Отговори

Анкета

Имахте ли купено и готово креватче/кошара/нещо такова за бебето ви всеки път преди да тръгнете за родилното или поне веднъж оставихте това на таткото и роднини докато сте в родилното или даже за след това?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 15 окт 2007, 04:10

  • Мнения: 415
Ще съм благодарна на всички мами, които споделят.
Ако сметнете, че има значение, пишете дали сте в БГ или другаде, и ако сте имали някоя по-необичайна ситуация, която липсва в анкетата.
 Peace

# 1
  • Мнения: 1 147
Ние взехме мебелите, включително леглото преди седмица, т.е. в седми месец. Не съм суеверна. Предпочитам всичко да е готово, преди да тръгнем към болницата, вместо да си причинявам излишен стрес. Колкото по- подготвено и организирано е всичко, толкова по-добре. Другото нещо е, че все повече се уморявам и не искам да се занимавам с пазар в последните седмици. Не би ми минало през ума да чакам след раждането, защото става някаква безмислена патаклама, а и не винаги имаш избор. А и ми се иска първите дни да се посветя на детето, а не на битовизми.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По време на бременноста ми съпругът ми се наложи да работи доста и до късно, нямаше почивен ден и така му беше невъзможно да пазарува заедно с мен. По тази причина по-дребните неща ги купувах сама, но по-големите и в това число слагам леглото, скрина и матрака на бебо платих и запазих в магазина. Стояха на склад и трябваше просто да се вземат и сглобят, това се случи на следващия ден след като родих, просто тогава вече беше в отпуск. 

# 3
  • София
  • Мнения: 718
Всичко беше купено и абсолютно готово. Нищо не оставихме за след раждането.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Не робувам на простотии и отживелици. Едно време са купували всичко след раждането, защото не са знаели пола на детето, а и е имало много по-честно смъртни случаи.
Освен всичко друго защо трябва да мисля негативно и едва ли не да вярвам, че раждането ще завърши с лош край, та да не купувам нищо?!?!?
Затова си бях приготвила всичко, включително количка далеч преди да вляза за секциото.

# 5
  • Мнения: 2 019
денят в който щях да купувам креватчето родих,не съм суеверна

# 6
  • Мнения: 865
И за двете съм подготвяла всичко предварително-от памперсите до мебелите.Не обичам да правя нещата в последният момент.А за суеверията-не вярвам, и не се връзвам на отживелици.

# 7
  • Мнения: 2 211
Като изключим комплекта за изписването и малкото бебешки дрешки от първа необходимост - нищо не беше готово предварително. Това се оказа голяма грешка. Като се прибрахме от родилното настана една суетня, направо ад. Аз съм организиран човек и не обичам такива работи. Щеше да е много по - добре, ако всичко беше приготвено предварително и ни очакваше само да се приберем от родилното. Втори път /ако има/, няма да робувам на предразсъдъци.

# 8
  • Мнения: 8 242
Ами още си няма креватче, защото откак се е родил спи при мен на спалнята  Laughing
Та по темата, имаше си къде да спи, но не съм купувала креватче  Mr. Green
Не вярвам в суеверия  Wink

# 9
  • Мнения: 4 111
Купихме всичко необходимо за бебето преди раждането.

# 10
  • Мнения: 1 098
Всичко ни беше готово предварително

# 11
  • Мнения: 2 677
Не само креватчето, ами и всичко останало беше готово преди раждането.

# 12
  • Мнения: 2 149
По време на престоя ми в болницата,ми обзаведоха стаята и ми накупиха дрешки:)) като се прибрах всичко беше чисто и изгладено Peace

# 13
  • Мнения: 1 672
всичко бяхме купили предварително.Не сме суеверни

# 14
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
ние също купихме вси4ко необходимо преди раждането Peace
така бяхме по спокойни  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт