Не мога да се концентрирам!

  • 8 057
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 270
не че не можеш, не искаш да се концентрираш
това са две различни неща
липсва мотив, за да го направиш
ако от това зависеше живота ти, да видиш как ще забравиш и за форум, и за всичко останало

та, отговори си - защо трябва да учиш?
зависи ли нещо важно от това, дали ще си вземеш изпита?
ако намериш поне една здрава основа, просто ще се концентрираш
ако няма сериозни основания за учене - престани да се измъчваш и просто се откажи

Напълно съм съгласна!
Създай си мотивация и интерес към материята!
Успех

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мобилизирай се! Помисли как като те скъсат в четвъртък и отново ще трябва да учиш и да се явяваш на изпита...

# 17
  • Мнения: 3 459
Ужас...направо не ми се пише.Изложихме се всички,които бяхме и нищо не написахме.И сега ще ходим пак другата седмица.Днес за първи път се чувствам толкова тъпо...като идиотка и като се прибрах започнах да уча веднага.Да се надявам,че другия път няма да се получи същия момент  Sad.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Съжалявам. Но не се вкисвай излишно. Това е само един изпит.
И кога е този следващ път?

# 19
  • Мнения: 3 459
Съжалявам. Но не се вкисвай излишно. Това е само един изпит.
И кога е този следващ път?
Аз не се вкисвам,ама се чувствам малко тъпо.Следващия път е другата седмица Heart Eyes.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Поближи си малко раните тази вечер, а утре вече ще ти е минало.

# 21
  • Мнения: 3 459
Поближи си малко раните тази вечер, а утре вече ще ти е минало.
Хаха,мина от всичките сладки работи,които изядох  Heart Eyes.

# 22
  • Мнения: 135
Способността за концентрация може да се развива.
Примерно запалва се свещ в тъмна стая и се прави концентрация на пламъка, като се полага старание да не се мисли за нищо друго освен за пламъка. Това може да помогне и за успокояване и за усилване на зрението. Но трябва да се прави редовно.  bouquet

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Способността за концентрация може да се развива.
Примерно запалва се свещ в тъмна стая и се прави концентрация на пламъка, като се полага старание да не се мисли за нищо друго освен за пламъка. Това може да помогне и за успокояване и за усилване на зрението. Но трябва да се прави редовно.  bouquet
Не е ли по-практично да се концентрира в уроците, а не в пламък на свещ?  Laughing

 Peace

# 24
  • Мнения: 135
Способността за концентрация може да се развива.
Примерно запалва се свещ в тъмна стая и се прави концентрация на пламъка, като се полага старание да не се мисли за нищо друго освен за пламъка. Това може да помогне и за успокояване и за усилване на зрението. Но трябва да се прави редовно.  bouquet
Не е ли по-практично да се концентрира в уроците, а не в пламък на свещ?  Laughing

 Peace

това е упражнение, което общо развива способността за концентрация. След това може да се концентрира човек за каквото е нужно.
(може и на пламъка, и  на уроците:)

# 25
  • Мнения: 386
упражнението, за което говориш е от йога и се казва тратака
за съжаление не мога да намеря на български добро обяснение как точно се прави

но май на теб не ти е проблема концентрацията като цяло (помниш последния филм, който гледа, нали?), а този предмет...

# 26
  • Мнения: 17 407
Както знаем, за изпит се учи, за да се вземе. Много матриял за кратко време- на мен туй ми е било мотивацията Mr. Green Айде успех тоя път, и да не се излагате!

# 27
  • Мнения: 3 459
Взех го най-накрая тоя изпит newsm44

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честито. Аз утре съм на държавен, в петък на защита на дипломна работа. Незнайно защо и на мен ми се губи концентрацията  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 553
Изобщо не ти липсва концентрация- липсва ти МОТИВАЦИЯ ДА УЧИШ. независимо каква е причината за това... Blush Blush Wink

Общи условия

Активация на акаунт