'Отпуска' ли се дънковия плат

  • 6 599
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 894
Това ми е въпроса.
Купих си  страхотна дънкова рокля, но се оказа ,че като я поносих малко по-дълго много ми стяга в гръдния кош и се чувствам доста некомфортно.Може би трябваше да си купя по-големия номер, но тъй като съм чувала,че дънковия плат се отпуска се спрях на по-малкия.Както и да е,можах да преценя добре размера.За съжаление роклята вече е носена, пък и изхвърлих етикета,така че едва ли ще ми я сменят в магазина.
Единствената ми наджда е дънковия плат да се отпусне след известно време. newsm78
Какви са вашите впечатления от дънковите дрехи-вярно ли е това,че плата се отпуска?

# 1
  • Мнения: 619
Имала съм динки-панталони мн ого се отпускат, други не .Дънкова пола плътно по мен не е мръднала.
 newsm78 Според мен зависи

# 2
  • Мнения: 1 941
Аз постоянно нося дънкови поли и смея да твърдя, че като цяло плата не се отпуска. Не е примерно като кожените обувки след известно носене да станат по-удобни. Единствено след пране се отпуска малко след няколко часа носене, но това е всичко.

# 3
  • Мнения: 893
При мен винаги се отпускат.. newsm78

# 4
  • Мнения: 1 234
Имам наблюдения че дънковите дрехи се отпускат стига да не са ластични.Не змам точно за рокля,но мисля,че ще се отпусне Rolling Eyes

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, ако не са ластични, се отпускат.

# 6
  • Мнения: 2 407
В повечето случай не,рядко ми се отпускат много.

# 7
  • Мнения: 2 199
при мен всичко дънково страшно се отпуска Peace

# 8
  • Мнения: 7 186
Ако е по- тънък дънков плат, може да се отпусне малко.

# 9
  • Мнения: 164
Според мен ,ще се отпусне с носенето.

# 10
  • Мнения: 1 207
Да отпуска се дори и  ластичния плат,но след като се опере пак се стяга.И аз има пола ,но ного странно тя не ми се отпуска,а дънките да

# 11
  • Мнения: 2 229
Аз днес си купих 2 чифта дънки - едни 26 (по-тънки), другите 27 номер (по-дебели). Много се чудих, но тънките 27 номер ми седяха ок, но съвсем малко да се отпуснеха, реших, че ще станат много торбести. Rolling Eyes Затова си взех 26ти, които ми стягат малко, но се надявам да се отпуснат...Защото и при мен повечето дънки се отпускат след известно време носене. Rolling Eyes
Много се ядосвам, като си купя дънки, които ми седят перфектно и в последствие да се отпуснат #Cussing out...много трудно се избира номер. Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 1 424
Да, ако не са ластични, се отпускат.
Peace

# 13
  • Мнения: 857
Отпускат се,но единствено на местата които има растягане дънките се разтягат навсякъде защото се движим постоянно,но за рокля на бюста не съм сигурна,че много ще се отпусне

# 14
  • Мнения: 5 312
Би трябвало да се отпусне малко.

# 15
  • Мнения: 238
Винаги се отпуска,малко или много.
само еластичните дънки - НЕ

# 16
  • Мнения: 1 894
Плата на роклята не е еластичен.
Остава ми само да се надявам,че с носенето ще се отпусне поне малко.

# 17
  • Мнения: 249
преди време си купих дънки които едва закопчях в пробната,щях да ги пръсна,но все пак ги взех,защото винаги са ми се отпускали,така и стана,сега са ми като подарени. Но лятото си купих къси и постъпих по същия  начин,само че..... нещо не се получи с отпускането този път Laughing сега ме е страх като сядам Joy

# 18
И на мен ми стяга една дънкова рокля от миналата година,изобщо не се отпусна.Сега си купих дънки и те не се отпускат,но имам и такива дето стават като чувал.

