Първа есенна седмична тема за 2007 г. - 17-23.09

  • 5 164
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 183
Привети от дале4ната земя!
Добре дошла на dtti в теми4ката!  Hug
Босилек, наистина малко неясно се изразихм, но то е тъй като отдавна "бия тъпана", 4е скоро заминаваме за България  Grinning Тук е слън4ева пролет, но ние след месец отиваме на късна есен, 4е и зима после ще изкараме там. Томи иска бяла коледа. Тук Коледата е в най-големите жеги. Не 4е става кой знае колко горещо, но Коледа определено е в разгара на лятото. Тогава е и лятната ваканция - от декември до края на февруари, а ние си идваме на4алото на март, за да тръгваме на даскало. Тук запо4ват у4илище на 5 години.
МамКами, пращат по някоя и друга студентка да помага, но става още по-голямо мазало, защото докато се обясним и уто4ним .... ooooh! Май ми е по-добре сама. Както и да е - колежката отпускарка си идва днес от Фиджи и утре е на работа  Hug
Миленски, Томи се вълнува все пове4е от предстоящото заминаване! Но малко му е тъжно за другарите от детската градина, защото знае, 4е като се върне няма да е ве4е там, а на у4илище. А за танците - запишете се. Страхотно е.
Зай4енце, успех на изпита другия месец! Мотор а? Много смело!  bouquet

Айде бягам, 4е ще закъснея за работа, а бандягата още спи. Нали сега е хубаво времето и той не се спира. Много спи после.



Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 00:51 от МАЙКА

# 46
  • загубено
  • Мнения: 6 433
Ха здравейте,
днес се опитвах да отворя форума на няколко пъти следобед и не се получаваше.
Ние днес имахме един чудесен ден,сланчево и приятно.Иван си отдивя в парка с още няколко хлапета.Най-накраят приличаше на прасе,имаше прах и в ушите си( тук площатките за деца са покрите с камъчета и нещо като сгур ама прах се вдига..... ooooh!). Но въпреки всичко,това е любимата площатка и поне 1 път седмично се отчитаме с присъствие.

Звезди-хи-хи хапна ли те малкият бонбон Laughing? Да го нагушкаш Hug

Zai4enze-това с мотора много ми хареса motor,успех на курса.
Аз се кефя на такива мацки,но самата надали някога ще поткарам мотор.
Какво е виното? Има ли някаква традиция,ритуал.....нещо?

Milenski72-Иван се справя мъжки с тоалетната Laughing вече само там правин малките работи.Не иска гърне,казва че е голям батко вече Joy,ама за нощем е все още с памперс.Незнам докога така... newsm78

bosilek-тук майчинството е 2 месеца и хаиде обратно.Има някакви варианти за 7-8 но е с болнични и неплатена отпуска.Затова и има дет.градини за бебета.Каде ще го оставиш малкият,детегледачка или ясла?

Joel-красота!

Лек и спорен ден момичета  bouquet


# 47
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Добро ви утро!
Честито с малко закъснение на именниците! Да са живи и здрави!
Детските купони бяха супер. Ще пусна утре снимки. Резултата - децата доволни, майка им нахапана от някакви гадини.
Ние сме в очакване на гости /леля и братовчед на децата/. Ина зачерква по два пъти дните.
Калида детските градини при на с са от 8 до 12. На градина ходи само Ина, Марти като проговори идеален български.
Аз нали съм едно зло, щях да ви питам. Понеже имаме приятели с деца българчета. Аз съм забранила да се говори в моята къща на език различен от български. Едната майка е твърдо за, но другата се ослушва. Важното обаче, е че Ина ме подкрепя и си говори само родния език. Вие как постъпвате в тази ситуация?? В момента Ината говори български, испански и английски идеал, но не е попаднала на майка Simple Smile
Уххх искам и аз есен, ама няма.
Хулиганче, още по-хубава е станала Герганата ти, ама те са си така Герганите Simple Smile
Това е пост дето виси цял ден и чака, малко го преправих, дочетох ви и отивам да спя.

# 48
  • Мнения: 5 475
 Буонджорно , момичета ! Hug

От мен една екзотична закуска .Wink



Лек ден на всички!  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 294
Добро утро на вси4ки,

отдавна не ми остава време да из4етна 4е и да се разпи6а за това сега само 6те се разпи6а...Simple Smile
4естити именни дни на вси4ки който съм пропуснала...   bouquet

Тук бе6е хубаво времето 2 дни и сега пак се продъни... Абе дойде есента безвъзвратно... даже пуснаха парното в офиса в4ера, 4е не бе6е достатъ4но с едни малки ел. радиатор4ета. А като се сетя преди 5 години един септември бе6е 25 градуса.... ееееехххх....

Днес 6те водя Мартин да го ваксинират, последните бебе6ки ваксини. Следва6тия път е май 4ак на 7г. или не6то такова. 6те видим, как в наддал, изто4ил ли се е. Аз го меря и в къ6ти де, ама друго си е официално да е...Simple Smile Преди няколко дни бяхме на гости на едно моми4енце което се роди 1 деноно6тие след него и се запознахме с майката в болницата, сега си поддържаме връзка. Все се майтапим с майка и 4е са гаджета...Simple Smile Та ми направи впе4етление, 4е изведнъж е дръпнал с няколко см. над нея. Сега умирам от любопитство... Simple Smile

# 50
  • загубено
  • Мнения: 6 433
Добро утро и от мен,
 Astrea-Благодаря за закуската  bouquet
Ето един спомен по отминаващатото лято и от мен.
С пожелание за лек и спокоен ден.

# 51
  • Мнения: 7 914
хаха вече съм официално призната за пристрастена  Mr. Green към форума Joy


Добро утро Hug


mamKami
пак добре, че не е по млекоцентралите Crazy

palachinka
чакам да стане малко по студено, че да се радвам на 25 градусови температури - в къщи с парното Crazy Mr. Green

kita99
аз твърдо съм решила татито когато не е на работа само на български да си приказваме Peace


МАЙКА

сигурна съм, че Томи ще си намери нови приятелчета в БГ Hug
а какво става с приятелчето , което замина за Австралия? newsm78


Joel
голяма красота Hug

bosilek
при нас има няма три месеца и тръгват на работа ooooh!
като в повечето случаи бащата започва 4 дневна работна седмица, майката работи 2-3 дена и така...на мен ще ми се скъса сърцето, ако трябва да си оставя дете на 3м в детска градина  ooooh!ooooh! особено както сме 24 часа в денонощието заедно и час да не го видя и ми липсва Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 3 804
добро утро
КИТА при нас положението е подобно.аз и каките и говорим само на бг,а таткото на арабски има ве4е и думи които знае и на 2та езика на ми казва думата на бг,на баща си на арабски.затова и ще из4акам да стане на 4 за да я запиша на детска
при вас няма ли бг у4илище?тук има запо4ва от 3-4 годинишни,отвориго дружеството и се събират веднъж седми4но,на мен оба4е ми е доста дале4е а и големите сама ги нау4их
не знам дали сте виждали в книжарниците ХЕЛИКОН имаше у4ебна програма на дискове,която също запо4ваше от 3-4 годишните до 5 клас мисля,догодина ще си взема
в4ера у4их зълвата как се прави баница и тутманик,добре 4е тук има готови кори,е използват ги за друго,но са си същите като нашите

# 53
  • Мнения: 1 049
Добро утро и от мен
Пак ми се скапа нета у дома аман вече от Телеком  #Cussing out #2gunfire
Та така виното е червено, аз съм единствената на която харесва бялото у дома  Crossing Arms Правенето на вино е хоби на мъжо, тази година иска и ракия да си прави ама да видим  Thinking
А за мотора като за начало ще си взема от тези без скоростите и като посвикна и аз и малкия ще си взема по голям, мечта на мъжо Rolling Eyes за нашият град предвижването с кола е кошмар и тъй кото бактисах от автобуса това е най добрия вариант, а пак така съм по свободна дето се вика и на фитнес да ида не е проблем времето  Peace За ужас на майка ми, която като чу и се изправиха косите  Crazy
Лек ден
dtti, таз програма не я бях виждала  скъпа ли е

# 54
  • Мнения: 3 804
50-60 евро там някъде,но можеш да си вземеш и само дисковете които те интересуват

# 55
  • Мнения: 1 049
Мерси dtti ще проверя, дано да е по лесно, че нещо ченгелите хич не са за нас  ooooh! Crossing Arms Whistling
А забравих да кажа, че джудото за малки деца е чисто и просто упражнения, не че се учат да падат само, поне от това, което ми обясниха на мен, за разлика от футбола, където се блъскат и ритат и мен да си кажа правичката не ми харесва, но с моя мъж на глава не се излиза  Tired

# 56
  • Мнения: 5 183
Привет и от мен.
В4ера реших да се "разболея" и не отидох на работа! Embarassed
И без това скоро напускам, а имам много неизконсумирани болни4ни - имаме право на определен брой "сик дейс" - само ги информираш, 4е не си добре (ти или детето) и си оставаш у дома, а те ти плащат, все едно си на работа.
Ами така де - имам толкова неотложни неща за вършене. Успях много да свърша - подадох документи за нов НЗ паспорт на Томи (стария изти4а през май, а нас до март няма да ни има), записах го в местното у4илище (само между 9 и 12ч може да стане това), взех си самолетния билет, направих резервация и платих хотела във Виена, сготвих една свястна манджа (ина4е, през седмицата караме все с нещо набързо приготвено), пообиколих магазините да огледам и набележа подаръци. Въобще, добре оползотворих по4ивния си ден. Остана само да ида до ситито и да си прехвърля визите от стария в новия задграни4ен паспорт, но това ще стане друг ден.
Записването на Томи в у4илище много ме развълнува. От тази година влизат униформите и са едни такива сладурски. Не 4е са нещо кой знае какво, но на мен ми са много сладки малки де4ица с униформа и си представих моя мушморок как ще кра4и гордо  bowuu Обясних на мацката, 4е навършва годините през Ноември, но ще тръгне на у4илище едва през март и тя малко се ококори, но като разбра, 4е ще сме извън страната, кротна  Wink Ние се връщаме на 7 март, а на 9 март приятел4ето на Томи от детската градина навършва 5 години и успях да измоля да уредят да са в един клас. така и така ще запо4нат в един и същ ден!
По вашите държави така ли е, като при нас? Много странно, запо4ват у4илище веднага, като навършат 5 години, а не в някаква определена за вси4ки дата. всеки по4ва по някое си време - в понеделника след 5-тия си РД, 4е може и в друг ден. Просто веднага след навършване на заветните 5.
Палачинка, премериха ли го Марти? Колко сте пораснали?
Звезди, прати ми и на мен снимки на Ерик. Аз бях писала в предната тема, но си ме пропуснала! Confused А приятел4ето на Томи, което замина в Австралия, ще го видим сега, в България, защото и те ще са там по Коледа за около 2 месеца. Е, те са в София, а ние в Бургас, но за любовта(приятелството) граници няма  Hug Heart Eyes Той е опиянен от щастие, 4е ще види и гушне авера дани! Heart Eyes Откак са заминали (преди 9 месеца) всеки ден го споменава. Вси4ко от ежедневието му напомня за него, защото бяха неразделни.
Оставям ви, 4е много дълъг постинг стана.
Къде за4езнаха Ели, Мама Б, Амей4ето?! Thinking Hug

# 57
  • Мнения: 3 804
тук тръгват в годината в която са или ще навършат 6,сами тръгна на 5и9 месеца,беше от най малките,но тя е висока и не и ли4еше
униформи също има от 1-4 клас са с светло сини манти,от 5-9 с костюми ще пусна снимка,за моми4етата с розови ризи а за мом4етата с сини,от 10-12 същите костюми само 4е сиви

униформа

# 58
  • Мнения: 5 183
Е, дтти, поне ризките ви са свежи цветове.
Нашите униформи са поли до коляното за моми4етата, панталони за мом4етата (3/4 дължина), сака, тениски, шапки за слънце, 4орапи до коленете за зимата( за двата пола)  Crazy - тъмносини, пуловери. Цвета е тъмносиньо с малко жълто за освежаване.
Зиме - лете все са с къси поли и панталони, само 4орапите се предполага да предпазват от вятъра, но то и не е кой знае колко студено де.

# 59
  • Мнения: 1 550
привет, девойки  Hug

днес си беше един есенен ден. ние ходихме на зоо-то (ние само дето не спим там   Rolling Eyes) и беше толкова спокойно. много релаксиращо ми подейства. дори и в такива дни пак може да сме навън и да си прекарваме добре (ако сме и топло облечени, де). няма как, пак сме с якета и шалове cold

Палачинка, как мина ваксинацията на Мартин?

Майка, чудесно е, че си успяла да свършиш толкова много неща. вие доста време ще си бъдете в БГ? може и да се видим по Коледа и Нова Година из БГ.  Hug
тук се тръгва на училище на 4 години. веднага след рождения ден и няма униформа.
 
Зай4енце, това за мотора е добра идея  newsm10 при нас е голям проблем задръстванията по магистралите, а моторите няма в това отношение никакъв проблем. само че, аз не се решавам да се жертвам така  Thinking аз с колело "катастрофирах"...и сега в страната с най-много велосипеди, след Китай, аз не карам колело  Naughty (що коментари чух до сега...)

Звезди, ти караш ли колело? а казват ли ти колко прекрасно било да сложиш бебето на предната рамка на колелото да опознава света? аз като го чух за първи път се запитах, тия хора дали са добре. аз мен си не мога да возя, камо ли с бебето да се размотавам  #Crazy

лека вечер от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт