Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

София

Здравейте всички!  bouquet
Въпросът ми е:колко често през деня усещате движението на вашето бебе?
Аз съм бременна в 5-ти месец,това ми е първа бременност и ме притеснява факта ,че има дни в който усещам движението на бебето 2 или 3 пъти.Ще съм Ви благодарна ако споделите с Вас как е и дали това е нормално. Hug
Цитирай

София

Нормално е  Peace
Цитирай

усещах го на периоди. примерно половин час мърда, след това два-три не. но имам приятелки, които броят на пръсти ритниците на бебетата им за цялата бременност
Цитирай

Willebroek, Belgium

напълно нормално е Peace
аз като бях в 5 месец също се притеснявах 4е бебка не мърда много,но доктора ми каза 4е е нормално Very Happyима дни в които бебето е по активно а в някой не е.  bouquet
Цитирай

Напълно нормално е.
Аз имах дни, в които изобщо не съм го усещала. Тогава много се шашаках. После разбрах, че и това е нормално.
Цитирай

София

Благодаря Ви за бързите отговори  bouquet
Цитирай

Там,където живеят Мишетата

От началото на 5-ти го усещам всеки ден. Но имаше дни в които се движесе много малко. Сега е като боксьорка вътре,но е ималаи почивки,особено 5-6месец,така,че- спокойно!  Peace
Цитирай

От края на 5-ти месец усещах беба всеки ден, по 2-3 пъти. Love Но в края на 8-ми месец, когато порасна и нямаше толкова място в корема ми, имаше и дни без ритане.
Цитирай

София

Усещах я всеки ден, но с периоди на почивки (когато спят бебоците не ритат). Тъй като тя беше много активна сутрин и вечер се случи така, че една сутрин (ама до към 10-11 ч.) въобще не помръдна. Много се уплаших и хукнах към наблюдаващия ме гинеколог. Оказа се, че просто бебока спинка и няма нищо страшно.

L_A_L_K_A , разбирам напълно твоите притеснения. Мисля, че повечето мами сме минали през тези страхове. После, когато се роди бебчо, ще ставаш нощем пък да гледаш диша ли, после .... не знам какво следва после, защото нямам опит. Но съм сигурна, че във всеки етап от развитието и живота на нашите бебчета, ние мамите имаме страхове, нали затова сме мами.
Цитирай

В петия месец го усещах много рядко.
Цитирай

Аз в 5ия за първи път ги усетих, хем бяха 2 и пак рядко ритаха. Освен това риташе само едното и аз много се притеснявах. Но явно си е нормално.
Цитирай

Монреал

Ами и аз доста се панирах докато бях бременна - но така и не открих някакъв режим на ритане. Бебчо просто си спеше и си лудуваше, когато той си знае. 2-3 пъти на ден в 5ти месец е нормално, мисля. По-нататък ще го усещаш повечко, а и за по-дълги периоди.
Цитирай

София

В пети месец имах периоди, в които по няколко дни не помръдваше.
Активността през различните дни е различна. И сега ми се случва няколко дни и нощи да беснее без прекъсване и после 2 дни да кротува с едва едва доловими движения, които трябва да се напраягам, за да усещам.
Цитирай

Пловдив

Моето рита постоянно-сутрин,вечер и през ноща,но въпреки това си има и периоди на почивка.
Цитирай

в Надежда-та

Ние също ритаме постоянно, като почне няма спиране Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора