Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
здравейте  !  искам  да  питам  мамите  които  кърмят-  възможно  ли  е , да  се  кърми  и  да  се  пази  диета ?  отразява  ли се  диетата  в-у кърмата , като  количество  и  качество ?
вие  отслабвате  ли  докато  кърмите  , или  обратното  се  получава?  261uu
Цитирай

Там,където живеят Мишетата

Сега ще ти кажа,без да съм кърмила!

"Диета"  ...означава режим на хранене,а не глад!  Първо почсни какво имаш в предивд?  Ако искаш да гладуваш - няма да стане! Но можеш да спазваш правилен режим на хранене с който да отслабнеш и едновременно с това да даваш дори МНОГО по-качествена кърма. Ако не спазваш режим на хранене,а си ядеш сладко,бял хляб,пържено и нам какви си тъпотии - каква кърма ще даваш? Във всеки случай,много по-некачествена отколкото,ако ядеш нетлъсто месо,мляко,сирене,пълнозърнести храни,плодове и зеленчуци.А ако направиш от самите тези натурални храни правилен режим на хранене - ще осталбнеш за месеци,ще имаш хранителна кърма и никога няма да бъдеш гладна!  Ако искаш като родиш пиши на ЛС да ти помогна  Peace
Цитирай
много  ти  благодаря   непременно  ще  имам нужда  от  помоща  ти   Hug
Цитирай

София

Аз определено отслабвам и то без диета - не се лишавам от нищо, но и сама си гледам детето (т.е доста се движа). Иначе бих ти препоръчала диета, която да включва разнообразни храни на 2 часа, но в малко количество.
Мисля, че в Интернет има доста информация за такива диети.
Успех!  Peace
Цитирай

София

Диетата и кърменето не са за препоръчване, особено в самото начало. Аз не съм пазила диети и изобщо не съм се ограничавала, дори напротив, но движението и умората ме вталиха. Пожелавам ти леко раждане, а за отслабването не се тревожи  Peace
Цитирай

Айтос

Кърмата не се влияе от това което ядеш, в смисъл не става по добра или по лоша, тя е такава, каквато е необходима на бебето ти в дадения момент. Има разбира се лактогонни храни- увеличаващи млякото, не обогатяващи. В млякото ти има всичко нужно за бебето, ако има недостиг в организма ти, то той е за твоя сметка, детето си взима всичко от кръвта ти чрез кърмата. Така че една балансирана диета е полезна и за теб!
Хубаво е да знаеш, че чрез кърмене и лактиране изгаряш около 800 калории дневно и ако се храниш разумно скоро ще си върнеш формата.
Нека се знае и това, че при отслабване с повече от половин килограм на седмица в организма се освобождават токсини, които се концентрират в кръвта и от там преминават в кърмата, а това не е полезно за детето. За това бавно но славно отслабване, с ограничаване на сладкото и тестото е съвсем разумно и безвредно.
Цитирай

София

Не е нужно да пазиш диета, а просто да си смяташ /колкото е възможно/ калориите.
Не знаех, че кърменето гори 800 калории, но определено това е доста добър разход.  Very Happy
Много жени правят грешката да се тъпчат с храни, които увеличават кърмата, но в такива количества, че те основно им остават като тлъстинки. Пример: овесени ядки - нужни са не повече от 2-3 лъжици на ден, а не половин купичка; орехи - необходима е една шепа, а не пакетче от 200гр. и още куп други подобни неща.

Мога да ти споделя аз каква система използвам за хранене, която дава ефект още от бременността ми /качих 5кг./, сигурна съм, че и при кърмене не вреди. Храня се по три пъти дневно. Храните са черен хляб, малко масло, сирене, домати, яйце, овесени ядки с кисело мляко, месо със салата, супа, риба, от време на време ориз. Плодове - основно ябълки, пъпеш, диня, сливи, круши, по малко грозде. Бананите ги избягвам. Веднъж-два пъти в месеца си позволявам пица, спагети, понички в Д. Донътс или нещо такова, от което дебелея. Ям почти всеки ден обаче сладолед /сметанов/ или пуканки. Но внимавам - примерно, ако съм пропуснала закуска, си позволявам сладолед. Ако ям пуканки, не вечерям. Не че последните неща са най-полезното нещо на света, но засега не съм видяла да ми влияят на кърмата. За водата и ЛЕКО подсладените чайове знаеш. Аз си бъркам за коликите на детето всеки ден чай от семена анасон и копър. Подслаждам с малка лъжичка захар, колкото да не е без хич.

Като сложиш, че по време на кърмене не пиеш алкохол, газирано, не ядеш сладки неща като шоколад, вафли, бисквити и т.н. боклуци на шоколадова основа, не пиеш натурални сокове и подобни химии, вредните храни са намалени наполовина.

Пиша ти така дълго и обстоятелствено, за да не те отчайвам, че не става. Всичко е възможно, стига да има желание и някаква система да си следиш храненето, а не оправдания от типа "Нищо не ям, пък всички ми се лепи." Като сложиш и упражнения към това и неизбежното безсъние и грижи и килограмите ще започнат да се топят.
Цитирай

София

Малкият беше на 1г3-4 месеца като спазвах диета (т.е. става въпрос са поотраснало кърмаче). Не ми се отразяваше на количеството кърма, но пиех много вода. А и диетата е най-добрата бих казала - диетата на Пиер Дюкан (по-скоро е режим на хранене); единственото неподходящо за кърмачки при нея е, че не се ядат плодове; без ограничения се хапват месо, млечни, зеленчуци. Сега мисля доста по-рано да се придъждам към този режим, но може би ще включвам и плодове (т.е. без хляб, тестяно, сладкиши).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.