Възмутена съм от наглостта на бившият ми

  • 4 319
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Ох поуспокоявате ме и ми давате сили - сериозно се захващам да си търся адвокат. Имаме дъщеричка да (извинявам се че не давам подробности наведнъж но съм сигурна че ме разбирате).
ще се боря нямам избор и ще пиша и чета редовно че съм сама като кукувица и до сега всичко в себе си таях и май ми дойде в повече.
Много се радвам че Ви има  Hug

# 16
  • Мнения: 2 336
Аз съм от най - малко разбиращите. Но той може ли да докаже, че ти е дал тези пари? Пък и в крайна сметка нали е живял в това жилище?

# 17
  • Мнения: 48
Ами няма как да го докаже - в смисъл не съм му давала документ че ми ги е дал все пак като съм го правила нито той нито аз сме смятали че ще се стигне до тук. Парите на всичкото отгоре са ги дали родителите му - но не знам как точно би молго да се докаже колко и какви пари са давали. И наистина все пак сме го правили за нас и за Денеце най вече - а и да той е живял тук също.

# 18
  • Мнения: 589
Уффф...това е все едно ти да му искаш наем за времето,в което е живял там...

# 19
  • Мнения: 623
Все пак се консултирай с адвокат, защото не съм напълно убеден, че не може да направи абсолютно нищо

# 20
  • Мнения: 1 425
Е, аз предложих да го осъдиш за издръжка най - вече, за да се постресне и да схване, че ТОЙ е този, дето трябва пари да дава.
...
Наистина можеш да го заплашиш, че ще го съдиш за издръжка. Там сумите са доста малки засега, пък и като го съдиш му даваш права на баща, ама той може и да не знае и да се хване Simple Smile
Мъжът записан ли е като баща на детето всъщност?

Бонус: разчитай на приятелите си за помощ и съвет ако се наложи.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 327
Нямате брак - значи няма права над жилището.
За детето не може да го вземе, може да те съди за режим на виждане евентуално, а ти него за издръжка.

Важното е да не се поддаваш. Както каза каквото сте направили е за детето, той също дължи нещо на това дете, не само ти.

# 22
  • София
  • Мнения: 337
Аз се намирам в много сходна ситуация и дори си мислех, че като моя мъж подобен наглец втори няма ooooh!.
Само, че в момента съм по майчинство, а той не работи от повече от година. Не престава да ме тормози за пари - вчера искаше да ми демонтира радиатора от спалнята Sick. И аз се разтрепервам от разговорите за пари с него, които винаги завършват с отвратителни обиди от негова страна, та реших да си изключа телефона. Резултатът беше, че "цъфна" у нас посред нощите ....през балкона. Живея на последния етаж. Изкара ми акъла, добре че имах гости.

А иначе изнася каквото се сети, включително машинка против комари, лекарства  Shocked

Аз съм решила да му намеря пари и да му ги дам, макар че в момента докато съм по майчинство няма кой да ми даде кредит. Никой не ме разбира от близките, защо съм склонна да му дам пари, но аз искам този ад да приключи. Отделен е въпросът, че той едва ли ще спре да проси от мен, като така съм го научила.

За детето не се притеснявай - няма шанс да ти го вземе, а и едва ли има нужда от подобно "бреме".
Аз лично се притесних от това, че за развода ни искат декларация за доходите - той доходи няма, а мен пък си ме осигуряват на цялата заплата - страхувам се да не вземе да ме осъди да му плащам и издръжка Thinking

# 23
  • Мнения: 623
Цитат
И аз се разтрепервам от разговорите за пари с него, които винаги завършват с отвратителни обиди от негова страна, та реших да си изключа телефона. Резултатът беше, че "цъфна" у нас посред нощите ....през балкона. Живея на последния етаж. Изкара ми акъла, добре че имах гости.

А иначе изнася каквото се сети, включително машинка против комари, лекарства  Shocked

Аз съм решила да му намеря пари и да му ги дам, макар че в момента докато съм по майчинство няма кой да ми даде кредит. Никой не ме разбира от близките, защо съм склонна да му дам пари, но аз искам този ад да приключи. Отделен е въпросът, че той едва ли ще спре да проси от мен, като така съм го научила.


И аз не разбирам защо си склонна да му даваш пари.
Щом искаш този ад да приключи:

1. Подай оплакване срещу него в полицията и мисля,  че ще спре да "цъфва" когато си поиска, че даже може и да вземе да върже.
2. Адвокат...

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 14:31 от Stun

# 24
  • Мнения: 215
Като го осъдиш за издръжка на детето  /максималната е 80 лв/, да не се окаже, че той има да ти дава повече пари отколкото ти му дължиш с тези 10% от жилището. А като нямате брак и жилището е на твое име , няма от какво да се притесняваш - ПРОСТО НЕ МУ ВДИГАЙ ТЕЛЕФОНА И МУ КАЖИ, ЧЕ СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ ЩЕ СЕ ОБАДИШ В ПОЛИЦИЯТА! кураж!  bouquet

# 25
  • Мнения: 274
Изпращам ти на лични координати на страхотен адвокат.
Ако ти е съвестно, дай му да си вземе неща от обзавеждането - ще си купиш по-хубави. Но  в интерес на истината, той има ангажименти към дъщеря ви и е редно да направи все пак нещо тя да живее максимално най-добре...

# 26
Много позната ситуация... До колкото чета май повечето от нас са минали през нея. По този въпрос аз съм категорична - назевисимо дали имуществото е семейно или както в случая - не, никакви пари, на никого, по никакъв повод преди да бъдат присъдени. Който има да взима, според него, да си търси правата в съда. По повод на тормоза - ако се мълчи по - страшно става. Има полиция, прокуратура, неправителствени организации, приятели, роднини, Агенции... Вдигай шумотевица около себе си всеки път, когато се опитва да те тормози. Обади се на майка му, брат му, сестра му... Просто му разваляй спокойствието така, както той разваля твоето. Ако пасуваш - според мен - става по-лошо. Не се притеснявай за жилището и парите. В твоят случай - най-много иск за подобрения върху чужд имот и то ако адвоката му е много кадърен ще вземе някой лев. За детето пък да не говорим. Усмихни се на живота и се радвай на светлината в очите на дъщеря си Grinning

# 27
  • Мнения: 48
Ох много ви благодаря за куража и подкрепата която ми давате. За сега затишие пред буря. Не е звънял 2-3 дни да видя какво ще ми сервира при следващото включване.
Мерси и за личното съобщение с координатите - ще се свържа с адвоката и ще проуча какво и как мога да направя - искрено благодаря.

# 28
  • Мнения: 9 990
Мацка, жилището е семейно, ако сте били семейство със сключен брак.Вие не сте.И да е дал някакви там пари-не може да претендира за жилището.Още повече, че той е напуснал това жилище.По правило се оставя на майката/ ако е придобито по време на брак/ до навършване на пълнолетие на детето.Детето се присъжда Винаги на майката.Освен ако не докажат тормоз над детето или че си наркоманка, например, че му вредиш и т.н.Или ако сама се откажеш от родителските права.От там нататък личните ви взаимоотношения са си ваша работа, а контактите на бащата с детето зависят донякъде от тези взаимоотношения и заинтересоваността на бащата.Той, като си иска парите, детето не си ли иска,М?

# 29
  • Мнения: 660
Доколкото съм запозната с правната система,няма да му присъдят детето на него в никакъв случай,особенно впредвид ситуацията която се създала.Нправила си много добре,че не си се подмамила да запишете апартамента на двамата и още по добре,че нямате брак.Дори му кажи,че ако продължава да те тормози,ще заведеш дело ти срещу него за психически  тормоз и за издъжка на детето до 18 годишна възраст,това помага много при мъжете,ще видиш как ще си забрави парите бързо,що з анаглост само,оставил си дете и жена и пари си иска чак  #2gunfire #2gunfire #Cussing out
Иначе историята ти доста прилича на моята,с моят БНД се разделихме също преди 4 месеца,заради това че кривна с друга жена,докатоа з съм в болница за задържане на бебето ни,после ме изгони бременна в 7 ч месец,въпреки всичко по едно време си мислих,че е разкаял и осъзнал и му бях простила,дори направих жеста да запишем детето на негово име,защото много го обичал,хххахах
Та голямата му обич беше да му купи един повивалник за 40 лева и толкова,всичките други разходи до сега по детето съм си ги поела аз,които не са хич малко.И ние мислихме така да купуваме апаратмент заедно,при положение,че нямаме брак,хубаво,че не се навих,ами го вразумих сам да си купи на негово име,като си продаде стария,че сега и с това щяхме да се разправяме.
И понеже  също така много обичаше детето в кавички разбира се,като идваше да го вижда и да вижда мене,понеже много ме уважавал ама не ме обичал мен изобщо вече,всеки път ме докарваше до нервна криза като ми говореше как съм била лоша  и зла жена и как нищо не било кой знае какво да се гледа едно дете,ама не пита,че той докатос е попдпичква с разни к....ни,аз спя  на денонощие по 4 часа само и съм в постоянно притеснение за детето.
От 2 седмици съм му забранила да ми се обажда и изобщо да не ми минава с номера да вижда детето,казах му,че ще го осъдя за издръжка и да видиш как ми забрави номера бързо бързо.
Ей така съм го намразила вече,така че горе главата,хич не мус е връзвай,ами си гледай детенцето,не му обръщай внимание,нищо не може да направи.... Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт