Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 септ. 2007, 09:32 ч.

"Спирате ли на пешеходните пътеки?"

• 2 379
  • 79
  •   1
Отговори

Анкета

Спирате ли на пешеходните пътеки?

Опции:

Въпроса ми е към шофьорите. Спирате ли на пешеходните пътеки да минат пешеходците?

# 1
опитвам се, но успявам в 75% от случаите.

# 2
  • На верандата, под ореха
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug

# 3
  • София
Тук друг отговор, освен "спирам" няма да получиш, така че и аз спирам.

# 4
Спирам когато мога, но много често има такива, които са се залетели след мене и не съм сигурна дали той ще може да спре след мене. Или често ми се случва при две платна на пътя аз да спра на пешеходната пътека, а този до мене в другото платно просто не спира или някой нервак след мене ми бибка настойчиво да тръгна за дето съм спряла.

# 5
  • Бургас
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
Mr. Green И аз така правя !  Laughing

# 6
ПОНЯКОГА спирам. Първо гледам да не застрашавам живота на пешеходците, а след това и на останалите водачи. Освен това съм стигнала до извода, че мога да застраша нечий живот, ако спра в дясната лента и дам път на пешеходеца, той стигне до средата на платното (без видимост към лявата лента) и там да го отнесе някой баровец, който лети по лявата лента с "мръсна газ".
Държа да подчертая, че напълно влизам в положението на майките, които са принудени да се движат с бебешките колички по платното за движение, защото няма място по тротоара (както е в кв. "Изток") - вчера се влачих на полусъединител две улици, и още повече се ядосах на кмета.

# 7
Ами според зависи, по принцип видя ли стъпал  на пешеходна пътека. Скоро бях в Румъния, уж сме със самочувствие на много по-културни от тях, но при тях просто нямаше водач на МПС, който да не спираше дорри като наближавах зебрата.

# 8
  • София
Въпроса ми е към шофьорите. Спирате ли на пешеходните пътеки да минат пешеходците?

Когато има пешеходци чакащи да пресекат -ДА! Има една пешеходна пътека ОКОЛО която пресичат. Тогава не спирам. Той не си направил труда да мине 2 метра и да пресече където трябва, аз ще му спирам  Naughty Най-странното е, че тия пешеходци са и шофьори.  Twisted Evil

# 9
когато ми е възможно да спра спирам.

# 10
Ами според зависи, по принцип видя ли стъпал  на пешеходна пътека. Скоро бях в Румъния, уж сме със самочувствие на много по-културни от тях, но при тях просто нямаше водач на МПС, който да не спираше дорри като наближавах зебрата.
Аз бях в Румъния преди 6 години - и тогава спираха!

# 11
Аз бях преди почти година в БУкурещ и вижението ми се стори по-отвратиелно от това в Сф, къде са ви спрели на пътека не знам, но не сипраха нито на червено, нито на зелено, а пешеходците минаваха, когато могат. И това при засилен полицейски контрол.

Иначе и аз съм от тези, които спират, за да минат шофьорите. Laughing Спират ми от време на време и все се учудвам, че го правят.

# 12
спирам, но ако човекът не е на пешеходна пътека, а тя му е наблизо, НЕ.

Трябва да има дисциплина не само у водачите, а и у пешеходците

# 13
Аз бях преди почти година в Букурещ и вижението ми се стори по-отвратиелно от това в Сф, къде са ви спрели на пътека не знам, но не сипраха нито на червено, нито на зелено, а пешеходците минаваха, когато могат. И това при засилен полицейски контрол.

Иначе и аз съм от тези, които спират, за да минат шофьорите. Laughing Спират ми от време на време и все се учудвам, че го правят.
Е, аз бях в Тимишоара, там хората били друга ракия! Grinning

# 14
  • София
Спирам, ако мога. От 50 км/ч обаче спирачки няма да набивам за внезапно изскочил пешеходец. Ако съм го видяла отдалече - намалявам и спирам, естествено. На десен винаги спирам и все се напрягам да не ме нахака някой бързак отзад Confused
Онзи ден една девойка на около 15-16 г. яко ме насоса, задето я изгледах мръсно, като ми изскочи пред колата посред платното - ама няма пътека, няма нищо, тя обаче решила, че точно там трябва да пресече. Получих нежното "К'во ме гледаш ма?!" Crazy

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт