Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Понеже напоследък доста се говори за тях, вижте какво открих в нета, добре обяснено -
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=61&selected … F2%E8%F6%E8%F2%E5
Има ги като хранителни добавки за възрастни, а дори и в АМ за бебета и малки деца.

Цитирай

Еклесиаст

благодаря за инфото Hug
Цитирай

Пловдив

Пробиотици се съдържат във всички видове АМ  bouquet
Цитирай

София

Много ти благодаря за информацията. А това дали има пробиотици във всички АМ, въобще не съм съгласна!!!!!!! За съжаление въобще не е така.
Цитирай

Милано/Варна

Мерси за инфото - аз понеже гледам през цялото време съставките и забелязах, че в млякото, което изпалзвам до 6 месечна възраст ги няма, а в следващото, номер 2, вече ги има. Аз давам Plasmon 1, но минавам на 2 след няколко дни.
Цитирай

bomi,
поздравявам те за темата, защото аз силно се вълнувам от нея. Също добавям линк, в който пише както за нуждата на всеки човешки организъм от пробиотици, така и по-специално за Пробиотиците и Бебето. От този и от доста други източници разбрах, че Бифидобактериите са основните организми в червата на хората и че са много важни особено за бебчетата. Според тази информация, най-оптимално се осигуряват пробиотици с кърмата (въпреки, че имало изследвания, че и там те намалявали), но ако даваш АМ, най-доброто за детето е да бъде с пробиотици (или иначе трябва поне да ги даваш като добавка). Ето и линка:
http://anhira.com/zls/part4/07.htm
Дано твоята тема посъбуди малко този интерес, защото според мен на повечето хора им липсва тази информация и по специално какво е ПРЕБИОТИК и какво е ПРОБИОТИК. Дори често не се знае разликата. Така например в моята анкета преди време за качествата на АМ, повече хора са отговорили, че държат АМ да съдържа ПРЕбиотици, отколкото ПРОбиотици, което е лек абсурд, защото ПРОбиотиците са много по-ценни.
Това, което накратко може да се обобщи за всеки който би се поинтересувал е, че ПРОБИОТИЦИТЕ са живите бактерии, необходими за организма, докато ПРЕБИОТИЦИТЕ са тяхната храна.
Успех на темата  Peace   

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.