# 19
  • Мнения: 312
Много зависи от самия дънков плат- качество,дебелина и пр..Ако нишката е по-сбита,то значи ,че няма да се отпусне и обратно.Специално на този въпрос може да се отговори ако се види и пипне.
Казваш,че си я обличала и според мен след като не се е отпуснала досега,няма да се отпусне и за в бъдеще. Но смятам,че ако отидеш в магазина ще ти я сменят с по-голям номер.Едва ли ще има проблем-нали не си искаш парите обратно.Успех Peace

# 20
  • Мнения: 1 802
При мен досега всичко дънково се е отпускало, освен якето Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 358
Това ми е въпроса.
Купих си  страхотна дънкова рокля, но се оказа ,че като я поносих малко по-дълго много ми стяга в гръдния кош и се чувствам доста некомфортно...........
Роклята позволява ли да я изгладиш? Гладенето с пара би трябвало малко да отпусне плата.

# 22
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
ако там , на гръдния ти кош, има някакъв шев , забрави да се отпусне...

# 23
  • Мнения: 1 894
Ще пробвам днес ако работи магазина  или утре да я заменя с по-големия размер.
Ако ми откажат, ще пробвам да я изгладя и с пара.
Много ми харесва и съм готова да пробвам всичко, за да мога да я нося за в бъдеще спокойно.Че в момента така ми пристяга гръдния кош,че като я понося по-дълго време ми се 'затруднява дишането'.  Embarassed

ако там , на гръдния ти кош, има някакъв шев , забрави да се отпусне...

Има копчета там, може би ако поразрежа малко илиците,за да се поразширят дупките ще стане.

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
исках да кажа хоризонтален шев...

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Снимай я, стана ми любопитно.

# 26
  • London, baby
  • Мнения: 800
Имах едни дънки, който станаха на торба след известно време. Те бяха някакви турси боклуци. А иначе другите ми дънки се отпускат нормално.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 415
отпуска се... няколко чифта дънки съм носила да се стесняват Peace

# 28
  • Мнения: 3 575
Отпускат се като ги поносиш ден-два и след първото изпиране отново стават тясни....
Винаги си взимам дънки, в които едвам се напъхвам и за съжаление ако не заслабна малко няма как да се отпуснат сами...

# 29
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз се сетих.
Последните дънки, които си взех, едвам ги обух като ги пробвах.
Продавачките казаха, че се отпускат.
Помагало и да се сложат в омекотител малко и да постоят така.
Сега са ми доста широки даже, без да съм отслабвала.

# 30
  • Мнения: 1 894
За омекотител, разреден във вода ли става въпрос? Каква точно е технологията за това накисване?Или става въпрос за пране с омекотител?
Иначе днес магазинът беше затворен, но ще пробвам утре да я заменя-въпреки,че не ми се вярва много да се съгласят.
При възможност ще  снимам роклята и ще ви я покажа.

# 31
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, във вода с омекотител стоят. Не знам колко време и ги гладя още леко влажни.

Дано има ефект.

# 32
  • Мнения: 1 894
Благодаря, Грушенкаbouquet
Ще пробвам това с омекотителя.

# 33
  • Мнения: 3 050
И аз като си купя дънки са ми тесни и едвам ги обувам, но са си моя размер- последните само ден носене се отпуснаха и ми станаха удобни като старите; би трябвало да се отпусне плата.

# 34
  • Мнения: 447
Да, ако не са ластични, се отпускат.
Peace

# 35
  • Мнения: 5 974
Според мен ,ще се отпусне с носенето.
И според мен.....онзи ден си купих дънки който са плътно по мен....и се моля поне малко да се отпуснат.

# 36
  • Мнения: 2 550
отпуска се
аз винаги си купвам дънки един номер по-малки
като се отпуснат са ми точни
ако си взема моя номер ми стават широки, когато се поотпуснат

# 37
  • Мнения: 1 894
Замениха ми роклята в магазина с по-големия размер.Продавачката въздъхна дълбоко,но все пак я замени.  Hug
Тази, новата ми е 'анджък'. Така,че сега пък ще се надявам да не се отпуска плата.   Rolling Eyes
За мен май няма угодия и това си е. Embarassed

# 38
  • София
  • Мнения: 1 176
Замениха ми роклята в магазина с по-големия размер.Продавачката въздъхна дълбоко,но все пак я замени.  Hug
Супер  Grinning И да, дано не се отпусне.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 672
Да, определено се отпуска

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
По мои наблюдения се отпуска, но след пране се свива отново!

# 41
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 365
Според мен ,ще се отпусне с носенето.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт