Brownies / БРАУНИС

  • 2 452
  • 24
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686




БРАУНИС

Захар 200 г.
Шоколад 150 г.
Брашно 120 г.
яйца 2 бр.
Масло 120 г.
ядки 150 г.

Натрошете ядките. В купа смесете шоколада и маслото и разтопете  на водна баня, оставете да изстине. Добавете захарта, яйцата, брашното и натрошените ядки. Изсипете в предварително намазнена и набрашнена форма. Печете в предварително загрята фурна  около 10 -15 мин. Намалете фурната и допечете. Нарежете още топло на квадрати със страна 3 - 4 см.



Доста сладък американски десерт е. Това е 1 от многото варианти на  браунисите. Сега я преведох от испански и я сложих заедно с картинката и.

# 1
  • Мнения: 305
изглежда интересно,но картинката не ми се отваря  Rolling Eyes

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Сега ще я видиш. Ето от къде я преведох. Тук има и картинка:

http://ileybernarda.tripod.com/id150.html

# 3
  • Мнения: 3 306
Ето и от мен една рецепта за бързо приготвяне на браунис която все се каня да изпробвам но о6те само си се каня  Embarassed

Браунис

100 гр. масло
2 яица
1/2 4.4. кисело мляко
2 1/2 4.4. бра6но
захар на вкус
1 пакет4е какао
1/2 4.4. олио
1 бакпулвер
6типка сода бикарбонат

Вси4ки продукти се смесват и пе4ем ж намаслена и набра6нена форма.         Hug

Дано не се сърди6,4е пи6а в твоята тема newsm78

Да ви е сладко

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Grinning   не се притеснявай, не се сърдя. Обаче, до колкото знам от приятели българи - които живеят в САЩ, браунисът се прави задължително с шоколад, много е сладък и има вкус на мек и сочен кекс /заради шоколада в него/. Все едно, че ядеш кекс с пълнеж, само че няма пълнеж, а шоколад + захар. Те самите ми казаха, че само детето им го ядяло, защото на тях им идвало прекалено сладко.
      Аз обаче доста обичам шоколад, и всичко ще е сладко и шоколадово ми идва много добре...А специално тази рецепта няма разни измислени съставки или готови миксове, дето да се чудя от къде да ги търся.

# 5
  • Мнения: 3 306
 Rolling EyesАми рецептата ми е от приятелка  Hug може отделно да се приготви 6околадов сос или глазура Grinning  въпрос на фантазия и импровизация   newsm51

# 6
  • Мнения: 3 622
Малко ми прилича на фъч, но с ядки. Ще го пробвам този браунис Laughing

# 7
  • Мнения: 1 465
И аз обичам брауни Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 35 817
И аз ще пробвам, мерси

# 9
  • Мнения: 105
Изглежда страхотно ..... Трябва да го пробвам. Как ли ще се отрази на килограмите ми (още не мога да ги сваля след бременността)  Rolling Eyes

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Странно! Вчера виждах страхотна снимката, а днес и аз не я виждам. Вместо това виждам друго на нейно място. А като отворя от страницата ми плъзват някакви реклами... ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 829
и при мен така Sad

# 12
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Oбичам сладичкоооо... Mr. Green  То си ми и личи де  Cry

Мерси  за рецептата...ще се пробва разбира се  Hug

# 13
  • Мнения: 444
Прилича ми на шоколадов Романс - дали има нещо общо с вкуса  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 306
Прилича ми на шоколадов Романс - дали има нещо общо с вкуса  newsm78
      Dawai receptata    Praynig

Общи условия

Активация на акаунт