децата, които никой не иска

  • 15 184
  • 162
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 341
ДарЗаМен,точно преди малко пуснах коментар в клюкарника и докато пишех ми хрумна точно тази идея и ето че тук ти вече си задействала,браво   bouquet

Моята идея е,освен електронни писма,да им напишем от онези добре познати стари писма които пристигат по пощата с пощальон.Нека се заринат с писма и дано поне някое отворя.Нека ги атакуваме по всички възможни начини.И не само по едно,нака през определен период от време да пуснем пак и пак и пак все ще ни прочетат в един момент.А пощальоните ще поработят и те малко  Wink

Само пуснете адресите и аз сядам да пиша писма и историите на моите пораснали вече момчета.
Кандидат осиновителите също трябва да пишат естествено,вие си имате вашата история до момента,малко ли е чакането безсънните нощи и терзанията които преживявате,сблъсъкът с бюрократщината и т.н

ето и линк към филма на ББС аз още не съм го гледала,но довечера ще го направя искам да съм сама  Cry http://video.google.com/videoplay?docid=-9176914173325307126

# 76
  • Мнения: 1 843
Креми  Grinning
Явно сме проумяли едно и също в подобен момент.

Преди няколко дни си представях тези писма на табла, плакатен размер, извадени до децата, които ще заведем пред Парламента. Представях си един огромен колаж на болката…сниманите очи на десетки, стотици деца, които чакат и страдат…такива картини ми рисуваше съзнанието.
Но си дадох сметка, че трябва да направим нещо достъпно и възможно за всеки един от нас.
Неща, които можем да направим, ние обикновените хора.
Не е нужно да има лидер, не е нужно да правим преврати.
Нужна ни е смелост и вяра, и безумен инат. И единство!

Историите на чакащите, също са истории на болка и отчаяние.
Историите на децата, които никога няма да намерят семейство, също.

Нека напишем всички истински истории, които познаваме и сме видели.

На хартия, в електронен вид, когато успеем по медии, навсякъде!

# 77
  • Мнения: 380
Хайде само да ви помоля, като съберете повечко адреси да ги постнете някъде да не се губя време да ги търся.

Чудесна идея.

# 78
  • София
  • Мнения: 9 517
Организационен въпрос, който трябва да решим - всеки сам ли ще праща историята си или ще съберем примерно определена бройка и ще ги пратим накуп. Ако ще ги пращаме поединично, добре е да направим списък, на кой ще пращаме и да сложим адресите, така че да пращаме на едни и същи хора.

Хей, и извън темата, утре след 13 часа да ни стискате палци на делото, че писмото ни да не стане вместо една, две страници с описание, как са ни отложили и второто заседание  Mr. Green

# 79
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Според мен по-добре поединично, за да имат повече като брой писма и да им създадем повече работа Simple Smile
Късмет утре Фоксче Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 80
  • Мнения: 921
Организационен въпрос, който трябва да решим - всеки сам ли ще праща историята си или ще съберем примерно определена бройка и ще ги пратим накуп. Ако ще ги пращаме поединично, добре е да направим списък, на кой ще пращаме и да сложим адресите, така че да пращаме на едни и същи хора....

Именно, и аз това имах в предвид.
А иначе - стискаме палци, Фоксче, как иначе!? Успех и не се притеснявай!!! Сигурна съм, че всичко ще мине без проблеми. В колко часа ви е делото?

# 81
  • Мнения: 1 843
Фокси...ще те мислим, друго не казвам.

Адреси (до момента):

Представителство на Европейската Комисия в България
delegation-bulgaria@ec.europa.eu

Президент на Република България
www.president.bg

Народно събрание
www.parliament.bg

Министерски съвет на Република България
www.government.bg

Министерство на труда и социалната политика
www.mlsp.government.bg

Министерство на образованието и науката
www.minedu.government.bg

Министерство на здравеопазването
www.mh.government.bg

Държавна Агенция Закрила на Детето, не дава директен мейл за връзка. Имат само готова форма за сигнал.
Това е адресът им:
ул. " Триадица" № 2
1051, София


Моля ви, да добавяйте идеи за адресанти на писмата ни.

Що касае изпращането: някак трябва да знаем къде, кога и колко писма са изпратени. Ако ще се задействаме поотделно, то нека създадем тема, където да се координираме.

# 82
  • Мнения: 1 843
btw, моето писмо е готово.
Какво мислите, искате ли да ги направим публично достъпни или предпочитате да запазим съдържанието им в тайна?

# 83
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
Мисля, че е добре писмата да се изпращат и на конкретни хора, а не на само на общите имейли на министерствата. И тези хора да са наясно кои други също ги получават.
От личен опит преди години знам, че никой няма да се трогне, ако конкретно неговото име не се вижда наред с имената на останалите. Тогава ставаше въпрос само за морална подкрепа във връзка с образователен проект, финансиран от немска страна, и въпреки това никой не си мръдна пръста докато конкретно не се спомена неговото име. Или текста не беше стигнал до тях, или не знаеха какво точно искаме от тях...

# 84
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Освен писмото мисля да добавим предложения или тези, които се публикуваха от ДБм или тези на ДарЗаМен от темата в клюкарника.

Мисля към посочените адреси да добавим и този на министъра по европейските въпроси.

Да закова тази тема и в нея да се обсъждат писмата или да пуснете нова с адресите и предложенията и кой на кого е изпратил и ако искате писмата да публикувате, за да направя важна

# 85
  • Мнения: 883
Това са адресите на част от българските евродепутати. Ще потърся и останалите. Мисля, че те трябва да получат писмата ни. Дано са сетят, че са изпратени в Брюксел не само да разглеждат забележителностите и да демонстрират тоалети...

Слави Бинев
slavi.binev@europarl.europa.eu
slavi.binev-assistant@europarl.europa.eu

Десислав Чукалов
desislav.chukolov@europarl.europa.eu
desislav.chukolov-assistant@europarl.europa.eu

Илиана Йотова
ilianamalinova.iotova@europarl.europa.eu
ilianamalinova.iotova-assistant@europarl.europa.eu

Румяна Желева
rumiana.jeleva@europarl.europa.eu
rumiana.jeleva-assistant@europarl.europa.eu

Николай Младенов
nickolay.mladenov@europarl.europa.eu
nickolay.mladenov-assistant@europarl.europa.eu

Владко Панайотов
vladkotodorov.panayotov@europarl.europa.eu
vladkotodorov.panayotov-assistant@europarl.europa.eu

Петя Ставрева
petya.stavreva@europarl.europa.eu
petya.stavreva-assistant@europarl.europa.eu

Димитър Стоянов
dimitar.stoyanov@europarl.europa.eu
dimitar.stoyanov-assistant@europarl.europa.eu

Владимир Урутчев
vladimirandreev.urutchev@europarl.europa.eu
vladimirandreev.urutchev-assistant@europarl.europa.eu

Кристиян Вигенин
kristian.vigenin@europarl.europa.eu
kristian.vigenin-assistant@europarl.europa.eu

Душана Панайотова
dushana@yahoo.com
 

# 86
  • Мнения: 341
Фоксче,стискаме палци   Praynig

Нека се организираме в един и същи ден да пуснем писмата и електроните и обикновените.Нека имаме тема с адресите и в двата варианта нека стане достояние на повече хора идеята,а ние ще сме си приготвили писмата вече и когато се съберем достатъчно хора да си определим един ден и да ги пуснем.Представям си ефекта на лавината,да ги заринем с писма и то не само веднъж.

ДарЗаМен,аз пък си представям купища писма които не знаят къде да сложат,купища снимки на детски очи ( това е идея,защо не им пратим и по една снимка на очичките на децата даже отворена за да не им се налага да разпечатват плика а да ги гледат хиляди очи пълни с надежда,пък да видим ще спят ли добре  #Cussing out)

Но това трябва да стане след като вече е пуснато писмото от ДБМ до тях,че те нали да депутати и може и да не вдянат за какво им се пращат тези писма  newsm78

Пишете ли писма и аз със моите съм почти готова  Wink

# 87
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз мисля, че писмата трябва да се пуснат в един ден, така че подкрепям идеята да направим тема с адресите, където да координираме. Аз лично ще сложа снимка на моето дете, но мисля, че всеки има право да реши сам, дали иска да го направи.
Освен това мисля, че трябва да ги пратим и до медиите (аз принципно съм против медиите, но в случая...), а това значи, че ако решат да направят предаване, ща трябва и някой, който е съгласен да участва.
Моето лично писмо няма да бъде анонимно, но пак мисля, че всеки има право да реши, дали да си впише данните.
Писмото цяла нощ го сънувам, но ще го напиша след делото - нека ни го дадат най-накрая - така ще се получи завършеност на историята (а ако датата е след 10-тина дни, ще мога да добавя и първите емоции у дома).

Дар за мен, хубаво е да направим писмата публични, но моето предложение е това да стане, след като ги напишем и определим датата за изпращането им, в противен случай аз лично съм сигурна, че ще се отчая моето писмо колко зле ще бъде написано и няма да мога да го напиша, сравнявайки се с останалите.

ПП В момента по нова ТВ говорят за филма на ББС с Масларова.

# 88
  • Мнения: 3 715
Точно мислех да кажа, че предлагам, като адресираме писмото до някого конкретно, да напишем под него: Копие до: и там да изпишем 10-тина медии. Ей така, да изглежда по-страшно, пък и медиите ще знаят кого персонално да търсят за отговор.
Аз моето писмо ще го напиша през почивните дни, просто през седмицата нямам време, а ако ми се отвори време, нямам сили.

# 89
  • sofia
  • Мнения: 7 477
можете да им изпратите и линк мък филма за Могилино успоредно с вашите писма.

 Peaceако имате нужда от помощ-насреща сме Hug

Общи условия

Активация на акаунт