Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-291 от 291 отговора
ТОВА СА НАШИТЕ ПЪРВОКЛАСНИЦИ:

Eтия - Кремена,първи "а" клас в 120-то ОУ,София
=^._.^= - Иван, първи "б" клас в 120-то ОУ, София
Венити - Биляна, СОУ "Пейо Яворов", Варна
bendji2710 - Йоана, І а  клас в СОУ " Никола Вапцаров", Пловдив
котка - Никола в 41 ОУ "Св. Патриарх Евтимий", София
*Ели* - Радослав  1 "в" в 11 ОУ, София
Джули - Теодора в 138 СОУ, София.
sea woman - Светлин  първи "а" клас в 7 СОУ "Найден Геров", Варна.
ellytza/коза/ - Йоанна в 45 ОУ "К.Величков", София
sisko2 - Васко 39 СОУ „Петър Динеков“, София
chanoir - Веселина, у-ще "Васил Левски", Карлово
mamaКati - Александър в 81-во СОУ, София
nezistratieva - Цвета,  СОУ "Иван Вазов", I-ви "в", Стара Загора
h.kirova - Петър,1"б" в СОУ "Н.Й.Вапцарав, Силистра
STV - ОУ "Васил Априлов", София
kopche - Христо,55 ОУ към Сдружение "Шилер"
mama any - Криси в 143 ОУ, София
Gercho - Христина в 73 СОУ, София
mamdtedy80 - Криси 1"в" в ОУ "Добри Чинтулов", Варна
Remisteri - Стоян в 1"б" клас  8 ОУ "Св.Св. Кирил и Методи",  Габрово
Лекси - Цветелина в Увекинд, София
bb- Мартин, 1В ОУ Васил Априлов, Варна
DDBD -  Габи  в СОУ "Климент Охридски", Аксаково Варна
МагиДС - Теодора в"Б" клас  ОУ "Станислав Доспевски", Самоков
tais - Алекс І "б" в Славейков, Варна
beti76 - Аля I клас ЧСОУ "Св.св. Кирил и Методий", София
Айяла  -  Александър в 105-то СОУ, София
Вени*** - Марти  І "б" клас, 120 ОУ Г. С. Раковски, София
Маргало -  Даниел в  ОУ "Любен Каравелов", Русе
b_u_t_t_e_r_f_l_y_  -   137 СОУ Ангел Кънчев 1а клас, София
tzveta pile - Симона, 1-во СОУ "Пенчо Славейков, София
premaman - Боян в 163 ОУ "Черноризец Храбър", София
kiki77 - Стефи 1 "В" 32 СОУ, гр.София
Джема -  Данаил "Кирил и Методий", Балчик
gloria11 -  Глория, Харманли
renny* -   Йоан в 48 ОУ, София
mimok_l - Кристиян,19 СОУ"Елин Пелин",гр.София
Вейдър -  Симона,1-ви "г"СОУ"Възраждане",гр. Русе
Pineapple - Владислав в у-ще Никола Вапцаров, хореографска паралелка, гр. Варна
Кампари - Соня, ОУ "Любен Каравелов" гр. Бургас
Рапунцел - Илина, у-ще "Антим I", София
елфа - Симеон,у-ще "Антим I", София
mariez - МАРТИН-73-то у-ще, София
mama Jijina - Петър,I "б"  у-ще "Бр.Миладинови",Бургас
Сребърен облак - Екатерина, 1а клас в ОУ "Йордан Йовков", Варна
reni_35 -Таня, 120 ОУ, София.
Mihaela82 - Васил,1в клас, 74СОУ Гоце Делчев, София
juleto18 - Георги,гр.Разлог,у-ще''Св.Св.Кирил и Методий''
Медовинка - Данислав и ще е в 101 СОУ "Бачо Киро" - София
strelche® - Гергана, ученичка в 1"в" клас на 45ОУ "К. Величков", София
petjah - Валентин,в 1 г клас "Отец Паисий", Пазарджик
rivalka - Ивон,1"г"кл- 74 СОУ, София
veshti4ka - Александра, в 1"б" 133 СОУ "А.С.Пушкин", София
Sunnily* - Иван, 2 СОУ "Акад.Емилиян Станев", София
ДЕ ВАня - Деница, СОУ"Христо Смирненски", Хисар
bloomnicer - Мартин, 1б клас 104 ОУ Захари Стоянов, София
vicks - Йоана, І"а" клас 139 ОУ "Захарий Круша", София

Списъците се актуализират периодично.Ако съм пропуснала някой да ме информира своевременно.

Старите теми:
Предучилищници
Предучилищници 2
Предучилищници 3
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /5/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /6/
« Последна редакция: Пон., 17 Септ. 2007, 15:47 от *Ели* »
Цитирай

Бързам да отговоря на офертата по "стоката" - снимки ще кача скоро, надявам се. В момента в който ми донесат кабел за фотото Tired
Цитирай

Тоя, твоя кабел стана историчкюески Laughing Накрая май някой ще яде бой или поне мъмрене ще отнесе (от теб) Wink
Цитирай

Тоя, твоя кабел стана историчкюески Laughing Накрая май някой ще яде бой или поне мъмрене ще отнесе (от теб) Wink
Тъй си е....Ще пада як дърмон Tired

Сега отивам да пиша ченгелчета, а като се завърна ще донеса и снимките(надявам се Tired).
Лек ден на всички!  Hug
Цитирай

Спрете се малко с писането, де! Laughing
Докато нахвърлям една пералня по простира и вие сте пуснали и нова тема... Crossing Arms
Цитирай

Ето че и ние се върнахме от училище. Моят първокласник каза, че много му е харесало и "вече свикнах". Милия - не знае още с какво има да се свиква! А по въпроса за тоалетните, и в нашето училище са тип "клекало". За пишкането, ще пишка, но за другото......... Той като влезе в тоалетната за голямата работа и се съблича чисто гол, щото всичко му пречи, дори и през зимата. Ами ще стиска. Той няма да ходи на занималня, така че ще устиска. Laughing И ние нямаме домашни, но от втория ден........и сега съм му разрешила половин час да гледа Джетикс. Ей, ще махна всички детски канали - какво им харесват на тия филмчета, само крещят /героите/. Twisted Evil
За нас някоя снаха ще се намери ли? Отново пускам негова снимка
http://sofiaphoto.com/d/68500-2/DSC00678.JPG
Цитирай

Леле, колко сте бързи - за нула време нова тема... Very Happy

Пак за тоалетните - не мога и не мога да приема, че е нормално все още да ползваме дупките. Може и да е от някаква гледна точка по-хигиенично, но от друга, както са казали, не е. Но явно това положение няма да се промени скоро, щом и наредба има по случая Shocked

Ох, и аз след няколко минути ще науча как е минал първият учебен ден на Ники, вече нямам търпение.
Цитирай

И ние се взехме днес от училище, празника е минал много добре, играли са си в парка и са се опознавали ужким. Като я питах как и се казват съучениците ми каза, че с никой не се била запознала била си играла само с нейната приятелка и че някакви каки се били заяждали с нея.
Питах я колко са големи тези каки тя ми каза ми 12-ти клас, питам я а колко са високи, ми малко вика по-високи от мен и показва 1 педя  Laughing Оказа се че каките са от градинката където излизаме през деня така че заяждането не ме изненадва, имат си приказка и реплики от едно време.
Госпожата каза, че утре ще имат 4 часа, писане, четене, математика и рисуване и ще свършат в 11,30. Занималня ще има, но стола още не работел и помоли да им сложим сандвичи ако ще ходят на занималня, че днес били премряли от глад в парка, баща и и даде 5 лева сутринта да си купи закуски, но тя ми каза че нямало от къде.
Мисля да я пусна утре на занималня, за да започне лека полека да си създаде режим да си пише домашните, че аз си знам ако се захвана с тази задача просто ще се проваля, не ме бива никак в дисциплината.
Цитирай

Ох аз няма да коментирам нашите тоалетни ама положението е страшно чак се чудя как се е престрашил да пишка че няма врати и мирише ужасно  Sick
Боже голям наплив за тез моми ама то така 2000година само момци сме ражда ли май.
Цитирай

Боже голям наплив за тез моми ама то така 2000година само момци сме ражда ли май.
Така е. При нас са 6 момичета и 12 момчета. А моята с момчета не иска да играе Confused Дано й дойде акъла. Честно казано, това ме притеснява - преди момчетата я закачаха, даже и ухажор си имаше, сега обаче явно видяха, че "не вдява" и изобщо не й обръщат внимание. Дори не беше поканена на последния "мъжки" РД. Мен ми стана кофти, но тя щастливо обяви, че "и без това не й се ходело". Много ме ядосва префърцунката му с префърцунка Crossing Arms
Цитирай

Здравейте и от нас!

Синът ми каза, че изобщо не му харесва в училище, защото още днес трима батковци го затворили в тоалетната и му казали, че ще му счупят главата с бутилка, защото се осмелил да ги попита нещо. Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
Относно тоалетните детето каза, че няма да влиза повече вътре - едно, че го е страх от големите да не го пребият вътре, и второ - било много мръсно и щял да се сдържа до вкъщи.
Днес имаха 5 часа, бяха писали вече по математика и имаше няколко деца със шестици, а останалите излезнаха като попарени от клас. Има занималня, която все още не посещаваме, но към сряда ще я пробваме. Госпожата от занималнята сподели, че няма да ни гледа децата след 18.00 часа, даже към 17,30 е желателно да са прибрани, защото й свършвало работното време, след което не отговаряла за никой и нищо.
Учебниците са ни на издателство Булвест 2000. Малко странни ми изглеждат да си кажа честно. Като си спомня едно време какви хубави буквари имахме...
Цитирай

Синът ми каза, че изобщо не му харесва в училище, защото още днес трима батковци го затворили в тоалетната и му казали, че ще му счупят главата с бутилка, защото се осмелил да ги попита нещо. Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.

Ужас!Горкото дете! Sad
На твое място щях да говоря с госпожата за тази случка. Twisted Evil
Цитирай

Ето че и ние се върнахме от училище. Моят първокласник каза, че много му е харесало и "вече свикнах". Милия - не знае още с какво има да се свиква! А по въпроса за тоалетните, и в нашето училище са тип "клекало". За пишкането, ще пишка, но за другото......... Той като влезе в тоалетната за голямата работа и се съблича чисто гол, щото всичко му пречи, дори и през зимата. Ами ще стиска. Той няма да ходи на занималня, така че ще устиска. Laughing И ние нямаме домашни, но от втория ден........и сега съм му разрешила половин час да гледа Джетикс. Ей, ще махна всички детски канали - какво им харесват на тия филмчета, само крещят /героите/. Twisted Evil
За нас някоя снаха ще се намери ли? Отново пускам негова снимка
http://sofiaphoto.com/d/68500-2/DSC00678.JPG
С интерес прегледах темата много красиво дете харесаха ми и униформите кое е училището?Мама kiki77  ще ми е интересно да ми споделиш след някой др месец впечатленията ви от 32 СОУ ако ое удобно bouquet bouquet bouquet
« Последна редакция: Пон., 17 Септ. 2007, 15:37 от DIVA_ORHIDEQ »
Цитирай

mama Jijina,
вярно ли е ,че децата ще обличат униформите само на празниците на училището и на манифестации и прочее мероприятия?

DIVA_ORHIDEQ,  "ОУ Братя Миладинови" гр. Бургас
Цитирай

Така като гледам проблема с тоалетните не стои само при нас   Tired
Девойката категорично ми заяви, че ако се наложи по-скоро би се напикала и би изтърпяла подигравките на децата от колкото да стъпи в училищните тоалетни  ooooh!
И понеже се налага да ходи на занималня, защото по на там нямам да имам никаква възможност да и помагам с домашните се чудя какво да я правя.
premaman, много неприятна случка и аз мисля че трябваше да кажеш на госпожата, въпреки че това едва ли би помогнало. Днес в предаването на Марта разискваха точно тази тема за агресорите в училищата и защо има силни и слаби и защо слабите винаги биват бити. Хареса ми мнението на Андрей Слабаков, който каза, че децата не са виновни за нищо, виновни са родителите и ако тормозят детето ви в училище да се оплачете на госпожата, която изобщо не я е еня за вашето дете и файда няма да има. После отивате при родителите, но не да им се оплаквате а да ги набиете, защото те са виновни за агресията на тяхното дете. Последното образно казано, съмнява ме някой да тръгне в ръкопашен бой с друг родител, защото децата нещо не са се разбрали.
Цитирай

premaman това е ужас така детето се травмира от първия ден аз не бих оставила нещата  така.
Цитирай

mama Jijina,
вярно ли е ,че децата ще обличат униформите само на празниците на училището и на манифестации и прочее мероприятия?

DIVA_ORHIDEQ,  "ОУ Братя Миладинови" гр. Бургас
опс извинявай много красиви  деца и униформите дано и тук ги наложат Mr. Green
Цитирай

DIVA,благодаря, а училището е  "Бр.Миладинови" Бургас
Да, само на празници, а по желание може и да ходят с тях на училище, ама ние не сме от желаещите. 35
Цитирай

Ето ме и мен. Сега влизаме. Уморени, уморени.

Ели, чудесно е че си пуснала новата тема, ще ти изпратя някои допълниния към списъка за първия пост.
Цитирай

Здравейте и от нас!

... Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
...
Днес имаха 5 часа, бяха писали вече по математика и имаше няколко деца със шестици, а останалите излезнаха като попарени от клас. Има занималня, която все още не посещаваме, но към сряда ще я пробваме. Госпожата от занималнята сподели, че няма да ни гледа децата след 18.00 часа, даже към 17,30 е желателно да са прибрани, защото й свършвало работното време, след което не отговаряла за никой и нищо.

Направо настръхнах, какви са тези педагози. И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.
Цитирай

Наистина, милото детенце.  Sad Сигурно вече му се е отщяло това училище- мъчилище. Сменяй госпожата! Mad
Цитирай

И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

Аз съм толерантна и съпричастна с исканията им.
Защото само, който не е работил с деца не знае колко е отговорно и трудно.Заплатите им наистина са смешни и нищожни за труда, който полагат.
Друг е въпросът, че професионализма не зависи от това колко ти е заплатата.Поне при учителките.Защото все още има учители, които работят съвестно и перфектно ,въпреки малките си заплати.
Цитирай

Здравейте и от мен Hug
Моето още от днес е занималня,записах я на една частна до училището - много ни я хвалеха.Ама като дойде време да ги взимат от училището и никой не вдига телефоните в занималнята,ни стационарните,ни мобилните.И т.к. сутринта организацията по взимането на децата от класната беше меко казано никаква,се притесних,че и приел-предал на госпожата от занималнята ще е същата,та хукнах натам.Влизам аз тихичко вътре и чувам как се запознават и си приказват с дечицата.Показа се госпожата,а след нея и дечурлигата,и всички са засмяни и щастливи - направо ми олекна Very Happy А телефоните не били вдигали,т.к. докато се вземат,върнат,разположат и се запознаят ,не им било до телефоните Laughing Оххх,направо бях литнала от щастие,като видях колко са доволни децата.И сега нямам търпение да се прибера от работата,че съм до 20.00 и да ми разправя.
Иначе и на 15-ти и днес скочи,като си чу будилника,има си там един с принцеси и си го навиваше преди за разни детски,дет' ги гледа.Снощи сама си легна в 20.30 Wink,а днес и ме обнадежди с това ставане - като че ли порасна за два дни.Дано да се задържи ентусиазма Wink

П.П. Премаман,съжалявам за детенцето и поговори с госпожата.
Цитирай

С голям интерес прочетох за днешните ви емоции - и на деца, и на родители. Гери днес не са на училище, та аз съм под напрежение за утре. Crazy
Момичета, искаха ли ви медицинските картони и отчет за ваксини? Днес мислех да водя Гергана да и ги сложат, но се страхувам за реакция и да не и проваля седмицата Sad Смятам да го отложа за петък, преди уикенда. newsm78

Въпросът за тоалетните и мен ме побърква. Влязох да погледна в какво състояние са и останах разочарована Confused. Изобщо не мога да си представя дъщеря ми как ще ги ползва, при това единствено по малка нужда - за голама не си и помислям  ooooh! ooooh! ooooh!

И още нещо да попитам - снимките на дечицата искаха ли ви ги вече?

Цитирай

Здравейте и от нас!

... Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
...

Направо настръхнах, какви са тези педагози. И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

Shocked Shocked Shocked
И до директора ще стигна, но няма да оставя случката просто така.  Mad
Съжалявам за момченцето ти - дано забрави случилото се час по-скоро.
Цитирай

На нас даже не са ни споменавали за лични карти, още по-малко за снимки.

Цитирай

Стрелче, нас още на 15-ти ни предупредиха за здравните карти да се носят на 18-ти когато им започват занятията. За ваксините дадоха срок до края на годината да се поставят.
Снимки не са ни искали, защото и лични карти не са ни искали поне за сега.
Между другото при нас първите класове са малко като в затвор, всичко е с решетки и с метални врати пак с решетки по коридорите, които да ги отделят от големите ученици.
Цитирай

На нас даже не са ни споменавали за лични карти, още по-малко за снимки.

И при нас е така.
Сутринта организацията беше на шест.
Строяват се всички класове, които са на смяна:1,3,5,7.
Учителките ги посрещат отвън, директорката ги поздравява и им казва кой клас  е  дежурен  за седмицата за всеки етаж, коя госпожа и т.н. Влизат един по един класовете и всичко минава много спокойно.

Моята дъщеря искаше още днес да ходи сама на училище. Crazy Crazy

Стрелче ,  картона й го занесох, но ваксините не сме ги направили.Утре живот и здраве, ще я водя на манту.Все още никой не ми е направил проблем за  това, че няма направени ваксини.Малко тафтология се получи, сорка! Laughing
Цитирай

За бой съм... или за Гинко прим  Embarassed, но все си мисля, че картона от детската градина го занесох в училището още при подаване на документи при записването.  Crazy Ще ходя да го търся  Rolling Eyes Това за ваксините ми прозвуча успокоително, пък и Гергана ще навърши 7г чак на 23.11., та никой не може да ме задължи да я ваксинирам по-рано, нали? Rolling Eyes
И снимки не съм и направила още Blush
Цитирай

Валка, Кампари, Благодаря ви! bouquet

Само на нас ли не ни казаха какви часове ще имат децата, та да знам кои тетрадки и учебници да слагам в раницата? newsm78
Баси, много въпроси задавам, знам - не ме бийте! Embarassed Embarassed Embarassed
Цитирай

За ваксините дадоха срок до края на годината да се поставят.

Така е редно. Все пак има и деца, които са родени през декември, като моите, например на 30.12. Mr. Green

И щом от ХЕИ имат изискване да не е по-рано от три месеца преди датата на раждане, а най-добре на навършването на 7 години, аз как да ги сложа за началото на учебната година? newsm78

Стрелче, на нас госпожата за сега ще ни казва ден за ден. Rolling Eyes
Цитирай

и нашия пръв ден мина. писали и брисали Mr. Green писа домашни веднага след кат се прибра. голям зор.
тоалетните им били ужасни, без седалка... каза, че няма да стъпи там. милата.
Цитирай

... писали и брисали ...

Да ви питам, предупредиха ли ви да не им слагате гумички сред помагалата?
Нас да. Mr. Green

И друго да ви  питам: като имат физическо с анцунга ли ще ги пращате? Rolling Eyes
Моята щерка е малко мудна и докато се облече за часа той ще свърши.
А после, докато си облече другите дрехи може да пропусне и следващия час. Crazy
Цитирай

... писали и брисали ...

Да ви питам, предупредиха ли ви да не им слагате гумички сред помагалата?
Нас да. Mr. Green

а? що? не е ли именно това целта на писането в молив.... да може да се трие... с гуми са. и бая беше трила милата.
Цитирай

а? що? не е ли именно това целта на писането в молив.... да може да се трие... с гуми са. и бая беше трила милата.

Не знам що.
И аз си мислех, че целта на писането с молив е точно тази-да изтрият когато грешат,но госпожата каза: "Без гуми". Naughty
Цитирай

Леле като пребита съм!  ooooh!
Как ще издържа Whistling

Взех го в 12.05 ,нашите часове са до толкова! Вчера сто часа гласих раницата,преглеждах и преповтарях хиляда пъти Tired от страх да не объркам нещо,те учебниците,тетрадките,помагалата толкова шарени,че ми вземат очите,обърквам се и айде пак на ново! И днес какво?! newsm78 Вземам детенцето и то тъжно ми заявява,че мама забравила два учебника да сложи,аз се пеня,проверявам и #Crazy забравила съм ги! Не мога да си го простя!!! #2gunfire

Ето сега пак редих раницата  за утре и пак проверявам и пак и пак и пак Shocked и все се страхувам,че нещо ще пропусна!
Пратих моят да иде да ми вземе някакви лепенки,примерно зелени и жълти та да сложа на математиката-тетрадки,помагала,а на българският и литературата друг цвят,леле ще лудна!!! Sick

Имам чувство,че започнах да давам заето! А съм перфекционист,тази случка от днес не мога да я преглътна,да няма детето книжка #2gunfire

Иначе много му харесало и стихотворение казал,абе въобще доволен!
Училището ни много е хубаво,като семейно е-компактно ,чисто,удобно,подредено!
 Има някаква такава обстановка м/у учители и деца уважителна ,като с големи подхождат към тях и с уважение както казах! Личи си че преподавателите имат самочувствие,но не такова самовлюбено,а като гордост ,че работят именно в това училище! Допада ми!
Дано не греша! Thinking

За ваксините не се притеснявайте,никакви реакции няма,даже температура не вдигат,а моят винаги е вдигал до сега,но с тези новите-не! Peace

Цитирай

Това за гумичките #Crazy
Странна работа! Нашите даже са задължителни,ето днес преглеждах тетрадките,на места е трил! Пише ги в материалите,които трябва да купуваме даже  newsm78
Цитирай

Ходих да накупя още подвързии - луда работа.
 Сестра ми каза, че се излагам - исках всеки предмет да е с отделен цвят.
Днес сме я подмятали като куфар, дано да не се е чувствала наистина така. Сутринта баща й ни остави в моята работа, после аз я заведох в училище, после той я взе и пак ми я докара, после сестра ми я взе, сега ще ми я докара пак на мен и после баща й ще ни вземе да ни закара всички вкъщи ooooh! Добре поне, че малчо е целият ден на градина.

Дадоха ни програмата за седмицата, с пояснения какво да носим утре  hahaha(наистина имахме нужда от пояснения). 
Мисля довечера да я накарам тя да си стегне раницата, а аз после само да я проверя. Навремето мъжът ми имал много странна система - мерел си чантата - щом е под 4 кг, забравил е нещо hahaha)
Цитирай

Навремето мъжът ми имал много странна система - мерел си чантата - щом е под 4 кг, забравил е нещо hahaha)
35 35 35

Ти кажи довечера коя точно тетрадка от трите по български си сложила.  Embarassed

Да, днес Кремена и Ванко излязоха здраво хванати за ръце от училище. Седяли заедно даже. Сладури.

Премамам, ужасно просто. До Директора трябва да стигне това.
Днес не мога да смогна с изписаното.
Цитирай

Раницата за утре стана много тежка  Shocked то шерп ще трябва да водим с нас, за да носи багажа.
А още не съм и сложила кутията със сандвичите и закуските, тя няма да може да я отлепи от земята, за да си я занесе в занималнята сигурна съм и ще я зареже.
Обмислям вариант да попитам госпожата утре дали не могат учебниците да им стоят в класната стая поне, за да не ги влачат и тях всеки ден. Тя така или иначе е на занималня и там ще си пише домашните, много далеч съм от мисълта че детето е толкова ученолюбиво та чак да седне в къщи след 7 часа прекарани в училище да си преговаря нещо по учебниците  ooooh!

И друго да ви  питам: като имат физическо с анцунга ли ще ги пращате? Rolling Eyes
Моята щерка е малко мудна и докато се облече за часа той ще свърши.
А после, докато си облече другите дрехи може да пропусне и следващия час. Crazy
Много позната картинка ми е това  Laughing
Да не говоря и че с физическото е леко скарана и хич не я влече ще има да се мотка и да се тутка не само че часовете ще свършат ми то и ще се стъмни. Вчера ми сподели, че в градината на гимнастиката сутрин стояла в коридора и се правила, че е закъсняла, за да не кляка като минело някое дете тя му казвала тихо не ме издавай  Crazy
Цитирай

Много е ентусиазиран нашият човек от школото, направо летиии smile3535. Всичко било идеално. Ще видим докога. Все още нямат програма, само буквар и математика + тетрадките ще носи.

За гумичките - още на пъъървата родителска среща, едно от пъъъървите неща, които ни каза госпожата беше, че мразела гумичките и в никакъв случай да не ги включваме в несесера. Така че не съм посмяла да купувам, а наличните вкъщи съм скрила, та да не му хрумне да вземе някоя.  Laughing
Цитирай

Абе момичета, как успяхте да се докопате до отчет за деня? моята щерка беше нахилена, щастлива, и абсолютно нежелаеща да разказва... пишкала, запознала се с деца, написала едното домашно, харесала всичко - и това, след поне едночасов разпит!

Притеснява ме другото домашно - разказ по картинките в буквара - не знам в коя тетрадка да го пиша. По писане имаме две с тесни и широки редове и една с квадратчета. Някому да са обяснили?
Цитирай

Облак, ще ми разкажеш ли за каратето ти в подписа? Може и на лични. В София има ли?
Цитирай

Притеснява ме другото домашно - разказ по картинките в буквара - не знам в коя тетрадка да го пиша. По писане имаме две с тесни и широки редове и една с квадратчета. Някому да са обяснили?

Не хващам нещо. Как така къде да го пишеш? Прави си го тя разказа устно. Друг въпрос е, ако са ви казали да го пишете, ама мноого съмнително...  И какво ще пишете по тетрадките?

За гумичките - и аз не харесвам. Особено тези по моливите отгоре. С тях става едно мазалооо, пък и с другите, ту протрити тетрадки, ту намачкани листи. По-добре сгрешеното да се зачертае или подчертае и наново да се напише.  Peace

Физическо тази седмица няма да имаме, та не мога да съм полезна.

Цитирай

Имайте милост! Не мога да ви смогна.Пратих таткото за подвързии,защото просто изключих за тях. Embarassed Освен това трябва да издирвам и една история за 6 кл.Ех,с един ученик беше по-лесно май. Laughing
Стрелче, и аз се чудя какво да сложа в раницата за утре.Учителката нищо не ни каза на 15-ти пък и никой не се сети да пита в навалицата.
Цитирай

Момичетааа,отчаяна съм. Толкова информация насъбрах,че не знам откъде да почна. Изчетох всичко от 12 стр. на предишната тема до момента. #Crazy #Crazy #Crazy

Мъжете ми днес си бяха вкъщи,тъй като ни осведомиха,че спортния празник не е задължителен. Но за утре седи проблема на Коза и Стрелче. Не знам какво да сложа. Мисля да сложа блока за рисуване,цветни моливи, тетрадка с тесни и широки редове и една с квадратчета. Това е основното,но не мисля,че ще се задълбават много,защото очаквам да им дадат учебниците (в събота не бяха дошли още).

За албума.Отначало слагам втората картинка с ябълковото дърво,която ви показах в предишната тема. А каква песен искате да сложа? За момента съм блокирала тотално  и хич не може да ми дойде някаква подходяща идея. Така че очаквам идеи от вас.
Цитирай

оооранжево небето.... ?
Не хващам нещо. Как така къде да го пишеш? Прави си го тя разказа устно. Друг въпрос е, ако са ви казали да го пишете, ама мноого съмнително...  И какво ще пишете по тетрадките?
Ами така ми каза момата. Така процедирахме с домашните миналата година - тя разказва, аз пиша. След справка току-що се оказа, че домашното е устно.
Коте, ще пиша, ама няма да е веднага, извини ме!
Цитирай

В сряда имаме родителска среща и дано не забравя да питам за физическото!!! И мен ме вълнува този въпрос - дали да го обилчам с анцунг и маратонки и така да щъка целия ден или трябва да му слагам екипа отделно? Ама той е такава флегма, чеееее ще има да се преоблича от първия до последния час  ooooh!
Медовинка, Коза, Стрелче и другите без учебници и списък - все си мисля, че ако е трябвало да носите нещо щяха да ви предупредят днес! И май сте прави - блока за рисуване, цветните моливи и по една тетрадка им сложете, знам ли... Бива ли пък нито думичка! На мен ми хареса, че ни посрещнаха със списъчета - едно с програмата за цялата седмица и едно с нещата, които трябва да носим утре + датата и часа на родителската среща.
Цитирай

Сложиха двете ваксини на Гери, която се държа геройски. Very Happy
Манту след месец, или около рождения и ден.

Трябва да зареждам чанта, а не знам какво да сложа в нея  Sad Sad Sad
Някой да импровизира с мен? Blush
Коза, смешното при мен е, че именно аз питах какво трябва да носим утре...  и забравих  Embarassed Crazy Шматка ooooh!

За снимките някой каза ли спешни ли са?
Цитирай

За албума.Отначало слагам втората картинка с ябълковото дърво,която ви показах в предишната тема. А каква песен искате да сложа? За момента съм блокирала тотално  и хич не може да ми дойде някаква подходяща идея. Така че очаквам идеи от вас.

Докато пишех последния си пост се зазяпах в подписа на sea woman и песничката, която е сложила - "Голубого ручейка"  Cool Какво ще кажете за нея? Много настроение има, въпреки, че май е свързана по-скоро нашите спомени от детството  Wink
Цитирай

Меденке , включвам се на финала и аз със снимки  Hug
Ето малката ученичка :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173981

Избери тези, които мислиш, че ще се вържат добре   :bouquet:
« Последна редакция: Пон., 17 Септ. 2007, 19:41 от Льо петит Магар »
Цитирай

Вени***, с Коза имаме учебниците ... така де, децата ги имат  Laughing, но не знаем кои от тях да сложим в раниците за утре - нямаме учебна програма.
Цитирай

Меденке , включвам се на финала и аз със снимки  Hug
Ето малката ученичка :
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4014638
Избери тези, които мислиш, че ще се вържат добре  bouquet
Магарицо, за малко да те пропусна. Ако знаеш колко снимки насъбрах...Май ще трябва да ги редуцирам до 1-2 в клипа.

Докато пишех последния си пост се зазяпах в подписа на sea woman и песничката, която е сложила - "Голубого ручейка"  Cool Какво ще кажете за нея? Много настроение има, въпреки, че май е свързана по-скоро нашите спомени от детството  Wink
Вени,аз съм насъбрала много такива песнички от нашето детство,но и аз мисля,че със спомени от нашето детство. А незнам къде да търся съвременни песнички.
http://store3.data.bg/itzov/Izbrani%20Detski%20Pesnichki/Detski% … ngeva%20Pesen.mp3
Цитирай

Оправила съм си линка...че нещо го бях окашкала Blush
Може ли баш Магарето на отбора да оттървеш бе! Аааа! Mr. Green
Цитирай

Може ли баш Магарето на отбора да оттървеш бе! Аааа! Mr. Green
Абсолютно случайно беше. Сорка. А ти друг път бъди по - организирана. Какво е това "Няма ми кабела,та няма ми кабела"?

Момичета, слушайте песничките и казвайте коя да сложа.
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/%d3%f7%e8%eb%e8%f9%e5.mp3
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/Asen%20Kisimov% … a%20detstvoto.mp3
Цитирай

Аз съм за Къде остана детството или за Детство мое  Peace
Цитирай

Вени***, с Коза имаме учебниците ... така де, децата ги имат  Laughing, но не знаем кои от тях да сложим в раниците за утре - нямаме учебна програма.

Embarassed ми то не е лошо да чета по-внимателно.... Мацки, план Б: нали вие си ги водите децата - взимайте целия куп учебници и разпределяйте направо утре в училище  Wink.

Има  страхотни детски песнички, но и аз съм за Детсво мое Smile
Ееех, Льо петит Магар, как можа да затриеш тоя кабел и два дни да не ни покажеш малката красавица Wink Сигурно щото имам момче и мнооооого се радвам на хубавите ви момичета!
Цитирай

А тези?
http://store2.data.bg/ybe/sound/www.m-b0x.com_rosica_kirilova_-_ … luvam_ti_ryka.mp3
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/Detski%20Pesnic … Detstvo%20moe.mp3

Или последната.Мисля,че е най - подходяща. Тази - http://store1.data.bg/zmeigorianin/Detski%20pesnichki/Detski_big … %20Uchilishte.mp3
Цитирай

Детство мое!!!
 Последната ми е много приспивна, макар и тематична.
Цитирай

"Учителко, целувам ти ръка" е невероятна песен, но си мисля, че е децата, пък и ние оценяваме това някак си по-късно в живота... ех, обзе ме носталгия! Да си я заплюем тази песен за албумчето, което ще им направим, когато станат абитуриенти Smile
Цитирай

Добре.Слагам "Детство мое".

Вени,супер идея. Love Да сме живи и здрави дотогава и дано имаме възможност да се запознаем лично,а не само виртуално.
Цитирай

"Учителко, целувам ти ръка" е невероятна песен, но си мисля, че е децата, пък и ние оценяваме това някак си по-късно в живота... ех, обзе ме носталгия! Да си я заплюем тази песен за албумчето, което ще им направим, когато станат абитуриенти Smile
хехе, става!!! Медовинке, отбележи, че пак ти ще го правиш. Love

Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

Малкият ми син днес каза докато подвързвахме учебници и тетрадки, че бате ще учи батематика и не можем да го убедим, че не се казва така. 35
Цитирай

Вени,супер идея. Love Да сме живи и здрави дотогава и дано имаме възможност да се запознаем лично,а не само виртуално.
Ами хайде де! От 15-ти септември до днес се запознах с четири майчета, все от форума, знаете ли колко е готино Smile
Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

Малкият ми син днес каза докато подвързвахме учебници и тетрадки, че бате ще учи батематика и не можем да го убедим, че не се казва така. 35
=^._.^= , писах ти на лични, да не се излагам публично  35
А моя син!!! Трети ден се опитвам да му обясня, че първи клас ще кара до май месец, но според него на 15-ти е бил първи клас, а днес вече е бил във втори  hahaha Така, че момичета, абитуриентския бал на моя син ще е по-скоро, отколкото някой може да предположи  35 hahaha
Цитирай

Ами хайде де! От 15-ти септември до днес се запознах с четири майчета, все от форума, знаете ли колко е готино Smile
Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

А моя син!!! Трети ден се опитвам да му обясня, че първи клас ще кара до май месец, но според него на 15-ти е бил първи клас, а днес вече е бил във втори  hahaha Така, че момичета, абитуриентския бал на моя син ще е по-скоро, отколкото някой може да предположи  35 hahaha

Кажи в кой район на София си и ще измислим нещо? Аз съм в "Надежда". Доколкото разбрах, Михаела82 също ми е в махалата и ще се видим скоро.
Вени,по мои сметки сина ти ще е абитуриент преди края на месеца.  35 35 35

хехе, става!!! Медовинке, отбележи, че пак ти ще го правиш. Love
Нямаш грижи.  Peace
Цитирай

хахахахах - и моята шерка днес като я взех ми вика: "и хаиде сега утре 2 клас'  и аз какво да и кажа ааааааааааа, викам чак другия 15 септемеври, утре пак 1 клас...........

странно нещо е детската логика!
Цитирай

Ами аз сега открих че тези камъни и цветя на корицата оформят цифра. Rolling Eyes

Иван днес го питат кой клас е станал, а той отговори - втори. Хич не се усети даже.
Цитирай

I na6ata detska po4va sta4ka ot24.09 nadqvam se 4e ne pre4a sred va6ite 1 klasnici Embarassed
Цитирай

Амели, ти ме успокояваш!!! Не знам дали си забелязала, ама нещо като сватосване заформихме в тия теми, дай да ги събираме нашите двамата, дето смятат на ден по клас да взимат  35
Медовинке, аз съм в Красна поляна, обаче родителите ми живеят в Надежда и сравнително честичко отскачам и до този район. Може да ви почерпя за абитуриентския ни бал към края на месеца в Патладжана  35  35  35
Цитирай

I na6ata detska po4va sta4ka ot24.09 nadqvam se 4e ne pre4a sred va6ite 1 klasnici Embarassed
Ти добре ме подсети,Дива орхидея. Досега отлагах да мисля по въпроса,но е факт. В ПОНЕДЕЛНИК УЧИТЕЛИТЕ ПОЧВАТ ЕФЕКТИВНА СТАЧКА.
Какво ли ще става тогава?Дано се намери разрешение и да няма стачка.

Медовинке, аз съм в Красна поляна, обаче родителите ми живеят в Надежда и сравнително честичко отскачам и до този район. Може да ви почерпя за абитуриентския ни бал към края на месеца в Патладжана  35  35  35
Или в съседното заведение,до автомивката.Залепено е за Патладжана.
Цитирай

За стачката вчера чух какво обясняваха по новините: значи учителите ще стачкуват, но децата ще си ходят на училище /предполагам и на детска градина/, обаче няма да имат занимания, няма да учат. Журналистката попита как ще гарантират сигурността на децата в тази връзка, дали ще има някакъв контрол, обаче не чух отговора  Embarassed
Цитирай

Само да се запиша и да рапортувам, че 15 септември мина перфектно.
Днешният ден произведе следната констатация:"Мамо, хич не си представях, че ще е толкова лесно. Писахме само чертички - бебешки занимавки" Mr. Green
Нашето училище няма да стачкува.
Цитирай

Момичета, със съжаление признавам,че ви излъгах.  Embarassed Няма да мога да сложа в клипа по 2-3 снимки на всяко дете, а само по една. Сега преброих децата - 31 са. Което значи,че ако сложа по 2-3, клипа ще стане много грамаден и тежък като обем. Peace
Цитирай

И по една стига, Медовинка. Благодарности, че се заемаш с тази задача. Love
Цитирай

Момичета, със съжаление признавам,че ви излъгах.  Embarassed Няма да мога да сложа в клипа по 2-3 снимки на всяко дете, а само по една. Сега преброих децата - 31 са. Което значи,че ако сложа по 2-3, клипа ще стане много грамаден и тежък като обем. Peace

Което значи , че можем да си изберем онли уан, нали?
Ей...че то сложно стана.... И все пак - нека е тази : Или пък ...има една дето е с раничката и знаменце... Ти прецени коя е по-подходяща  bouquet

Страхотна си! Ако мога с нещо да помагам - свиркай Peace
Цитирай

Вейдърицо,аз избрах тази с класа й и Симонка на преден план със знаме в ръка. Минават покрай кордон от родители..
Цитирай

запис Wink
Цитирай

Медовинке,  и по едно фото е достатъчно, всички сме ти благодарни за труда и старанието! Много готино начинание подхвана с това албумче  bouquet
Малко оф-топик, сори ако оспамваме темата  Embarassed Казах Патладжана, щото е нарицателно като ориентир за Надежда, ама това до автомивката е даже по-готино май, продължавам да съм твърдо за идеята, ще ми бъде много приятно! Пък ако има и други желаещи... може да променим локацията и да се съберем повече  Wink
Цитирай

Браво,момичета днес толкова многа сте изписали,че докато насмогна да прочета всичко ще се съмне.А трябва и да подвързвам учебници  ooooh!.Ние днес с Криси излязохме в 7,30 и се върнахме в 19 ч.,защото трябваше да купуваме анцузи,гуменки и разни други джунджурии.
Нашите първокласници днес бяха на училище 2 часа(носихме буквар,тетрадка с тесни и широки редове,с квадратчета,блокче и моливи) и когато я взех  ми смотолеви нещо от рода на "На мен вече ми омръзна"  Shocked.
За стачка никой нищо не казва.От утре са на у-ще от 8 до 11.50 ч. и май ще ни казват ден за ден какво да носим поне първата седмица.За утре искат буквар,учебник по математика,тетрадка по български №1 и топка,което може би значи че ще имат физическо.Та май ще ходи с анцунг,че и тя е много зле с преобличането.
Цитирай

Ами ние от провинцията? Wink Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.
Цитирай

Ами ние от провинцията? Wink Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.
Ох, това наистина ще е трудно осъществимо, за съжаление  Crying or Very sad Ама и ти!? Как ти даде душичката да наречеш този хубав морски град Бургас провинция  Very Happy
Цитирай

О, за мен това е най-хубавия град! Освен като свърши учебната година, да се съберем край морето, заедно с нашите бъдещи второкласници.  newsm12
Цитирай

Ох, нещо ме обзе носталгия по лятото! Сори за спама!
Цитирай

Понеже е късно и мен ме е обзела една тъга та да ви споделя,може да ми олекне........

Аз работя вечер,мъникат миличкият така е отгледан вечер след 7-8 без мама,заспива без мен,в началото с баба си,а от няколко години плащам на дететгледачка Sad

Лятото обаче го вземам с мен на работа,обръщам му режима,ляга късно и става късно само и само да сме си двамата известно време!   Тази вечер обаче понеже вече е на училище се прибирам и той си нанка,а 3-4 месеца беше с мен и ми е някак пусто и тъжно,тъжно ми е и за мен,но за него повече Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Едва сдържам сълзите си..............
Цитирай

Понеже е късно и мен ме е обзела една тъга та да ви споделя,може да ми олекне........

Аз работя вечер,мъникат миличкият така е отгледан вечер след 7-8 без мама,заспива без мен,в началото с баба си,а от няколко години плащам на дететгледачка Sad

Лятото обаче го вземам с мен на работа,обръщам му режима,ляга късно и става късно само и само да сме си двамата известно време!   Тази вечер обаче понеже вече е на училище се прибирам и той си нанка,а 3-4 месеца беше с мен и ми е някак пусто и тъжно,тъжно ми е и за мен,но за него повече Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Недей,мила,да се разстройваш. Отиди до него,погали го,целуни го и ще се успокоиш малко.  spoko hug spoko

П.П. Лека нощ от мен. Клипа става по - добър,отколкото очаквах,но за днес стига толкова.
Цитирай

Ей, а защо не се сгушиш да заспиш при него  Hug Love Иначе наистина е гадно това разминаване на времето ама като няма как  Confused, не се терзай ще се наместите някак си и може би ще цените много повече от всички нас всяка минута прекарана заедно и тя ще е много по-пълноценна Hug  Love

Ние подредихме чантата, проверявах и аз сто пъти  ooooh! дано не съм забравила нещо. Ние по спешност тичахме за мушама  Crazy - по рисуване ни я поискаха днес, за да не цапат неволно чиновете. Та така, до тук добре, а утре ни е първия реален учебен ден  Thinking

Медовинка, и аз ще оставя избора на една от трите номинирани снимки на теб, мисля че така ще ти е по-лесно, отколкото да вземем да повтаряме снимки или пък не  newsm78
Цитирай

Не се терзай,Маргало!Ние,майките,сме готови да се чувстваме виновни за какво ли не...Но ти работиш за да можеш да дадеш на своето момченце това,от което се нуждае той и това,което искаш да има.Правиш го не само от необходимост да работиш,работиш за да осигуриш семейството си,а това е нещо много важно.Не хаби енергия в съжаление за нещо,а я насочи в друга посока.Детето те разбира,просто не спирай да му повтаряш коко много го обичаш,защото те имат нужда да го чуят непрекъснато.
Съдя по дъщеря ми,която е много,ужасно много е обичана и от мен и от баща й.Имам чувството,че колкото повече й казваме и показваме обичта си,толкова повече има нужда да го чуе пак и пак.
Цитирай

твоето детенце как се чувства Криси ще е на толкова когато тръгне да ти кажа чесно много се притеснявах че може да е на-голямия Tired Rolling Eyes Embarassed
Цитирай

Добро утро! Smile
Свито ми е под лъжичката - за нашето у-ще вчера беше неучебен ден и днес е първият такъв. Много се притеснявам за моето фъстъче  Crying or Very sad, раницата и тежи ужасно много ooooh!. Най-вече въпросът с храненето и ходенето до тоалетна. Confused От днес е и на занималня, но ще я взема по-рано. Уф, сдухах се. Tired
Цитирай

Ние от провинцията ще се организираме да пием кафе.Май забрави, че и други провинциалистки пишат в темата. Cool

Медовинке, разбирам, че трябва да изберем по една снимка.Ако вече не си избрала от моите три, предпочитам да е тази. Ако си избрала-здраве да е!Благодаря, че се наемаш с тази задача. bouquet И аз съм за Детство мое, ако има някакво значение въобще.

Днес питах госпожата  за физическото.Каза, че няма никакъв проблем да ходят с анцунг когато имат през деня  физическо.Даже е за предпочитане.

Маргало, не тъгувай!Разбрала съм, че колкото по-рано дадеш на детето свобода, толкова по-рано то се връща при теб.
Ще имаш време да го виждаш.Сега в началото ще ти е малко терсене, но ще свикнеш.И на мен ми е гадно, тъй като цяло лято и двете деца бяха по цял ден с мен ;сега изведнъж къщата празна.
Не знам като се изнесат един ден от нас как ще свикна... Rolling Eyes

Стрелче ,не си слагай дертове!Аз вчера се дертосвах докато отида да си взема ученичката, но като я взех...О!Чудо! Беше щастлива и доволна.От първия ден забелязвам промяна в нея, към по-добро.Децата ни са умни и оправни! Но ние май не можем да го приемем. Rolling Eyes

Гледам, че сте писали и за стачката.Вчера като прибирах малкия  от градина, питах в какво ще се изразява стачката.Казаха ми, че НЯМА да приемат деца, но ще си бъдат по работните места.
Доколкото разбрах (от новините ли, от де ли?!) Даниел Вълчев и премиера нямат намерение да удовлетворят исканията на учителите. Но имали вариант да предотвратят стачката още в зародиш.
Цитирай

Кампари, благодаря ти! bouquet Имах нужда да чуя нещо такова.  Hug

Медовинка, ако не е късно вече - нека е първата снимка, която съм сложила. Smile Ако с нещо мога да ти бъда полезна - казвай! Hug
Цитирай

И моят момък е щастлив и усмихнат. Даже беше в състояние на някаква мега еуфория, която аз трудно издържам. Много е превъзбуден и за първи път, откакто се е родил трудно го обуздавам, а това ме вади от равновесие. Баща му казва да се въоръжа с търпение и да му дам няколко дни, за да влезе в релси, но напоследък съм преуморена и прага ми на търпимост е под критичния минимум. Не знам как ще се справя с Крисо.

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два. Само да вметна, че той е много злояд, не се храни, тежи 17 кг. и дори вчера си мислех дали скоро няма да има проблем със свръх тегло, така набиваше цял ден след училище.

По физическо ги искат с анцузи, но на род. среща госпожата изрично подчерта, че не желае децата да идват облечени с анцузи на училище. Ще ги носим в торбите, а ако искаме можем да ги оставяме и в гардеробчетата. В петък имат спортен празник, тогава може с анцузи.  Laughing При нас искат цвички, гуменки и маратонки. Добре, че не искат и екипировка от диадора, че явно ще им се спортува спортуването!  Confused

Имаха домашна. Нищо особено. Карат си по програмата, та с учебниците нямам проблем. Днес вече щяли да имат "голяма" домашна, каквото и да означава това. Снощи ми се обади госпожата. Дошъл логопед в класа. Крисо имал "огромен проблем" и с него трябвало "изключително много да се работи". Логопеда оставил координати и чакал непременно да му се обадя. Крисо говори правилно, ясно, напълно членоразделно. "Огромният" проблем е лееееееко френското му "р", което аз с простия си инженерен мозък не разпознавам като такъв. Даже има чар в него. И се ядосах на квалификацията така поставена. Не възнамерявам да се обадя де. Ядосах се, че детето беше определено като изключително проблемно и то на всеослушание пред целия клас, както се оказа. Добре, че моят е позитивен и весел, та грам не си го слага на сърце. Ако беше се случило със сестра му нямаше да ми отнеме по-малко от седмица да я успокоявам.

Та така, при нас е минало нормално. Силно се надявам да се освести моят скоро, че тази свръх енергия и истерично въодушевление ми идват в повече.
Цитирай

ох от колко време ви следя тук и все си мислех че какво толкова да напиша ама не е лесно да си първолак.или пък майка на такова чудо.

Аз да ви споделя  в голямо терзание изпаднах за обличането на учебници.За найлоновите подвързии то е ясно, ама с цветна хартия отдолу или без.Етикета  - какво точно да пише.Ние например по български език и литература (едно време за нас май беше само писане) освен Буквар, Читанка, Езикови задачи и три учебни тетрадки имаме и 4 тетрадки с тесни и широки редове - една за работа в клас, 2 за домашни ( ще се редуват) и едан за занималня. ooooh!

Сложихме ние етикети, надписах ги ама докато ги пишех бая се чудех кви ги върша.Тази нощ категорично установих че съм полудяла - сънувах че между учебниците намирам етикети (от онези най -простите от едно време без картинки) измежду учебниците дадени от госпожата, прилежно надписани от нея......"а ето бе тя жената се погрижила..."сверих ги с моите надписи и си викам довечера ще ги сменя. Crazy

Crazy Crazy Crazy Луднах момичета, луднах.ние и вчера си учихме, така че уж съм по- спокойна, ама кое как трябва да е идея си нямам.Чакам с нетърпение учителска среща та да си задам глупавите въпроси.За облеклото на учебниците например.Ако са с подвързия са по прилежни, ама пък без подвързия се различават по лесно........, тъпо е ама на терзая се.

Айде и от мен късмет и успех на всички първолаци ..........да са ни усмихнати пък другото лесно, все ще ги научим.

Цитирай

Дара, успокояваш ме!И ние сме свръх превъзбудени и аз трудно издържам , даже вчера и се скарах защото егати свободния електрон се завихри вкъщи.иска всичко на секундата да знае и колкото и тръпеливо да се държах накрая ми избиха балнсите от подскачане, викане, въпроси, нетърпение, приказване, сменяне на мнения........... и аз си викам време и трябва, ама тя ще превърти!и не се сдържах докато обличахме учебниците и и казах че ако не спре да подскача нервно около мен и да намила кое как  и преповтаря ще спра да се занимавам с учебници.Млъкна на секундата - до следващата, ама я издържах някак си докато си легне...
Цитирай

DARA само да кажа че и аз имам  особено рррррр Crazy Embarassed  все ме питаха дали съм българка.В училище искаха да ми го  цепят под езика  но маика ми като побесня вика и дума да не става аз вика заради това Р се  зех с бащати  няма  да дам да те пипнат Embarassed Embarassed и да ти кажа не съжалявам не се връзваи за това на логопеди щом детенце си говори правилно значи Р то  му е чара Mr. Green Love
Цитирай

леле кога смогвате да изпишете толкова...
аз днес ще ходя с бебето да прибирам каката. ужас.
Цитирай

Оставих и аз днес за цял ден първокласничката - всички деца, вече бяха там и имаше едно местенце на първият чин само(а тя е висока, но сигурно ще ги разместят).
 Снощи подвързвах учебници(взех някакви уж универсални по размер подвързии, с лепенки). Само дето като подвързах всичко, установих, че не ми харесва-все едно с найлон са убечниците(и за тези боклуци вчера дадох 8 лева ooooh!), усещам, че ще се преподвързват. За етикетите изчаквам родителската среща  - да видя какво ще искат.
 Снощи реших детето да си подреди раницата по списъка, а аз да проверя - сложи само учебниците и малки тетрадки(явно нищо не й говори думата "учебна тетрадка" Rolling Eyes). За сметка на това, нали е фръцла - в раницата има балсамче за уста, салфетки,  несесер пълен с джунджурии на Уинкс, сложени от нея.
Баща й снощи подостри няколко молива и ми се накара, че трябвало НВ, а аз съм ги избирала по картинката - били Уинкс  и не пишело какви са.
 Ей, с тези тетрадки снощи голямо зверене и не виждам къде пише номера на тетрадката и това е - накрая питам детето и то ми каза Embarassed . Установихме, че имаме една тетрадка №1 в повече, та сутринта я върнахме(сигурно някое детенце пък я е нямало).

Цитирай

Ох, то и преди това си говореше детето без спирачка  ooooh! ама сега от емоция положението става наистина страшно, добре че вчера го сложих да дремна слеобеден сън та се беше поуспокоил малко. Обаче пък и друго ме тормози - дребното, като го няма сега батко му, се е лепнал за мен като малка пиявичка и не мога да мръдна и нищо да свърша, липсват ми игрите им заедно с часове  Confused, когато аз спокойно си вършех удоволствията  Rolling Eyes

Подвързването при нас за сега е само с безцветните подвързии, етикатите ги написах.... Embarassed криво-ляво, сега чакам забележки от госпожата и ще правя корекции ако се налага  Tired

Нашата госпожа ни изиска да налепим по едно кръгче за лесно разпознаване от децата, пък и от майките им както стана вече ясно  Mr. Green - така сме с червено за Бълг. език и литературата, синьо за Математиката и жълто по Роден край  Crazy
Цитирай

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два.

Дара, при нас положението е същото с храната.У нас едва я карам да изяде една филийка, а вчера не й стигнала. Crazy
А бе какво стана  при вас, разрешихте ли проблема с  пантофите?

Само да се похваля, че днес се оказа, че с една майка от класа сме и съфорумки. Flutter
Завиждайте!

Етиа, за моливите нашата госпожа нямаше претенции.Но в  книжарницата като ги купувах ми казаха, че HB идват прекалено  меки  и написаното с тях се размазва грозно.Препоръчаха ми BB и аз купих такива.
Цитирай

Гледам, че се суетите около въпроса с подвързването. Май писах вече по въпроса, но... взех опаковъчна хартия, защото конкретно за целта не намерих. Удоволствието ми отне към 4 часа - то не бе подгъване, лепене, надписване. Ако някой е любопитен, мога да снимам учебниците Embarassed
« Последна редакция: Вт., 18 Септ. 2007, 09:23 от strelche® »
Цитирай

Уф, досега Ви четох Hug

За днес, като първи учебен ден класната на Радо каза да сложим всички учебници, учебни тетрадки и по една тетрадка с квадратчета и тесни и широки редове. Част от тях щели да останат в шкафчетата им - всяко дете си има персонално, надписано шкафче в класната стая. По принцип госпожата даде само първите тетрадки по математика и писане, та аз не съм се чудила коя да слагам. Днас, за първи час имат физическо и сложих анцунга в раницата и го пратих с маратонки, защото щели навън да търчат. Иначе съм взела едни гуменки за салона.
Вчера замъкнах цялата раница, с все учебници и тетрадки в книжарницата. С продавачката мерихме и слагахме, но ги натаманихме подвързиите. Етикетите съм ги налепила от вътрешната страна на предната корица и пише само имет, фамилия и в кой клас е.
Утре вечер ще имаме родителска среща, тогава ще занесем попълнени и с залепена снимка ученически карти и класната ще ни даде програмата им.
Цитирай

Стрелче, добре си направила и аз мисля да го спретна този номер в събота и неделя - ами по-добре изглеждат така подвързани нещата и етикетчета - някак по стегнати. Сега с тези найлонови подвързии са ми много лигави.
 Разказвам на мъжът ми снощи, че една приятелка миналата година ги подвързвала с тапет и той ме погледна отчаяно - "сега да не ме караш да ходя да купувам тапети"  hahaha . А аз исках само да споделя идея - на жената й останали тапети и тя ги използвала практично Very Happy
Цитирай

Аз подвързвам учебниците с цветен картон и отгоре с прозрачна подвързия, но не от мекия найлон. С тетрадките постъпвам по същия начин. Подвързвам за три деца и в събота до почти 3 през нощта с това се занимавах. Снощи пак, защото непрекъснато им додават и все за някой от тримата нещо има да се докупува. Надявам се до края на седмицата и аз, и те, и учителките им да влезем в релси, защото... А днес съм и пак на родителска среща. На ръба на изтощението съм!  Sad
Цитирай

.....Подвързването при нас за сега е само с безцветните подвързии, етикатите ги написах.... Embarassed криво-ляво, сега чакам забележки от госпожата и ще правя корекции ако се налага  Tired

Нашата госпожа ни изиска да налепим по едно кръгче за лесно разпознаване от децата, пък и от майките им както стана вече ясно  Mr. Green - така сме с червено за Бълг. език и литературата, синьо за Математиката и жълто по Роден край  Crazy

абе то и ние сме ги направили по цветове -червено за бълг. ез., ама то много бе - 3 вида учебници, 3 уч. тетрадки и 4 с редове.....Тя мойта щерка докато го извади правилния учебник  и годината ще свърши - и без това сме на принципа един ден една година

Цитирай

Гледам, че се суетите около въпроса с подвързването. Май писах вече по въпроса, но... взех опаковъчна хартия, защото конкретно за целта не намерих.
И аз взех такава - намерих с Брац и Уич в Писмена - голяма радост Very Happy

А какви "предмети" изучават Embarassed - български, математика, роден край, физическо, рисуване...друго newsm78
Цитирай

Цитат
Ами ние от провинцията?  Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.

твоето детенце как се чувства Криси ще е на толкова когато тръгне да ти кажа честно много се притеснявах че може да е най-големия  
Ами на него никога не му е пречило това, че е най-голям в детската градина /роден е на 05.01.2000/, даже се гордее с това, че първи има рожден ден. За съжаление по това време /рождения му ден/ се почива и обикновено някои деца пропускат празника му.
Сопрано, трябва и ние да си организираме една срещичка, а? Laughing
И моят днес реши, че вече е във втори клас. 35 Големи сладури са. Дано днес имат домашна и то много, че вчера цял следобяд се чудеше какво да прави и  каква дивотия да извърши.
Цитирай

А какви "предмети" изучават Embarassed - български, математика, роден край, физическо, рисуване...друго newsm78

музика:)

аз ги подвързах с найлонови подвързии, но цветни, не прозрачни и етикета е залепен на подвързията.
Цитирай

Домашен бит и техника и Музика.
Цитирай

=^._.^=, аз мисля да записвам Радо на айкидо в НСА. Имат и в училище айкидо, но май ще предпочета НСА.

Аз купих механичен молив на Радо, има си и графитчета към него. Иначе като започне да остри и половината молив заминава.
Цитирай

Дара, при нас положението е същото с храната.У нас едва я карам да изяде една филийка, а вчера не й стигнала. Crazy

Не, занесох пантофи. Обуват се сутрин всички деца масово и съвестно. Снощи го разпитах как върви пантофената епопея. Каза, че "всички сме с пантофи и навътре и навън". Пълна простотия. Казах му, че щом и навъм ми шляпа с пантофи не разрешавам да ги обува сутрин. Да си ходи и "навътре и навън" с обувки. Ама нееееее, госпожата е като свещена крава, щом е казала, коя е майка му, че да спори??? Той тази сутрин си е като програмиран. Още не свалил раницата и вече нахлузва заветните пантофи. Добре, че намерих едни обувко-пантофи на Колев&Колев, та не са съвсем от онези меките, домашни пантофлета.

А бе, не ме питайте, че и сега докато пиша ора заради тези пантофи загубени!
Цитирай

*Ели* , а не е ли много тънък писеца - ние в къщи имаме хиляди перомоливи, но много тънко пишат(0.5 НВ са) и затова въобще не съм ги включвала в сметките.
Цитирай

освен това найлоновите подвързии които сложих върху цветната хартия така гадно се залепват едни за други че пак се мачкат учебниците.Ама други даже и не видях да се продават...

ние имаме учебници по роден край, домашен бит, музика, рисуване, математика(с всичките допълнения и сборници),български език.... май забравям нещо.В програмата имат информационни технологии и английски.ама госпожата каза че тези били за по натам... ooooh!
Цитирай

=^._.^=, аз мисля да записвам Радо на айкидо в НСА. Имат и в училище айкидо, но май ще предпочета НСА.
Ами аз съм в голяма чуденка за спорта. Имало карате в училище, но не знам какво е нивото.

Ели, към списъка трябва да се добави една мама която се включи около 15-ти в темата, обаче не успявам да я намеря сега. Нека ако порчете това да пише на Ели за да я добавим в списъка.
Цитирай

това пък  какво е?
Цитирай

Ето и нашите тетрадки.Оранжеви по български,  розови по математика, всичко останало в синьо.Ученичката си избра цветовете.

Етикетите й са такива:

Цитирай

Не, занесох пантофи. Обуват се сутрин всички деца масово и съвестно. Снощи го разпитах как върви пантофената епопея. Каза, че "всички сме с пантофи и навътре и навън". Пълна простотия. Казах му, че щом и навъм ми шляпа с пантофи не разрешавам да ги обува сутрин. Да си ходи и "навътре и навън" с обувки. Ама нееееее, госпожата е като свещена крава, щом е казала, коя е майка му, че да спори??? Той тази сутрин си е като програмиран. Още не свалил раницата и вече нахлузва заветните пантофи. Добре, че намерих едни обувко-пантофи на Колев&Колев, та не са съвсем от онези меките, домашни пантофлета.

А бе, не ме питайте, че и сега докато пиша ора заради тези пантофи загубени!

ох, дара, сигурно не ти е смешно, ама аз се убих от смях докато те четох.. относно свещенната крава.. аз от градината имам опит с нея.. кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.
Цитирай

това пък  какво е?

трудово обучение му викахме едно време.
Цитирай

кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

35 35 35
Имах нужда от нещо свежо като това - тенкс! Wink
Цитирай

35 35 35

да не ти е нервничко?Smile на мен ми беше вчера така.. днес се радвам на тишината.
Цитирай

това пък  какво е?

трудово обучение му викахме едно време.
Peace
Цитирай

Да бе, госпожата винаги е по-голям авторитет от майката. Tired
Още от градината "Госпожата каза" е равносилно на закон обнародван в Държавен вестник!

Дара, карай да върви!Да са живи и здрави децата!Пантофите не са болка за умиралка. Peace
Цитирай

Малко бие по майчиното его това "Госпожата каза...", но ще го преглътна - предпочитам да има респект към нея. Very Happy
Цитирай

кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

35 35 35

35 35 35

ехо, вече мойеш да си смениш ника на "Лукова глава" bowuu
казвам го с усмивка, сега да не ме изядете, че и без това от днес се включих в темата....
 Hug  :bouquet:
Цитирай

Амели, сфащам майтапа, споко Mr. Green
Цитирай

Привет, да се запиша и аз в темичката  Hug.

Прави ми впечатление, че повечето деца са страшно ентусиазирани и доволни. Моят син също - МНОГО му харесвало всичко в училище - и госпожата, и децата, и училището. Навива си часовника, за да става сутрин навреме, непрекъснато ме ръчка за разни училищни неща, вечер заспива с Буквара. Изобщо не бях очаквала чак такава реакция. Чудя се на какво се дължи и колко ли ще продължи тази еуфория  Wink .

Цитирай

Малко бие по майчиното его това "Госпожата каза...", но ще го преглътна - предпочитам да има респект към нея. Very Happy

Малко ли?! Rolling Eyes
И аз  го преглъщам, но понякога ми присяда. Mr. Green
Цитирай

По-добре да имат респект към госпожата. И Радо е същия. Smile

Етиа, този не е от обикновените пиромоливи. Графитът е дебел колкото в обикновения дървен молив, просто е чист графит в резервоарчето и капачето отзад се развива, за да изостриш връхчето. Тялото е пластмасово. Имаше и метални, но без графити отделно и по-скъпи.
Цитирай

Медовинка,     Sunnily*,  veshti4kaКампари (по Сопранов) ,

Благодаря ви момичета!  bouquet

Уж съм свикнала,но явно не съм....понякога ми дотежава,но ще се оправя!

Днес ученикът е  отново в редиците на родното ни училище! Усмихнат и развълнуван!

Имат и физическо днес,облякла съм го с екипът,госпожата каза че може ,само ще си смени маратонките с гуменките,след което сме се разбрали с него да се преоблече(потничето и тениската само да смени,че ме е страх да не се изпоти и да остане мокър!

Определено забелязвам пламъче в очите му,дано никога не угасва!!!!! Praynig

Много ми харесват подвързаните тетрадки ,които видях тук,мисля да направя същото! Peace
Цитирай

Момичета спрете се за малко де че ние с бебетата не успяваме да ви прочетем а камо ли да пишем.
Днес сутринта беше голяма лудница  бебо в 7.30  иска да яде а батко в 8 без 10 трябва да е  у-ще ,но успяхме с бебе в кенгуру в 8 без пет бях ме в класната стая ,но разбира се бях ме забравили кутията с нещата за рисуване тя ще стои там в училище и добре че днес нямат рисуване ,че ще я занеса утре  .Ние още нямаме учебници но до като ви чета се сетих че едното помагало което трябваше да купя от книжарницата аз още не съм го купила забравих го BlushА днес е с екип на у-ще защото имат хореография и да не го носим в чантата че и ние сме от бързите в обличането носим само платненките.
Цитирай

а моята щерка ми се обади. да ме чуела. кога ще ме вземеш, пита. в 11, отговарям... ми то е почти 11.. ааа чакай ти.  Laughing
Цитирай

Мале, дано нямат днес рисуване. Аз за блока и боичките изобщо не се сетих. Ама поне в несесера има цветни моливи и фулмастри.

Кирова, какъв е екипа за хореографията при вас? И Радо е такъв профил, още нищо не са казали.

Радо сложи часовника на ръката тази сутрин, за да знаел кога свършват часовете.
Цитирай

Нашите имат установена програма още от първият ден и знам кога какво ...
Цитирай

Нямат специален екип поне за сега а нормален анцуг.
Цитирай

Здравейте
И аз съм с първокласник  - има го в списъка на първа страница  Hug, но съм изпуснала писанията ви  Embarassed
Сега ще наваксам - ще ви изчета.
Цитирай

[Сопрано, трябва и ние да си организираме една срещичка, а? Laughing
И моят днес реши, че вече е във втори клас. 35 Големи сладури са. Дано днес имат домашна и то много, че вчера цял следобяд се чудеше какво да прави и  каква дивотия да извърши.
Ейй и аз съм от Бургас ..и аз съм ЗА среща;)Моят първокласник заяви ,че е по-хубаво в училище от колкото в градината Smile
Цитирай

а моята щерка ми се обади. да ме чуела. кога ще ме вземеш, пита. в 11, отговарям... ми то е почти 11.. ааа чакай ти.  Laughing

Забравих да питам в колко часа е голямото междучасие, за да звънна на Гери. ooooh! И на нея забравих да и кажа да ми се обади. УфсЪ съм и т`ва си е.  Tired
Цитирай

Срам,не срам ще си призная. Embarassed Учителката ни била казала програмата за днес на род.среща(миналия вторник),но Козата нали е  дърта вече и не запомнила,не разбрала,че днес няма да дават т.н. безплатна закуска и пуснала козлето без никаква храница.Добре,че закуси в къщи.Като се прибрах в къщи и си отворих тефтера открих,че съм си записала програмата ама...,та след 1 час беж в у-щето обратно, та предадох тетрадките,които липсваха.Добре,че ми е под носа. Mr. Green
Стрелче,нашата г-жа каза ,че днес няма да имат занималня.Вие как се вредихте?
Цитирай

MALVINA,

в кое училище е ученика/чката?
Ще се организираме някой ден да се видим, но ми се ще първо да посвикнат с новите отговорности.
И аз да се адаптирам към прибягването  между училище, градина и домашни задължения. Rolling Eyes
Цитирай

Стрелче,нашата г-жа каза ,че днес няма да имат занималня.Вие как се вредихте?

Нашият клас ще имат - госпожата попълни списъка с присъстващите за деня. Rolling Eyes
Да вземеш да си смениш ника, че... как да те наричам Коза, бе жЕно  Crazy
Цитирай

Ето ни и нас на първия учебен ден
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173373

А има ли други мами и деца от Младост, че признавам си не можах да изчета всичко, което сте изписали  Embarassed
Цитирай

MALVINA,

в кое училище е ученика/чката?
Ще се организираме някой ден да се видим, но ми се ще първо да посвикнат с новите отговорности.
И аз да се адаптирам към прибягването  между училище, градина и домашни задължения. Rolling Eyes
Кирил и Методий-ученика Wink
Цитирай

Ние сме в училище със засилено изучаване на изобразително изкуство. Crazy Не че имаме някакви такива наклонности, просто това ни е най-близкото квартално такова. Искат ни блок 35/50 см. Купих един от Метро за 10лв, бая дебел и си викам сигурно е към стотина страници Thinking. Вчера го приготвям за днес и гледам само 20 листа  Shocked - едни такива дебели. Викам си аз пак нещо грешно съм купила  ooooh!- хайде пак в книжарницата. Казват ми такива са блоковете в този размер. Като знам колко ще има да хлепе и бракува направо не ми се мисли колко пари по блокове ще хвърля. Иначе всичките материали за рисуване пак ги избирахме да са с най-много цветове, пък и да са качествени.  Tired
Обвивките за учебници също не съм ги уцелила за 2-3 мм идват тесни. Направи ми в впечатление, че в кварталните книжарници са сложили доста тлъсти надценки Money. Понеже основните неща си ги купихме от Метро, и уж останаха някой дреболии ама всеки ден изникват още.  #Crazy
Ние се присъединихме към групата на 15ти и вече ни има в списъка, за което пак благодаря на *Ели*, надявам се, че ще се видим и в клипчето.  Hug
Цитирай

И ние сме в паралелка с рисуване  Hug
Цитирай

Аз даже вече и първото домашно преживях.
Снощи, като попривърши писането, имах чувството, че съм копала цял ден на нивата- така ме беше изцедил да го мотивирам па пише моят първокласник.....
И то при положение, че се прибрах в 5....
Днес ще има физическо, та и аз като другите го пратих с анцунг, а гуменките с една блузка за преобличане в торбичка.
Сандвич сложих в чантата, но той сутринта закуси, и се съмнявам, че в 9,20 /когато им е голямоно межд./ ще яде отново.
Цитирай

Аз не съм се взимала отпуска и дори не съм говорила да си тръгвам по-рано - сигурно подхождам много самонадеяно. Дано детето да се справя, защото майка му не е предвидила отпуски за началото на учебната година - пазя ги за евентуално боледуване(дано да не боледуват и двамата).
Утре имат физическо и мисля да си я пращам с анцуга направо - естествено трябва да я убедя първо ooooh! щото тя иска да е все с поли.
Цитирай

Вижте какво, не мога да ви изчета! Ще наложа ембарго за брой страници!!! Hug Връщам се на 4-та... Shocked
Цитирай

Някой от вас ще води ли детето си извънласно на немски?
Цитирай

Аз мисля след 5-ти клас да започва втори език(сега освен английският в училище, ще бъде и на Алианс следобяд) - това дето съм й намислила за момента мисля, че й е предостатъчно.
Цитирай

Някой от вас ще води ли детето си извънласно на немски?

Ни немски, ни английски, ни китайски... Догодина или дори още по-нататък, ако иска-от 2 клас. Той да ми научи българския тази.

За физическото - изобщо не сме в час, тази седмица няма. А бе, само ние ли сме с по три часа дневно първата седмица? newsm78

За снимките - каквото направи Медовинка.  Hug

За майките, госпожите и луковите глави - не ми се мисли. Още нищо не ми е рекнал, ама съм подготвена. Поне така си мисля... Twisted Evil Разсмях се едно хубаво на писанията ви... Peace

За тетрадките и подвързиите - нашите са само с найлонови, вчера с една майка и двете с по две деца половин час мерихме като гламави,на тоз учебник , на таз тетрадка... С цветна хартия е красиво, но госпожата има изискване само с подвързии. И тетрадките така.

За форумска среща - А Варна къде е, а??? А, а, а?  Cool

Цитирай

На немски едва ли,
всъщност още не съм измислила какви ще са извънкласните занимания. Все ми се иска да е спорт, но в близост до нас няма. Миналата година го водих на народни танци в ч-ще Елин Пелин, сега като го питам не е много ентусиазиран, та не зная какво ще решим.
От училище доколкото разбрах за сега ще има кръжок по математика, а всичко друго, което евентуално ще  има още се уточнява.
Цитирай

[За форумска среща - А Варна къде е, а??? А, а, а?  Cool

Как го каза, къде щяла да бъде???? Mr. Green
Цитирай

На немски едва ли,
всъщност още не съм измислила какви ще са извънкласните занимания. Все ми се иска да е спорт, но в близост до нас няма. Миналата година го водих на народни танци в ч-ще Елин Пелин, сега като го питам не е много ентусиазиран, та не зная какво ще решим.
От училище доколкото разбрах за сега ще има кръжок по математика, а всичко друго, което евентуално ще  има още се уточнява.

Баща му за народни танци не ще и да чуе. Макар аз да съм играла 9 години и детето  е ритмично. Към училището има вокална група и ми се иска да го запиша там, защото пее много вярно и смятам, че ще му е от полза за доразрешаване на малкия ни проблем.

За френското "р" - интервенцията не е никак приятна, цепването на подезичната връзка става с пълна упойка. Иначе минава много бързо. Още на другия ден си ядеше каквото иска. При нас помогна, защото лицево-челюстният хирург каза, че това донякъде също му е пречило, тъй като Светлин се е научил по много труден начин (със задната част на езика) да изговаря звуковете. То като нямаш свобода на езика... Единствено преглед при такъв специалист може да наклони везните за такова решение. Иначе какво пък, симпатично е френското "р"...
Цитирай

А, а, а?? Не чух! Къде?  Hug
Цитирай

Писах аз сутринта, но интернета ми се сдуха и всичко писано отиде замина Tired
Та.

Първо една виртуална прегръдка на всички, които се чувствам самотни и ненужни  Hug  Hug  Hug

Подвързването - не ми се чува вече Tired Изискването беше ако може да са с различен цвят предметите та закупих опаковачна хартия, найлонови облекла и кълцах, лепих и подвръзвах като за световно. Станаха красиви, да видим колко ще се опазят самите учебници. Имам кофти спомени с учебника по математика специално - разпадна се по средата на учебната година. Шихме, лепихме и така.
Домашните - изпаднала съм в тих ужас...Пише, не е каквото да не пише, но си казва - това е лесно, това го мога, не ми е интересно и ....май няма голямо желание. Просто за момента й е скучно. Не знам какво ще я правя....
Профила - засилено изучаване на български език и математика, ЗИП- английски, СИП - информатика. Втори език - от пети клас.
Извънкласни - за момента художественна гимнастика, а нейните мераци са и рисуване, което пък е само събота и неделя та...ще видим.

Кой каза, че е изтощен?

Tired

Цитирай

А, а, а?? Не чух! Къде?  Hug

Няма пък! Не може! Mr. Green
Снахата е нейде на по-предните страници Whistling Whistling Whistling
Цитирай

Спешни питанки:
1. Как опазихте мантуто от вода?
2. След колко време трябва да започне да се зачервява?

Днес го направихме и моята мома не гъкна!Мъжко момиче, като майка си! Mr. Green
Цитирай

Спешни питанки:
1. Как опазихте мантуто от вода?
2. След колко време трябва да започне да се зачервява?

Днес го направихме и моята мома не гъкна!Мъжко момиче, като майка си! Mr. Green

не съм го пазила от вода.... Blush
Цитирай

имам питанка, не успях да изчета темите, които съм пропуснала, а ме интересува как се справихте с маршрутните карти  newsm78
Цитирай

имам питанка, не успях да изчета темите, които съм пропуснала, а ме интересува как се справихте с маршрутните карти  newsm78

нашия татко черта...черта.. писа...бриса.... много се стара Laughing
Цитирай

Избутахме първия официален учебен ден с много емоции.
Сутринта стана с желание, закуси точно за 5 минути /обикновено се мота по 30/ и след като преговорихме за пореден 100-тен път коя тетратка с кой цвят за какво е тръгнахме с песен на уста към училището. Реших днес да я оставя на занималня, за да започне да си създава навици, направих и 2 сандвича, за да хапне преди занималнята, че стола още не им работи, обаче цял ден бях на тръни  Tired
Тръгнах си в 11 от работа и 11,30 бях срещу училището да видя дали е на двора, дебнейки я като лудите, възмутих се от поведението си чак и се прибрах да гладя, за да се разсея с нещо. В 2,30 не издържах и отидох да я прибера, влизам в занималнята, всички пишат домашни тя си чопли моливчетата и до никъде не стигнала, а имаше да напише по 2 реда само малки и големи чертички  Whistling Госпожата ми вика ако искате изчакайте я, казвам тя за 2 часа щом не си е направила домашното и за още 2 няма да я направи и си я заведох в къщи да си я допише като и се обидих и и казах, че колкото по-бързо си пише домашните толкова по-рано ще я взимам от училище, после съжалих 100 пъти, че съм и го казала това  ooooh! След това трябваше да я заведа до зъболекарката, защото ми се видя че венеца и е подут доста от едната страна, а миналата седмица оправяхме камара кариеси от другата, оказа се че има пулпит на зъбчето на което имаше пломба от преди 2 години. Като и го заровиха с машинката и като и текнаха сълзите това ме срина и взех че припаднах в кабинета, по принцип никога до сега гък не е казала докато е на зъболекар, а има 9 пломби не е като да и е за пръв път, явно много я болеше милата, а тя взе да ме успокоява и ми вика мина ми вече успокой се  ooooh!
Утре се чудя да я оставям ли в занималнята изобщо, така или иначе нищо не върши там, в къщи си написа домашното точно за 10 минути, ох много ми е смотано днес явно утре ще го мисля  ooooh!
Цитирай

Valeria, ох милата ти.. спокойно... ще свикнете и двете.
На мен пък никак не ми е притеснено... Явно аз не съм в ред.
Цитирай

Valeria, ох милата ти.. спокойно... ще свикнете и двете.
На мен пък никак не ми е притеснено... Явно аз не съм в ред.
Ти си си много наред да ти кажа, явно на мене ми е захлопало нещо не мога да свикна с мисълта, че вече е голяма и ще бъде самостоятелна. Искам да е все около мене, само тогава се чувствам спокойна и при нея е същото положение, трябва да се вземат мерки сега, защото в по-следващ етап раздялите ни ще бъдат още по-мъчителни  ooooh!
Забравих да питам нещо, сигурно е обсъждано в някоя от предишните теми, но не ми се чете толкова сега  Blush Госпожата по английски им била казала да си носят тетрадки с бели листа само, дали правилно е разбрала или не е, защото тя на тетрадка с редове излиза пък представям си на бели листа буквите ще са като таблото в очен кабинет  Confused
Цитирай

Valeria, курса по английски ще е вербален.. те на български не могат да пишат, та камо ли на английски.. ще рисуват в тетрадките. за това трябва да са с бели листа:)
Цитирай

Здравейте,момичета. wavey
Не мога да чета всичко,което сте писали от последното ми влизане.Много ми е зле,с температура,стомашно - чревни проблеми и цял ден ми е толкова лошо,че сега едвам гледам. Sick  А тази вечер оправях бележки,лични карти,декларации и прочие бумащина на двамата ученика.  Tired

При нас учебниците още не са дошли. Днес казали на мъжа ми,че към края на седмицата ще дойдат. Дотогава - една обща тетрадка по писане и една по математика,блок,моливи и ...ами май е това. Аа,и утре ще имат физическо. Значи ще е по анцуг,защото ще играят навън.

Някой нещо май е питал за снимките. На предишната страница видях,че някой е отговорил "Снимките - питай Медовинка." Та,без да знам точния въпрос,ви казвам,че снощи направих около 1/3 от клипа,но става много добре. Доволна съм. Днес ще се опитам да продължа,но не вярвам да мога да изкарам много.
Цитирай

ох, милата! Зарежи клипчето, не е толкова спешно, и си почини далеч от компютъра! Дано се оправиш много много бързо! 24 часово гладуване се отразява чудесно (по принцип не съм от гладуващите, само при подобен проблем ми се случва)

Вал, аз гледам на занималнята като на:
1. занимание, което ще я държи далеч от компютъра и телевизора;
2. възможност за игра с деца и опознаване на съучениците;
3. помощ при правене на домашните.
Таман в този ред. Ако домашните не са ти единствения критерий, няма защо да се отказваш от идеята, а и си заслужава да изтърпиш седмица-месец, да видиш как вървят нещата.
Цитирай

Медовинке, бързо се оправяй, зарежи клипа.
Цитирай

Медовинке, ти гледай да се оправиш, те снимките няма да избягат! Виртуално сме с теб, скоро ще си на линия росна  Hugкато репичка! А клипчето съм повече от сигурна, ще е перфИектно!!!  Love

За маршрутните карти - ни дума не ни е обелена.

За лични карти - тоже. Значи засега пас.

ЗПК е готова, но и нея не я искат още.  ooooh!

Кампари, мантуто започна леко на следващия ден да се зачервява, като лещено зрънце. На следващия (демек втори) вече мааалко повече. Замериха на трети ден. Важното е да има малко зачервено. Отчита се за отрицателно, ако изобщо не е зачервено.  Peace Как пазихме от водата. Къпех го с вдигната ръка (негова де  Laughing).

Днешните домашни - нещо много съм нервозна и аз.  ooooh! Тез обърнати бастунчета много зор, бееее! То колко уговорки кое е последно, пфууу...
Цитирай

При нас всички учебници са налице, с изключение на буквара...Домашните си ги пишат на занималнята, дъщеря ми пожелание ходи на занималня - там и харесвало, било много интересно и си играели...Като отида в 16.30ч. да я прибирам - не ще да си тръгва...Днес имахме родителска - искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!/, добре че поне е на два пъти.. ooooh! .първата вноска само   Rolling Eyes 50 лв. и трябва да се събере до края на седмицата... ooooh!
А и в детската на синчето ще искат поне 30 лв., ако не и повече... ooooh!
Цитирай

И ние днес писахме първата домашна. Направо щях да полудея! Накарах го първо да пише в упражнителна тетрадка и след това на чисто в официалната тетрадка. 5-6 реда ченгелчета, същите са ги писали и в градината. Писа ги от 13.30 до 16ч, и то защото беше на рожден ден, иначе сигурно щеше да отнесе до 21ч!!!!!!!! Като не направи някое ченгелче ка то образеца, хвърля всичко, ядосва се....ужас! Малкия по това време не спеше, та ту при единия, ту при другия /държах малкия далеч от баткото/. Ако така я караме, ще пишем домашни до сутринта.
Утре имат физическо. И аз смятам да го пусна облечен с анцуг и една тениска за преобличане.
В нашето училище има плуване - 2 пъти в седмицата по 1 час. Миналата година ходи, смятам и тази година да го запиша.
А за евентуална бургаска среща - колко сме от Бургас? Да се преброим! newsm03
Цитирай

На родителската среща днес нашата учителка ни каза, че не държи на това да е чисто и правилно написана домашната и даже да не е написана - няма проблем. Важното е мама да не му виси на главата и най -вече да свикне да си пише домашното на занималня или пък вкъщи, но само, като търси помощ от родителя само, ако не може да се справи само / по-нататък при някоя задача или упражнение.../ Не трябва да се стресира детето и да се страхува от трудната или обемна домашна и оттам от самото училище... Peace
Цитирай

Моята първокласничка като отидох да я взема беше щастлива, говореше си с двете останали деца, играеха си. Показа ми рисунка. Госпожата я похвали, каза, че си е написала всички домашни, проверила я била.
Прибираме се вкъщи, вечеряме, минаха и двамата през банята и седнахме да проверяваме домашните - по математика непипано Shocked Както са отбелязани редчетата така си стоят празни. Седна детето и ги написа точно за 5 минути докато си говореше с нас. Станаха хубави.
По български написано, но в учебната тетрадка(само там им било домашното, не разбрах дали наистина е така) - можеше и по-добре да е, но в учебната тетрадка не може да се пипа, иначе щях да я карам да го пише пак.

По колко домашно им дават на Вашите деца, че го пишат с часове?
На нас ли ни дават малко? newsm78
Чудя се утре дали да говоря с госпожата от занималнята  - въобще не съм съгласна да се прибират с ненаписани домашни. Знам, че е още рано, но днес госпожата така упорито ме убеждаваше, че всичко е написано и е проверено...  А въобще не смятам да свиква да си пише домашните вкъщи след занималня и с помощта на мама и тати.
Цитирай

Не мисля, че го насилвам. Но той иска всичко да е перфектно и ако на него не му хареса /написаното ченгелче/....е тогава се ядосва и се отказва да го направи. Винаги се опитвам да го насърчавам, казвам му като свърши дадена задача, тогава да ме извика да я проверя, но той на всяко ченгелче ме вика. Май ще минем на вариант занималня. Или пък и аз много бързо се отказвам да му помагам сама.  Sad
Цитирай

И моят момък е щастлив и усмихнат. Даже беше в състояние на някаква мега еуфория, която аз трудно издържам. Много е превъзбуден и за първи път, откакто се е родил трудно го обуздавам, а това ме вади от равновесие. Баща му казва да се въоръжа с търпение и да му дам няколко дни, за да влезе в релси, но напоследък съм преуморена и прага ми на търпимост е под критичния минимум. Не знам как ще се справя с Крисо.

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два. Само да вметна, че той е много злояд, не се храни, тежи 17 кг. и дори вчера си мислех дали скоро няма да има проблем със свръх тегло, така набиваше цял ден след училище.

По физическо ги искат с анцузи, но на род. среща госпожата изрично подчерта, че не желае децата да идват облечени с анцузи на училище. Ще ги носим в торбите, а ако искаме можем да ги оставяме и в гардеробчетата. В петък имат спортен празник, тогава може с анцузи.  Laughing При нас искат цвички, гуменки и маратонки. Добре, че не искат и екипировка от диадора, че явно ще им се спортува спортуването!  Confused

Имаха домашна. Нищо особено. Карат си по програмата, та с учебниците нямам проблем. Днес вече щяли да имат "голяма" домашна, каквото и да означава това. Снощи ми се обади госпожата. Дошъл логопед в класа. Крисо имал "огромен проблем" и с него трябвало "изключително много да се работи". Логопеда оставил координати и чакал непременно да му се обадя. Крисо говори правилно, ясно, напълно членоразделно. "Огромният" проблем е лееееееко френското му "р", което аз с простия си инженерен мозък не разпознавам като такъв. Даже има чар в него. И се ядосах на квалификацията така поставена. Не възнамерявам да се обадя де. Ядосах се, че детето беше определено като изключително проблемно и то на всеослушание пред целия клас, както се оказа. Добре, че моят е позитивен и весел, та грам не си го слага на сърце. Ако беше се случило със сестра му нямаше да ми отнеме по-малко от седмица да я успокоявам.

Та така, при нас е минало нормално. Силно се надявам да се освести моят скоро, че тази свръх енергия и истерично въодушевление ми идват в повече.
dara, здрасти- не знам дали ме помниш, още от dir-а [в началото ellion]  Smile чета си аз тука за първолаците и опааа познато име и на мама и на Криско, нали и аз с такъв  Laughing и ми стана едно супер миличко, че децата са пораснали едновременно и ей го вече други тревоги, но пак еднакви  Cool
здравейте и на другите майчета, въпреки че не се познаваме Smile адски е весело да си имаш първолак  Very Happy  15-ти септември мина класически :
в началото бодро и щастливо, половин час по-късно почти готов да ревне от досада, и щото го накарали да лапа питка с мед   Twisted Evil
днес и вчера вече обаче всичко е ок, изръшкал цялото училище и успял да избяга за 15 минути от час с едни батковци-третокласници, които му казали да не е луд да си седи при госпожата  Laughing а пък моят е най-малкият в целия випуск, в класа му има дете, което е с 2 години и 2 месеца по-голямо.... както и да е, получих обещание, че няма да се повтаря Wink най-голямото ми притеснение беше, че нещо ще се шашне в непозната среда [голяма част от децата се познават от детски градини и предучилищна, а той е нов в квартала], обаче не. мисля, че училището му действа адски благотворно - яде в стола  Shocked  и си ляга в 21:30  Shocked Shocked единственият екшън е, че звъни на всяко междучасие да докладва, че не е акал или нещо подобно ахахах
от друга страна обаче му е леко скучно - може да чете супер бързо, както и да пише [на клавиатура Wink], математиката е в кръвта му - деления и умножения за нищо ги няма, и се опасявам, че възприема училището като някакво място за игра, където няма много задължителни неща. но с времето се надявам да влезе в час, буквално  Laughing

dara, за логопеда да ти кажа. не знам дали твоят Криско е ходил в детската, но аз моя го влачих една година заради проблемно "С", говори като испанец, с езика пред зъбите. и няма оправия, е тва е. само ако се замисли или го накарам, го докарва по нашенски. но аз мисля да реша въпроса генерално, като просто го запиша на испански и да трепе там с акцент  Cool
Цитирай

Нашето първо домашно пък.....малко странно - да се оцвети един букет цветя  newsm78 в буквара по български език и литература  Thinking Младежа се справи сам, само ми го показа за оценка - ама то какво да му го оценявам. Е ще видиме нататък, то не че е хубаво да ги назорят от първия ден ама и така лесно........ ooooh! - чуствам как главоболията ни тепърва започват.

И ние имаме физическо утре, но не ни искат по екип още, защото само ще ги инструктират кое как, то за 35 мин. толкова - докато им обяснят и покажат съблекалня, салон, гардеробчета ред и пр. то минало и времето.

За писането ми е големия проблем, не ни се отдава много творенето с ръка  Thinking, не обичаме да рисуваме и да изрязваме  ooooh! та с ужас ги очаквам аз тия ваши чингелчета, завъртулки и т.н. финтифлюшки  ooooh!

Този пост стана с доста охчене и хленчене ама май сме на такъв етап, е дано да е етап де  Mr. Green
Цитирай

Здравейте, мами! Не успях да изчета всичко написано, но имам въпрос: давате ли пари на децата си и колко? За тези 2 дни давам на дъщеря ми сандвич, плод и банан, но не и пари. Днес ме сюрпризира, че в раницата имала пица. Не яла сандвич, а взела от новата си приятелка 1 лв да си купи пицата. Стана ми криво, че така е направила. Мъжът ми взе да я защитава, че са и дали , тя не си е поискала. Отговорих му,че утре на улицата може да я срещне някой ... чичко и да и даде 5 лв, и тя да ги вземе - нали и дават.
После мъжът ми взе да ми развива теории как от утре ще давана Жанета по1 лв, за да имала и тя самочувствие и пари. Как да му обясня, че самочувствието не е от парите и че дори 1 лв да и дава, пак може да не и стига. Тя ще иска и пица, и сокче, и т.н. Изобщо много здраво сме изпокарахме днес на тази тема.
Цитирай

Ние не даваме пари и ми се струва нередно на този етап да даваме, така че съм по-скоро на твоето мнение за парите. То и за мобилните мисля, че никак не е възпитателно, но заради някаква сигурност, че има връзка с нас при нужда сме го обзавели с телефон, но още се колебая дали това е добро решение  newsm78

Въпроса е доста сложен и може би отговора не е еднозначен. Интерсно е какво мислите, какво мислиме всички ние де  newsm78
Цитирай

Аз слагам на детенце сандвич и нещо сладичко, по неин избор, / за обяд/ че стола още е в ремонт, и кроасан, сухари или нещо, по неин избор, за голямото междучасие, закусва сутрин вкъщи преди училище...и давам по 0.50лв. на ден. Моята и без друго не може да се оправя още с парите, колкото да се научи и ако я излъжат нещо или ги изгуби да не са много... Peace
А да попитам има ли тук първокласници, на които поради медицински причини не са сложени задължителните ваксини? И ако има как става самото освобождаване / при комисия/ ? Моля някой с повече опит по въпроса за помощ, че ни предстои... Praynig
« Последна редакция: Вт., 18 Септ. 2007, 23:48 от bendji2710 »
Цитирай

Здравейте, мами! Не успях да изчета всичко написано, но имам въпрос: давате ли пари на децата си и колко? За тези 2 дни давам на дъщеря ми сандвич, плод и банан, но не и пари. Днес ме сюрпризира, че в раницата имала пица. Не яла сандвич, а взела от новата си приятелка 1 лв да си купи пицата. Стана ми криво, че така е направила. Мъжът ми взе да я защитава, че са и дали , тя не си е поискала. Отговорих му,че утре на улицата може да я срещне някой ... чичко и да и даде 5 лв, и тя да ги вземе - нали и дават.
После мъжът ми взе да ми развива теории как от утре ще давана Жанета по1 лв, за да имала и тя самочувствие и пари. Как да му обясня, че самочувствието не е от парите и че дори 1 лв да и дава, пак може да не и стига. Тя ще иска и пица, и сокче, и т.н. Изобщо много здраво сме изпокарахме днес на тази тема.

ох писах писах и го изтрих без да искам - но с две думи - и аз това щях да питам.Но наистина всички деца имат парички (поне според щерката)Днес и дадох левче защото забравих да и купя вода , а и се успахме та и време за сандвич нямаше....
Беше ми ясно че някое шоколадче ще си купи от лавката, но пък вчера като я взимах от занималня кое с бонбони кое с бисквити и т.н.,
Утре ще ходи с 60ст.Но съм решила така да караме  - я по 30 я по 40 ст.Както се казва - храна осигурена, вода осигурена, плод си има- ако нещо ще се купува ясно е че ще е глезотийка.Но и те имат нужда от поставяне сега в реална среда и то не като издънки. Нашата логика за без пари може и да е много вярна , но децата ни са тези дето са сред вртъстници и някак си спомням че не приятно да си вън.За това си мисля че 20 ст. са по-скоро идеята за свикване с пари, боравене и самочувствие.Повече не бих и дала на моята госпожица поради факта че вероятно и сега много от големите ходят с по 2 лв. в джоба ( знам че има и такива с много повече).та ако в първи клас почнем с 2 лв, с колко ще ходим в 7 например.
И такива ми ти работи- пак се отплеснах.
20-30 ст, е добре да имат в тях.Важното е че имат парички, те и без това не правят разлика за мноооооооооого и много и малко.
Цитирай

забравих нещо важно - категорично и забраних портмонета - камо ли пък на врата.Стотинките в джоба.
Цитирай

Днес като се прибра от училище Криси рева че вече нямало да ходи,защото едно дете пишело чертичките по-правилно от нея  Crying or Very sad
След като си поговорихме и обясних някои неща,се усмихна и ми показа в тетрадките 3 шестици  Very Happy.Домашното и беше по математика - прави чертички,а по български - наклонени.Написа ги много бързо,аз само седях до нея нито съм писала,нито сме трили.Направи ги горе долу добре,къде прави - къде криви  Wink.Казах и че е много хубаво и въобще да не се притеснява,всичко ще научи.
Досега и правех сандвичи,но ми каза че госпожата водела децата в лавката и иска утре да и дадем пари,за да си купи нещо.
Цитирай

Привет и от мен в ранни зори!
Черпя с горещо и ароматно кафе  kaffeetrmker_2

Вчерашния ден и при мен мина ужано напрегнато.
Прибрах детето от занималня ужасно уморено. При това го пребрах по-рано, защото не издържах. Много малко успя да разкаже.
В занималнята са писали, рисували и играли вън. Госпожата го похвали, но той ми се оплака от едно от децата.
После в градския транспорт имахме приключение. Да избегне удар с една кола, която го сасече шофьорът натръшка пътниците един върху друг. Аз съм с контузен крак, но на фона на избити зъби и травма на таза леко се разминах. Благодарение на голямата си раница Иван няма контузии.
Днес процедурата се повтаря - тати води, мама прибира. Вечерта родителска среща. Кой от двама ни ще присътва още не знаем.
Въобще при нас се очертава една седмица, че и следващата....
Цитирай

=^._.^= мерси за кафето .И аз се паркирах вече пред компа, така че аз черпя с бисквитки с масло.Много кофти случка с транспорта, но вайното е че сте добре.

Ние днес пак се успахме, добре че и тати се приготви бързо че да се закарат с колата така че не е закъсняла за първи час..Поне успях да и направя сандвичи.Но се ядосах на себе си.То аз ако е за мен винаги се успивам, но пък защо трябва и за малката да се успивам.на всичкото отгоре детето искаше и на сип по рисуване да ч запиша а забавих молбата.Изобщо нещо хич не съм доволна от себе си, но сега гледам да не се сдухвам, а мисля опти мистично - и утре е ден, ще се справя.
Цитирай

искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!
Ти се хващаш за главата, ама аз само си мечтая да ми вземат толкова пари, но да има такива екстри насреща!

Много се нервя на тема "лавка". Учителката ги водела там под строй, за да обядват. Съответно, който каквото си носи, или каквото си купи. Не стига, че въпросното местенце е миришеща на мухъл стаичка в мазата, ами и се почна с пазаруването. Аз съм против - не толкова купуването, колкото неконтролираното ядене на вафли и прочие гадорийки. Не знам дали сте забелязали - в първи клас почти няма деца със затлъстяване, 2-4 вече 70-80% са с тежка форма, и повечето си остават така. Убедена съм, че това се дължи на лавките и заседналия начин на живот(в комбинация с възпитание, естествено, но понякога примера на другите деца надделява).

Коте, беше питала за каратето. Не знам точно какво те интересува. Ако питаш моя учител, каратето е няколко нива по-високо от другите бойни изкуства Smile но аз лично нямам база за сравнение. За мен най-важния критерий, когато записах Катето, беше учителя. Има места, където могат да те научат да заемаш ефектни стойки и да правиш разни удари. И има други места, където ще те научат да работиш в екип, да преценяваш ситуациите, да не се страхуваш от непознати ситуации, да наблюдаваш какво става около теб, на уважение към околните и самоуважение... Абе ясно ти е какво имам предвид. Освен това можеш да наблюдаваш някоя тренировка и да прецениш подхода на учителя - трябва да се вижда ясно спазване на дисциплината, строги правила и доволни хлапета. Нашия учител например често говори за това, как трябва да се тича и играе, вместо да се седи пред телевизора, да се правят разни неща заедно с родителите, да се сприятеляват децата и да са заедно и извън тренировките, за опасностите и възможностите, които дава околния свят... Това са все неща, които ми харесват. Пожелавам ви да си намерите такъв. А ако случайно преподава спортни танци... пак не е за изпускане  Very Happy
« Последна редакция: Ср., 19 Септ. 2007, 09:07 от Сребърен облак »
Цитирай

Облак, вашия треньор дали може да препоръча колега в София, който да покрива поне част от критериите. Ние до сега бяхме при много добър треньор, но с преместването трябва да намерим друг.
Благодаря за инфото, и моите критерии са същите.
Цитирай

Добро утро и по кафенце и от мен  Hug food010

Аз все още пари няма да давам, младежа не ми е и искал, та няма и аз да форсирам нещата. Освен това му замислям нещо от сорта сам да си ги изкарва  Crazy - ще му възлагам някакви задачи (по силите му разбира се) и ще получава за това възнаграждение, не ми се иска да свикваме на мамо дай дай...без да се цени това което мама/тати дават. Модела сме го гледали по американските филми и колкото и да не им харесвам комерсиалиализма на американците, едно им признавам - възпитават май с повечко акъл  Cool
Цитирай

Добро утро!  Very Happy

Ама, дали не сте писали, а?  Whistling
Нашият първи учебен ден мина подобаващо, което ще рече, че не може да няма някоя изцепка. На обяд, мъжа ми решил да мине през училището да види какво става и засякал класа на двора с госпожата от занималнята. Само Гергана търчала по цялото игрище с кутията със сандвич в ръка, естествено непипнат. ooooh! По-късно, когато се прибрали в стаята, казала на госпожата, че баща и  я чакал навън и го била изпуснала - той си отишъл. Shocked Звъни нашата госпожица на баща си - да идвал да я вземал, щото нямало занималня  Shocked, при което той ме пришпори да изчезвам към училището. Отивам аз, и госпожата казва, че всичко е наред, занималня си има, написали са си домашните и рисуваха в момента децата.  Crazy Прибрах си диването, де - така и така съм отишла, нищо че беше едва 13.30ч. Tired Та така, накратко. Blush

По въпросът за джобните - вчера бях дала на Гери 2 лв на монети - купила си солети и дъвчащи бонбони. Днес и казах, че може да си купува разни неща, при условие, че преди това си изяде сандвича за обяд. Да видим. Thinking Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Заради физическото я пуснах по анцунг, като в раницата и сложих и гуменките за салона - прогнозата е за дъжд. Rolling Eyes
И друго щях да пиша, ама какво ли беше...  newsm78

Валерия, хормоните си казват думата - давай го по-леко, момиче! Wink Love
Медовинка, оправяй се бързо! Hug Клипчето ще почака. Smile

Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

Hug Hug Hug
Цитирай

това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.
Цитирай

искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!
Ти се хващаш за главата, ама аз само си мечтая да ми вземат толкова пари, но да има такива екстри насреща!

И аз се присъедниявам към позицията на Сребърен облак. Моментът с униформите и камерите най-много ми допадна. Няма такива екстри при нас.
Цитирай

това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.

А за колко време отминава реакцията? И явно наистина си я боли и не се преструва. Confused
Цитирай

А за колко време отминава реакцията? И явно наистина си я боли и не се преструва. Confused
до седмица ще е отминала болката, намаля с всеки ден, но аз все още имам малко твърдо топченце колкото леща под кожата.
Цитирай

Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

Hug Hug Hug

Ако имаш впредвид ваксината за ДТК, нашият лекар ни предупреди, че може да се образува топче, което да остане около месец. На 2-3 ден след като я сложихме ръката се зачерви и поду като ужилено от оса, беше й много не приятно, но сега / 6-ти ден от поставянето/ вече забрави и не се оплаква.
Цитирай

Добро утро и благодаря за кИфенцето Very Happy
Тази седмица съм на работа от обяд та нашия татко изпраща и прибира малката.Аз ще гледам да се включвам в прибирането другата седмица,че нашия татко и без това работи в района на училището,та неговото присъсътвие е задължително.
И ние правихме за първото домашно оцветяване на някакъв букет в новополучените чак вчера учебници.Не бих казала,че го е направила добре,с 2-3 щриха е оцветила листо и готово,и това при все това,че имаме претенции,че рисува добре.Но всичко това май е по желание,може да нарисува страхотна картинка с перспективи и т.н. екстри,а когато се опира до доказването на способностите нещо не й се занимава.Сутринта я дресирах,докато беше на тоалетната чиния,че трябва да пИрфектна във всичко Rolling Eyes
За яденето - първия ден не й дадох нищо,защото в занималнята ги хранят.Вечерта ми се скара,че всички имали ядене,само тя не.Добреее,на следващия ден напълних кутийката и какво?-пълна е.Пари не давам,телефон също.Ще видим за колко време ще удържим фронта,но засега това е положението.Иначе и аз ще възлагам някакви задачки за да заработва паричките за по-нататък Wink
Цитирай

Здравейте и от мен.

Аз напоследък съм като такси  Confused. Реших първата седмица да не го пускам на занималня, така че излизам от работа всеки ден на обяд, вземам го от у-ще, карам го в къщи и обратно на работа. Ужасссс - само в едната посока са 15 км. Но тъй като ще ходи на частна занималня, предпочитам адаптацията да стане по плавно - две нови места, деца и т.н. наведнъж ще му дойдат малко в повече.

Домашните и при нас бяха твърде лесни: по български - да оцвети някакви цветенца, по математика - два реда вертикални чертички. Оставих го в къщи на обяд, написал си ги е сам. Вечерта само ги погледнах.

Парите: понеже "всички" /според него/ деца си носели парички и си купували по нещо, снощи заварих следната картинка - всички стотинки от касичката наизвадени и сортирани на купчинки от по 1 лв. Така че, детето само си реши въпроса с дневните  Wink. По негови сметки ще изкара 13 дни  Mr. Green. За после .... ще видим  Wink.

Много ме е яд, че и в нашето у-ще няма униформи. Надявам се, на родителската среща да се реши нещо по въпроса.
Тоалетните също са в трагично състояние. Синът ми категорично отказва да ги ползва. Но предполагам, съществува вариант  да се ремонтират със средства на родителите.
Иначе, учителката е страхотна, а това мисля е най-важното. Саши много я харесва.

Как стои въпроса при вас със допълнителните занимания?
Аз мисля да запиша Саши на английски в Училища Европа, които имат кабинет в сградата на у-щето. Той иска да ходи на карате, така че, това явно ще е спорта. На плуване категорично отказва, при все че почти може да плува.
Цитирай

Hug Hug Hug

Ако имаш впредвид ваксината за ДТК, нашият лекар ни предупреди, че може да се образува топче, което да остане около месец. На 2-3 ден след като я сложихме ръката се зачерви и поду като ужилено от оса, беше й много не приятно, но сега / 6-ти ден от поставянето/ вече забрави и не се оплаква.
А не трябваше ли да се слага риванол на мястото? newsm78Ние не сме правили мантуто още,но другите ги направихме и,честно казано,не съм обърнала внимамие дали е червено ли твърдо Rolling Eyes Довечера дано не забравя,но май няма нищо щом не съм обърнала внимание (това е за да се оправдая Laughing)
Цитирай

veshti4ka  лекарят каза първият ден да не мокрим, а за риванола изобщо не съм се сетила.
Цитирай

Благодаря ви за отговорите по темата за ваксините!  bouquet Да не се притеснявам, значи - нормално. Smile

Въпросът с тоалетните остава на дневен ред, много го мисля. Вчера Гери образно ми обяснява упражнението с разкрача в тоалетната. Mr. Green Справило се е детето, но въпреки това се притеснявам. Rolling Eyes Ще взема да си записвам нещата/въпросите за родителската среща, която ще е към края на месеца.
Цитирай

Ох и аз много искам родителска среща, ама на нас госпожата ни казва "По натам, нека влезем в ритъм..."тя е права жената ,ама ние нали бяхме извън Бг и я пропуснахме първата родителска среща, та съм нетърпелива.Притеснявам се само  от къде ще нмерим толкова много пари като ни ги поискат.И аз съм за добрите идеи, ама да си призная мился че камерите например са работа на училищищната оправа.Не искам да изпадаме в спорове за държавното упрвление, просто ми идва малко в повечко да финансирам първо детска градина за ремонтите а сега и училище....То е ясно че ще ги дадем парите щом е за благото на децата, ама сега като ги нямам - пак заеми пак фърчащи финикийци....., е баси.
Цитирай

Той риванола само омекотява малко мястото, иначе надуването си е надуване, нашето си стои вече 3 месеца  ooooh! Катобебе пак така се получаваше топче и се разнасяше мноооого бавно - но това го дават като нормална реакция, та не го мисля толкова.
Цитирай

Mривет!

С пожелание за леки  успешен ден, да се разпиша и аз.

За парите - не. Закусва вкъщи, пъки  нали е само до 10.30 тази седмица.. Слагам кроасан, банан или вафла в чантата.

За телефон - не. Взимам го аз, не ходи на занималня.

За ваксините - strelche® споко, слагай риванолови компреси. Бях разказвала нашата одисея страшна. Peace

Айяла, всичко ще се нормализира.  Hug

За мат`ряла - ауу, какви букети за оцветяване само. Ние по БЕЛ имаме и в тренировъчните, и в тетрадката с тесни и широки редове,  и в учебната (довършваме, че не сме мноо бързи)... Минахме чертичките и обърнатите бастунчета.
Цитирай