Поду ми се венецът около мъдреца...

  • 49 429
  • 26
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Бая боли. Отляво и главата и ухото също ме болят, като ухото повече.

Чудя се какво даправя до понеделник.  Пих 1 Нурофен. Правих си гаргара с лайка, има временен ефект. Някакво друго "бабино" средство дали има? Rolling Eyes

Нямам представа от какво се получи, ей-така изведнъж стана, много е неприятно.  Confused

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Вземи една четка за зъби, попари я с гореща вода, да омекне повече, и внимателно четкай подутия венец. Явно се е образувал джоб, при четкането може да се пукне сам, да изтече забралото и да ти мине. Може и да се е навряло нещо дребно между зъба и венеца. Жабуркай още с вода за венци и зъби - има една с прополис и смрадлика, тя дезинфекцира и облекчава.
Ако не се изчисти с четка, потърси още утре дежурен кабинет, и ще ти почистят венеца. Може пък и на зъба да му има нещо, кой знае.
А за зъбни болки май Аулин помага повече.

# 2
  • Мнения: 9 063
И аз бих ти предложила Аулин...

# 3
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Ако мъдрецът не е "пораснал" изцяло, а това става бавно, може да се наложи да ти изрежат тъканта. /малко отклонение/ Става с упойка и ако ходиш на спешна стоматология, неофициално рекетират с 80 лв. Препоръчвам в частен стоматологичен център, където знаеш за какво плащаш.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Блягодаря ви!

Днес пак ме боли, дано да изтрая до утре, за да звънна за час на зъболекаря, при който ходя обикновено...

Оглеждах си пак устата, от вътрешната страна на бузата долу е подуто, стои като крива бяла черта, на зъбите сякаш нищо им няма, поне на опипване не ме болят.

А това със спукването и търкането с четка не е ли опасно, да не си вкарам някоя инфекция?  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 371
Киса, след като си имаш зъболекар, защо не му се обадиш днес да те приеме? Или отиди на друг спешен кабинет. С аулина не го лекуваш, а за няколко часа замазваш положението. 

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Киса, след като си имаш зъболекар, защо не му се обадиш днес да те приеме? Или отиди на друг спешен кабинет. С аулина не го лекуваш, а за няколко часа замазваш положението. 

Защото е неделя и не ми е удобно да притеснявам човека.

Той си има кабинет, има си дни, в които там работи.  Confused

# 7
  • Мнения: 4 371
Да, ясно. Аз също си ходя при една жена дълги години, веднъж се почудих дали да й звънна, болката надделя и тя ми се скара защо не съм се обадила по-рано. Беше неделя вечер.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Предполагам, че до утре ще изтърпя - търпя на болка.  Confused

Сложих си малко лед, по-поносимо е.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Киса, какво чакаш? Отивай в стоматологията, там би трябвало да има спешен кабинет. Ще ти сложат лекарство, отивай веднага, недей да търпиш болката! А утре иди и при твоя зъболекар.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Киса, какво чакаш? Отивай в стоматологията, там би трябвало да има спешен кабинет. Ще ти сложат лекарство, отивай веднага, недей да търпиш болката! А утре иди и при твоя зъболекар.

Чакам... даже не знам къде има спешен стоматологичен кабинет. Предполагам в Стоматологията, но не съм ходила никога там и не знам...  Sick

# 11
  • Мнения: 1 181
освен да пиеш болкоуспокояващи, можеш да си купиш Сандрин и да се жабуриш с него. На мен понякога ми е помагал  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Киса, ако много те боли, вземи Аулин. Имай предвид, че не се пие на по-малък интервал от 12 ч.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Връщам се от спешен кабинет.

Подут венец около мъдреца (както и предполагах), спукаха ми торбичката, имало гной  Tired, сложиха ми лекарство, взеха ми парите - видите ли в неделя по ЗК не работели, само през делнични дни...  Confused Не знам дали е така, но си платих, дадоха ми и фактура. Ако имало нещо, можела съм да посетя същата стоматоложка до края на годината (разбрах, че вече няма да ми искат пари Rolling Eyes).

Изписа ми антибиотик Цефалексин, нещо не мога да схвана схемата на пиене: 4 пъти по 1 капсула на всеки 6 часа. Но първият път да съм изпиела 2 капсули наведнъж.

Това как да го разбирам, през 1 час някъде да пия по 1 капсула ли?  Embarassed

Сега 2 часа не трябва да ям и пия, а аз не съм закусвала сутринта и се чувствам ужасно - и ухото, и главата е болят...


Оплакох се...  Cry

# 14
  • Мнения: 2 891
Kиса, пиеш двете капсули заедно. Ако прецениш, на втория прием вземи пак две. Не очаквай веднага да ти олекне. Примири се, че и утре ще ти бъде тегаво. Казвам го от опит  Mr. Green 

Общи условия

Активация на акаунт