има комунизъм,управници комунисти и поддържащи ги такива домове с такива деца ще има.Защото едните са ги създали,а другите ги "поддържат"".............Дипломати4ността ми бе до тук ,съображението за полит.изявления също.Едно и единствено!!!!!!!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ами да покажат филма тук, а не в чужбина.

тука няма кой да го пусне PeaceНали не мислиш,4е нашите медии не са го надушили  Wink
"Страх лозе пази",нямам адекватно обяснение защо не се излъ4ва и тук Confused

# 10
  • Мнения: 2 032
България е страната в Европа с най-много институциализирани деца с физически или ментални проблеми.

http://www.bbc.co.uk/bbcfour/documentaries/features/bulgarias-children.shtml

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
България е страната в Европа с най-много институциализирани деца с физически или ментални проблеми.



да,ама няма кой да 4уе и да вземе мерки #2gunfireНе да пишем,не да говорим,.........неам думи ейййййййййййййййй,искам да стрелям Close

# 12
  • Мнения: 2 032

да,ама няма кой да 4уе и да вземе мерки #2gunfireНе да пишем,не да говорим,.........

Защо няма кой да чуе? Защо да не пишем и говорим?
По-добре да обсъждаме кой колко често се обезкосмява ли? (Не са отправени въпросите към теб де).
А българските журналисти- и тях обезкосмяване ли ги вълнува? А прокурорите?

# 13
  • Мнения: 6 167
мисля, че не е коректно да се говори за сиропиталища.
такива в страната няма.  Stop
въпросното заведение е Дом за социални грижи за деца с физически и умствени недостатъци.
едва ли има сираци там.
може да ви се струва буквализъм, но изобщо не е така.
думата сиропиталище само размива отговорността на министерството, което е отговорно за този тип заведения - Социалното.


филмът трябва да се покаже в прайм тайма в българия. това е далеч по-важно от предизвикването на
сълзици у английските домакини.
трябва да се разместят български задници  в социалното министерство ( под което са май този тип заведения). пари има.
особено визирам един точно задник - на Е. Масларова, която е отговорна за състоянието на това ( и подобни на него) заведения.
Защото ако в дом за дечица е такова положението не искам да ви разстройвам какво е в такъв за възрастни. 

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477

да,ама няма кой да 4уе и да вземе мерки #2gunfireНе да пишем,не да говорим,.........

Защо няма кой да чуе? Защо да не пишем и говорим?
По-добре да обсъждаме кой колко често се обезкосмява ли? (Не са отправени въпросите към теб де).


не ме разбра PeaceИсках да кажа,4е ние поне от година пишем и говорим за проблемите,но няма кой да ни 4уе,никой не го е грижа..Отвори ми подписа и ще разбереш Simple Smile
За това казвам,4е никой не взима мерки каквото и да се слу4ва в пространството Confused

Общи условия

Активация на акаунт