Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,имам бебче на 16 дни и до преди 2 дни захапваше поне за 2 кърмения,всичко друго е цедене.Пробвах съветите на hedra,докато е сънена да предлагам гърда и веднага след залъгалка също да вмъквам гърда.Вчера стоя гладна половин ден и пак не захапа.Ако се сетите нещо- моля помогнете!Колко мл трябва да изяждат кърмачетата на 16 дни-аз вече едвам цедя по 60-70мл и давам между храненето вода със захар,заради жълтеницата.
Цитирай

акаунта е семеен

Аз личо бих те посъветвала да не се притесняваш толкова за количествата-те са примерни-Криската никога не е изпивала толкова мляко колкото показват таблиците-и сега не яде по много...Така, че следи да спи нормално и да пълни памперсите-те са показател за добро състояние Hug

Успех!  bouquet
Цитирай

София; Дружбето

Даването за вода със захар срещу жълтеница отдавна е отречено Naughty Най-доброто за приучаването на бебе да суче е предлагането само на гърда. Тя задоволява хранителни и питейни нужди на детето, а водата само пълни коремчето и съждава илюзорно чувство за ситост на бебето. Дано се справите с проблема и се наслаждавате на успешно кърмене
Цитирай

Пловдив

Подкрепям tsveta. От опит знам, че кърменето помага да се изчисти много по-бързо жълтеницата,а не водата със захар. Освен това като даваш вода с биберон,не само че пълниш корема и създаваш чувство за ситост, но и объркваш бебето и то и то не иска да полага усилия да суче и предпочита по-лесния начин -шишето. Смело можеш да спреш даването на вода със захар и да останете само на кърма и дано така бебето бързо да засуче отново /обикновено се получава/, но се иска много търпение и упоритост от твоя страна. пожелавам ви да се радвате на успешно и дълго кърмене!
Цитирай

Анкх-Морпорк

На само, че вода със захар не лекува жълтеницата, ами и такава вода често пъти е по-сладка от кърмата, как искаш да суче после, като му даваш нещо по-сладко?
За жълтеницата помага повече хранене, защото билирубина се изхвърля с акото, и излагане на слънчева светлина. Може и през прозореца - ако се притесняваш да го извеждаш. (През прозореца да го огрява слънчице, сега е есен и не е така силно слънцето) На по-проблемните случаи в Майчин дом им правеха фототерапия - стояха под специална лампа.
Като спреш тази вода, ще поиска да суче, но не трябва да е много изгладняло и изтощено, за да има сили. Сукането е усърден труд Smile
Успех!
Цитирай

София

Пробвай преди да предложиш гърдата да я намажеш с мляко от изцеденото. При нас помага когато бебека е сърдита и не иска да захапе защото не усеща какво и давам а и трудно потича от гърдата докато не засуче. Другия вариант е просто да изцедиш малко с ръка и да намажеш зърното, аз понеже не мога сипвам с бибата от шишето

Успех в кърменето и не се отказвай
Цитирай

София

Както са казали повечето мами, количествата са осреднени и съвсем не е задължително твоето бебче да яде според таблиците. И все пак 60-70 за 16 дневно бебе си е ок. Иначе за в бъдеще можеш да си изчисляваш средното количество мляко според възрастта - слагаш 1, после възрастта на бебето и после 0. Т.е. ако кара 3 месец - 130, 4ти 140 и така...
Слагай я по-често на гърда и наистина спри сладката вода.
Не се отчайвай, бъди търпелива и ще успеете с кърменето! Успех  Hug
Цитирай

Айтос

Съгласна съм че водата, особено със захар, ти причинява основните проблеми на този етап. Билирубинът виновник за жълтеницата се изхвърля с акото не с пиша, а ако се образува от повечко ядене/кърмене. А и се обърква допълнително детето от биберона.
Цитирай

Пловдив

Да както са ти писали,махни водата и давайте само на кърма.И ние така бяхме.Успех Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.