Драгалевчанчета?

  • 2 201
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 233
Търся мами и бебоци от Драгалевци. Живея в новооформилото се кварталче под стадиона и тук е пусто и празно. Чакам да се нанесат една сюрия новодомци в блокчатата до нас, ама те още не са довършени.  Crazy Някой по-нагоре има ли?

# 1
  • Мнения: 63
Ей най-после някой от нашия квартал Hug
Аз живея срещу МАКС-супермаркета.

# 2
  • Мнения: 214
здравейте...не съм от вашия район,но да попитам там къде се разхождате ако нещо стане и реша да се изселвам на там

# 3
  • Мнения: 63
Ох ами да ти кажа,квартала е много хубав.Аз живея тук от около година.Ама в интерес на истината не смятам че има много места за разходка на детенце.За сметка на това пък е много чисто и спокойно на фона на централните софийски улици /цял живот съм живяла в центъра на София/.Но пък Витоша е много близо,и Южния парк.И така.....хубаво е. Peace

# 4
  • Мнения: 214
Ох ами да ти кажа,квартала е много хубав.Аз живея тук от около година.Ама в интерес на истината не смятам че има много места за разходка на детенце.За сметка на това пък е много чисто и спокойно на фона на централните софийски улици /цял живот съм живяла в центъра на София/.Но пък Витоша е много близо,и Южния парк.И така.....хубаво е. Peace
Мерси за информацията аз ония ден се качих да видя какво е положението горе и направо се ужасих от уличките

# 5
  • София
  • Мнения: 10 233
Ми при нас улиците са полегати, щото сме на ниското, ама та а и няма една градинка да си играят децата.
dream777, я кажи като по-опитна, въобще има ли начин да я разхождам щерката в Драгалевци или да си я караме както досега - с колата и ...? Леко бременеене!  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 808
На мен кварталът не ми харесва. Улиците са лоши, няма канализация, редовно няма ток или вода. Зимата стават големи поледици, улиците нямат тротоари.  За чистия въздух също мога да поспоря, защото Драгалевци е на нивото на софийският смок.

Което е най-ужасното - драгалевчани са гадни хора. За тях изцяло е в сила изразът Ще си запаля къщата, за да изгори на съседа плевнята!
Гаден квартал!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 233
А ти в Драгалевци ли живееш? Не се заяждам, просто ми е любопитно от опит ли говориш или по принцип?
Иначе за повечето неща си права, но не чак за всичко. Предимството на квартала е ако си в къща със собствен двор. Или в новите комплексчета, те са затворен тип. И задължително кола. За въздуха не съм съгласна. Като се преселих тука видях какво е по-чист въздух, като слизах долу в центъра ме болеше гърлото от смога. При нас например няма и такъв проблем с канализацията, нова улица сме, нагоре е проблемно обаче. Тока спира, вярно е. За драгалевчаните нямам наблюдения - при нас къщите са населени с хора от скоро, преди това не са живяли тука. Пък и нямаме кой знае какви допирни точки, не ми се пречкат. А това ми е най-хубавото от всичко - наситих се на "услужливи" съседи.
Не се хваля, обаче всеки който ми е дошъл на гости е харесъл мястото.

# 8
  • Мнения: 63
На мен кварталът не ми харесва. Улиците са лоши, няма канализация, редовно няма ток или вода. Зимата стават големи поледици, улиците нямат тротоари.  За чистия въздух също мога да поспоря, защото Драгалевци е на нивото на софийският смок.

Което е най-ужасното - драгалевчани са гадни хора. За тях изцяло е в сила изразът Ще си запаля къщата, за да изгори на съседа плевнята!
Гаден квартал!

Ами въпрос на вкус.Няма да споря.Само ще поясня.Улиците в новите комплексчета затворен тип,където аз живея са перфектни.Като цяло в Драгалевци главните улици биват /не говоря зя малките и неасвалтирани нагоре по чукарите/.Зимата наистина си е по-опасничко с поледиците,защото все има някакви течове и се заледява.Относно въздуха,абсолютно не съм съгласна с теб защото цял живот съм живяла в баш центъра на София /родителите ми все още са там/ и знам какво е мръсен въздух.Тук е прекрасен въздуха.Нищо общо.За драгалевските шопи съм съм чувала че са доста зле,но за щастие нямам контакт с тях.

# 9
  • Мнения: 63
Ми при нас улиците са полегати, щото сме на ниското, ама та а и няма една градинка да си играят децата.
dream777, я кажи като по-опитна, въобще има ли начин да я разхождам щерката в Драгалевци или да си я караме както досега - с колата и ...? Леко бременеене!  Hug


Ох аз да ти кажа не съм особено опитна в тая насока,ама доколкото знам няма в наше село градинка за дечицата.Аз психически вече съм се настроила че схемата ще е с колата и някъде другаде на разходка. newsm12

# 10
  • София
  • Мнения: 10 233
 Laughing
Беба вече така е свикнала с колата, че като пропусне два три дена да се повози вика от удоволствие докато я слагаме в столчето.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 808
Да, от собствен опит говоря. Живях 20 години в Драгалевци, не съм там от 4 месеца и с пушка не могат да ме върнат. Не се заяждам с никого, просто изказвам мнението си.

Имам и страхотни приятели там, които за нищо не бих сменила, но кварталът не ми харесва.

# 12
  • Мнения: 63
Да, от собствен опит говоря. Живях 20 години в Драгалевци, не съм там от 4 месеца и с пушка не могат да ме върнат. Не се заяждам с никого, просто изказвам мнението си.

Имам и страхотни приятели там, които за нищо не бих сменила, но кварталът не ми харесва.

Вероятно си била в някоя от старите драгалевски къщи по неподържаните улички.В тази ситуация те разбирам,и мен не биха могли да ме закарат там Naughty

# 13
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Толкова лоши и зли драгалевчани за 24 год. не съм срещала. Доста пресилени думи. Няма канализация , но има септични ями , в л.й.а не сме се зарили и не смърдим. Въздуха е перфектен , но на някой явно им липсват бензиновите изпарения. Въпрос на мнение , но тона нещо не ми се нрави. И тук хора живеят , злобари или не-  има ги навсякъде. Дал господ с лопата да ги ринеш , а във форума са в изобилие (по мой наблюдения).
За разходка и игри на малките- има заведения с катерушки , люлки , пързалки и т.н. Най-доброто и хубаво и за деца и родители , а е и обезопасено - заведение "Изкушение".

Лек и усмихнат ден!   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 10 233
babka_jabka, мерси за инфорамцията. Ще го пробвам в най-скоро време това заведение, ама като го огкрия... Mr. Green...щото съм голяма блейка и подминавам  всички и всичко без конкретен спомен  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт