Kam rajdalite sectio

  • 1 085
  • 18
  •   1
Отговори
Zdraveite, imam data za sectio, no ako usetq 4e bebo iska da izliza po rano, a az neznam koga bi stanalo,nali ne trqbva da se qde 9 4asa predi operaciqta? I kakvo sledva?
I drugo- vqrno li e 4e ako izvikam akusher ginekologa v bolnicata, a toi ne e na  smqna i izvarshi sectioto se pla6a 500 lv. Stava vapros za Burgas?
Izvinqvam se za pisaneto s tiq bukvi, no toq komp ne hvashta drugi.

# 1
  • Мнения: 11 003
За яденето - нали ще ти направят клизма, не се притеснявай. Peace Все пак това няма как да го предвидиш.
За плащането - не знам как е в Бургас, но щом викаш лекар с уговорка в извънработно време, това се плаща навсякъде. А цената ще ти я каже лекаря.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
За яденето - нали ще ти направят клизма, не се притеснявай. Peace Все пак това няма как да го предвидиш.
За плащането - не знам как е в Бургас, но щом викаш лекар с уговорка в извънработно време, това се плаща навсякъде. А цената ще ти я каже лекаря.

 Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 676
За яденето - нали ще ти направят клизма, не се притеснявай. Peace Все пак това няма как да го предвидиш.
За плащането - не знам как е в Бургас, но щом викаш лекар с уговорка в извънработно време, това се плаща навсякъде. А цената ще ти я каже лекаря.
 
  Подкрепям  Peace.
 
  Говори предварително с лекарят ти за сумата. Да не останеш "приятно" изненадана после  Wink
   

# 4
  • Мнения: 4 451
Момичетата вече са ти казали, прави се клизма така или иначе. Знаят си работата хората.
Сестра ми роди в Бургас, няма такова нещо. В смисъл, че тя си му плати толкова, за колкото се бяха уговорили. Независимо, че не беше на смяна, когато бебето "тръгна".

# 5
Za pla6aneto - imah vpredvid 4e na bolnicata (zdravnata kasa) se pla6a 500 lv. za sectio, ako povikash doctor koito ne e na smqna, a ne na doctora, tova si e otdelno.Pone taka sam 4ula. Nali vsqka bolnica si ima cenorazpis za razli4nite uslugi. Moge bi trqbva da otida az tam na mqsto da go pro4eta tozi cenorazpis.

Blagodarq na otgovorilite!

# 6
  • Мнения: 23
Аз също раждах планово  секцио(близнаци) и ми казаха за яденето.Да естествено аз не ядох но при мен нямаше клизма и незнам защо но всичко мина нормално.А в интерес на истината това ми беше най-големият страх.За докторите и при нас се плаща но попитай за по сигурно

# 7
  • Мнения: 8 999
Ако си избираш екип за операцията, със сигурност ще платиш на болницата извън пътеката от Здравната каса. На лекаря и анестезиолога се плаща отделно по уговорка между вас.
Но не се притеснявай, рядко се случва раждането да изпревари термина и съответно назначената дата за планово секцио /е, на мен ми се случи и при двете бременности, но аз бях изключение!/

# 8
  • Мнения: 950
Аз бях секцио. Сутринта бях закусила (никой не ми каза, че не трябва да ям) и така отидох на консултация (в 8 часа). Там стана ясно, че ще раждам и понеже бях закусвала, ми дадоха да изпия нещо (много е гадно, но го пиеш на един дъх, за да не го усетиш), за да повърна това, което бях изяла - клизмата е отделно.

# 9
  • Мнения: 448
Храната не е ли свързана с упойката, а не с клизмата или се бъркам?Нали не трябва да си пил и ял, за да могат да ти поставят упойката?

Леко раждане ти желая! Grinning

# 10
  • Мнения: 1 371
Храната е свързана с упойката. А какво да кажат майките, които са имали непланирано секцио, като мен, а два часа преди това са яли, като за последно (пак като мен)?

# 11
  • София
  • Мнения: 10 312
Но не се притеснявай, рядко се случва раждането да изпревари термина и съответно назначената дата за планово секцио /е, на мен ми се случи и при двете бременности, но аз бях изключение!/
Бе то и аз съм изключение, значи не е толкова рядко, явно... newsm78

# 12
  • Мнения: 4 111
Казаха ми да не ям в деня на операцията, а тя беше в 13ч. Последното ми ядене беше предната вечер. Клизма пак имаше.  Blush

# 13
  • Мнения: 798
Родих с планово секцио в Бургас. Знаех, че не трябва да ям. Не бях яла от обяд на предния ден. Сутринта в 10.30 влязох в операционна.Не ми правиха клизма. За щастие...Клизмата след секциото ми стига... Sick

# 14
  • Мнения: 305
В деня, в който родих си закусих към 9 сутринта.След около 2 часа ми изтекоха водите и в 16 часа родих със секцио по спешност.Без да са ми правили клизми и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт