Сбърках ли, че направих аборт

  • 3 224
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 226
Здравейте,
ето и историята ми накратко.След 6 години ходене по мъките.Без точна диагноза за стерилитет.След 6 инсеминации и едно инвитро - все неуспешни, без да зная как - забременях.До 5г.с. всичко беше наред, но в 8г.с. се оказа, че бебето няма пулс и не се развива.Препоръчаха ми аборт.Дълго мислих, но го направих.Все още ми е адси мъчно и незная сбърках ли, или трябваше да изчакам още малко.По принцип лекаря каза, че бебето ми няма шанс да е живо.Повярвах.Но сега чета, че до две седмици заксъснение ва развитието е нормално.При мен бях 3.Грешка ли беше?

# 1
  • Мнения: 157
Надявам се, че си потърсила и друго лекарско мнение, да не кажа поне още две  newsm78...

# 2
  • София
  • Мнения: 35 811
Не го мисли и не се обвинявай- каквото било било. Грешка ако има то тя е на лекарите, не твоя.
Продължавай напред и дано скоро да се похвалиш с добра новина Grinning

# 3
  • Мнения: 1 226
Искрено се надявам, след няколко месеца, като приключа с Регонал-а да ми се случи пак чудото.И дай Боже всичко да е наред този път.Благодаря Ви!

# 4
  • Мнения: 7
 Praynigи кураж
не се отчайвай и продължавай да се бориш за това което искаш аз чаках 7 години и се случи също след приемане на лекарства ще чакам да се похвалиш с положителен резултат  Praynigза теб и успех знам че е трудно но си струва

# 5
  • Мнения: 2 423
Стела съжалявам мила но при липса на пулс няма какво да се направи.
Ще стане пак щом един път е станало БЕБЕТО ЩЕ СТАНЕ ПАК
УСПЕХ newsm10 fingerscrossed

# 6
  • Мнения: 1 335
Не.
Съмнения може да има в началото на 7г. с., 7 и няколко дни, в края. Но в 8-ма нещата вече изглеждат по друг начин. Казали са ти, че няма фетално развитие предполагам. Това означава, че яйцеклетката е спряла да се дели и развива преди да стане фетус. Нищо не може да се направи. Обикновено и видеозона не оставя много място за съмнение, особено ако бременността е следена предишните седмици. Диагноза - Мисед.
Мила душицо, пиша ти тези неща и съм сигурна в тях, защото трупнах вече два мисед-а - от  януари т. г. и от онзи ден.
Тъжно, тежко, гадно е и безкрайно несправедливо!!!! Споделям мъката ти и много, ама много съжалявам за това, през което ти се налага да минеш, за да бъдеш майка. Миличка, не губи надежда, не се отчайвай и бъди силна!
Прегръщам те и се надявам да гледаш напред!   bouquet

# 7
  • Мнения: 7 718
Стела, не е възможно да има грешка.
В 8-ма г.с. плодът трябва да има пулс, няма как да се сгреши.
Не се обвинявай, гледай напред, усмихни се, ще има слънчице и за теб, вярвай и мечтай.

# 8
  • Мнения: 141
Стела, щом незнайно как си забременяла, може да е имало разминаване в седмиците и да не е било 8-ма. Ако беше ин витро или инсеминация, тогава се знае точната дата, иначе е трудно да знаеш със сигурност.
Кажи ми, колко време чака, преди да направиш аборта?
Ако е било началото (и вероятно в средата) на 7-ма седмица, а не на 8-ма, е имало шанс за пулса. Случвало ми се е.
Разбира се, това е само гадаене...и е безполезно след дъжд качулка...
Помолих се за тебе да успееш отново.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Но сега чета, че до две седмици заксъснение ва развитието е нормално.При мен бях 3.Грешка ли беше?
Не е било грешка, не се обвинявай. Две седмици закъснение в развитието е нормално за по-късния етап на бремеността, не и за началните седмици.

# 10
  • Мнения: 1 226
Стела, щом незнайно как си забременяла, може да е имало разминаване в седмиците и да не е било 8-ма.
Няма шанс да съм сбъркала.До аборта - цикъла ми беше единственото редовно нещо в живота ми. Благодаря ти, миличка, че се молиш за мен.

# 11
  • Мнения: 1 226
Стела, не е възможно да има грешка.
В 8-ма г.с. плодът трябва да има пулс, няма как да се сгреши.
Не се обвинявай, гледай напред, усмихни се, ще има слънчице и за теб, вярвай и мечтай.
Дано.

# 12
  • Мнения: 1 226
Благодаря Ви момичета, че ми отговорихте.Имах нужда от Вашата подкрепа и от малко кураж.От някой, който ме разбира.Само човек, преживял нещо такова, може да ме разбере.Прегръщам Ви и Ви желая успех и сбъдване на всички мечти! newsm51

# 13
  • Мнения: 7 718
Стела, не е възможно да има грешка.
В 8-ма г.с. плодът трябва да има пулс, няма как да се сгреши.
Не се обвинявай, гледай напред, усмихни се, ще има слънчице и за теб, вярвай и мечтай.
Дано.

Абсолютно съм сигурна!
Гледай напред!

# 14
  • Мнения: 84
Стела, след първата ми бременност, която завърши с тежък късен спонтанен аборт, докторката ми повтаряше все едно и също - НАЙ-ВАЖНОТО Е, ЧЕ СИ ЗАБРЕМЕНЯЛА. ЩОМ Е СТАНАЛО ВЕДНЪЖ, ЩЕ СТАНЕ ПАК. Тежко е, но поне знаеш, че можеш да забременееш. Възстанови се психически и почвайте пак! При нас се получи от първия път след 6те месеца след аборта!

Общи условия

Активация на акаунт