Има ли сред нас дечица във четвърти клас?

  • 17 441
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 743
Да, доста учат в Британика! Много са сериозни и съм доволна! Тази година синът ми се яви и за Кеймбридж сертификат и има отлични резултати Peace
Да ти кажа частно не знам по коя програма, има ли избор? Тази година още не съм го записала, но до края на седмицата  мисля да отида и до там.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ия, щом ще държи изпит за сертификат, сещам се за кое ниво става дума. Щерката едва след тази година (живот и здраве) ще го държи.
А колко е вашата такса?

# 17
  • Мнения: 3 743
Все ощ ене съм проверила колко ще е точно таксата, а и има различни отстъпки. Напр., за стар ученик - 5%, ако се плати до края на септември още 5%. Долу-горе плащаме 4 вноски по около 70-80 евро.

# 18
  • София
  • Мнения: 84
Ами хайде да се запишем и ние.
Алекс е роден на 26/02/97г.Учим в София и имахме и тържество и учебници на първия учебен ден.Като цяло съм доста доволна от училището, само дето е с разширено изучаване на математика, а ние не сме най-добрите математици Thinking newsm78
През лятната ваканция успяхме да прочетем само 2 книги -Том Сойер и Карлсон,аааа и няколко приказки- отдадохме се на игри и почивка.Записахме го на лагер на "Британика", от който се върна изключително доволен.
Иначе английски учи в една фирма, която си води курсовете в нашето училище и са много добри.

Ами това е най - общо, успех на всички!

# 19
  • Мнения: 2 567
На нас тази година много лошо ни потръгна. Дано и по нататък не е така.
Госпожата ни по немски не е сигурна дали може да идва, защото се е преместила в по далечно училище. Отказала е на всички ученици от квартала ни. Каза, че само за Бети се колебае, защото била най-добрата и ученичка, а и много я харесвала  Simple Smile Дано успеем да постигнем някакво решение на проблема, че не ми се търси за трета поредна година учител.

Днеска след тренировката по плуване окончателно реших, че ще търсим нов басейн. Този не стига дето е на края на града и е доста скъп, ами и е малък и с ледена вода. Да не говорим, че ни и откраднаха плавниците, които с триста зора бях изнамерила тука  Twisted Evil

Днеска пък като се обадих на госпожата ни да разбера дали са пристигнали учебниците и с нея се ядосах. Утре ще ходим да ги взимаме... или поне това, което е дошло и ще пиша повече, защото ми сервира по телефона и други неща и май ще взема отпусното на Бети и ще си я записвам в Търново.

# 20
  • Мнения: 1 069
Здравейте, мамчета!
И аз имам един четвъртокласник в къщи, който през лятото е забравил таблицата , също и как се изважда, страхотно!
Със зор прочете две книги- Белият зъб и Робинзон Крузо.
Не знам как ще се оправяме, а иска и на футбол да го записваме!

# 21
  • Мнения: 2 567
Я да ви попитам нещо за смяната на зъбите  Simple Smile
Колко зъби са сменили вече децата ви? Питам, защото тази вечер установих, че на моята вече кътник и се клати. Тя от месец поне ми разправя, че кучешкия до него, който в момента и никне я болял и се клатил. Все проверявам и никакви проблеми. А тя като яде все пищи. И тази вечер милата разбрала, че проблема не идва от кучешкия, а от клатещия се кътник до него  Simple Smile
Чудих се нормално ли е да пада вече кътник при положение, че горните кучешки не са се сменили  Thinking

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Летисия, много кофти, наистина.
Дано поне учителката по немски се съгласи да продължи да учи Бети. Щом е най-добрата няма основание да ви откаже.

За зъбите.
Това, което сега се клати на Бети са предкътници. Не съм сигурна, но мисля, че моята дъщеря тях ги смени, въпреки че горните кучешки са си все още млечните.
Значи е сменила всичките 8 резеца, плюс долни кучешки и трябва лично да отида до другата стая, да видя кои предкътници смени.

Но ще го сторя след малко. Току-що й проверих домашното по математика и се втрещих. Пълно е с грешки и сега съм й казала да сяда в детската и всичко да е решено правилно.
Абе не стига, че не й се отдава предметът, ми се опитва да извършва действие изваждане на ред, а не едно под друго. И няма сила на земята, която да я убеди, че такова нещо е недопустимо и при нейната липса на опит, е крайно нежелателно.
След малко трябва да я водя на входящ тест в една школа по английски. Да видим пък там, какви ще ги свършим...  Thinking

После пак ще пиша  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 743
Лети, съжалявам, че сте започнали с проблеми учебната година Sad, дано по-нататък всичко бъде наред Peace
valieta, и моя син е позабравил таблицата, макар, че се справя отлично по математика Wink Надявам се по-бързо да си я припомни!
Във вашите училища какво е положението със стачката на учителите? Сутринта една майка ми каза, че са им раздали вчера уведомителни писма  за това, че децата няма да са на училище от 24-ти. Моя син каза, че нищо не са им споменавали. Доколкото разбирам днес учителите щели да влизат в час да си пишат урока на дъската, но да не говорят Rolling Eyes

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Летисия, ще стискаме палци за учителката!
Иначе за зъбите не мога да ти помогна с инфо, ние сме сменили само резците, даже май единият още не бил сменен, според зъболекарката в БГ. Каза че имало време до 12-13 години да ги смени всичките  newsm78
valieta, не само твоят е забравил таблицата Wink И да запишете детето на футбол щом иска  Flutter Моят също ходи 2 пъти седмично да рита топката (никак не ми харесва този спорт)  Crazy
Шани, и синът вчера беше много зле с домашното по математика  ooooh! Толкова грешки на една страница не бях виждала! Но той все бърза, никак не му е кеф да решава задачи  Rolling Eyes
Като сме заговорили за математика да ви питам, решават ли вече уравнения с едно неизвестно в училище? Аз вчера се опитах да ги обясня на сина, но той толкова тъпо ме гледаше, че се отказах  Confused
Затова пък вчера писал поемки. Едната е озаглавена "Lonely", скъса ми се сърцето като я прочетох  Cry А друга една, наречена Bullying (когато децата едно друго се тормозят в училище), са го накарали да я прочете пред цялото училище. Започвам да се чудя дали няма някакви проблеми или навлиза в една по-чувствителна възраст  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 567
Тъкмо се прибираме от училището. За сега нещата са поносими и май ще успея да издържа и тази година  Simple Smile
Дадоха ни учебници, но се оказва, че тази година сме на Просвета, а теста в учебника примерно по ЧО е по учебника на Просвета от миналата година, когато ние бяхме на Булвест и има несъответствие. Няма и преговор дори, поне да се изяснят нещата и несъответствията. Пляснали входящия тест още в началото. Ей затова не е хубаво всяка година да се сменя издателството  Twisted Evil

Като цяло не съм доволна от учебниците, които са ни избрали. Материала не е толкова обемен или сложен, но по ЧО е отвратително написан, а математиката е на супер ниско ниво. Добре, че съм купила разни сборници.

По ЧП пък ни дали тетрадка, в която друго дете е писало преди нас, а уж за нова се води  ooooh!

По математика нямаме учебник и тетрадка номер едно и сега преписваме всички задачи от един учебник, който госпожата изнамери от някъде, но нямаме право да пишем на него.
Тъкмо минахме първите уроци по математика и вече сме на числата до милион. Горката Бети се ошашави с тези стохилядни, десетохилядни и хилядни  Simple Smile

Шани, успех на твоята щерка на входящото ниво по английски  Peace Пиши какво е станало.

Нашето училище май няма да стачкува, а и не ми пука много. Нали аз съм даскалицата на Бети и не мисля да стачкувам..... или пък да взема и аз да обявя една стачка, че нещо джобните дето мъжа ми ми ги отпуска почнаха да не ми стигат  Laughing

Айде аз ви напускам, че малката ме вика да почваме с уроците. Нещо голям ентусиазъм има, ама ще видим до кога  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 567
Мери, браво на момчето ти. Ти и преди си споделяла разни неща и съм останала с впечатлението, че доста го бива в областта на писателството  Simple Smile. Явно е и чувствителен и съвсем ги докарва нещата.
Нищо, че в математиката не е толкова добър. Поне има нещо, в което наистина много го бива.

А с едно неизвестно, ако не се лъжа още във втори клас се запознахме, а от миналата година си имаме доста такива задачки.

# 27
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен - мама на четвъртокласник. Мартин е роден на 29.08.1997 г.
Засега нямаме проблеми в училище, но така е винаги в началото на учебната година.
Вече имаше родителска среща, на която госпожата ни предупреди, че децата ги чака много трудна учебна година. По ЧО и ЧП миналата година му беше трудно на сина ми.
Ходи два пъти седмично на "Британика". За спорт още мислим.
Имаме батко седмокласник, но добре че са в различни смени на училище. Simple Smile

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... учителите щели да влизат в час да си пишат урока на дъската, но да не говорят

ТОВА го чух и аз сега преди малко по радиото и останах kato онемяла.  Sick
Не знам защо децата трябва да са изкупителна жертва на възрастните? Защо ТЕ да страдат? Защо в тях да рефлектира всичко? Не може ли щом "големите" си имат грижи, те да не се пренасят/отразяват на "малките"....
Не знам... Ще взема и аз като летисия да си я уча в нас. По-добре ще я изуча от школото й, уверена съм.

# 29
  • Мнения: 2 567
Шани, убедена съм, че по-добре ще я изучиш.
Аз не се имам нито за добър педагог(даже съм малко като фелдфебел Simple Smile ), нито за много знаеща граматики и математики. Но мисля, че се справям не лошо, щом Бети показва такива високи резултати на тестовете.
Поне ми пука какво ще научи и давам всичко от себе си, а не си губим времето да виси в училище с идеята, че уж нещо ще научи и после вкъщи да доучваме.
Обаче да ти кажа това не е за всеки. Дори не мисля, че е и за мен, ама така съм решила и още една година ще издържа. Много ме ангажира това нещо и много нерви хабя.

И нашата госпожа днеска като ходихме каза, че били уж в мълчалива стачка, ама ние най-добре си поговорихме  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт