Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Набори
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-291 от 291 отговора

някъде ... тук ...

ТОВА СА НАШИТЕ ПЪРВОКЛАСНИЦИ:

Eтия - Кремена,първи "а" клас в 120-то ОУ,София
=^._.^= - Иван, първи "б" клас в 120-то ОУ, София
Венити - Биляна, СОУ "Пейо Яворов", Варна
bendji2710 - Йоана, І а  клас в СОУ " Никола Вапцаров", Пловдив
котка - Никола в 41 ОУ "Св. Патриарх Евтимий", София
*Ели* - Радослав  1 "в" в 11 ОУ, София
Джули - Теодора в 138 СОУ, София.
sea woman - Светлин  първи "а" клас в 7 СОУ "Найден Геров", Варна.
ellytza/коза/ - Йоанна в 45 ОУ "К.Величков", София
sisko2 - Васко 39 СОУ „Петър Динеков“, София
chanoir - Веселина, у-ще "Васил Левски", Карлово
mamaКati - Александър в 81-во СОУ, София
nezistratieva - Цвета,  СОУ "Иван Вазов", I-ви "в", Стара Загора
h.kirova - Петър,1"б" в СОУ "Н.Й.Вапцарав, Силистра
STV - ОУ "Васил Априлов", София
kopche - Христо,55 ОУ към Сдружение "Шилер"
mama any - Криси в 143 ОУ, София
Gercho - Христина в 73 СОУ, София
mamdtedy80 - Криси 1"в" в ОУ "Добри Чинтулов", Варна
Remisteri - Стоян в 1"б" клас  8 ОУ "Св.Св. Кирил и Методи",  Габрово
Лекси - Цветелина в Увекинд, София
bb- Мартин, 1В ОУ Васил Априлов, Варна
DDBD -  Габи  в СОУ "Климент Охридски", Аксаково Варна
МагиДС - Теодора в"Б" клас  ОУ "Станислав Доспевски", Самоков
tais - Алекс І "б" в Славейков, Варна
beti76 - Аля I клас ЧСОУ "Св.св. Кирил и Методий", София
Айяла  -  Александър в 105-то СОУ, София
Вени*** - Марти  І "б" клас, 120 ОУ Г. С. Раковски, София
Маргало -  Даниел в  ОУ "Любен Каравелов", Русе
b_u_t_t_e_r_f_l_y_  -   137 СОУ Ангел Кънчев 1а клас, София
tzveta pile - Симона, 1-во СОУ "Пенчо Славейков, София
premaman - Боян в 163 ОУ "Черноризец Храбър", София
kiki77 - Стефи 1 "В" 32 СОУ, гр.София
Джема -  Данаил "Кирил и Методий", Балчик
gloria11 -  Глория, Харманли
renny* -   Йоан в 48 ОУ, София
mimok_l - Кристиян,19 СОУ"Елин Пелин",гр.София
Вейдър -  Симона,1-ви "г"СОУ"Възраждане",гр. Русе
Pineapple - Владислав в у-ще Никола Вапцаров, хореографска паралелка, гр. Варна
Кампари - Соня, ОУ "Любен Каравелов" гр. Бургас
Рапунцел - Илина, у-ще "Антим I", София
елфа - Симеон,у-ще "Антим I", София
mariez - МАРТИН-73-то у-ще, София
mama Jijina - Петър,I "б"  у-ще "Бр.Миладинови",Бургас
Сребърен облак - Екатерина, 1а клас в ОУ "Йордан Йовков", Варна
reni_35 -Таня, 120 ОУ, София.
Mihaela82 - Васил,1в клас, 74СОУ Гоце Делчев, София
juleto18 - Георги,гр.Разлог,у-ще''Св.Св.Кирил и Методий''
Медовинка - Данислав и ще е в 101 СОУ "Бачо Киро" - София
strelche® - Гергана, ученичка в 1"в" клас на 45ОУ "К. Величков", София
petjah - Валентин,в 1 г клас "Отец Паисий", Пазарджик
rivalka - Ивон,1"г"кл- 74 СОУ, София
veshti4ka - Александра, в 1"б" 133 СОУ "А.С.Пушкин", София
Sunnily* - Иван, 2 СОУ "Акад.Емилиян Станев", София
ДЕ ВАня - Деница, СОУ"Христо Смирненски", Хисар
bloomnicer - Мартин, 1б клас 104 ОУ Захари Стоянов, София
vicks - Йоана, І"а" клас 139 ОУ "Захарий Круша", София

Списъците се актуализират периодично.Ако съм пропуснала някой да ме информира своевременно.

Старите теми:
Предучилищници
Предучилищници 2
Предучилищници 3
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /5/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /6/
« Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:47 от *Ели* »
Цитирай

Бързам да отговоря на офертата по "стоката" - снимки ще кача скоро, надявам се. В момента в който ми донесат кабел за фотото Tired
Цитирай

някъде ... тук ...

Тоя, твоя кабел стана историчкюески Laughing Накрая май някой ще яде бой или поне мъмрене ще отнесе (от теб) Wink
Цитирай

Тоя, твоя кабел стана историчкюески Laughing Накрая май някой ще яде бой или поне мъмрене ще отнесе (от теб) Wink
Тъй си е....Ще пада як дърмон Tired

Сега отивам да пиша ченгелчета, а като се завърна ще донеса и снимките(надявам се Tired).
Лек ден на всички!  Hug
Цитирай

Спрете се малко с писането, де! Laughing
Докато нахвърлям една пералня по простира и вие сте пуснали и нова тема... Crossing Arms
Цитирай

Бургас

Ето че и ние се върнахме от училище. Моят първокласник каза, че много му е харесало и "вече свикнах". Милия - не знае още с какво има да се свиква! А по въпроса за тоалетните, и в нашето училище са тип "клекало". За пишкането, ще пишка, но за другото......... Той като влезе в тоалетната за голямата работа и се съблича чисто гол, щото всичко му пречи, дори и през зимата. Ами ще стиска. Той няма да ходи на занималня, така че ще устиска. Laughing И ние нямаме домашни, но от втория ден........и сега съм му разрешила половин час да гледа Джетикс. Ей, ще махна всички детски канали - какво им харесват на тия филмчета, само крещят /героите/. Twisted Evil
За нас някоя снаха ще се намери ли? Отново пускам негова снимка
http://sofiaphoto.com/d/68500-2/DSC00678.JPG
Цитирай

Леле, колко сте бързи - за нула време нова тема... Very Happy

Пак за тоалетните - не мога и не мога да приема, че е нормално все още да ползваме дупките. Може и да е от някаква гледна точка по-хигиенично, но от друга, както са казали, не е. Но явно това положение няма да се промени скоро, щом и наредба има по случая Shocked

Ох, и аз след няколко минути ще науча как е минал първият учебен ден на Ники, вече нямам търпение.
Цитирай

Sofia

И ние се взехме днес от училище, празника е минал много добре, играли са си в парка и са се опознавали ужким. Като я питах как и се казват съучениците ми каза, че с никой не се била запознала била си играла само с нейната приятелка и че някакви каки се били заяждали с нея.
Питах я колко са големи тези каки тя ми каза ми 12-ти клас, питам я а колко са високи, ми малко вика по-високи от мен и показва 1 педя  Laughing Оказа се че каките са от градинката където излизаме през деня така че заяждането не ме изненадва, имат си приказка и реплики от едно време.
Госпожата каза, че утре ще имат 4 часа, писане, четене, математика и рисуване и ще свършат в 11,30. Занималня ще има, но стола още не работел и помоли да им сложим сандвичи ако ще ходят на занималня, че днес били премряли от глад в парка, баща и и даде 5 лева сутринта да си купи закуски, но тя ми каза че нямало от къде.
Мисля да я пусна утре на занималня, за да започне лека полека да си създаде режим да си пише домашните, че аз си знам ако се захвана с тази задача просто ще се проваля, не ме бива никак в дисциплината.
Цитирай

Силистра

Ох аз няма да коментирам нашите тоалетни ама положението е страшно чак се чудя как се е престрашил да пишка че няма врати и мирише ужасно  Sick
Боже голям наплив за тез моми ама то така 2000година само момци сме ражда ли май.
Цитирай

София

Боже голям наплив за тез моми ама то така 2000година само момци сме ражда ли май.
Така е. При нас са 6 момичета и 12 момчета. А моята с момчета не иска да играе Confused Дано й дойде акъла. Честно казано, това ме притеснява - преди момчетата я закачаха, даже и ухажор си имаше, сега обаче явно видяха, че "не вдява" и изобщо не й обръщат внимание. Дори не беше поканена на последния "мъжки" РД. Мен ми стана кофти, но тя щастливо обяви, че "и без това не й се ходело". Много ме ядосва префърцунката му с префърцунка Crossing Arms
Цитирай

София

Здравейте и от нас!

Синът ми каза, че изобщо не му харесва в училище, защото още днес трима батковци го затворили в тоалетната и му казали, че ще му счупят главата с бутилка, защото се осмелил да ги попита нещо. Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
Относно тоалетните детето каза, че няма да влиза повече вътре - едно, че го е страх от големите да не го пребият вътре, и второ - било много мръсно и щял да се сдържа до вкъщи.
Днес имаха 5 часа, бяха писали вече по математика и имаше няколко деца със шестици, а останалите излезнаха като попарени от клас. Има занималня, която все още не посещаваме, но към сряда ще я пробваме. Госпожата от занималнята сподели, че няма да ни гледа децата след 18.00 часа, даже към 17,30 е желателно да са прибрани, защото й свършвало работното време, след което не отговаряла за никой и нищо.
Учебниците са ни на издателство Булвест 2000. Малко странни ми изглеждат да си кажа честно. Като си спомня едно време какви хубави буквари имахме...
Цитирай

Синът ми каза, че изобщо не му харесва в училище, защото още днес трима батковци го затворили в тоалетната и му казали, че ще му счупят главата с бутилка, защото се осмелил да ги попита нещо. Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.

Ужас!Горкото дете! Sad
На твое място щях да говоря с госпожата за тази случка. Twisted Evil
Цитирай

3 метра над небето

Ето че и ние се върнахме от училище. Моят първокласник каза, че много му е харесало и "вече свикнах". Милия - не знае още с какво има да се свиква! А по въпроса за тоалетните, и в нашето училище са тип "клекало". За пишкането, ще пишка, но за другото......... Той като влезе в тоалетната за голямата работа и се съблича чисто гол, щото всичко му пречи, дори и през зимата. Ами ще стиска. Той няма да ходи на занималня, така че ще устиска. Laughing И ние нямаме домашни, но от втория ден........и сега съм му разрешила половин час да гледа Джетикс. Ей, ще махна всички детски канали - какво им харесват на тия филмчета, само крещят /героите/. Twisted Evil
За нас някоя снаха ще се намери ли? Отново пускам негова снимка
http://sofiaphoto.com/d/68500-2/DSC00678.JPG
С интерес прегледах темата много красиво дете харесаха ми и униформите кое е училището?Мама kiki77  ще ми е интересно да ми споделиш след някой др месец впечатленията ви от 32 СОУ ако ое удобно bouquet bouquet bouquet
« Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:37 от DIVA_ORHIDEQ »
Цитирай

mama Jijina,
вярно ли е ,че децата ще обличат униформите само на празниците на училището и на манифестации и прочее мероприятия?

DIVA_ORHIDEQ,  "ОУ Братя Миладинови" гр. Бургас
Цитирай

Sofia

Така като гледам проблема с тоалетните не стои само при нас   Tired
Девойката категорично ми заяви, че ако се наложи по-скоро би се напикала и би изтърпяла подигравките на децата от колкото да стъпи в училищните тоалетни  ooooh!
И понеже се налага да ходи на занималня, защото по на там нямам да имам никаква възможност да и помагам с домашните се чудя какво да я правя.
premaman, много неприятна случка и аз мисля че трябваше да кажеш на госпожата, въпреки че това едва ли би помогнало. Днес в предаването на Марта разискваха точно тази тема за агресорите в училищата и защо има силни и слаби и защо слабите винаги биват бити. Хареса ми мнението на Андрей Слабаков, който каза, че децата не са виновни за нищо, виновни са родителите и ако тормозят детето ви в училище да се оплачете на госпожата, която изобщо не я е еня за вашето дете и файда няма да има. После отивате при родителите, но не да им се оплаквате а да ги набиете, защото те са виновни за агресията на тяхното дете. Последното образно казано, съмнява ме някой да тръгне в ръкопашен бой с друг родител, защото децата нещо не са се разбрали.
Цитирай

Силистра

premaman това е ужас така детето се травмира от първия ден аз не бих оставила нещата  така.
Цитирай

3 метра над небето

mama Jijina,
вярно ли е ,че децата ще обличат униформите само на празниците на училището и на манифестации и прочее мероприятия?

DIVA_ORHIDEQ,  "ОУ Братя Миладинови" гр. Бургас
опс извинявай много красиви  деца и униформите дано и тук ги наложат Mr. Green
Цитирай

Бургас

DIVA,благодаря, а училището е  "Бр.Миладинови" Бургас
Да, само на празници, а по желание може и да ходят с тях на училище, ама ние не сме от желаещите. 35
Цитирай

София

Ето ме и мен. Сега влизаме. Уморени, уморени.

Ели, чудесно е че си пуснала новата тема, ще ти изпратя някои допълниния към списъка за първия пост.
Цитирай

Здравейте и от нас!

... Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
...
Днес имаха 5 часа, бяха писали вече по математика и имаше няколко деца със шестици, а останалите излезнаха като попарени от клас. Има занималня, която все още не посещаваме, но към сряда ще я пробваме. Госпожата от занималнята сподели, че няма да ни гледа децата след 18.00 часа, даже към 17,30 е желателно да са прибрани, защото й свършвало работното време, след което не отговаряла за никой и нищо.

Направо настръхнах, какви са тези педагози. И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.
Цитирай

Бургас

Наистина, милото детенце.  Sad Сигурно вече му се е отщяло това училище- мъчилище. Сменяй госпожата! Mad
Цитирай

И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

Аз съм толерантна и съпричастна с исканията им.
Защото само, който не е работил с деца не знае колко е отговорно и трудно.Заплатите им наистина са смешни и нищожни за труда, който полагат.
Друг е въпросът, че професионализма не зависи от това колко ти е заплатата.Поне при учителките.Защото все още има учители, които работят съвестно и перфектно ,въпреки малките си заплати.
Цитирай

София

Здравейте и от мен Hug
Моето още от днес е занималня,записах я на една частна до училището - много ни я хвалеха.Ама като дойде време да ги взимат от училището и никой не вдига телефоните в занималнята,ни стационарните,ни мобилните.И т.к. сутринта организацията по взимането на децата от класната беше меко казано никаква,се притесних,че и приел-предал на госпожата от занималнята ще е същата,та хукнах натам.Влизам аз тихичко вътре и чувам как се запознават и си приказват с дечицата.Показа се госпожата,а след нея и дечурлигата,и всички са засмяни и щастливи - направо ми олекна Very Happy А телефоните не били вдигали,т.к. докато се вземат,върнат,разположат и се запознаят ,не им било до телефоните Laughing Оххх,направо бях литнала от щастие,като видях колко са доволни децата.И сега нямам търпение да се прибера от работата,че съм до 20.00 и да ми разправя.
Иначе и на 15-ти и днес скочи,като си чу будилника,има си там един с принцеси и си го навиваше преди за разни детски,дет' ги гледа.Снощи сама си легна в 20.30 Wink,а днес и ме обнадежди с това ставане - като че ли порасна за два дни.Дано да се задържи ентусиазма Wink

П.П. Премаман,съжалявам за детенцето и поговори с госпожата.
Цитирай

София

С голям интерес прочетох за днешните ви емоции - и на деца, и на родители. Гери днес не са на училище, та аз съм под напрежение за утре. Crazy
Момичета, искаха ли ви медицинските картони и отчет за ваксини? Днес мислех да водя Гергана да и ги сложат, но се страхувам за реакция и да не и проваля седмицата Sad Смятам да го отложа за петък, преди уикенда. newsm78

Въпросът за тоалетните и мен ме побърква. Влязох да погледна в какво състояние са и останах разочарована Confused. Изобщо не мога да си представя дъщеря ми как ще ги ползва, при това единствено по малка нужда - за голама не си и помислям  ooooh! ooooh! ooooh!

И още нещо да попитам - снимките на дечицата искаха ли ви ги вече?

Цитирай

София

Здравейте и от нас!

... Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
...

Направо настръхнах, какви са тези педагози. И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

Shocked Shocked Shocked
И до директора ще стигна, но няма да оставя случката просто така.  Mad
Съжалявам за момченцето ти - дано забрави случилото се час по-скоро.
Цитирай

Бургас

На нас даже не са ни споменавали за лични карти, още по-малко за снимки.

Цитирай

Sofia

Стрелче, нас още на 15-ти ни предупредиха за здравните карти да се носят на 18-ти когато им започват занятията. За ваксините дадоха срок до края на годината да се поставят.
Снимки не са ни искали, защото и лични карти не са ни искали поне за сега.
Между другото при нас първите класове са малко като в затвор, всичко е с решетки и с метални врати пак с решетки по коридорите, които да ги отделят от големите ученици.
Цитирай

На нас даже не са ни споменавали за лични карти, още по-малко за снимки.

И при нас е така.
Сутринта организацията беше на шест.
Строяват се всички класове, които са на смяна:1,3,5,7.
Учителките ги посрещат отвън, директорката ги поздравява и им казва кой клас  е  дежурен  за седмицата за всеки етаж, коя госпожа и т.н. Влизат един по един класовете и всичко минава много спокойно.

Моята дъщеря искаше още днес да ходи сама на училище. Crazy Crazy

Стрелче ,  картона й го занесох, но ваксините не сме ги направили.Утре живот и здраве, ще я водя на манту.Все още никой не ми е направил проблем за  това, че няма направени ваксини.Малко тафтология се получи, сорка! Laughing
Цитирай

София

За бой съм... или за Гинко прим  Embarassed, но все си мисля, че картона от детската градина го занесох в училището още при подаване на документи при записването.  Crazy Ще ходя да го търся  Rolling Eyes Това за ваксините ми прозвуча успокоително, пък и Гергана ще навърши 7г чак на 23.11., та никой не може да ме задължи да я ваксинирам по-рано, нали? Rolling Eyes
И снимки не съм и направила още Blush
Цитирай

София

Валка, Кампари, Благодаря ви! bouquet

Само на нас ли не ни казаха какви часове ще имат децата, та да знам кои тетрадки и учебници да слагам в раницата? newsm78
Баси, много въпроси задавам, знам - не ме бийте! Embarassed Embarassed Embarassed
Цитирай

За ваксините дадоха срок до края на годината да се поставят.

Така е редно. Все пак има и деца, които са родени през декември, като моите, например на 30.12. Mr. Green

И щом от ХЕИ имат изискване да не е по-рано от три месеца преди датата на раждане, а най-добре на навършването на 7 години, аз как да ги сложа за началото на учебната година? newsm78

Стрелче, на нас госпожата за сега ще ни казва ден за ден. Rolling Eyes
Цитирай

София

и нашия пръв ден мина. писали и брисали Mr. Green писа домашни веднага след кат се прибра. голям зор.
тоалетните им били ужасни, без седалка... каза, че няма да стъпи там. милата.
Цитирай

... писали и брисали ...

Да ви питам, предупредиха ли ви да не им слагате гумички сред помагалата?
Нас да. Mr. Green

И друго да ви  питам: като имат физическо с анцунга ли ще ги пращате? Rolling Eyes
Моята щерка е малко мудна и докато се облече за часа той ще свърши.
А после, докато си облече другите дрехи може да пропусне и следващия час. Crazy
Цитирай

София

... писали и брисали ...

Да ви питам, предупредиха ли ви да не им слагате гумички сред помагалата?
Нас да. Mr. Green

а? що? не е ли именно това целта на писането в молив.... да може да се трие... с гуми са. и бая беше трила милата.
Цитирай

а? що? не е ли именно това целта на писането в молив.... да може да се трие... с гуми са. и бая беше трила милата.

Не знам що.
И аз си мислех, че целта на писането с молив е точно тази-да изтрият когато грешат,но госпожата каза: "Без гуми". Naughty
Цитирай

Леле като пребита съм!  ooooh!
Как ще издържа Whistling

Взех го в 12.05 ,нашите часове са до толкова! Вчера сто часа гласих раницата,преглеждах и преповтарях хиляда пъти Tired от страх да не объркам нещо,те учебниците,тетрадките,помагалата толкова шарени,че ми вземат очите,обърквам се и айде пак на ново! И днес какво?! newsm78 Вземам детенцето и то тъжно ми заявява,че мама забравила два учебника да сложи,аз се пеня,проверявам и #Crazy забравила съм ги! Не мога да си го простя!!! #2gunfire

Ето сега пак редих раницата  за утре и пак проверявам и пак и пак и пак Shocked и все се страхувам,че нещо ще пропусна!
Пратих моят да иде да ми вземе някакви лепенки,примерно зелени и жълти та да сложа на математиката-тетрадки,помагала,а на българският и литературата друг цвят,леле ще лудна!!! Sick

Имам чувство,че започнах да давам заето! А съм перфекционист,тази случка от днес не мога да я преглътна,да няма детето книжка #2gunfire

Иначе много му харесало и стихотворение казал,абе въобще доволен!
Училището ни много е хубаво,като семейно е-компактно ,чисто,удобно,подредено!
 Има някаква такава обстановка м/у учители и деца уважителна ,като с големи подхождат към тях и с уважение както казах! Личи си че преподавателите имат самочувствие,но не такова самовлюбено,а като гордост ,че работят именно в това училище! Допада ми!
Дано не греша! Thinking

За ваксините не се притеснявайте,никакви реакции няма,даже температура не вдигат,а моят винаги е вдигал до сега,но с тези новите-не! Peace

Цитирай

Това за гумичките #Crazy
Странна работа! Нашите даже са задължителни,ето днес преглеждах тетрадките,на места е трил! Пише ги в материалите,които трябва да купуваме даже  newsm78
Цитирай

София

Ходих да накупя още подвързии - луда работа.
 Сестра ми каза, че се излагам - исках всеки предмет да е с отделен цвят.
Днес сме я подмятали като куфар, дано да не се е чувствала наистина така. Сутринта баща й ни остави в моята работа, после аз я заведох в училище, после той я взе и пак ми я докара, после сестра ми я взе, сега ще ми я докара пак на мен и после баща й ще ни вземе да ни закара всички вкъщи ooooh! Добре поне, че малчо е целият ден на градина.

Дадоха ни програмата за седмицата, с пояснения какво да носим утре  hahaha(наистина имахме нужда от пояснения). 
Мисля довечера да я накарам тя да си стегне раницата, а аз после само да я проверя. Навремето мъжът ми имал много странна система - мерел си чантата - щом е под 4 кг, забравил е нещо hahaha)
Цитирай

София

Навремето мъжът ми имал много странна система - мерел си чантата - щом е под 4 кг, забравил е нещо hahaha)
35 35 35

Ти кажи довечера коя точно тетрадка от трите по български си сложила.  Embarassed

Да, днес Кремена и Ванко излязоха здраво хванати за ръце от училище. Седяли заедно даже. Сладури.

Премамам, ужасно просто. До Директора трябва да стигне това.
Днес не мога да смогна с изписаното.
Цитирай

Sofia

Раницата за утре стана много тежка  Shocked то шерп ще трябва да водим с нас, за да носи багажа.
А още не съм и сложила кутията със сандвичите и закуските, тя няма да може да я отлепи от земята, за да си я занесе в занималнята сигурна съм и ще я зареже.
Обмислям вариант да попитам госпожата утре дали не могат учебниците да им стоят в класната стая поне, за да не ги влачат и тях всеки ден. Тя така или иначе е на занималня и там ще си пише домашните, много далеч съм от мисълта че детето е толкова ученолюбиво та чак да седне в къщи след 7 часа прекарани в училище да си преговаря нещо по учебниците  ooooh!

И друго да ви  питам: като имат физическо с анцунга ли ще ги пращате? Rolling Eyes
Моята щерка е малко мудна и докато се облече за часа той ще свърши.
А после, докато си облече другите дрехи може да пропусне и следващия час. Crazy
Много позната картинка ми е това  Laughing
Да не говоря и че с физическото е леко скарана и хич не я влече ще има да се мотка и да се тутка не само че часовете ще свършат ми то и ще се стъмни. Вчера ми сподели, че в градината на гимнастиката сутрин стояла в коридора и се правила, че е закъсняла, за да не кляка като минело някое дете тя му казвала тихо не ме издавай  Crazy
Цитирай

Много е ентусиазиран нашият човек от школото, направо летиии smile3535. Всичко било идеално. Ще видим докога. Все още нямат програма, само буквар и математика + тетрадките ще носи.

За гумичките - още на пъъървата родителска среща, едно от пъъъървите неща, които ни каза госпожата беше, че мразела гумичките и в никакъв случай да не ги включваме в несесера. Така че не съм посмяла да купувам, а наличните вкъщи съм скрила, та да не му хрумне да вземе някоя.  Laughing
Цитирай

Тук и сега

Абе момичета, как успяхте да се докопате до отчет за деня? моята щерка беше нахилена, щастлива, и абсолютно нежелаеща да разказва... пишкала, запознала се с деца, написала едното домашно, харесала всичко - и това, след поне едночасов разпит!

Притеснява ме другото домашно - разказ по картинките в буквара - не знам в коя тетрадка да го пиша. По писане имаме две с тесни и широки редове и една с квадратчета. Някому да са обяснили?
Цитирай

София

Облак, ще ми разкажеш ли за каратето ти в подписа? Може и на лични. В София има ли?
Цитирай

Варна

Притеснява ме другото домашно - разказ по картинките в буквара - не знам в коя тетрадка да го пиша. По писане имаме две с тесни и широки редове и една с квадратчета. Някому да са обяснили?

Не хващам нещо. Как така къде да го пишеш? Прави си го тя разказа устно. Друг въпрос е, ако са ви казали да го пишете, ама мноого съмнително...  И какво ще пишете по тетрадките?

За гумичките - и аз не харесвам. Особено тези по моливите отгоре. С тях става едно мазалооо, пък и с другите, ту протрити тетрадки, ту намачкани листи. По-добре сгрешеното да се зачертае или подчертае и наново да се напише.  Peace

Физическо тази седмица няма да имаме, та не мога да съм полезна.

Цитирай

гр. София

Имайте милост! Не мога да ви смогна.Пратих таткото за подвързии,защото просто изключих за тях. Embarassed Освен това трябва да издирвам и една история за 6 кл.Ех,с един ученик беше по-лесно май. Laughing
Стрелче, и аз се чудя какво да сложа в раницата за утре.Учителката нищо не ни каза на 15-ти пък и никой не се сети да пита в навалицата.
Цитирай

Момичетааа,отчаяна съм. Толкова информация насъбрах,че не знам откъде да почна. Изчетох всичко от 12 стр. на предишната тема до момента. #Crazy #Crazy #Crazy

Мъжете ми днес си бяха вкъщи,тъй като ни осведомиха,че спортния празник не е задължителен. Но за утре седи проблема на Коза и Стрелче. Не знам какво да сложа. Мисля да сложа блока за рисуване,цветни моливи, тетрадка с тесни и широки редове и една с квадратчета. Това е основното,но не мисля,че ще се задълбават много,защото очаквам да им дадат учебниците (в събота не бяха дошли още).

За албума.Отначало слагам втората картинка с ябълковото дърво,която ви показах в предишната тема. А каква песен искате да сложа? За момента съм блокирала тотално  и хич не може да ми дойде някаква подходяща идея. Така че очаквам идеи от вас.
Цитирай

Тук и сега

оооранжево небето.... ?
Не хващам нещо. Как така къде да го пишеш? Прави си го тя разказа устно. Друг въпрос е, ако са ви казали да го пишете, ама мноого съмнително...  И какво ще пишете по тетрадките?
Ами така ми каза момата. Така процедирахме с домашните миналата година - тя разказва, аз пиша. След справка току-що се оказа, че домашното е устно.
Коте, ще пиша, ама няма да е веднага, извини ме!
Цитирай

София

В сряда имаме родителска среща и дано не забравя да питам за физическото!!! И мен ме вълнува този въпрос - дали да го обилчам с анцунг и маратонки и така да щъка целия ден или трябва да му слагам екипа отделно? Ама той е такава флегма, чеееее ще има да се преоблича от първия до последния час  ooooh!
Медовинка, Коза, Стрелче и другите без учебници и списък - все си мисля, че ако е трябвало да носите нещо щяха да ви предупредят днес! И май сте прави - блока за рисуване, цветните моливи и по една тетрадка им сложете, знам ли... Бива ли пък нито думичка! На мен ми хареса, че ни посрещнаха със списъчета - едно с програмата за цялата седмица и едно с нещата, които трябва да носим утре + датата и часа на родителската среща.
Цитирай

София

Сложиха двете ваксини на Гери, която се държа геройски. Very Happy
Манту след месец, или около рождения и ден.

Трябва да зареждам чанта, а не знам какво да сложа в нея  Sad Sad Sad
Някой да импровизира с мен? Blush
Коза, смешното при мен е, че именно аз питах какво трябва да носим утре...  и забравих  Embarassed Crazy Шматка ooooh!

За снимките някой каза ли спешни ли са?
Цитирай

София

За албума.Отначало слагам втората картинка с ябълковото дърво,която ви показах в предишната тема. А каква песен искате да сложа? За момента съм блокирала тотално  и хич не може да ми дойде някаква подходяща идея. Така че очаквам идеи от вас.

Докато пишех последния си пост се зазяпах в подписа на sea woman и песничката, която е сложила - "Голубого ручейка"  Cool Какво ще кажете за нея? Много настроение има, въпреки, че май е свързана по-скоро нашите спомени от детството  Wink
Цитирай

Меденке , включвам се на финала и аз със снимки  Hug
Ето малката ученичка :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173981

Избери тези, които мислиш, че ще се вържат добре   :bouquet:
« Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 19:41 от Льо петит Магар »
Цитирай

София

Вени***, с Коза имаме учебниците ... така де, децата ги имат  Laughing, но не знаем кои от тях да сложим в раниците за утре - нямаме учебна програма.
Цитирай

Меденке , включвам се на финала и аз със снимки  Hug
Ето малката ученичка :
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4014638
Избери тези, които мислиш, че ще се вържат добре  bouquet
Магарицо, за малко да те пропусна. Ако знаеш колко снимки насъбрах...Май ще трябва да ги редуцирам до 1-2 в клипа.

Докато пишех последния си пост се зазяпах в подписа на sea woman и песничката, която е сложила - "Голубого ручейка"  Cool Какво ще кажете за нея? Много настроение има, въпреки, че май е свързана по-скоро нашите спомени от детството  Wink
Вени,аз съм насъбрала много такива песнички от нашето детство,но и аз мисля,че със спомени от нашето детство. А незнам къде да търся съвременни песнички.
http://store3.data.bg/itzov/Izbrani%20Detski%20Pesnichki/Detski% … ngeva%20Pesen.mp3
Цитирай

Оправила съм си линка...че нещо го бях окашкала Blush
Може ли баш Магарето на отбора да оттървеш бе! Аааа! Mr. Green
Цитирай

Може ли баш Магарето на отбора да оттървеш бе! Аааа! Mr. Green
Абсолютно случайно беше. Сорка. А ти друг път бъди по - организирана. Какво е това "Няма ми кабела,та няма ми кабела"?

Момичета, слушайте песничките и казвайте коя да сложа.
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/%d3%f7%e8%eb%e8%f9%e5.mp3
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/Asen%20Kisimov% … a%20detstvoto.mp3
Цитирай

Sofia

Аз съм за Къде остана детството или за Детство мое  Peace
Цитирай

София

Вени***, с Коза имаме учебниците ... така де, децата ги имат  Laughing, но не знаем кои от тях да сложим в раниците за утре - нямаме учебна програма.

Embarassed ми то не е лошо да чета по-внимателно.... Мацки, план Б: нали вие си ги водите децата - взимайте целия куп учебници и разпределяйте направо утре в училище  Wink.

Има  страхотни детски песнички, но и аз съм за Детсво мое Smile
Ееех, Льо петит Магар, как можа да затриеш тоя кабел и два дни да не ни покажеш малката красавица Wink Сигурно щото имам момче и мнооооого се радвам на хубавите ви момичета!
Цитирай

А тези?
http://store2.data.bg/ybe/sound/www.m-b0x.com_rosica_kirilova_-_ … luvam_ti_ryka.mp3
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/Detski%20Pesnic … Detstvo%20moe.mp3

Или последната.Мисля,че е най - подходяща. Тази - http://store1.data.bg/zmeigorianin/Detski%20pesnichki/Detski_big … %20Uchilishte.mp3
Цитирай

София

Детство мое!!!
 Последната ми е много приспивна, макар и тематична.
Цитирай

София

"Учителко, целувам ти ръка" е невероятна песен, но си мисля, че е децата, пък и ние оценяваме това някак си по-късно в живота... ех, обзе ме носталгия! Да си я заплюем тази песен за албумчето, което ще им направим, когато станат абитуриенти Smile
Цитирай

Добре.Слагам "Детство мое".

Вени,супер идея. Love Да сме живи и здрави дотогава и дано имаме възможност да се запознаем лично,а не само виртуално.
Цитирай

София

"Учителко, целувам ти ръка" е невероятна песен, но си мисля, че е децата, пък и ние оценяваме това някак си по-късно в живота... ех, обзе ме носталгия! Да си я заплюем тази песен за албумчето, което ще им направим, когато станат абитуриенти Smile
хехе, става!!! Медовинке, отбележи, че пак ти ще го правиш. Love

Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

Малкият ми син днес каза докато подвързвахме учебници и тетрадки, че бате ще учи батематика и не можем да го убедим, че не се казва така. 35
Цитирай

София

Вени,супер идея. Love Да сме живи и здрави дотогава и дано имаме възможност да се запознаем лично,а не само виртуално.
Ами хайде де! От 15-ти септември до днес се запознах с четири майчета, все от форума, знаете ли колко е готино Smile
Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

Малкият ми син днес каза докато подвързвахме учебници и тетрадки, че бате ще учи батематика и не можем да го убедим, че не се казва така. 35
=^._.^= , писах ти на лични, да не се излагам публично  35
А моя син!!! Трети ден се опитвам да му обясня, че първи клас ще кара до май месец, но според него на 15-ти е бил първи клас, а днес вече е бил във втори  hahaha Така, че момичета, абитуриентския бал на моя син ще е по-скоро, отколкото някой може да предположи  35 hahaha
Цитирай

Ами хайде де! От 15-ти септември до днес се запознах с четири майчета, все от форума, знаете ли колко е готино Smile
Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

А моя син!!! Трети ден се опитвам да му обясня, че първи клас ще кара до май месец, но според него на 15-ти е бил първи клас, а днес вече е бил във втори  hahaha Така, че момичета, абитуриентския бал на моя син ще е по-скоро, отколкото някой може да предположи  35 hahaha

Кажи в кой район на София си и ще измислим нещо? Аз съм в "Надежда". Доколкото разбрах, Михаела82 също ми е в махалата и ще се видим скоро.
Вени,по мои сметки сина ти ще е абитуриент преди края на месеца.  35 35 35

хехе, става!!! Медовинке, отбележи, че пак ти ще го правиш. Love
Нямаш грижи.  Peace
Цитирай

софия

хахахахах - и моята шерка днес като я взех ми вика: "и хаиде сега утре 2 клас'  и аз какво да и кажа ааааааааааа, викам чак другия 15 септемеври, утре пак 1 клас...........

странно нещо е детската логика!
Цитирай

София

Ами аз сега открих че тези камъни и цветя на корицата оформят цифра. Rolling Eyes

Иван днес го питат кой клас е станал, а той отговори - втори. Хич не се усети даже.
Цитирай

3 метра над небето

I na6ata detska po4va sta4ka ot24.09 nadqvam se 4e ne pre4a sred va6ite 1 klasnici Embarassed
Цитирай

София

Амели, ти ме успокояваш!!! Не знам дали си забелязала, ама нещо като сватосване заформихме в тия теми, дай да ги събираме нашите двамата, дето смятат на ден по клас да взимат  35
Медовинке, аз съм в Красна поляна, обаче родителите ми живеят в Надежда и сравнително честичко отскачам и до този район. Може да ви почерпя за абитуриентския ни бал към края на месеца в Патладжана  35  35  35
Цитирай

I na6ata detska po4va sta4ka ot24.09 nadqvam se 4e ne pre4a sred va6ite 1 klasnici Embarassed
Ти добре ме подсети,Дива орхидея. Досега отлагах да мисля по въпроса,но е факт. В ПОНЕДЕЛНИК УЧИТЕЛИТЕ ПОЧВАТ ЕФЕКТИВНА СТАЧКА.
Какво ли ще става тогава?Дано се намери разрешение и да няма стачка.

Медовинке, аз съм в Красна поляна, обаче родителите ми живеят в Надежда и сравнително честичко отскачам и до този район. Може да ви почерпя за абитуриентския ни бал към края на месеца в Патладжана  35  35  35
Или в съседното заведение,до автомивката.Залепено е за Патладжана.
Цитирай

София

За стачката вчера чух какво обясняваха по новините: значи учителите ще стачкуват, но децата ще си ходят на училище /предполагам и на детска градина/, обаче няма да имат занимания, няма да учат. Журналистката попита как ще гарантират сигурността на децата в тази връзка, дали ще има някакъв контрол, обаче не чух отговора  Embarassed
Цитирай

При хората, които обичам

Само да се запиша и да рапортувам, че 15 септември мина перфектно.
Днешният ден произведе следната констатация:"Мамо, хич не си представях, че ще е толкова лесно. Писахме само чертички - бебешки занимавки" Mr. Green
Нашето училище няма да стачкува.
Цитирай

Момичета, със съжаление признавам,че ви излъгах.  Embarassed Няма да мога да сложа в клипа по 2-3 снимки на всяко дете, а само по една. Сега преброих децата - 31 са. Което значи,че ако сложа по 2-3, клипа ще стане много грамаден и тежък като обем. Peace
Цитирай

Бургас

И по една стига, Медовинка. Благодарности, че се заемаш с тази задача. Love
Цитирай

Момичета, със съжаление признавам,че ви излъгах.  Embarassed Няма да мога да сложа в клипа по 2-3 снимки на всяко дете, а само по една. Сега преброих децата - 31 са. Което значи,че ако сложа по 2-3, клипа ще стане много грамаден и тежък като обем. Peace

Което значи , че можем да си изберем онли уан, нали?
Ей...че то сложно стана.... И все пак - нека е тази : Или пък ...има една дето е с раничката и знаменце... Ти прецени коя е по-подходяща  bouquet

Страхотна си! Ако мога с нещо да помагам - свиркай Peace
Цитирай

Вейдърицо,аз избрах тази с класа й и Симонка на преден план със знаме в ръка. Минават покрай кордон от родители..
Цитирай

запис Wink
Цитирай

София

Медовинке,  и по едно фото е достатъчно, всички сме ти благодарни за труда и старанието! Много готино начинание подхвана с това албумче  bouquet
Малко оф-топик, сори ако оспамваме темата  Embarassed Казах Патладжана, щото е нарицателно като ориентир за Надежда, ама това до автомивката е даже по-готино май, продължавам да съм твърдо за идеята, ще ми бъде много приятно! Пък ако има и други желаещи... може да променим локацията и да се съберем повече  Wink
Цитирай

София

Браво,момичета днес толкова многа сте изписали,че докато насмогна да прочета всичко ще се съмне.А трябва и да подвързвам учебници  ooooh!.Ние днес с Криси излязохме в 7,30 и се върнахме в 19 ч.,защото трябваше да купуваме анцузи,гуменки и разни други джунджурии.
Нашите първокласници днес бяха на училище 2 часа(носихме буквар,тетрадка с тесни и широки редове,с квадратчета,блокче и моливи) и когато я взех  ми смотолеви нещо от рода на "На мен вече ми омръзна"  Shocked.
За стачка никой нищо не казва.От утре са на у-ще от 8 до 11.50 ч. и май ще ни казват ден за ден какво да носим поне първата седмица.За утре искат буквар,учебник по математика,тетрадка по български №1 и топка,което може би значи че ще имат физическо.Та май ще ходи с анцунг,че и тя е много зле с преобличането.
Цитирай

Бургас

Ами ние от провинцията? Wink Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.
Цитирай

София

Ами ние от провинцията? Wink Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.
Ох, това наистина ще е трудно осъществимо, за съжаление  Crying or Very sad Ама и ти!? Как ти даде душичката да наречеш този хубав морски град Бургас провинция  Very Happy
Цитирай

Бургас

О, за мен това е най-хубавия град! Освен като свърши учебната година, да се съберем край морето, заедно с нашите бъдещи второкласници.  newsm12
Цитирай

Бургас

Ох, нещо ме обзе носталгия по лятото! Сори за спама!
Цитирай

Понеже е късно и мен ме е обзела една тъга та да ви споделя,може да ми олекне........

Аз работя вечер,мъникат миличкият така е отгледан вечер след 7-8 без мама,заспива без мен,в началото с баба си,а от няколко години плащам на дететгледачка Sad

Лятото обаче го вземам с мен на работа,обръщам му режима,ляга късно и става късно само и само да сме си двамата известно време!   Тази вечер обаче понеже вече е на училище се прибирам и той си нанка,а 3-4 месеца беше с мен и ми е някак пусто и тъжно,тъжно ми е и за мен,но за него повече Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Едва сдържам сълзите си..............
Цитирай

Понеже е късно и мен ме е обзела една тъга та да ви споделя,може да ми олекне........

Аз работя вечер,мъникат миличкият така е отгледан вечер след 7-8 без мама,заспива без мен,в началото с баба си,а от няколко години плащам на дететгледачка Sad

Лятото обаче го вземам с мен на работа,обръщам му режима,ляга късно и става късно само и само да сме си двамата известно време!   Тази вечер обаче понеже вече е на училище се прибирам и той си нанка,а 3-4 месеца беше с мен и ми е някак пусто и тъжно,тъжно ми е и за мен,но за него повече Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Недей,мила,да се разстройваш. Отиди до него,погали го,целуни го и ще се успокоиш малко.  spoko hug spoko

П.П. Лека нощ от мен. Клипа става по - добър,отколкото очаквах,но за днес стига толкова.
Цитирай

София

Ей, а защо не се сгушиш да заспиш при него  Hug Love Иначе наистина е гадно това разминаване на времето ама като няма как  Confused, не се терзай ще се наместите някак си и може би ще цените много повече от всички нас всяка минута прекарана заедно и тя ще е много по-пълноценна Hug  Love

Ние подредихме чантата, проверявах и аз сто пъти  ooooh! дано не съм забравила нещо. Ние по спешност тичахме за мушама  Crazy - по рисуване ни я поискаха днес, за да не цапат неволно чиновете. Та така, до тук добре, а утре ни е първия реален учебен ден  Thinking

Медовинка, и аз ще оставя избора на една от трите номинирани снимки на теб, мисля че така ще ти е по-лесно, отколкото да вземем да повтаряме снимки или пък не  newsm78
Цитирай

София

Не се терзай,Маргало!Ние,майките,сме готови да се чувстваме виновни за какво ли не...Но ти работиш за да можеш да дадеш на своето момченце това,от което се нуждае той и това,което искаш да има.Правиш го не само от необходимост да работиш,работиш за да осигуриш семейството си,а това е нещо много важно.Не хаби енергия в съжаление за нещо,а я насочи в друга посока.Детето те разбира,просто не спирай да му повтаряш коко много го обичаш,защото те имат нужда да го чуят непрекъснато.
Съдя по дъщеря ми,която е много,ужасно много е обичана и от мен и от баща й.Имам чувството,че колкото повече й казваме и показваме обичта си,толкова повече има нужда да го чуе пак и пак.
Цитирай

3 метра над небето

твоето детенце как се чувства Криси ще е на толкова когато тръгне да ти кажа чесно много се притеснявах че може да е на-голямия Tired Rolling Eyes Embarassed
Цитирай

София

Добро утро! Smile
Свито ми е под лъжичката - за нашето у-ще вчера беше неучебен ден и днес е първият такъв. Много се притеснявам за моето фъстъче  Crying or Very sad, раницата и тежи ужасно много ooooh!. Най-вече въпросът с храненето и ходенето до тоалетна. Confused От днес е и на занималня, но ще я взема по-рано. Уф, сдухах се. Tired
Цитирай

Ние от провинцията ще се организираме да пием кафе.Май забрави, че и други провинциалистки пишат в темата. Cool

Медовинке, разбирам, че трябва да изберем по една снимка.Ако вече не си избрала от моите три, предпочитам да е тази. Ако си избрала-здраве да е!Благодаря, че се наемаш с тази задача. bouquet И аз съм за Детство мое, ако има някакво значение въобще.

Днес питах госпожата  за физическото.Каза, че няма никакъв проблем да ходят с анцунг когато имат през деня  физическо.Даже е за предпочитане.

Маргало, не тъгувай!Разбрала съм, че колкото по-рано дадеш на детето свобода, толкова по-рано то се връща при теб.
Ще имаш време да го виждаш.Сега в началото ще ти е малко терсене, но ще свикнеш.И на мен ми е гадно, тъй като цяло лято и двете деца бяха по цял ден с мен ;сега изведнъж къщата празна.
Не знам като се изнесат един ден от нас как ще свикна... Rolling Eyes

Стрелче ,не си слагай дертове!Аз вчера се дертосвах докато отида да си взема ученичката, но като я взех...О!Чудо! Беше щастлива и доволна.От първия ден забелязвам промяна в нея, към по-добро.Децата ни са умни и оправни! Но ние май не можем да го приемем. Rolling Eyes

Гледам, че сте писали и за стачката.Вчера като прибирах малкия  от градина, питах в какво ще се изразява стачката.Казаха ми, че НЯМА да приемат деца, но ще си бъдат по работните места.
Доколкото разбрах (от новините ли, от де ли?!) Даниел Вълчев и премиера нямат намерение да удовлетворят исканията на учителите. Но имали вариант да предотвратят стачката още в зародиш.
Цитирай

София

Кампари, благодаря ти! bouquet Имах нужда да чуя нещо такова.  Hug

Медовинка, ако не е късно вече - нека е първата снимка, която съм сложила. Smile Ако с нещо мога да ти бъда полезна - казвай! Hug
Цитирай

Пловдив

И моят момък е щастлив и усмихнат. Даже беше в състояние на някаква мега еуфория, която аз трудно издържам. Много е превъзбуден и за първи път, откакто се е родил трудно го обуздавам, а това ме вади от равновесие. Баща му казва да се въоръжа с търпение и да му дам няколко дни, за да влезе в релси, но напоследък съм преуморена и прага ми на търпимост е под критичния минимум. Не знам как ще се справя с Крисо.

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два. Само да вметна, че той е много злояд, не се храни, тежи 17 кг. и дори вчера си мислех дали скоро няма да има проблем със свръх тегло, така набиваше цял ден след училище.

По физическо ги искат с анцузи, но на род. среща госпожата изрично подчерта, че не желае децата да идват облечени с анцузи на училище. Ще ги носим в торбите, а ако искаме можем да ги оставяме и в гардеробчетата. В петък имат спортен празник, тогава може с анцузи.  Laughing При нас искат цвички, гуменки и маратонки. Добре, че не искат и екипировка от диадора, че явно ще им се спортува спортуването!  Confused

Имаха домашна. Нищо особено. Карат си по програмата, та с учебниците нямам проблем. Днес вече щяли да имат "голяма" домашна, каквото и да означава това. Снощи ми се обади госпожата. Дошъл логопед в класа. Крисо имал "огромен проблем" и с него трябвало "изключително много да се работи". Логопеда оставил координати и чакал непременно да му се обадя. Крисо говори правилно, ясно, напълно членоразделно. "Огромният" проблем е лееееееко френското му "р", което аз с простия си инженерен мозък не разпознавам като такъв. Даже има чар в него. И се ядосах на квалификацията така поставена. Не възнамерявам да се обадя де. Ядосах се, че детето беше определено като изключително проблемно и то на всеослушание пред целия клас, както се оказа. Добре, че моят е позитивен и весел, та грам не си го слага на сърце. Ако беше се случило със сестра му нямаше да ми отнеме по-малко от седмица да я успокоявам.

Та така, при нас е минало нормално. Силно се надявам да се освести моят скоро, че тази свръх енергия и истерично въодушевление ми идват в повече.
Цитирай

софия

ох от колко време ви следя тук и все си мислех че какво толкова да напиша ама не е лесно да си първолак.или пък майка на такова чудо.

Аз да ви споделя  в голямо терзание изпаднах за обличането на учебници.За найлоновите подвързии то е ясно, ама с цветна хартия отдолу или без.Етикета  - какво точно да пише.Ние например по български език и литература (едно време за нас май беше само писане) освен Буквар, Читанка, Езикови задачи и три учебни тетрадки имаме и 4 тетрадки с тесни и широки редове - една за работа в клас, 2 за домашни ( ще се редуват) и едан за занималня. ooooh!

Сложихме ние етикети, надписах ги ама докато ги пишех бая се чудех кви ги върша.Тази нощ категорично установих че съм полудяла - сънувах че между учебниците намирам етикети (от онези най -простите от едно време без картинки) измежду учебниците дадени от госпожата, прилежно надписани от нея......"а ето бе тя жената се погрижила..."сверих ги с моите надписи и си викам довечера ще ги сменя. Crazy

Crazy Crazy Crazy Луднах момичета, луднах.ние и вчера си учихме, така че уж съм по- спокойна, ама кое как трябва да е идея си нямам.Чакам с нетърпение учителска среща та да си задам глупавите въпроси.За облеклото на учебниците например.Ако са с подвързия са по прилежни, ама пък без подвързия се различават по лесно........, тъпо е ама на терзая се.

Айде и от мен късмет и успех на всички първолаци ..........да са ни усмихнати пък другото лесно, все ще ги научим.

Цитирай

софия

Дара, успокояваш ме!И ние сме свръх превъзбудени и аз трудно издържам , даже вчера и се скарах защото егати свободния електрон се завихри вкъщи.иска всичко на секундата да знае и колкото и тръпеливо да се държах накрая ми избиха балнсите от подскачане, викане, въпроси, нетърпение, приказване, сменяне на мнения........... и аз си викам време и трябва, ама тя ще превърти!и не се сдържах докато обличахме учебниците и и казах че ако не спре да подскача нервно около мен и да намила кое как  и преповтаря ще спра да се занимавам с учебници.Млъкна на секундата - до следващата, ама я издържах някак си докато си легне...
Цитирай

3 метра над небето

DARA само да кажа че и аз имам  особено рррррр Crazy Embarassed  все ме питаха дали съм българка.В училище искаха да ми го  цепят под езика  но маика ми като побесня вика и дума да не става аз вика заради това Р се  зех с бащати  няма  да дам да те пипнат Embarassed Embarassed и да ти кажа не съжалявам не се връзваи за това на логопеди щом детенце си говори правилно значи Р то  му е чара Mr. Green Love
Цитирай

София

леле кога смогвате да изпишете толкова...
аз днес ще ходя с бебето да прибирам каката. ужас.
Цитирай

София

Оставих и аз днес за цял ден първокласничката - всички деца, вече бяха там и имаше едно местенце на първият чин само(а тя е висока, но сигурно ще ги разместят).
 Снощи подвързвах учебници(взех някакви уж универсални по размер подвързии, с лепенки). Само дето като подвързах всичко, установих, че не ми харесва-все едно с найлон са убечниците(и за тези боклуци вчера дадох 8 лева ooooh!), усещам, че ще се преподвързват. За етикетите изчаквам родителската среща  - да видя какво ще искат.
 Снощи реших детето да си подреди раницата по списъка, а аз да проверя - сложи само учебниците и малки тетрадки(явно нищо не й говори думата "учебна тетрадка" Rolling Eyes). За сметка на това, нали е фръцла - в раницата има балсамче за уста, салфетки,  несесер пълен с джунджурии на Уинкс, сложени от нея.
Баща й снощи подостри няколко молива и ми се накара, че трябвало НВ, а аз съм ги избирала по картинката - били Уинкс  и не пишело какви са.
 Ей, с тези тетрадки снощи голямо зверене и не виждам къде пише номера на тетрадката и това е - накрая питам детето и то ми каза Embarassed . Установихме, че имаме една тетрадка №1 в повече, та сутринта я върнахме(сигурно някое детенце пък я е нямало).

Цитирай

София

Ох, то и преди това си говореше детето без спирачка  ooooh! ама сега от емоция положението става наистина страшно, добре че вчера го сложих да дремна слеобеден сън та се беше поуспокоил малко. Обаче пък и друго ме тормози - дребното, като го няма сега батко му, се е лепнал за мен като малка пиявичка и не мога да мръдна и нищо да свърша, липсват ми игрите им заедно с часове  Confused, когато аз спокойно си вършех удоволствията  Rolling Eyes

Подвързването при нас за сега е само с безцветните подвързии, етикатите ги написах.... Embarassed криво-ляво, сега чакам забележки от госпожата и ще правя корекции ако се налага  Tired

Нашата госпожа ни изиска да налепим по едно кръгче за лесно разпознаване от децата, пък и от майките им както стана вече ясно  Mr. Green - така сме с червено за Бълг. език и литературата, синьо за Математиката и жълто по Роден край  Crazy
Цитирай

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два.

Дара, при нас положението е същото с храната.У нас едва я карам да изяде една филийка, а вчера не й стигнала. Crazy
А бе какво стана  при вас, разрешихте ли проблема с  пантофите?

Само да се похваля, че днес се оказа, че с една майка от класа сме и съфорумки. Flutter
Завиждайте!

Етиа, за моливите нашата госпожа нямаше претенции.Но в  книжарницата като ги купувах ми казаха, че HB идват прекалено  меки  и написаното с тях се размазва грозно.Препоръчаха ми BB и аз купих такива.
Цитирай

София

Гледам, че се суетите около въпроса с подвързването. Май писах вече по въпроса, но... взех опаковъчна хартия, защото конкретно за целта не намерих. Удоволствието ми отне към 4 часа - то не бе подгъване, лепене, надписване. Ако някой е любопитен, мога да снимам учебниците Embarassed
« Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 09:23 от strelche® »
Цитирай

някъде ... тук ...

Уф, досега Ви четох Hug

За днес, като първи учебен ден класната на Радо каза да сложим всички учебници, учебни тетрадки и по една тетрадка с квадратчета и тесни и широки редове. Част от тях щели да останат в шкафчетата им - всяко дете си има персонално, надписано шкафче в класната стая. По принцип госпожата даде само първите тетрадки по математика и писане, та аз не съм се чудила коя да слагам. Днас, за първи час имат физическо и сложих анцунга в раницата и го пратих с маратонки, защото щели навън да търчат. Иначе съм взела едни гуменки за салона.
Вчера замъкнах цялата раница, с все учебници и тетрадки в книжарницата. С продавачката мерихме и слагахме, но ги натаманихме подвързиите. Етикетите съм ги налепила от вътрешната страна на предната корица и пише само имет, фамилия и в кой клас е.
Утре вечер ще имаме родителска среща, тогава ще занесем попълнени и с залепена снимка ученически карти и класната ще ни даде програмата им.
Цитирай

София

Стрелче, добре си направила и аз мисля да го спретна този номер в събота и неделя - ами по-добре изглеждат така подвързани нещата и етикетчета - някак по стегнати. Сега с тези найлонови подвързии са ми много лигави.
 Разказвам на мъжът ми снощи, че една приятелка миналата година ги подвързвала с тапет и той ме погледна отчаяно - "сега да не ме караш да ходя да купувам тапети"  hahaha . А аз исках само да споделя идея - на жената й останали тапети и тя ги използвала практично Very Happy
Цитирай

Пловдив

Аз подвързвам учебниците с цветен картон и отгоре с прозрачна подвързия, но не от мекия найлон. С тетрадките постъпвам по същия начин. Подвързвам за три деца и в събота до почти 3 през нощта с това се занимавах. Снощи пак, защото непрекъснато им додават и все за някой от тримата нещо има да се докупува. Надявам се до края на седмицата и аз, и те, и учителките им да влезем в релси, защото... А днес съм и пак на родителска среща. На ръба на изтощението съм!  Sad
Цитирай

софия

.....Подвързването при нас за сега е само с безцветните подвързии, етикатите ги написах.... Embarassed криво-ляво, сега чакам забележки от госпожата и ще правя корекции ако се налага  Tired

Нашата госпожа ни изиска да налепим по едно кръгче за лесно разпознаване от децата, пък и от майките им както стана вече ясно  Mr. Green - така сме с червено за Бълг. език и литературата, синьо за Математиката и жълто по Роден край  Crazy

абе то и ние сме ги направили по цветове -червено за бълг. ез., ама то много бе - 3 вида учебници, 3 уч. тетрадки и 4 с редове.....Тя мойта щерка докато го извади правилния учебник  и годината ще свърши - и без това сме на принципа един ден една година

Цитирай

София

Гледам, че се суетите около въпроса с подвързването. Май писах вече по въпроса, но... взех опаковъчна хартия, защото конкретно за целта не намерих.
И аз взех такава - намерих с Брац и Уич в Писмена - голяма радост Very Happy

А какви "предмети" изучават Embarassed - български, математика, роден край, физическо, рисуване...друго newsm78
Цитирай

Бургас

Цитат
Ами ние от провинцията?  Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.

твоето детенце как се чувства Криси ще е на толкова когато тръгне да ти кажа честно много се притеснявах че може да е най-големия  
Ами на него никога не му е пречило това, че е най-голям в детската градина /роден е на 05.01.2000/, даже се гордее с това, че първи има рожден ден. За съжаление по това време /рождения му ден/ се почива и обикновено някои деца пропускат празника му.
Сопрано, трябва и ние да си организираме една срещичка, а? Laughing
И моят днес реши, че вече е във втори клас. 35 Големи сладури са. Дано днес имат домашна и то много, че вчера цял следобяд се чудеше какво да прави и  каква дивотия да извърши.
Цитирай

София

А какви "предмети" изучават Embarassed - български, математика, роден край, физическо, рисуване...друго newsm78

музика:)

аз ги подвързах с найлонови подвързии, но цветни, не прозрачни и етикета е залепен на подвързията.
Цитирай

София

Домашен бит и техника и Музика.
Цитирай

някъде ... тук ...

=^._.^=, аз мисля да записвам Радо на айкидо в НСА. Имат и в училище айкидо, но май ще предпочета НСА.

Аз купих механичен молив на Радо, има си и графитчета към него. Иначе като започне да остри и половината молив заминава.
Цитирай

Пловдив

Дара, при нас положението е същото с храната.У нас едва я карам да изяде една филийка, а вчера не й стигнала. Crazy

Не, занесох пантофи. Обуват се сутрин всички деца масово и съвестно. Снощи го разпитах как върви пантофената епопея. Каза, че "всички сме с пантофи и навътре и навън". Пълна простотия. Казах му, че щом и навъм ми шляпа с пантофи не разрешавам да ги обува сутрин. Да си ходи и "навътре и навън" с обувки. Ама нееееее, госпожата е като свещена крава, щом е казала, коя е майка му, че да спори??? Той тази сутрин си е като програмиран. Още не свалил раницата и вече нахлузва заветните пантофи. Добре, че намерих едни обувко-пантофи на Колев&Колев, та не са съвсем от онези меките, домашни пантофлета.

А бе, не ме питайте, че и сега докато пиша ора заради тези пантофи загубени!
Цитирай

София

*Ели* , а не е ли много тънък писеца - ние в къщи имаме хиляди перомоливи, но много тънко пишат(0.5 НВ са) и затова въобще не съм ги включвала в сметките.
Цитирай

софия

освен това найлоновите подвързии които сложих върху цветната хартия така гадно се залепват едни за други че пак се мачкат учебниците.Ама други даже и не видях да се продават...

ние имаме учебници по роден край, домашен бит, музика, рисуване, математика(с всичките допълнения и сборници),български език.... май забравям нещо.В програмата имат информационни технологии и английски.ама госпожата каза че тези били за по натам... ooooh!
Цитирай

София

=^._.^=, аз мисля да записвам Радо на айкидо в НСА. Имат и в училище айкидо, но май ще предпочета НСА.
Ами аз съм в голяма чуденка за спорта. Имало карате в училище, но не знам какво е нивото.

Ели, към списъка трябва да се добави една мама която се включи около 15-ти в темата, обаче не успявам да я намеря сега. Нека ако порчете това да пише на Ели за да я добавим в списъка.
Цитирай

3 метра над небето

това пък  какво е?
Цитирай

Ето и нашите тетрадки.Оранжеви по български,  розови по математика, всичко останало в синьо.Ученичката си избра цветовете.

Етикетите й са такива:

Цитирай

София

Не, занесох пантофи. Обуват се сутрин всички деца масово и съвестно. Снощи го разпитах как върви пантофената епопея. Каза, че "всички сме с пантофи и навътре и навън". Пълна простотия. Казах му, че щом и навъм ми шляпа с пантофи не разрешавам да ги обува сутрин. Да си ходи и "навътре и навън" с обувки. Ама нееееее, госпожата е като свещена крава, щом е казала, коя е майка му, че да спори??? Той тази сутрин си е като програмиран. Още не свалил раницата и вече нахлузва заветните пантофи. Добре, че намерих едни обувко-пантофи на Колев&Колев, та не са съвсем от онези меките, домашни пантофлета.

А бе, не ме питайте, че и сега докато пиша ора заради тези пантофи загубени!

ох, дара, сигурно не ти е смешно, ама аз се убих от смях докато те четох.. относно свещенната крава.. аз от градината имам опит с нея.. кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.
Цитирай

София

това пък  какво е?

трудово обучение му викахме едно време.
Цитирай

София

кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

35 35 35
Имах нужда от нещо свежо като това - тенкс! Wink
Цитирай

София

35 35 35

да не ти е нервничко?Smile на мен ми беше вчера така.. днес се радвам на тишината.
Цитирай

3 метра над небето

това пък  какво е?

трудово обучение му викахме едно време.
Peace
Цитирай

Да бе, госпожата винаги е по-голям авторитет от майката. Tired
Още от градината "Госпожата каза" е равносилно на закон обнародван в Държавен вестник!

Дара, карай да върви!Да са живи и здрави децата!Пантофите не са болка за умиралка. Peace
Цитирай

София

Малко бие по майчиното его това "Госпожата каза...", но ще го преглътна - предпочитам да има респект към нея. Very Happy
Цитирай

софия

кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

35 35 35

35 35 35

ехо, вече мойеш да си смениш ника на "Лукова глава" bowuu
казвам го с усмивка, сега да не ме изядете, че и без това от днес се включих в темата....
 Hug  :bouquet:
Цитирай

София

Амели, сфащам майтапа, споко Mr. Green
Цитирай

дядовата ръкавичка

Привет, да се запиша и аз в темичката  Hug.

Прави ми впечатление, че повечето деца са страшно ентусиазирани и доволни. Моят син също - МНОГО му харесвало всичко в училище - и госпожата, и децата, и училището. Навива си часовника, за да става сутрин навреме, непрекъснато ме ръчка за разни училищни неща, вечер заспива с Буквара. Изобщо не бях очаквала чак такава реакция. Чудя се на какво се дължи и колко ли ще продължи тази еуфория  Wink .

Цитирай

Малко бие по майчиното его това "Госпожата каза...", но ще го преглътна - предпочитам да има респект към нея. Very Happy

Малко ли?! Rolling Eyes
И аз  го преглъщам, но понякога ми присяда. Mr. Green
Цитирай

някъде ... тук ...

По-добре да имат респект към госпожата. И Радо е същия. Smile

Етиа, този не е от обикновените пиромоливи. Графитът е дебел колкото в обикновения дървен молив, просто е чист графит в резервоарчето и капачето отзад се развива, за да изостриш връхчето. Тялото е пластмасово. Имаше и метални, но без графити отделно и по-скъпи.
Цитирай

Медовинка,     Sunnily*,  veshti4kaКампари (по Сопранов) ,

Благодаря ви момичета!  bouquet

Уж съм свикнала,но явно не съм....понякога ми дотежава,но ще се оправя!

Днес ученикът е  отново в редиците на родното ни училище! Усмихнат и развълнуван!

Имат и физическо днес,облякла съм го с екипът,госпожата каза че може ,само ще си смени маратонките с гуменките,след което сме се разбрали с него да се преоблече(потничето и тениската само да смени,че ме е страх да не се изпоти и да остане мокър!

Определено забелязвам пламъче в очите му,дано никога не угасва!!!!! Praynig

Много ми харесват подвързаните тетрадки ,които видях тук,мисля да направя същото! Peace
Цитирай

Силистра

Момичета спрете се за малко де че ние с бебетата не успяваме да ви прочетем а камо ли да пишем.
Днес сутринта беше голяма лудница  бебо в 7.30  иска да яде а батко в 8 без 10 трябва да е  у-ще ,но успяхме с бебе в кенгуру в 8 без пет бях ме в класната стая ,но разбира се бях ме забравили кутията с нещата за рисуване тя ще стои там в училище и добре че днес нямат рисуване ,че ще я занеса утре  .Ние още нямаме учебници но до като ви чета се сетих че едното помагало което трябваше да купя от книжарницата аз още не съм го купила забравих го BlushА днес е с екип на у-ще защото имат хореография и да не го носим в чантата че и ние сме от бързите в обличането носим само платненките.
Цитирай

София

а моята щерка ми се обади. да ме чуела. кога ще ме вземеш, пита. в 11, отговарям... ми то е почти 11.. ааа чакай ти.  Laughing
Цитирай

някъде ... тук ...

Мале, дано нямат днес рисуване. Аз за блока и боичките изобщо не се сетих. Ама поне в несесера има цветни моливи и фулмастри.

Кирова, какъв е екипа за хореографията при вас? И Радо е такъв профил, още нищо не са казали.

Радо сложи часовника на ръката тази сутрин, за да знаел кога свършват часовете.
Цитирай

Нашите имат установена програма още от първият ден и знам кога какво ...
Цитирай

Силистра

Нямат специален екип поне за сега а нормален анцуг.
Цитирай

София

Здравейте
И аз съм с първокласник  - има го в списъка на първа страница  Hug, но съм изпуснала писанията ви  Embarassed
Сега ще наваксам - ще ви изчета.
Цитирай

[Сопрано, трябва и ние да си организираме една срещичка, а? Laughing
И моят днес реши, че вече е във втори клас. 35 Големи сладури са. Дано днес имат домашна и то много, че вчера цял следобяд се чудеше какво да прави и  каква дивотия да извърши.
Ейй и аз съм от Бургас ..и аз съм ЗА среща;)Моят първокласник заяви ,че е по-хубаво в училище от колкото в градината Smile
Цитирай

София

а моята щерка ми се обади. да ме чуела. кога ще ме вземеш, пита. в 11, отговарям... ми то е почти 11.. ааа чакай ти.  Laughing

Забравих да питам в колко часа е голямото междучасие, за да звънна на Гери. ooooh! И на нея забравих да и кажа да ми се обади. УфсЪ съм и т`ва си е.  Tired
Цитирай

гр. София

Срам,не срам ще си призная. Embarassed Учителката ни била казала програмата за днес на род.среща(миналия вторник),но Козата нали е  дърта вече и не запомнила,не разбрала,че днес няма да дават т.н. безплатна закуска и пуснала козлето без никаква храница.Добре,че закуси в къщи.Като се прибрах в къщи и си отворих тефтера открих,че съм си записала програмата ама...,та след 1 час беж в у-щето обратно, та предадох тетрадките,които липсваха.Добре,че ми е под носа. Mr. Green
Стрелче,нашата г-жа каза ,че днес няма да имат занималня.Вие как се вредихте?
Цитирай

MALVINA,

в кое училище е ученика/чката?
Ще се организираме някой ден да се видим, но ми се ще първо да посвикнат с новите отговорности.
И аз да се адаптирам към прибягването  между училище, градина и домашни задължения. Rolling Eyes
Цитирай

София

Стрелче,нашата г-жа каза ,че днес няма да имат занималня.Вие как се вредихте?

Нашият клас ще имат - госпожата попълни списъка с присъстващите за деня. Rolling Eyes
Да вземеш да си смениш ника, че... как да те наричам Коза, бе жЕно  Crazy
Цитирай

София

Ето ни и нас на първия учебен ден
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173373

А има ли други мами и деца от Младост, че признавам си не можах да изчета всичко, което сте изписали  Embarassed
Цитирай

MALVINA,

в кое училище е ученика/чката?
Ще се организираме някой ден да се видим, но ми се ще първо да посвикнат с новите отговорности.
И аз да се адаптирам към прибягването  между училище, градина и домашни задължения. Rolling Eyes
Кирил и Методий-ученика Wink
Цитирай

София

Ние сме в училище със засилено изучаване на изобразително изкуство. Crazy Не че имаме някакви такива наклонности, просто това ни е най-близкото квартално такова. Искат ни блок 35/50 см. Купих един от Метро за 10лв, бая дебел и си викам сигурно е към стотина страници Thinking. Вчера го приготвям за днес и гледам само 20 листа  Shocked - едни такива дебели. Викам си аз пак нещо грешно съм купила  ooooh!- хайде пак в книжарницата. Казват ми такива са блоковете в този размер. Като знам колко ще има да хлепе и бракува направо не ми се мисли колко пари по блокове ще хвърля. Иначе всичките материали за рисуване пак ги избирахме да са с най-много цветове, пък и да са качествени.  Tired
Обвивките за учебници също не съм ги уцелила за 2-3 мм идват тесни. Направи ми в впечатление, че в кварталните книжарници са сложили доста тлъсти надценки Money. Понеже основните неща си ги купихме от Метро, и уж останаха някой дреболии ама всеки ден изникват още.  #Crazy
Ние се присъединихме към групата на 15ти и вече ни има в списъка, за което пак благодаря на *Ели*, надявам се, че ще се видим и в клипчето.  Hug
Цитирай

София

И ние сме в паралелка с рисуване  Hug
Цитирай

Варна.....

Аз даже вече и първото домашно преживях.
Снощи, като попривърши писането, имах чувството, че съм копала цял ден на нивата- така ме беше изцедил да го мотивирам па пише моят първокласник.....
И то при положение, че се прибрах в 5....
Днес ще има физическо, та и аз като другите го пратих с анцунг, а гуменките с една блузка за преобличане в торбичка.
Сандвич сложих в чантата, но той сутринта закуси, и се съмнявам, че в 9,20 /когато им е голямоно межд./ ще яде отново.
Цитирай

София

Аз не съм се взимала отпуска и дори не съм говорила да си тръгвам по-рано - сигурно подхождам много самонадеяно. Дано детето да се справя, защото майка му не е предвидила отпуски за началото на учебната година - пазя ги за евентуално боледуване(дано да не боледуват и двамата).
Утре имат физическо и мисля да си я пращам с анцуга направо - естествено трябва да я убедя първо ooooh! щото тя иска да е все с поли.
Цитирай

Варна

Вижте какво, не мога да ви изчета! Ще наложа ембарго за брой страници!!! Hug Връщам се на 4-та... Shocked
Цитирай

София

Някой от вас ще води ли детето си извънласно на немски?
Цитирай

София

Аз мисля след 5-ти клас да започва втори език(сега освен английският в училище, ще бъде и на Алианс следобяд) - това дето съм й намислила за момента мисля, че й е предостатъчно.
Цитирай

Варна

Някой от вас ще води ли детето си извънласно на немски?

Ни немски, ни английски, ни китайски... Догодина или дори още по-нататък, ако иска-от 2 клас. Той да ми научи българския тази.

За физическото - изобщо не сме в час, тази седмица няма. А бе, само ние ли сме с по три часа дневно първата седмица? newsm78

За снимките - каквото направи Медовинка.  Hug

За майките, госпожите и луковите глави - не ми се мисли. Още нищо не ми е рекнал, ама съм подготвена. Поне така си мисля... Twisted Evil Разсмях се едно хубаво на писанията ви... Peace

За тетрадките и подвързиите - нашите са само с найлонови, вчера с една майка и двете с по две деца половин час мерихме като гламави,на тоз учебник , на таз тетрадка... С цветна хартия е красиво, но госпожата има изискване само с подвързии. И тетрадките така.

За форумска среща - А Варна къде е, а??? А, а, а?  Cool

Цитирай

Варна.....

На немски едва ли,
всъщност още не съм измислила какви ще са извънкласните занимания. Все ми се иска да е спорт, но в близост до нас няма. Миналата година го водих на народни танци в ч-ще Елин Пелин, сега като го питам не е много ентусиазиран, та не зная какво ще решим.
От училище доколкото разбрах за сега ще има кръжок по математика, а всичко друго, което евентуално ще  има още се уточнява.
Цитирай

Варна.....

[За форумска среща - А Варна къде е, а??? А, а, а?  Cool

Как го каза, къде щяла да бъде???? Mr. Green
Цитирай

Варна

На немски едва ли,
всъщност още не съм измислила какви ще са извънкласните занимания. Все ми се иска да е спорт, но в близост до нас няма. Миналата година го водих на народни танци в ч-ще Елин Пелин, сега като го питам не е много ентусиазиран, та не зная какво ще решим.
От училище доколкото разбрах за сега ще има кръжок по математика, а всичко друго, което евентуално ще  има още се уточнява.

Баща му за народни танци не ще и да чуе. Макар аз да съм играла 9 години и детето  е ритмично. Към училището има вокална група и ми се иска да го запиша там, защото пее много вярно и смятам, че ще му е от полза за доразрешаване на малкия ни проблем.

За френското "р" - интервенцията не е никак приятна, цепването на подезичната връзка става с пълна упойка. Иначе минава много бързо. Още на другия ден си ядеше каквото иска. При нас помогна, защото лицево-челюстният хирург каза, че това донякъде също му е пречило, тъй като Светлин се е научил по много труден начин (със задната част на езика) да изговаря звуковете. То като нямаш свобода на езика... Единствено преглед при такъв специалист може да наклони везните за такова решение. Иначе какво пък, симпатично е френското "р"...
Цитирай

Варна

А, а, а?? Не чух! Къде?  Hug
Цитирай

Писах аз сутринта, но интернета ми се сдуха и всичко писано отиде замина Tired
Та.

Първо една виртуална прегръдка на всички, които се чувствам самотни и ненужни  Hug  Hug  Hug

Подвързването - не ми се чува вече Tired Изискването беше ако може да са с различен цвят предметите та закупих опаковачна хартия, найлонови облекла и кълцах, лепих и подвръзвах като за световно. Станаха красиви, да видим колко ще се опазят самите учебници. Имам кофти спомени с учебника по математика специално - разпадна се по средата на учебната година. Шихме, лепихме и така.
Домашните - изпаднала съм в тих ужас...Пише, не е каквото да не пише, но си казва - това е лесно, това го мога, не ми е интересно и ....май няма голямо желание. Просто за момента й е скучно. Не знам какво ще я правя....
Профила - засилено изучаване на български език и математика, ЗИП- английски, СИП - информатика. Втори език - от пети клас.
Извънкласни - за момента художественна гимнастика, а нейните мераци са и рисуване, което пък е само събота и неделя та...ще видим.

Кой каза, че е изтощен?

Tired

Цитирай

А, а, а?? Не чух! Къде?  Hug

Няма пък! Не може! Mr. Green
Снахата е нейде на по-предните страници Whistling Whistling Whistling
Цитирай

Спешни питанки:
1. Как опазихте мантуто от вода?
2. След колко време трябва да започне да се зачервява?

Днес го направихме и моята мома не гъкна!Мъжко момиче, като майка си! Mr. Green
Цитирай

София

Спешни питанки:
1. Как опазихте мантуто от вода?
2. След колко време трябва да започне да се зачервява?

Днес го направихме и моята мома не гъкна!Мъжко момиче, като майка си! Mr. Green

не съм го пазила от вода.... Blush
Цитирай

София

имам питанка, не успях да изчета темите, които съм пропуснала, а ме интересува как се справихте с маршрутните карти  newsm78
Цитирай

София

имам питанка, не успях да изчета темите, които съм пропуснала, а ме интересува как се справихте с маршрутните карти  newsm78

нашия татко черта...черта.. писа...бриса.... много се стара Laughing
Цитирай

Sofia

Избутахме първия официален учебен ден с много емоции.
Сутринта стана с желание, закуси точно за 5 минути /обикновено се мота по 30/ и след като преговорихме за пореден 100-тен път коя тетратка с кой цвят за какво е тръгнахме с песен на уста към училището. Реших днес да я оставя на занималня, за да започне да си създава навици, направих и 2 сандвича, за да хапне преди занималнята, че стола още не им работи, обаче цял ден бях на тръни  Tired
Тръгнах си в 11 от работа и 11,30 бях срещу училището да видя дали е на двора, дебнейки я като лудите, възмутих се от поведението си чак и се прибрах да гладя, за да се разсея с нещо. В 2,30 не издържах и отидох да я прибера, влизам в занималнята, всички пишат домашни тя си чопли моливчетата и до никъде не стигнала, а имаше да напише по 2 реда само малки и големи чертички  Whistling Госпожата ми вика ако искате изчакайте я, казвам тя за 2 часа щом не си е направила домашното и за още 2 няма да я направи и си я заведох в къщи да си я допише като и се обидих и и казах, че колкото по-бързо си пише домашните толкова по-рано ще я взимам от училище, после съжалих 100 пъти, че съм и го казала това  ooooh! След това трябваше да я заведа до зъболекарката, защото ми се видя че венеца и е подут доста от едната страна, а миналата седмица оправяхме камара кариеси от другата, оказа се че има пулпит на зъбчето на което имаше пломба от преди 2 години. Като и го заровиха с машинката и като и текнаха сълзите това ме срина и взех че припаднах в кабинета, по принцип никога до сега гък не е казала докато е на зъболекар, а има 9 пломби не е като да и е за пръв път, явно много я болеше милата, а тя взе да ме успокоява и ми вика мина ми вече успокой се  ooooh!
Утре се чудя да я оставям ли в занималнята изобщо, така или иначе нищо не върши там, в къщи си написа домашното точно за 10 минути, ох много ми е смотано днес явно утре ще го мисля  ooooh!
Цитирай

София

Valeria, ох милата ти.. спокойно... ще свикнете и двете.
На мен пък никак не ми е притеснено... Явно аз не съм в ред.
Цитирай

Sofia

Valeria, ох милата ти.. спокойно... ще свикнете и двете.
На мен пък никак не ми е притеснено... Явно аз не съм в ред.
Ти си си много наред да ти кажа, явно на мене ми е захлопало нещо не мога да свикна с мисълта, че вече е голяма и ще бъде самостоятелна. Искам да е все около мене, само тогава се чувствам спокойна и при нея е същото положение, трябва да се вземат мерки сега, защото в по-следващ етап раздялите ни ще бъдат още по-мъчителни  ooooh!
Забравих да питам нещо, сигурно е обсъждано в някоя от предишните теми, но не ми се чете толкова сега  Blush Госпожата по английски им била казала да си носят тетрадки с бели листа само, дали правилно е разбрала или не е, защото тя на тетрадка с редове излиза пък представям си на бели листа буквите ще са като таблото в очен кабинет  Confused
Цитирай

София

Valeria, курса по английски ще е вербален.. те на български не могат да пишат, та камо ли на английски.. ще рисуват в тетрадките. за това трябва да са с бели листа:)
Цитирай

Здравейте,момичета. wavey
Не мога да чета всичко,което сте писали от последното ми влизане.Много ми е зле,с температура,стомашно - чревни проблеми и цял ден ми е толкова лошо,че сега едвам гледам. Sick  А тази вечер оправях бележки,лични карти,декларации и прочие бумащина на двамата ученика.  Tired

При нас учебниците още не са дошли. Днес казали на мъжа ми,че към края на седмицата ще дойдат. Дотогава - една обща тетрадка по писане и една по математика,блок,моливи и ...ами май е това. Аа,и утре ще имат физическо. Значи ще е по анцуг,защото ще играят навън.

Някой нещо май е питал за снимките. На предишната страница видях,че някой е отговорил "Снимките - питай Медовинка." Та,без да знам точния въпрос,ви казвам,че снощи направих около 1/3 от клипа,но става много добре. Доволна съм. Днес ще се опитам да продължа,но не вярвам да мога да изкарам много.
Цитирай

Тук и сега

ох, милата! Зарежи клипчето, не е толкова спешно, и си почини далеч от компютъра! Дано се оправиш много много бързо! 24 часово гладуване се отразява чудесно (по принцип не съм от гладуващите, само при подобен проблем ми се случва)

Вал, аз гледам на занималнята като на:
1. занимание, което ще я държи далеч от компютъра и телевизора;
2. възможност за игра с деца и опознаване на съучениците;
3. помощ при правене на домашните.
Таман в този ред. Ако домашните не са ти единствения критерий, няма защо да се отказваш от идеята, а и си заслужава да изтърпиш седмица-месец, да видиш как вървят нещата.
Цитирай

София

Медовинке, бързо се оправяй, зарежи клипа.
Цитирай

Варна

Медовинке, ти гледай да се оправиш, те снимките няма да избягат! Виртуално сме с теб, скоро ще си на линия росна  Hugкато репичка! А клипчето съм повече от сигурна, ще е перфИектно!!!  Love

За маршрутните карти - ни дума не ни е обелена.

За лични карти - тоже. Значи засега пас.

ЗПК е готова, но и нея не я искат още.  ooooh!

Кампари, мантуто започна леко на следващия ден да се зачервява, като лещено зрънце. На следващия (демек втори) вече мааалко повече. Замериха на трети ден. Важното е да има малко зачервено. Отчита се за отрицателно, ако изобщо не е зачервено.  Peace Как пазихме от водата. Къпех го с вдигната ръка (негова де  Laughing).

Днешните домашни - нещо много съм нервозна и аз.  ooooh! Тез обърнати бастунчета много зор, бееее! То колко уговорки кое е последно, пфууу...
Цитирай

Пловдив

При нас всички учебници са налице, с изключение на буквара...Домашните си ги пишат на занималнята, дъщеря ми пожелание ходи на занималня - там и харесвало, било много интересно и си играели...Като отида в 16.30ч. да я прибирам - не ще да си тръгва...Днес имахме родителска - искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!/, добре че поне е на два пъти.. ooooh! .първата вноска само   Rolling Eyes 50 лв. и трябва да се събере до края на седмицата... ooooh!
А и в детската на синчето ще искат поне 30 лв., ако не и повече... ooooh!
Цитирай

Бургас

И ние днес писахме първата домашна. Направо щях да полудея! Накарах го първо да пише в упражнителна тетрадка и след това на чисто в официалната тетрадка. 5-6 реда ченгелчета, същите са ги писали и в градината. Писа ги от 13.30 до 16ч, и то защото беше на рожден ден, иначе сигурно щеше да отнесе до 21ч!!!!!!!! Като не направи някое ченгелче ка то образеца, хвърля всичко, ядосва се....ужас! Малкия по това време не спеше, та ту при единия, ту при другия /държах малкия далеч от баткото/. Ако така я караме, ще пишем домашни до сутринта.
Утре имат физическо. И аз смятам да го пусна облечен с анцуг и една тениска за преобличане.
В нашето училище има плуване - 2 пъти в седмицата по 1 час. Миналата година ходи, смятам и тази година да го запиша.
А за евентуална бургаска среща - колко сме от Бургас? Да се преброим! newsm03
Цитирай

Пловдив

На родителската среща днес нашата учителка ни каза, че не държи на това да е чисто и правилно написана домашната и даже да не е написана - няма проблем. Важното е мама да не му виси на главата и най -вече да свикне да си пише домашното на занималня или пък вкъщи, но само, като търси помощ от родителя само, ако не може да се справи само / по-нататък при някоя задача или упражнение.../ Не трябва да се стресира детето и да се страхува от трудната или обемна домашна и оттам от самото училище... Peace
Цитирай

София

Моята първокласничка като отидох да я взема беше щастлива, говореше си с двете останали деца, играеха си. Показа ми рисунка. Госпожата я похвали, каза, че си е написала всички домашни, проверила я била.
Прибираме се вкъщи, вечеряме, минаха и двамата през банята и седнахме да проверяваме домашните - по математика непипано Shocked Както са отбелязани редчетата така си стоят празни. Седна детето и ги написа точно за 5 минути докато си говореше с нас. Станаха хубави.
По български написано, но в учебната тетрадка(само там им било домашното, не разбрах дали наистина е така) - можеше и по-добре да е, но в учебната тетрадка не може да се пипа, иначе щях да я карам да го пише пак.

По колко домашно им дават на Вашите деца, че го пишат с часове?
На нас ли ни дават малко? newsm78
Чудя се утре дали да говоря с госпожата от занималнята  - въобще не съм съгласна да се прибират с ненаписани домашни. Знам, че е още рано, но днес госпожата така упорито ме убеждаваше, че всичко е написано и е проверено...  А въобще не смятам да свиква да си пише домашните вкъщи след занималня и с помощта на мама и тати.
Цитирай

Бургас

Не мисля, че го насилвам. Но той иска всичко да е перфектно и ако на него не му хареса /написаното ченгелче/....е тогава се ядосва и се отказва да го направи. Винаги се опитвам да го насърчавам, казвам му като свърши дадена задача, тогава да ме извика да я проверя, но той на всяко ченгелче ме вика. Май ще минем на вариант занималня. Или пък и аз много бързо се отказвам да му помагам сама.  Sad
Цитирай

И моят момък е щастлив и усмихнат. Даже беше в състояние на някаква мега еуфория, която аз трудно издържам. Много е превъзбуден и за първи път, откакто се е родил трудно го обуздавам, а това ме вади от равновесие. Баща му казва да се въоръжа с търпение и да му дам няколко дни, за да влезе в релси, но напоследък съм преуморена и прага ми на търпимост е под критичния минимум. Не знам как ще се справя с Крисо.

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два. Само да вметна, че той е много злояд, не се храни, тежи 17 кг. и дори вчера си мислех дали скоро няма да има проблем със свръх тегло, така набиваше цял ден след училище.

По физическо ги искат с анцузи, но на род. среща госпожата изрично подчерта, че не желае децата да идват облечени с анцузи на училище. Ще ги носим в торбите, а ако искаме можем да ги оставяме и в гардеробчетата. В петък имат спортен празник, тогава може с анцузи.  Laughing При нас искат цвички, гуменки и маратонки. Добре, че не искат и екипировка от диадора, че явно ще им се спортува спортуването!  Confused

Имаха домашна. Нищо особено. Карат си по програмата, та с учебниците нямам проблем. Днес вече щяли да имат "голяма" домашна, каквото и да означава това. Снощи ми се обади госпожата. Дошъл логопед в класа. Крисо имал "огромен проблем" и с него трябвало "изключително много да се работи". Логопеда оставил координати и чакал непременно да му се обадя. Крисо говори правилно, ясно, напълно членоразделно. "Огромният" проблем е лееееееко френското му "р", което аз с простия си инженерен мозък не разпознавам като такъв. Даже има чар в него. И се ядосах на квалификацията така поставена. Не възнамерявам да се обадя де. Ядосах се, че детето беше определено като изключително проблемно и то на всеослушание пред целия клас, както се оказа. Добре, че моят е позитивен и весел, та грам не си го слага на сърце. Ако беше се случило със сестра му нямаше да ми отнеме по-малко от седмица да я успокоявам.

Та така, при нас е минало нормално. Силно се надявам да се освести моят скоро, че тази свръх енергия и истерично въодушевление ми идват в повече.
dara, здрасти- не знам дали ме помниш, още от dir-а [в началото ellion]  Smile чета си аз тука за първолаците и опааа познато име и на мама и на Криско, нали и аз с такъв  Laughing и ми стана едно супер миличко, че децата са пораснали едновременно и ей го вече други тревоги, но пак еднакви  Cool
здравейте и на другите майчета, въпреки че не се познаваме Smile адски е весело да си имаш първолак  Very Happy  15-ти септември мина класически :
в началото бодро и щастливо, половин час по-късно почти готов да ревне от досада, и щото го накарали да лапа питка с мед   Twisted Evil
днес и вчера вече обаче всичко е ок, изръшкал цялото училище и успял да избяга за 15 минути от час с едни батковци-третокласници, които му казали да не е луд да си седи при госпожата  Laughing а пък моят е най-малкият в целия випуск, в класа му има дете, което е с 2 години и 2 месеца по-голямо.... както и да е, получих обещание, че няма да се повтаря Wink най-голямото ми притеснение беше, че нещо ще се шашне в непозната среда [голяма част от децата се познават от детски градини и предучилищна, а той е нов в квартала], обаче не. мисля, че училището му действа адски благотворно - яде в стола  Shocked  и си ляга в 21:30  Shocked Shocked единственият екшън е, че звъни на всяко междучасие да докладва, че не е акал или нещо подобно ахахах
от друга страна обаче му е леко скучно - може да чете супер бързо, както и да пише [на клавиатура Wink], математиката е в кръвта му - деления и умножения за нищо ги няма, и се опасявам, че възприема училището като някакво място за игра, където няма много задължителни неща. но с времето се надявам да влезе в час, буквално  Laughing

dara, за логопеда да ти кажа. не знам дали твоят Криско е ходил в детската, но аз моя го влачих една година заради проблемно "С", говори като испанец, с езика пред зъбите. и няма оправия, е тва е. само ако се замисли или го накарам, го докарва по нашенски. но аз мисля да реша въпроса генерално, като просто го запиша на испански и да трепе там с акцент  Cool
Цитирай

София

Нашето първо домашно пък.....малко странно - да се оцвети един букет цветя  newsm78 в буквара по български език и литература  Thinking Младежа се справи сам, само ми го показа за оценка - ама то какво да му го оценявам. Е ще видиме нататък, то не че е хубаво да ги назорят от първия ден ама и така лесно........ ooooh! - чуствам как главоболията ни тепърва започват.

И ние имаме физическо утре, но не ни искат по екип още, защото само ще ги инструктират кое как, то за 35 мин. толкова - докато им обяснят и покажат съблекалня, салон, гардеробчета ред и пр. то минало и времето.

За писането ми е големия проблем, не ни се отдава много творенето с ръка  Thinking, не обичаме да рисуваме и да изрязваме  ooooh! та с ужас ги очаквам аз тия ваши чингелчета, завъртулки и т.н. финтифлюшки  ooooh!

Този пост стана с доста охчене и хленчене ама май сме на такъв етап, е дано да е етап де  Mr. Green
Цитирай

Здравейте, мами! Не успях да изчета всичко написано, но имам въпрос: давате ли пари на децата си и колко? За тези 2 дни давам на дъщеря ми сандвич, плод и банан, но не и пари. Днес ме сюрпризира, че в раницата имала пица. Не яла сандвич, а взела от новата си приятелка 1 лв да си купи пицата. Стана ми криво, че така е направила. Мъжът ми взе да я защитава, че са и дали , тя не си е поискала. Отговорих му,че утре на улицата може да я срещне някой ... чичко и да и даде 5 лв, и тя да ги вземе - нали и дават.
После мъжът ми взе да ми развива теории как от утре ще давана Жанета по1 лв, за да имала и тя самочувствие и пари. Как да му обясня, че самочувствието не е от парите и че дори 1 лв да и дава, пак може да не и стига. Тя ще иска и пица, и сокче, и т.н. Изобщо много здраво сме изпокарахме днес на тази тема.
Цитирай

София

Ние не даваме пари и ми се струва нередно на този етап да даваме, така че съм по-скоро на твоето мнение за парите. То и за мобилните мисля, че никак не е възпитателно, но заради някаква сигурност, че има връзка с нас при нужда сме го обзавели с телефон, но още се колебая дали това е добро решение  newsm78

Въпроса е доста сложен и може би отговора не е еднозначен. Интерсно е какво мислите, какво мислиме всички ние де  newsm78
Цитирай

Пловдив

Аз слагам на детенце сандвич и нещо сладичко, по неин избор, / за обяд/ че стола още е в ремонт, и кроасан, сухари или нещо, по неин избор, за голямото междучасие, закусва сутрин вкъщи преди училище...и давам по 0.50лв. на ден. Моята и без друго не може да се оправя още с парите, колкото да се научи и ако я излъжат нещо или ги изгуби да не са много... Peace
А да попитам има ли тук първокласници, на които поради медицински причини не са сложени задължителните ваксини? И ако има как става самото освобождаване / при комисия/ ? Моля някой с повече опит по въпроса за помощ, че ни предстои... Praynig
« Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 23:48 от bendji2710 »
Цитирай

софия

Здравейте, мами! Не успях да изчета всичко написано, но имам въпрос: давате ли пари на децата си и колко? За тези 2 дни давам на дъщеря ми сандвич, плод и банан, но не и пари. Днес ме сюрпризира, че в раницата имала пица. Не яла сандвич, а взела от новата си приятелка 1 лв да си купи пицата. Стана ми криво, че така е направила. Мъжът ми взе да я защитава, че са и дали , тя не си е поискала. Отговорих му,че утре на улицата може да я срещне някой ... чичко и да и даде 5 лв, и тя да ги вземе - нали и дават.
После мъжът ми взе да ми развива теории как от утре ще давана Жанета по1 лв, за да имала и тя самочувствие и пари. Как да му обясня, че самочувствието не е от парите и че дори 1 лв да и дава, пак може да не и стига. Тя ще иска и пица, и сокче, и т.н. Изобщо много здраво сме изпокарахме днес на тази тема.

ох писах писах и го изтрих без да искам - но с две думи - и аз това щях да питам.Но наистина всички деца имат парички (поне според щерката)Днес и дадох левче защото забравих да и купя вода , а и се успахме та и време за сандвич нямаше....
Беше ми ясно че някое шоколадче ще си купи от лавката, но пък вчера като я взимах от занималня кое с бонбони кое с бисквити и т.н.,
Утре ще ходи с 60ст.Но съм решила така да караме  - я по 30 я по 40 ст.Както се казва - храна осигурена, вода осигурена, плод си има- ако нещо ще се купува ясно е че ще е глезотийка.Но и те имат нужда от поставяне сега в реална среда и то не като издънки. Нашата логика за без пари може и да е много вярна , но децата ни са тези дето са сред вртъстници и някак си спомням че не приятно да си вън.За това си мисля че 20 ст. са по-скоро идеята за свикване с пари, боравене и самочувствие.Повече не бих и дала на моята госпожица поради факта че вероятно и сега много от големите ходят с по 2 лв. в джоба ( знам че има и такива с много повече).та ако в първи клас почнем с 2 лв, с колко ще ходим в 7 например.
И такива ми ти работи- пак се отплеснах.
20-30 ст, е добре да имат в тях.Важното е че имат парички, те и без това не правят разлика за мноооооооооого и много и малко.
Цитирай

софия

забравих нещо важно - категорично и забраних портмонета - камо ли пък на врата.Стотинките в джоба.
Цитирай

София

Днес като се прибра от училище Криси рева че вече нямало да ходи,защото едно дете пишело чертичките по-правилно от нея  Crying or Very sad
След като си поговорихме и обясних някои неща,се усмихна и ми показа в тетрадките 3 шестици  Very Happy.Домашното и беше по математика - прави чертички,а по български - наклонени.Написа ги много бързо,аз само седях до нея нито съм писала,нито сме трили.Направи ги горе долу добре,къде прави - къде криви  Wink.Казах и че е много хубаво и въобще да не се притеснява,всичко ще научи.
Досега и правех сандвичи,но ми каза че госпожата водела децата в лавката и иска утре да и дадем пари,за да си купи нещо.
Цитирай

София

Привет и от мен в ранни зори!
Черпя с горещо и ароматно кафе  kaffeetrmker_2

Вчерашния ден и при мен мина ужано напрегнато.
Прибрах детето от занималня ужасно уморено. При това го пребрах по-рано, защото не издържах. Много малко успя да разкаже.
В занималнята са писали, рисували и играли вън. Госпожата го похвали, но той ми се оплака от едно от децата.
После в градския транспорт имахме приключение. Да избегне удар с една кола, която го сасече шофьорът натръшка пътниците един върху друг. Аз съм с контузен крак, но на фона на избити зъби и травма на таза леко се разминах. Благодарение на голямата си раница Иван няма контузии.
Днес процедурата се повтаря - тати води, мама прибира. Вечерта родителска среща. Кой от двама ни ще присътва още не знаем.
Въобще при нас се очертава една седмица, че и следващата....
Цитирай

софия

=^._.^= мерси за кафето .И аз се паркирах вече пред компа, така че аз черпя с бисквитки с масло.Много кофти случка с транспорта, но вайното е че сте добре.

Ние днес пак се успахме, добре че и тати се приготви бързо че да се закарат с колата така че не е закъсняла за първи час..Поне успях да и направя сандвичи.Но се ядосах на себе си.То аз ако е за мен винаги се успивам, но пък защо трябва и за малката да се успивам.на всичкото отгоре детето искаше и на сип по рисуване да ч запиша а забавих молбата.Изобщо нещо хич не съм доволна от себе си, но сега гледам да не се сдухвам, а мисля опти мистично - и утре е ден, ще се справя.
Цитирай

Тук и сега

искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!
Ти се хващаш за главата, ама аз само си мечтая да ми вземат толкова пари, но да има такива екстри насреща!

Много се нервя на тема "лавка". Учителката ги водела там под строй, за да обядват. Съответно, който каквото си носи, или каквото си купи. Не стига, че въпросното местенце е миришеща на мухъл стаичка в мазата, ами и се почна с пазаруването. Аз съм против - не толкова купуването, колкото неконтролираното ядене на вафли и прочие гадорийки. Не знам дали сте забелязали - в първи клас почти няма деца със затлъстяване, 2-4 вече 70-80% са с тежка форма, и повечето си остават така. Убедена съм, че това се дължи на лавките и заседналия начин на живот(в комбинация с възпитание, естествено, но понякога примера на другите деца надделява).

Коте, беше питала за каратето. Не знам точно какво те интересува. Ако питаш моя учител, каратето е няколко нива по-високо от другите бойни изкуства Smile но аз лично нямам база за сравнение. За мен най-важния критерий, когато записах Катето, беше учителя. Има места, където могат да те научат да заемаш ефектни стойки и да правиш разни удари. И има други места, където ще те научат да работиш в екип, да преценяваш ситуациите, да не се страхуваш от непознати ситуации, да наблюдаваш какво става около теб, на уважение към околните и самоуважение... Абе ясно ти е какво имам предвид. Освен това можеш да наблюдаваш някоя тренировка и да прецениш подхода на учителя - трябва да се вижда ясно спазване на дисциплината, строги правила и доволни хлапета. Нашия учител например често говори за това, как трябва да се тича и играе, вместо да се седи пред телевизора, да се правят разни неща заедно с родителите, да се сприятеляват децата и да са заедно и извън тренировките, за опасностите и възможностите, които дава околния свят... Това са все неща, които ми харесват. Пожелавам ви да си намерите такъв. А ако случайно преподава спортни танци... пак не е за изпускане  Very Happy
« Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 09:07 от Сребърен облак »
Цитирай

София

Облак, вашия треньор дали може да препоръча колега в София, който да покрива поне част от критериите. Ние до сега бяхме при много добър треньор, но с преместването трябва да намерим друг.
Благодаря за инфото, и моите критерии са същите.
Цитирай

София

Добро утро и по кафенце и от мен  Hug food010

Аз все още пари няма да давам, младежа не ми е и искал, та няма и аз да форсирам нещата. Освен това му замислям нещо от сорта сам да си ги изкарва  Crazy - ще му възлагам някакви задачи (по силите му разбира се) и ще получава за това възнаграждение, не ми се иска да свикваме на мамо дай дай...без да се цени това което мама/тати дават. Модела сме го гледали по американските филми и колкото и да не им харесвам комерсиалиализма на американците, едно им признавам - възпитават май с повечко акъл  Cool
Цитирай

София

Добро утро!  Very Happy

Ама, дали не сте писали, а?  Whistling
Нашият първи учебен ден мина подобаващо, което ще рече, че не може да няма някоя изцепка. На обяд, мъжа ми решил да мине през училището да види какво става и засякал класа на двора с госпожата от занималнята. Само Гергана търчала по цялото игрище с кутията със сандвич в ръка, естествено непипнат. ooooh! По-късно, когато се прибрали в стаята, казала на госпожата, че баща и  я чакал навън и го била изпуснала - той си отишъл. Shocked Звъни нашата госпожица на баща си - да идвал да я вземал, щото нямало занималня  Shocked, при което той ме пришпори да изчезвам към училището. Отивам аз, и госпожата казва, че всичко е наред, занималня си има, написали са си домашните и рисуваха в момента децата.  Crazy Прибрах си диването, де - така и така съм отишла, нищо че беше едва 13.30ч. Tired Та така, накратко. Blush

По въпросът за джобните - вчера бях дала на Гери 2 лв на монети - купила си солети и дъвчащи бонбони. Днес и казах, че може да си купува разни неща, при условие, че преди това си изяде сандвича за обяд. Да видим. Thinking Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Заради физическото я пуснах по анцунг, като в раницата и сложих и гуменките за салона - прогнозата е за дъжд. Rolling Eyes
И друго щях да пиша, ама какво ли беше...  newsm78

Валерия, хормоните си казват думата - давай го по-леко, момиче! Wink Love
Медовинка, оправяй се бързо! Hug Клипчето ще почака. Smile

Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

Hug Hug Hug
Цитирай

софия

това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.
Цитирай

София

искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!
Ти се хващаш за главата, ама аз само си мечтая да ми вземат толкова пари, но да има такива екстри насреща!

И аз се присъедниявам към позицията на Сребърен облак. Моментът с униформите и камерите най-много ми допадна. Няма такива екстри при нас.
Цитирай

София

това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.

А за колко време отминава реакцията? И явно наистина си я боли и не се преструва. Confused
Цитирай

софия

А за колко време отминава реакцията? И явно наистина си я боли и не се преструва. Confused
до седмица ще е отминала болката, намаля с всеки ден, но аз все още имам малко твърдо топченце колкото леща под кожата.
Цитирай

София

Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

Hug Hug Hug

Ако имаш впредвид ваксината за ДТК, нашият лекар ни предупреди, че може да се образува топче, което да остане около месец. На 2-3 ден след като я сложихме ръката се зачерви и поду като ужилено от оса, беше й много не приятно, но сега / 6-ти ден от поставянето/ вече забрави и не се оплаква.
Цитирай

София

Добро утро и благодаря за кИфенцето Very Happy
Тази седмица съм на работа от обяд та нашия татко изпраща и прибира малката.Аз ще гледам да се включвам в прибирането другата седмица,че нашия татко и без това работи в района на училището,та неговото присъсътвие е задължително.
И ние правихме за първото домашно оцветяване на някакъв букет в новополучените чак вчера учебници.Не бих казала,че го е направила добре,с 2-3 щриха е оцветила листо и готово,и това при все това,че имаме претенции,че рисува добре.Но всичко това май е по желание,може да нарисува страхотна картинка с перспективи и т.н. екстри,а когато се опира до доказването на способностите нещо не й се занимава.Сутринта я дресирах,докато беше на тоалетната чиния,че трябва да пИрфектна във всичко Rolling Eyes
За яденето - първия ден не й дадох нищо,защото в занималнята ги хранят.Вечерта ми се скара,че всички имали ядене,само тя не.Добреее,на следващия ден напълних кутийката и какво?-пълна е.Пари не давам,телефон също.Ще видим за колко време ще удържим фронта,но засега това е положението.Иначе и аз ще възлагам някакви задачки за да заработва паричките за по-нататък Wink
Цитирай

дядовата ръкавичка

Здравейте и от мен.

Аз напоследък съм като такси  Confused. Реших първата седмица да не го пускам на занималня, така че излизам от работа всеки ден на обяд, вземам го от у-ще, карам го в къщи и обратно на работа. Ужасссс - само в едната посока са 15 км. Но тъй като ще ходи на частна занималня, предпочитам адаптацията да стане по плавно - две нови места, деца и т.н. наведнъж ще му дойдат малко в повече.

Домашните и при нас бяха твърде лесни: по български - да оцвети някакви цветенца, по математика - два реда вертикални чертички. Оставих го в къщи на обяд, написал си ги е сам. Вечерта само ги погледнах.

Парите: понеже "всички" /според него/ деца си носели парички и си купували по нещо, снощи заварих следната картинка - всички стотинки от касичката наизвадени и сортирани на купчинки от по 1 лв. Така че, детето само си реши въпроса с дневните  Wink. По негови сметки ще изкара 13 дни  Mr. Green. За после .... ще видим  Wink.

Много ме е яд, че и в нашето у-ще няма униформи. Надявам се, на родителската среща да се реши нещо по въпроса.
Тоалетните също са в трагично състояние. Синът ми категорично отказва да ги ползва. Но предполагам, съществува вариант  да се ремонтират със средства на родителите.
Иначе, учителката е страхотна, а това мисля е най-важното. Саши много я харесва.

Как стои въпроса при вас със допълнителните занимания?
Аз мисля да запиша Саши на английски в Училища Европа, които имат кабинет в сградата на у-щето. Той иска да ходи на карате, така че, това явно ще е спорта. На плуване категорично отказва, при все че почти може да плува.
Цитирай

София

Hug Hug Hug

Ако имаш впредвид ваксината за ДТК, нашият лекар ни предупреди, че може да се образува топче, което да остане около месец. На 2-3 ден след като я сложихме ръката се зачерви и поду като ужилено от оса, беше й много не приятно, но сега / 6-ти ден от поставянето/ вече забрави и не се оплаква.
А не трябваше ли да се слага риванол на мястото? newsm78Ние не сме правили мантуто още,но другите ги направихме и,честно казано,не съм обърнала внимамие дали е червено ли твърдо Rolling Eyes Довечера дано не забравя,но май няма нищо щом не съм обърнала внимание (това е за да се оправдая Laughing)
Цитирай

София

veshti4ka  лекарят каза първият ден да не мокрим, а за риванола изобщо не съм се сетила.
Цитирай

София

Благодаря ви за отговорите по темата за ваксините!  bouquet Да не се притеснявам, значи - нормално. Smile

Въпросът с тоалетните остава на дневен ред, много го мисля. Вчера Гери образно ми обяснява упражнението с разкрача в тоалетната. Mr. Green Справило се е детето, но въпреки това се притеснявам. Rolling Eyes Ще взема да си записвам нещата/въпросите за родителската среща, която ще е към края на месеца.
Цитирай

софия

Ох и аз много искам родителска среща, ама на нас госпожата ни казва "По натам, нека влезем в ритъм..."тя е права жената ,ама ние нали бяхме извън Бг и я пропуснахме първата родителска среща, та съм нетърпелива.Притеснявам се само  от къде ще нмерим толкова много пари като ни ги поискат.И аз съм за добрите идеи, ама да си призная мился че камерите например са работа на училищищната оправа.Не искам да изпадаме в спорове за държавното упрвление, просто ми идва малко в повечко да финансирам първо детска градина за ремонтите а сега и училище....То е ясно че ще ги дадем парите щом е за благото на децата, ама сега като ги нямам - пак заеми пак фърчащи финикийци....., е баси.
Цитирай

София

Той риванола само омекотява малко мястото, иначе надуването си е надуване, нашето си стои вече 3 месеца  ooooh! Катобебе пак така се получаваше топче и се разнасяше мноооого бавно - но това го дават като нормална реакция, та не го мисля толкова.
Цитирай

Варна

Mривет!

С пожелание за леки  успешен ден, да се разпиша и аз.

За парите - не. Закусва вкъщи, пъки  нали е само до 10.30 тази седмица.. Слагам кроасан, банан или вафла в чантата.

За телефон - не. Взимам го аз, не ходи на занималня.

За ваксините - strelche® споко, слагай риванолови компреси. Бях разказвала нашата одисея страшна. Peace

Айяла, всичко ще се нормализира.  Hug

За мат`ряла - ауу, какви букети за оцветяване само. Ние по БЕЛ имаме и в тренировъчните, и в тетрадката с тесни и широки редове,  и в учебната (довършваме, че не сме мноо бързи)... Минахме чертичките и обърнатите бастунчета.
Цитирай

София

Влизат те в ритъм ама друг път  Confused Така в басейна на детската градина вкойто бая народ инвестира за построяването му, децата до последно ритаха футбол  Tired
Цитирай

Тук и сега

ааа, преди година като писах за изкарване на джобни, щяхте да ме биете, а?  Wink
възнамерявам да ъпдейтна списъка с изисквания и задачки за деня и седмицата. Пък после сама да си избира - кукли, книжки, уинкс-аксесоари или похапки да си купува... пък и тя вече ми намекна, че и трябва нов график със задачки, че и трябвали парички  Very Happy е, звучи по-добре, от "дай 2 лева за закуски"
Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Къде успя да го сложиш всичко това? Аз побирам в пластмасова кутия (засега обикновена!) сандвичите и краставичка или грозде, ама за останалото не намирам място. Днеска и увих един банан в торбичка, ама нали знаете как изглежда смачкан банан?
Облак, вашия треньор дали може да препоръча колега в София, който да покрива поне част от критериите.
Днеска смятам да поговорим по темата.
За домашните - ние сме само с 2 учебника, явно затова домашните са само чертички разни и разказ по картинки. което ми напомня - Азбуката е на "Убенова" или нещо от сорта. ХИЧ не ми харесва... дори тетрадките на моливко миналата година бяха по-интересни и хубави. Да не говорим, че ми изглежда като за бавно загряващи.
Цитирай

София

Пропуснах да се оплача, то моето си беше направо излагане. Blush
Госпожата записала в учебната програма за днес  Писане. Хайде, кажете ми какво според вас трябва да сложа на детето за този предмет. Thinking Малко като гатанка звучи, ама след предположенията ви, ще ви кажа отговора.
Цитирай

Пловдив

А да попитам има ли тук първокласници, на които поради медицински причини не са сложени задължителните ваксини? И ако има как става самото освобождаване / при комисия/ ? Моля някой с повече опит по въпроса за помощ, че ни предстои... Praynig
Question
Цитирай

софия

Аз пропуснах да кажа че вече веднъж дадохме 45 лв. - така и не разбрах защо- обсъждали го на род. среща.Ок. казвам, дадох ги ама не веднага защото незнам за вас ама аз не се разхождам с повече от 10 лв (понякога далеч по-малко).обаче знам че госпожата иска шкафчета да копуваме, естествено ще купим, спор няма.Ама аз разбирам да искаме самолетнаплощадка в стаята пък да си я финансираме сами --о, забравих сменили са дограмите

не знам защо така иронично съм настроена, ясно е че ще участваме с парите, ама ме удря философска тематика днес за дередже и приоритети.Маи ми време за второ кафе, отивам да си сваря....
Цитирай

гр. София

Добрутро и от мен. Very Happy За тези които пожелаха стария ми ник. bowuu

Стрелче,за какъв дъжд говориш? Май ,че само аз днес съм си пратила детето по гуменки на у-ще.Моята  девойка ми каза, че ще играят на двора и аз директно и ги обух.И без това раниците са пълни с какво ли не.И аз от днес я пратих със сандвич.Нещо не мога да се концентрирам и все съм не доразбрала. Rolling Eyes
Днес трябва да ни се отчете мантуто.Гледах го сутринта леко е зачервено.В неделя като я водих такъв зор беше,не ми се мисли за другата ваксина.Сигурно ще трябва да я упоим.
За сега я пращам без телефон,може би от другата седмица като тръгне на занималня.
Цитирай

София

Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Къде успя да го сложиш всичко това? Аз побирам в пластмасова кутия (засега обикновена!) сандвичите и краставичка или грозде, ама за останалото не намирам място. Днеска и увих един банан в торбичка, ама нали знаете как изглежда смачкан банан?

Леле, забравих да опаковам банана - сложих го директно в предния джоб. ooooh! Знаем как изглежда, ама и ти ме хвърли в размисъл сега  Whistling Само сандвичите се събират в кутията. Останалите неща се реят свободно в предния джоб на раницата. Crazy
Цитирай

софия

strelche, я кажи това за "писане"-то че ми стана интересно...
Цитирай

София

Добрутро и от мен. Very Happy За тези които пожелаха стария ми ник. bowuu

Стрелче,за какъв дъжд говориш? Май ,че само аз днес съм си пратила детето по гуменки на у-ще.Моята  девойка ми каза, че ще играят на двора и аз директно и ги обух.И без това раниците са пълни с какво ли не.И аз от днес я пратих със сандвич.Нещо не мога да се концентрирам и все съм не доразбрала. Rolling Eyes

Ели  Very Happy, радвам се да те видя с познатия ник!  :bouquet: Hug
Прогнозата днес е за дъжд - първоначално в западна, а по-късно и в останалата част на страната. Това го гледах и снощи, и сутринта. Гергана е по анцунг и маратонки, но и с гуменки в раницата. Баси, как тежи тази раница, не е истина. ooooh! На мен ми се откъсва рамото, докато я занеса до училището, детето как я вдига - нямам идея. Sick
Цитирай

София

лелеее какво правите бе.. как да ви изчете човек:) пари не давам, при нас лавката е забранена за 1ви клас. давам някви дреболии за ядене в голямото междучасие, тя не ходи на занималня.  телефона си го носи. даже вчера ми звънна:)
Цитирай

някъде ... тук ...

Здрасти Hug

Стрелче, тетрадката по писане не е ли достатъчна.
В програмата на Радо пише БЕЛ, няма писане, четене и подобни.

Аз давам по 1лв, но е само за всеки случай, поне така сме се разбрали. Снощи ми върна левчето, непипнато. Казах му да си го сложи в касичката и днес му дадох ново левче. Изял си е сандвича и ябълката, а на обяд, в стола е ял даже и таратора (по принцип не го ще вкъщи). Телефон си носи, на безшумен режим е, а вчера даже не се е сетил да ми звъни.
Уж написал домашното в занималнята - прави и наклонени чертички. Не ми харесват, и той не си ги харесва, но твърди, че не можел по-хубаво. По тази причина има само едно печатче с усмихнато човече, а приятелчето му има 3. Сърдит го взех, уж си обяснявахме, че трябва повече да се старае, ама ще видим Thinking Нещо хич не му се отдава краснописа, а и пише с дясната, но като левичар - от долу на горе и от дясно на ляво самите букви и цифри Confused
Вчера по музика даже и песничка са учили - за дясната и лявата ръка, ама нищо не разбрах.
Цитирай

София

strelche, я кажи това за "писане"-то че ми стана интересно...

Ако ви кажа, че пак забравих точния отговор, ще ми се смеете и с право. Embarassed Но, последният включваше - тетрадката по бълг. език №1, с тесни и широки редове 2 бр., за учебника не съм сигурна.  Crazy
Днес ще им раздадат програмата - силно се надявам в нея всичко подробно да е упоменато.
Цитирай

гр. София

Стрелче,свирни утре да пием по кафе(от страни на моя блок има кафе),нещо не те видях тази сутрин.
Йоанна вчера е ходила до тоалетната, но в ролята на придружителка на нейната приятелка.Мисля ,че се притеснява.А от 2-3 дни нещо все се оплаква ,че я боли коремче и има леко разстройство,но е упорита и се стиска в училището ,убедена съм в това.
Пари не съм давала ,за сега като я взимам на обяд не виждам смисъл.
Цитирай

София

Джобни, давам левче макар, че не знам къде би го похарчил. Отиде и при нас в касичката вчерашното.
Телефон носи, но точно вчера нямаше полза от него.
Ваксината, компреси слагай, но поне месец ще има тръдо на мятото.
Моят син е без несесер днес. Вината се изяснява. Laughing

Софийските мами, искате ли като поотмине еуфорията да си напавим среща съботно/неделна в някой парк?
Цитирай

гр. София

А на нас ни каза г-жата от днес да носят и новата тетрадка по писане 1
Цитирай

София

Облак,дай идеи за задачки срещу заплащане Wink Но,мисля,че не трябва  домашната помощ да е включена,че все пак са членове на семейство и трябва да имат отговорности.

ЗА съм за срещата Peace
Цитирай

София

Писането ще да е Бългаски език - Буквара с учебната тетрадка, една на квадратчета и една на редове, молив НВ и гува (хубава  Mr. Green) - това искат от нас да носиме по писане за момента.
Цитирай

Леле майко, вие не спите, бе! ooooh!
Сега знам, че докато си напиша постинга и  в темата ще се появят още амнайсет отговора...

Медовинке, лекувай се!Знам една рецепта, която е ефикасна, но е малко нецензурна.Една студена бира и един топъл ***, да те пресече и си шест! Embarassed
Клипчето ще почака.

Парите: има в портмонето си (което купихме това  лято като спомен от делфинариума) 5 лева.Баща й ги сложи, защото портмоне не се подарявало празно.Но аз въпреки това слагам два сандвича в една кутия, след първия ден, в който единият не й стигнал.Вчера върна единия.И го яде докато се прибирахме.Днес й казах ако има някое дете без закуска да му предложи единия сандвич, а другия да хапне тя.Ще видя какво е станало като отида да я взема.
Освен това не съм много сигурна, че ако разчитам на нея да си купи закуска ще си купи нещо подходящо.Почти 100% съм сигурна, че  ще яде само вафли и шоколади.Чета ви и направо се изумявам!Грозде, банани и тем подобни от моите деца не се ядат! Rolling EyesНе можах и не можах да ги накарам.А не е като да не съм опитвала!Единствено моркови и магданоз.Но някак не мога да си представя да й сложа една връзка магданоз в кутията, до сандвича. Rolling Eyes

Телефон има, но все още не съм и го дала да го носи в училище.Причината е, че аз ходя да я взимам и не ми се вижда нужно да има и телефон.Грешно набраните телефонни номера са все по-често срещано явление.Не ми се  иска по средата на часа да й звънне телефонът и да се окаже,  че някой   е  объркал номера.

За ваксините: Вчера правихме манту.Казаха да не се мокри до четвъртък.Но не би! Още вчерта беше намокрена! ooooh!Днес не съм я погледнала дали се е зачервила, дано да не забравя като я взема да видя.Но нашето джи пи каза ,че едно 70% от първолаците трябва да се бецежират отново.

Домашната; Вчера имаха съвсем лесна домашна.Да напишат наклонени чертички в група  по три, големи и малки. Това по български.По математика- пак чертички.Първо по диагонала на квадратчето, а после по веритикала.Написа я за десет минути и много държеше да ми я покаже.Одобрих.Тя беше недоволна, че и в градината е писала такива чертички.Един вид- нали вече съм порастнала пък такива лесни домашни. Laughing

Сънили , отлична идея за заработването на парите.Сега трябва да измисля и подходящи задачки. Mr. Green
Цитирай

софия

Като чета разбирам че програмата са ви я дали доста по-късно, на някой даже още не са.
Н мога да отрека, даже ще похваля нашето училище че са доста организирани.Дадоха ни програмата още на 15, но това не ми помага особено защото от много чудене накрая слагам всичко и раницата тежи като за световно.Едва за днес посмях да импровизирам и да сложа неща по мое осмотрение - например не сложих сборника по математика и езиковите задачи,не сложих и третата тетрадка по бел и математика, така като ги гледам са за по натам...

Имат си и тетрадка за упражнение в занималнята (една по бел и една по математка) която стои в занималнята, упражняват се преди да си наппишат домашните.нашите домашни си вървят от първия ден, даже ни похвалиха - на какво отгоре незнам, много криви чертички, много излизане от редовете.предполагам че като за начало хвалят всички деца за поощрение.
Някои по нагоре беше казал за отношението на учителката към домашните - да не им помагаме, криво ляво важното е да се научат на самостоятелност.хареса ми и даже се натъжих - щото аз съм много критична (ако ме чуе някой ще ми се смее -но наистина се оказах критична към задачите ит у-ще) и се поскарах на щерката че е бързала и не се е старала.Полсе си дадох сметка че тя като пише с лявата ръка е нормално да не е блестящ краснописа защото си закрива примера докато пише.Госпожата от занималнята каза да не се притеснявам и изобщо да не се терзая за краснописа - детето ми било много старателно и това било по важното.Сега го нямало това стресиращо чудо от едно време за прекрасен краснопис, важно е да се научи да пише.... Smile

хареса ми че мислят по този начин и аз съм на мнение че да ги научим да мислят е по важно!

Цитирай

София

Кампари, малко офф. Двете ти деца са родени на една и съща дата  Shocked при това на моята рожденна. Very Happy
Цитирай

софия

ако ме приемете и мен на срещата (щото съм ви нова в темата) и аз ще дойда с голямата щерка Hug
Цитирай

някъде ... тук ...

Е как Hug
Цитирай

София

Да, и нашата госпожа предупреди да не се престараваме в изискванията и ученето като начало, за да не ги стресираме дечковците.

За задачките си мислех - да отсервира например не само своята чиния, а на всички; да подрежда стаята, когато брат му я е разхвърлял, да забърше прах в хола и спалнята (не само с обствената стая); да измие някоя и друга чиния (тука риска от охарчване за нови е голям  Mr. Green); умее вече да ми прави кафе  Embarassed - научих го та да пестя време докато се цокаме с малкия - батко ми прави кафето и аз сядам после да си го пия наготово - това мисля си струва парите  Mr. Green .................и разни подобни, които верно са битови ама не са му точно в задълженията, разбира се ще има ...по-скоро обаче ще го нарека награди за отлични оценки или даже по-добре и тук да кажа друга дума - резултати (не ми се ще да свиква да гони само оценката)........ Crazy доста теории ми се мотаят из главата  Crazy
Цитирай

Добро утро...лукови главици Mr. Green

Досега четох....Много сте писали бе!

Стрелче, както и Морската ти е казала- риванолов компес. От ваксината на дребното мина вече седмица, вече не я боли толкова, но правих треи вечери подред компреси, че не можеше да си повдигне ръчицата завалията Tired

За парите - и на мен ми се ще да чуя някоя идея за задачи и за метода по който се прилагат. Защото и аз се опитвам да поставям задачи, които после да са наградени подобаващо, ама....нъцки. ПОне за момента не работи. Пример - стояха месец без компютър и двете, защото условието за ползването му беше - подредена стая ooooh!Защото и хубав съветник си имаме в лицето на каката Tired. Вчера много обстойно обясняваше на малката как в междучасието може спокооооойничко да си излезе от клас, да отиде да съседната стая , където учи най-добрата й приятелка, да си бъбри там и разни такива. И да, можела да си купува ако иска каквото си иска Shocked. Е, каката си изпроси намаление на дневните, а на малката беше обяснено, че без позволение на госпожата НЕ МОЖЕ да шава никъде. Иначе съм й оставила в ено малко джобче в моливника 50 ст. , които вече трети ден са си там - небутнати. Слагам сандвич и сокче, които в повечето случаи така си и остават, но тя не е на занималня - прибирам я аз. Два лева според мен са много. Купуват си глюпости.Миналата година имаше едно тарикатче дето направи пачка от продажбата на ...камъчки TiredОт онея дето ги продават мнооого в една торба в магазините по един лев (като стъкълца) Та тоз младеж търгуваше по 10 стотинки камъчката Tired На каката (4-ти клас) давам по левче с изричната уговорка, че закупуването на глЮпости е нежелателно и ще режа от дневни ако изловя такова.

Телефон - не и се полага за момента. А и не й е разрешено от г-жата. Голямата носи , но само на вибрация, а ако продължава да си джътка на игрички - ще й бъде отнет скоропостижно Mr. Green

Май това е засега. Ще видим днес как ще е. Чака си информатиката завалийката, ама ще почака още една седмица защото при тях е през седмица това занимание (няма достатъчно компютри Tired)

Не е истина - 6 нови отговора #Crazy #Crazy #Crazy
Цитирай

Пловдив

И моята щерка пише с лявата ръка, а и почти половината от класа й също / знам, защото в градината бяха заедно в предучилищната група и се коментираше този въпрос  - учителките бяха на мнение, че трябва да се оставят децата свободни да пишат с която ръка им е удобно/  Peace
За задачките за изкарване на парички: Ние от известно време сме на тая система. Ето някои от нейните задължения / по нейно желание/ и колко й се плаща: за бърсане на прах по мебелите, за бърсане на прах по пода с парцал - по 0,10лв. на помещение, за оправянето на леглото на брат й /нейното й е задължение, а той е малък и аз му го оправям  Smile / - също, за постилането на пътеките, след като съм ги изтупала, за отсервиране на масата след хранене и т.н..  Laughing
Цитирай

София

Сетих се за един познат швейцарец, та според него ще купи за подарък телефон на сина си с удоволствие и веднага ...щом може сам да си покрива разходите по издържането му (да си плаща сметките) - ще е поотраснало момчето явно  Mr. Green Та в тоя ред на мисли продължавам и аз да мисля - май доста ни е сбъркано обществото и порядките и възпитанието и.....ама всеки знае колко е кофти да се отцепиш от колектива, въпреки че се опитвам да не възпитавам стадната привързаност, някой неща са си като мисията невъзможна  ooooh!
Цитирай

София

Иии отивам да гледам Миглена Ангелова, че ще лафят за целулита  Mad
Цитирай

софия

харесва ми идеята с изкарването на паричките, ама ако въведа тази система рискувам.Тя е като фурия- ще фалирам пък тя ще има доста джобни пари. Още от миналата година аз детска стая не шетам - ако е разхвърлено разхърлено.Само че тя си подрежда, и леглото си оправя и чиниите мие (ако и разреша ) и боклука изхвърля, прахосмукачка и т.н От една страна ще ги научим да си изкарват парите от друга обаче аз все съм ги учила че е важно на човек да му е уютно и подредено за да се чувства добре. Когато играят ги оставям на воля но няма да обяснявам как стъпвам върху 20 см килим от играчки и натурии.После подреждат.Но на каката все и се струва нечестно че тя шета пък сестра и не (нали е малка).
Цитирай

София

Здрасти Hug

Стрелче, тетрадката по писане не е ли достатъчна.
В програмата на Радо пише БЕЛ, няма писане, четене и подобни.

Ако и в нашата програма пишеше БЕЛ - ясно, ама не. Не и въпросната тетрадка по упражнение по писане, а аз нея сложих. Confused

Стрелче,свирни утре да пием по кафе(от страни на моя блок има кафе),нещо не те видях тази сутрин.

Бяхме до парапета на стълбището, че и мъжа ми даже дойде днес. Имам ти тел отпреди година и повече - същия ли е? Ще пием кафе утре, да.  Wink

Софийските мами, искате ли като поотмине еуфорията да си напавим среща съботно/неделна в някой парк?

Да, да, да!  Hug Peace

Стрелче, както и Морската ти е казала- риванолов компес.

Ще видя как е днес и аз ще и налагам мястото с риванол.  :bouquet:
Цитирай

софия

за телефон съм категорично НЕ.Може би като поотрасне повече.на нея и без това не и прави впечетление.Само информативно вчера ми каза че всички деца играели в голямото междучасие (не знам дали наистина за него става въпрос щото май още не  е много наясно с ритъма) на игрите на телефоните си. ....Едно време си мислех че ще трябва да и вземем , ама сега виждам че не е толкова належащ, пък и съм сигурна че ако има ще ми звъни често Crazy.айде малко отлепеност от майка и не е излишна
Цитирай

харесва ми идеята с изкарването на паричките, ама ако въведа тази система рискувам.Тя е като фурия- ще фалирам пък тя ще има доста джобни пари. Още от миналата година аз детска стая не шетам - ако е разхвърлено разхърлено.Само че тя си подрежда, и леглото си оправя и чиниите мие (ако и разреша ) и боклука изхвърля, прахосмукачка и т.н От една страна ще ги научим да си изкарват парите от друга обаче аз все съм ги учила че е важно на човек да му е уютно и подредено за да се чувства добре. Когато играят ги оставям на воля но няма да обяснявам как стъпвам върху 20 см килим от играчки и натурии.После подреждат.Но на каката все и се струва нечестно че тя шета пък сестра и не (нали е малка).

Боооже, това все едно аз съм го писала. Отказала съм категорично да бутам каквито и да било детски неща изключае гардероба и дрехите - там пък на тях им е забранена територия, че веднъж намерих мръсни чорапи при чистите дрехи Tired
Не знам....Винаги цари "творчески" хаос при тях... Трудна работа...
Цитирай

sf

Ние нашия телефон го използваме почти във всяко междучасие  Laughing Laughing
"мамо, имаме междучасие" е лафа Smile пък аз подскачам като опарена че може нещо да се е случило...
Пари досега не съм давала, защото май госпожата не им дава да ходят до лавката. Иначе слагам в раницата по нещо, но така си го носи в къщи непипнато..
Вече реши че училището е скучна работа обаче:( твърде скоро ми се вижда, мислех че поне 1 месец ще е в еуфория
Цитирай

София

Вече реши че училището е скучна работа обаче:( твърде скоро ми се вижда, мислех че поне 1 месец ще е в еуфория

моята пък вчера каза "добре, че поне утре съм на училище, да не ми е скучно"Smile
Цитирай

гр. София

Бяхме до парапета на стълбището, че и мъжа ми даже дойде днес. Имам ти тел отпреди година и повече - същия ли е? Ще пием кафе утре, да.  Wink

Е, за това не съм те видяла.Да тел. ми е същия.
Цитирай

някъде ... тук ...

Радо снощи заяви, че в училище не е весело, нямало люлки и катерушки, обаче пък било интересно.
До кога ще е интересно, ще видим Thinking
Цитирай

Пловдив

За телефона - по принцип съм против, но дъщеря ми има от началото на лятото, защото се налагаше да стои сама вкъщи, а нямаме домашен, освен това ходи на занималня и от другата седмица ще се прибира сама вкъщи след занималня и трябва да има някакъв контрол. А пък самият телефон е доста стар, моят старият Smile, дори и да го изгуби - да не ме  е яд, но работи... Peace, а пък говорим и безплатно - тя ми пуска стрелички и аз я набирам  Smile
Цитирай

Пловдив

dara, здрасти- не знам дали ме помниш, още от dir-а [в началото ellion]  Smile чета си аз тука за първолаците и опааа познато име и на мама и на Криско, нали и аз с такъв  Laughing и ми стана едно супер миличко, че децата са пораснали едновременно и ей го вече други тревоги, но пак еднакви  Cool
....

dara, за логопеда да ти кажа. не знам дали твоят Криско е ходил в детската, но аз моя го влачих една година заради проблемно "С", говори като испанец, с езика пред зъбите. и няма оправия, е тва е. само ако се замисли или го накарам, го докарва по нашенски. но аз мисля да реша въпроса генерално, като просто го запиша на испански и да трепе там с акцент  Cool

Как да не те помня! Точно теб! Ти ми беше един от любимите никове в дир-а. Laughing Много се радвам и аз да те "видя" тук. Ако щеш вярвай, скоро се сетих за теб и твоя Крис. Покрай едни барабани  Smile. Ще ми е приятно да се засичаме. Много ти е пораснал Криското. То оставаше за 4-5 години и да не е, де.  Smile

Сори за офф-а момичета.
Цитирай

Варна

Хей, момичета, колко сте изписали  Wink
Нашата госпожа каза, че не е желателно да носят телефон в училище, ако имаме нещо да кажем на децата, да и звъннем на нея, така че щерката за сега не си носи телефона, но предполагам, че до месец-два ще започне.
Джобни не мисля да давам, слагам и сандвич, солети, плод и вода в раницата, освен това не ги пускат да излизат от стаята, само до тоалетна ако ходят, тогава.
Станно ми е това с неизлизането  newsm78, в голямото междучасие като е хубаво времето могат да ги изведат, при вас как е?
За интереса - интересно и е, но не съм сигурна дали часовете или новите деца са и по-интересни  Wink
Цитирай

някъде ... тук ...

....
При нас е същото - моят стар телефон.
Взехме му предплатена карта и му дадохме телефона за рождения ден. Първата карта, и след Н-броя обяснения, свърши бързо, но тя си беше и за малко пари. После седя известно време без минути, можехме само да го търсим. Преди да ги закараме при бабите за лятото, заредихме картата. Телефона му беше връзката с нас. Не сме имали проблеми. Мисля, че се научи как, защо и по колко се говори.
Цитирай

Пловдив

Ох, при нас е зле...

Вчера са имали диктовка. Писали са думи и цифри. Всичко му е вярно, но абсолютно всичко е написано огледално. Имената си е написал така, думичките, цифрите... Всичко. Направо онемях като видях. Жената каза, че такова нещо вижда за първи път. Аз също. Той пише нормално. Понякога обръща 1-2 цифри от 10-12 примерно, което е нормално, но цели редове написани така... Довечера ще го тествам и аз, да видим какво ще покаже. Иначе каза, че е изключително умен, много внимавал в час, но вчера имаше инцидент и аз се бях притеснила. Тя каза, че напразно се тревожа специално за този инцидент със съученика му.

Иначе той е притеснен и вчера каза, че кракът му повече нямало да стъпи в училище заради тази случка с другото дете. Но днес беше пак усмихнат и щастлив на влизане. Душата ще ми се пукне докато го чуя и разбера как е минало днес.

Писахме вече първите домашни. Според мен и баща му се справя много добре. Ще видим утре според госпожата как е било.

Телефон има. Но не му го давам засега. Не знам защо. Стои му на стойката на бюрото, но не го слага в чантата. Едно дете имало телефон от техния клас и Крисо всяка вечер ме осведомява за това, но не си го взима. Предполагам, скоро ще го помъкне и той. Аз засега мълча и нито казвам "вземи го", нито казвам "недей". Чакам него да видя какво ще направи.

Пари не давам. Не му трябват. Догодина ще давам. Приготвям сандвичи и шише.

Снощи го даваха по bTV новините. Репортажа за липсата на учебници беше с тяхната госпожа и с техния клас. Ама моя дребчо трудно се видя. Wink
« Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 11:08 от dara »
Цитирай

Варна

За БЕЛ - едно време се подвизаваше като отделно четене и отделно писане. Затова сега са блок часове (предполагам навсякъде са по двойка).

Първият час се работи по Буквара. Читанката започва чаааак като се свърши Буквара. Обикновено една странаца е една тема, един час. Разказват, скоро ще започнат и видовете изречения, после звуков състав на думата... Първите теми са за текст. Целта е да разберат децата, че текстът се разказва, пише и чете. Че текстът е съставен от изречения, има заглавие (устно на всеки разказ по картинка е хубаво да се постави такова). Изреченията са съставени от думи, думите от срички, сричките от звукове. Или така известната схема текст-изречение-дума-сричка-звук. Това е целта на така наречения предбуквен период, т.е. сегашните занимания, преди да са започнали с буквите. После следва буквения период и накрая, като са овладяли всички букви, следбуквения, когато правят кратки съчинения и преразкази. Кратки! И разни други упражнения...

Вторият час е за фината моторика на ръката, т.е. да се "очупи" ръчичката да пише, по пунктир, по модел, оцветяване, елементи, от които после са образувани буквите. Та по така нареченото четене, ако все още има учителки водещи се по старата система, се работи само по Буквара. Всички останали тетрадки 2 броя с редове, учебни, помагала и т.н са по писане.

Hug

Моят син днес беше ядосан, че го разпитвам какво са правили и какво са писали - "Не искам да пиша, искам да играя!" беше отговорът. Посре склони и ми каза, че са оцветявали някакви "гъби" (разбрах от учителката, че са правили входно ниво). Whistling
Цитирай

софия

Ох, при нас е зле...

Вчера са имали диктовка. Писали са думи и цифри. Всичко му е вярно, но абсолютно всичко е написано огледално. Имената си е написал така, думичките, цифрите... Всичко. Направо онемях като видях. Жената каза, че такова нещо вижда за първи път. Аз също. Той пише нормално. Понякога обръща 1-2 цифри от 10-12 примерно, което е нормално, но цели редове написани така... Довечера ще го тествам и аз, да видим какво ще покаже. Иначе каза, че е изключително умен, много внимавал в час, но вчера имаше инцидент и аз се бях притеснила. Тя каза, че напразно се тревожа специално за този инцидент със съученика му.

Иначе той е притеснен и вчера каза, че кракът му повече нямало да стъпи в училище заради тази случка с другото дете. Но днес беше пак усмихнат и щастлив на влизане. Душата ще ми се пукне докато го чуя и разбера как е минало днес.

Писахме вече първите домашни. Според мен и баща му се справя много добре. Ще видим утре според госпожата как е било.

Снощи го даваха по bTV новините. Репортажа за липсата на учебници беше с тяхната госпожа и с техния клас. Ама моя дребчо трудно се видя. Wink

дара, мила, не се терзай. И моята щека преди време  като се захласна по буквички и думички писшеше огледално.Абсолютно огледално.постепенно влезе в ритъм, но все още като "пише" някой го обръща.
Ама вие сте доста напред - и доктивки правите.ние сме на чингелчета чертички  такива работи.Моята щерка не може да чете и да пише.На времето като имах мерак да се учим ( пък и тя имаше) беше много разсеяна милата и за да не я изнервям не съм я закачала.Всички ми обясняваха как съм щяла да комплексирам детето като отиде в първи клас и не може да чете , ама си държах на мойто - ми като отиде и може, какво ще правим - ще губим интерес към школото ли. Wink

За другите деца в класа незнам, но момичето с което се сприятелиха от първиа ден също не може да чете и пише.И аз съм по спокойна - не сме единствени. Ще се учат заедно и без това са на един чин.
Цитирай

София

Диктовка! Shocked
Цитирай

Варна

Диктовка! Shocked

Shocked Shocked Shocked
Цитирай

София

Леле, вие ме разбихте  Shocked моята не може да чете и пише, камо ли да умножава и дели.
Вчера цял следобед писахме тъпите чертички една страница прави и вертикални по математика и една страница малки и големи наклонени в група по три по бълг. език. Направо се скапах, не може да ги докара с същия наклон - единия ред прави, следващия много полегнали. И аз съм много критична, ама и тя много се мота и се изнервям. Имаше и да оцветява и да разказва по картинки.
С джобните и аз вдигнах ръце  - в понеделник отиде с 3 лв/ дядо й и ги беше дал/ - купила си беше сандвич, шоколад и сок Twisted Evil. Викам добре, във вторник и дадох 1 лев - близалка и дъвки  #Crazy. Днес я пратих без пари.  Wink Разбира се има кроасан и ябълка в чантата, а и на обяд я прибирам. Телефон още не съм дала, пак поради тази причина - не виждам смисъл. А и е мноого разсеяна - абе везни  ooooh!

Цитирай

някъде ... тук ...

А-а, споко бе Hug
Радо като срича е толкова съсредоточен да го изсрича, че изобщо не разбира и не знае какво е прочел. Иначе смята добре до 10 и с кръгли числа, ама толкова.
Важното е желание да имат децата - ще се научат, нали затова са там Smile
Цитирай

Варна

Важното е желание да имат децата - ще се научат, нали затова са там Smile

Peace

Моят пък като е син на учителка, да не мислите, че е много напред... Thinking
Цитирай

София

Морска жено, разкрий по какво предаваш?
Цитирай

Уф, и аз едва прочетох всичко  Laughing
Ама и моите очи станаха такива, как така диктовка, думички и цифри?
Ние сме още на чертичките - в понеделник прави, вчера наклонени (не ми се говори как изглеждаха в нашите тетрадки, но момъка е щастлив, че успява да си свърши всичко в час, и бързо си пише домашните 35).
И моите хлапета обръщат буквите, когато пишат нещо в къщи - обикновено послание на рисунките Smile. На баткото обаче вече рядко му се случва, най-често обърнато е "я"-то.
За парите - давам му между 20 и 50 стотинки в зависимост от това какво е закусил в къщи и какво съм сложила в раницата, а и какви монети имам в себе си Mr. Green
Той сутрин закусва със сандвич, така че за училище понасяме кроасан или Фафла. Но в голямото междучасие учителката извежда всички деца на двора и заключва стаята, а моя заплес все забравя да си вземе я шишето, я храната, така че най-често стотинките са похарчени за сок (така беше и в лятното училище). Вчера ми се прибра с някаква глупост пълна с дъвки и перка отгоре на пластмасовата тубичка, та се наложи да му обясня, че ако ще харчи парите си за глупости, само за да има това което имат другите, ще му спра субсидията.
Телефона е в него, но съм го инструктирала да го изключва в училище и да го включва само ако има някакъв проблем и трябва да се свърже с нас. Засега изпълнява.
Учебници си имаме още от 15.09., но ми стана странно като ги огледах и установих, че са от различни издателства. Например Буквара ни е на Просвета, а учебните тетрадки по БЕЛ на ИК Даниела Убенова. И при вас ли е такава мешаница?
Цитирай

някъде ... тук ...

Мешаница е, да Confused Ама не мога да кажа сега кое на кое издателство е - всички учебници са с Радо.

Морска жено, кАжи на какво учиш децата Smile
Цитирай

София

При нас всичко е на Просвета  Thinking и ги получихме още на 15ти.
Цитирай

София

В 120-то учебниците са на Булвест2000. Всички.
Цитирай

някъде ... тук ...

Давайте на ЛС или тук, който го няма в списъка, да го добавя в новата тема следобяд Hug
Цитирай

Варна

Ама аз си казах мноо отдавна, бре.  Whistling Защо мислите толкова компетентно се изказах нейде горе за четенето и писането... Начална даскалица съм... Flutter
Цитирай

някъде ... тук ...

Ама явно не сме те прочели като хората, или поне аз Blush
Цитирай

Телефон има. Но не му го давам засега. Не знам защо.

абе аз да ти кажа - явно има защо Wink преди час ми се обади класната му, че телефонът му е откраднат, и да не се тревожим, че не можем да се свържем с него.  закачил си го на дръжката на вратата на тоалетната, за да не го намокри докато се мие, и като се обърнал - нямало го. просто изумително умна постъпка, но това вече ще е разговор само между мен и него  Twisted Evil
Цитирай

Варна

Ох, че неприятно... ooooh!
Цитирай

Силистра

Ох успявам докато се изцеждам да ви чета ама не мога да пиша сега дребния заспа че да се отчета и аз .Вчера за домашно имахме по математика чертички и хиксчета и т.н от този род и една картинка за оцветяване днес пет реда единици и две картинки за оцветяване.В чантата слагам сандвич и нещо сладко но в къщи сутрин закусва и на обяд го прибирам пари не давам  и телефон няма ама и мисля че за сега докато го вземам и нося не му трябва.
Цитирай

"Омръзна ми вече с тез чертииии!!!" - ей го коментара след днешният ден Tired Какво ще я правя - не знам... Confused

Да разкажа една случка от първият учебен ден. ГуспУжата беше заръчала който може да си напише името на рисунката. И забелязах , че едното дете си беше написало много красиво името, но...наобратно. Все едно МОНИ, ама ИНОМ. Брях, викам си, колко бързо си го е обърнало Laughing
Та явно е често срещано.

Цитирай

Дара, ти ме разби!Какви диктовки, какви пет лева, бе, жена! ooooh!Тия учителки вашите май не са съвсем  у ред. Rolling EyesБахти, то още не знае на кой свят се намира,  юрнали го диктовки да пише!Ужас!И другото, което ме учуди при вас е изказването на госпожата, че "такова чудо" не е виждала.Пълни глупости според мен.Не е възможно да не е виждала дете, което да пише огледално.Или стажа й е малък или лъже и се прави на утрепана.Честно ти казвам!
За телефона и аз като Дара-мълча си и чакам да видя какво ще направи.До сега не се е сетила да го взима.Но ако реши да го носи, ще й  позволя.Дори и да го загуби все ми е тая.От където дошъл там и отишъл!Баща й го намери като беше в Германия на поредната си командировка. Mr. Green

Ели, сещам се за една майка, която не пише ,защото няма време.Но има първокласник.Всъщност са в един клас със Соня.Дано да се включи и ако иска да ти прати инфо на лични.

Морска жено, кажи наистина по какво преподаваш.Оставам с впечатлението, че си  в  начален курс.

Кампари, малко офф. Двете ти деца са родени на една и съща дата  Shocked

Да, на една дата са  родени.Той и доктора, който ме изражда втория път беше шокиран като му го казах. Laughing
Уф, с два Козирога вкъщи...Ужас Марийо! Защо уби котката с метлата?!Нищо лично, лафа е такъв. Laughing

Моята ученичка сега спи.Вчера дремна двайсетина минути ,става и ми казва:"Давай домашните" Crazy
А ,не- казвам аз -който има домашни да си ги взима и да започва.
Извади си едната тетрадка, написа, извади втората, написа и почна да се чуди какво да прави. Rolling Eyes
Мрънкаше да ходим да прибираме малкия, да рисува по дрехите с едни боички (обещала съм й) и т.н.

Аз вече се сблъсках с "Госпожата каза"Снощи.
"Госпожата каза да си лягаме  в 9.00 часа."
Преглътнах и я благослових!Госпожата, де.

antea,много неприятно това с телефона!Но браво на госпожата ,че се сеща да се обади , за да ви предупреди.
Цитирай

Морска жено, много си лаконична като за учителка... hahaha
Цитирай

Варна

Морска жено, много си лаконична като за учителка... hahaha

35 Това за комплимент ли да го таксувам?  35
Цитирай

някъде ... тук ...

Кампари, може да и е писнало да говори и затова да е лаконична Wink
Морска жено?

Антеа, неприятно Confused
Аз уж съм се разбрала с Ради да не си носи телефона на врата, а само в джоб с цип или в раницата.
Цитирай

Варна

Кво стана, бре?  newsm78 Нещо лошо ли казах...
Цитирай

Абе, то и аз съм учителка, но от тия дето ги оплюват в една съседна тема. И не ми е писнало да говоря. Mr. Green
Мъжа ми сигурно ще обяви три дни национален празник ако ми омръзне. Mr. Green

Кво стана, бре?  newsm78 Нещо лошо ли казах...

Тая па, тая па...
Сдухала си се, да знайш! Laughing
Цитирай

Карлово

Здравейте, моята блейка вчера се върна без очила от училище. Оказа се, че никой не ги е виждал. Ще поръчаме нови явно.
За смятането: ако искате да стимулирате детето да се учи по-бързо са събира подарете му от комплекта Фокус-мокус - там има едни карти за "телепатия" кое е числото и трябва да се събират първите числа на картите, в които се среща намисленото число. Веска много се старае да прави фокуса и мисля, че напредва в събирането.
Днес ще пише 15 реда някакви качулчета. Кога ще я свърши тази домашна нямам представа.
Цитирай

antea,много неприятно това с телефона!Но браво на госпожата ,че се сеща да се обади , за да ви предупреди.
да, наистина похвално за госпожата, и на мен ми направи приятно впечатление Smile а пък точно преди 10 мин телефонът се откри!! госпожа от по-горен клас го е намерила и се е обадила на баща му и съответно го е върнала на детето. но онзи разговор не се отменя, ни най-малко  Laughing
Цитирай

Варна

Ама аз не съм спряла да говоря... Питай... Митко. Flutter Mr. Green
Цитирай

София

И нашите учебници са мешаница - от различни издателства. И тетрадките - също.
Вашите по колко часа имат? Ние днес 5 часа - до 12.30  Shocked И утре така.
А пък детето щастливо, едно нахилено ме посрещна  Laughing
Сега беснее, разказвайки за деня.
И вчера и днес имаме домашни само по БЕЛ - чертички и кръгчета - разни  ooooh!
По математика всичко е устно.
Цитирай

Ама аз не съм спряла да говоря... Питай... Митко. Flutter Mr. Green

Женооо, каж какво да си правя магаричката?! Не й се пишат чАрти и туй си е Tired Омръзнали й били... Иска да смята, да пише букви ама чАрти не ще Confused
Цитирай

София

И аз снощи се сблъсках с "Госпожата каза"
Казах на Креми, че май наклонът на чертичките трябва да е една идея по-голям и тя отговори - Госпожата каза, че не трябва да са много наклонени. Край.

Майка ми е учителка, но не е много приказлива(но то както тя казва - от нас с  татко не може да вземе думата), по-скоро е високо говоряща, но то това си им е професионален дефеккт на учителите Laughing

Мъжът ми звънял в Глобул да пита каква е процедурата да се ограничат изходящите обаждания на картата на Креми - да може да говори само в групата.
 Познайте какъв е бил отговора - Да сме си купили Уоки-Токи да сме си говорили. Мъжът ми като се е разбеснял, направил ги е на нищо. Как може така , това е несериозен отговор, още повече, че сме корпоративни клиенти и става въпрос само за една карта от групата. Сега щели да му се обадят да му предложат апарат с отстъпка.
А аз онзи ден като питах ме отрязаха - защо всичко трябва да става със скандал newsm78
Цитирай

София

да, наистина похвално за госпожата, и на мен ми направи приятно впечатление Smile а пък точно преди 10 мин телефонът се откри!! госпожа от по-горен клас го е намерила и се е обадила на баща му и съответно го е върнала на детето. но онзи разговор не се отменя, ни най-малко  Laughing

Ох, много се радвам, че се е намерил. Това ми звучи като прецедент, направо.
И аз се притеснявам Гергана да не загуби нейния тел - не заради апарата толкова, колкото заради сметката - не е с ограничени изходящи. Confused Точно на врата си го носи, щото в джоб съвсем няма да го опази, а и е неудобно като сяда. Rolling Eyes
Цитирай

Моя първокласник го сварих ревящ..Каква била тази каша ,в която съм го била забъркала.Нищо не разбирал вече-кога на знималня,кога съм щяла да отида да го взема...Изобщо май мина еуфорията и стресът си казва думата.Обясних му кой,кога,къде..надавям се да му е просветнало.Взех го да  да хапне и да го разходя малко преди занималнята и го оставих да пише домашни.Има домашна по писане и нещо да разкаже,ама довечера ще ги видя точно нещата.Малко ми е свита душата и мисълта ми е все при него,ама...така ще е ..То на нас май ни трябва повече време,отколкото на децата,за да свикнем  с мисътла че децата са вече ученици и че ще трябва да стават все по-самостоятелни.
Цитирай

някъде ... тук ...

И Ради имат всеки ден по 5 часа.

Единственото загубено нещо вчера беше гумата. Очаквах повече липси, честно казано Crazy
Ще видим днес какво е положението.

Я казвайте до коя страница да пишем. Аз мисля, да превалим 15-та и тогава - новата тема.
С Котето (=^..^=) се разбрахме пак аз да я пусна, че тя е заета.
Цитирай

Балчик

Ние още нямаме учебници, нито пък закуски. Никоя фирма не била спечелила конкурса. Пишем чертички, наклонени. Вчера отивам по-рано от уречения час да го взема от занималня и какво виждам. Първо с ужас разбирам, че са 30 деца. Второ-гледам вратата отворена. Надничам- госпожата луда става, на кое по-напред да обърне внимание. Куп тетрадки разхвърляни по катедрата, децата викат. Тя крещи. Търся моя хубавец- няма го. Питам я, някой взел ли го е или сам си е тръгнал, а тя вика- а той играе на двора, защото няма молив и не пише. Отивам да го видя- целия изпотен пот се стича на струйки, косата мокра, той щастлив, разпасан. Питам го къде му е молива- няма спомен човека, някой му го е взел от чина. проблем ми е времето, учат до 11.30, не мога да го взема тогава и затова го оставям на занималня. Но ако така ще "учи" там  ooooh!. Снощи писахме в къщи домашното с чертичките.
Цитирай

Джемма,  оставам с впечатлението ,че не сте случили на госпожа по занималнята.Дано не съм права. Praynig

Ели, дай да превалим 15-та и пускай новата тема. То, като гледам, скоро ще е...
Цитирай

София

Аз май се отказвам от занималня. Като ви чета, а и чух за нашите вчера ( то моето не беше ), че обядвали от 11.30 до 13 часа  Rolling Eyes Shocked, се отказвам. И аз съм си вкъщи и майка ми е пенсионерка - все ще се спраим с домашните. Идеята ми беше да е с децата, но няма да го бъде  Confused
Цитирай

Балчик

Същата госпожа дето е на занималнята беше от 1-4 клас на по-големия ми син госпожа. Не съм никак очарована. И сега имаше вариант да е тя, щях да го изместя в друго училище, ако я бяха сложили. Но чух, че и други майки са заплашили, че така ще направят ако е тя и са я оставили за занималнята. А другата, дето искахме е на редовните часове. Целият спор е защото тази, дето е редовната е с полувисше, но с 30 год стаж и дава много добра подготовка. След 4 клас, нейните деца са най-добре подготвени. А тази другата е с висше и има претенции . Но като не е добра сега, какво като е с висше. ooooh!
Цитирай

Балчик

Аз май се отказвам от занималня. Като ви чета, а и чух за нашите вчера ( то моето не беше ), че обядвали от 11.30 до 13 часа  Rolling Eyes Shocked, се отказвам. И аз съм си вкъщи и майка ми е пенсионерка - все ще се спраим с домашните. Идеята ми беше да е с децата, но няма да го бъде  Confused

Да и нашите така, даже до 13.30. Затова госпожата казала да носят игри и книжки. Та нашият днес се помъкна с 2 игри, при което на мен ми призля. Имам дни с по-малко часове, та тогава май няма да го оставям на занималня. Но в четвъртък и петък съм с по 7 часа , а и работя в друго училище, докато се замъкна да го взема... Няма как.
Цитирай

Джемма,  не можеш ли да се комбинираш с някоя съседка от квартала да ти го прибира когато ти не можеш?Или за дните, в които си до по-късно на работа да наемеш някоя жена?

Елена, пиши, бе, жена!Пиши лично на Ели да включи Наско в списъка в началото на темата.
Цитирай

някъде ... тук ...

На програмата на Радо за следобяд пише:
Отдих (хранене)
Отдих (спорт, игри)
Самоподготовка
Самоподготовка
Занимания по интереси (англ. език)
Занимания по интереси (изобразително изк.)

Часове не пише, но явно имат свободно време след като обядват.
Цитирай

гр.Бургас

ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ!  bouquet
Страхотна темичка--поздравявам ви! Hug
Моля ви включете и мен в отбора.И аз имам първокласник.Казва се Атанас и учи в ОУ"Любен Каравелов"гр.Бургас.
В един клас сме с принцесата на Кампари (по Сопранов)--страхотна малка кукла.Мами много нещо сте изписали не мога да смогна да чета--извинявам се и обещавам,че ще се постарая.Иначе моя юнак ходи с желание на училище--казва,че му харесва/тайно се надявам и занапред да е така/.Сега се е заел с домашното  Peace
Лек ден от мен!
Цитирай

Здравейте,мили мои, и от мен.
Гледам почти при всички нещата са се нормализирали,само при нас всичко е с нагоре краката.
1. Едва днес им дадоха учебниците и то не пълния комплект.
2. Програма още нямат,госпожата казва ден за ден какво да се носи.
3. Днес пуснах молба за занималнята,но такава на хоризонта не се очертава. Първо щели да съберат молбите и тогава щели да преценят.  ooooh! Naughty ooooh!

И още нещо ме притесни. Детето днес не се е представило съвсем добре. Единствено на него и мен каза госпожата,че нещо не е в ред. Tired  Каза,че трябва да поработим двамата в/у чертичките.За домашно има цяла страница в тетрадката с големи квадрати с черти. Прави, под ъгъл и прочие.

Отивам да полегна за малко,а после хващам домашните и клипчето. Напредвам бавно,но славно. Laughing
Цитирай

2. Програма още нямат,госпожата казва ден за ден какво да се носи.

Медовинке, и ние нямаме програма.И при нас госпожата казва ден за ден.Но това не ме притеснява.

Не се притеснявай за детето.Ще свикне.А и дори да ги пише криви и разкрачени, не би трябвало да има проблем.Важното е да се учи да пише грамотно.

Елена, най-накрая! Hug
Цитирай

Бургас

И ние сега пишем домашна. Ама се мотае нещо. Написа по математика, хоп прияло му се нещо сладичко. Ама по БЕЛ /писане/ му е малко трудно - тези наклонени чертички! - хем е писал същите и в градината.
За парите * днес дадох 1 лв., купил си някакво шоколадче и му останало. Ама май и аз повече няма да му давам. Закусва в къщи, на обед го взимам, не е пригладнял. Иска пари, за да си купува глезотийки.
Телефона - няма и не мисля скоро да му взимам. Той иска да има, за да играе на игрите. Така че скоро няма да го огрее!
Тази седмица имат по 4 часа, а от другата по 5, само в петък ще са 4.
И нашия комплект учебници са на различни издателства. Май всяка госпожа си ги избира.
Цитирай

Сф, Младост1

ellion,  Smile!!!!!! Hug Hug Hug

Радвам се да те видя тук! bowuu
Много ми е драго!
Четях си темата и изведнъж, те срещам!
Страхотна изненада!!! Very Happy
Цитирай

София

Въобще не се сещам дали сложих на детето  в раницата кутията със сандвичи. Обадих се на мъжът ми- той не ме е видял да го правя.
Дано да съм го направила машинално и затова да не си спомням, че и пари не съм сложила, тъй като лафката работи от 01.10., а извън двора не ги пускат да излизат. И днес е без телефон.
Къде се сетих пък затова сега ooooh! До 17 часа ще се пръсна - уж работя, а правя грешки и поправям, защото акъла ми е на друго място. Трябваше да си взема отпуска Confused
Цитирай

софия

аз отивам да я взема че като ви чета вече и аз искам да чуя своята госпожица какво ще разказва за днес.До сега уж всичкое нормално със съученици и учители ама тя като ми разказва сме на принципа "госпожатааааа,....." и аз питам коя госпожа- твоита класна или от занималнята и започва такова велико объркване докато се разберем..

Ако наистина можете и нас да включите в списъка много ще се радвам.Първокласничката се казава Дивдена и е в 1"а" клас на 51 Соу.Ето да я видите.Знам че е трудно за клипчето така че не държа да я добавяте, споко.
аиде, сега изхвърчам и май дъжда идва пък съм с малката - и без чадърииииииииии Crying or Very sad
Цитирай

някъде ... тук ...

Айде на НОВАТА ТЕМА Hug

Опитах се малко да подредя списъка, ама не е съвсем както исках Confused
Погледнете си все пак за някоя грешка, или пък да добавям.
Идеи също приемам как да го направя по-прегледно.

До 17 съм тук, после вече не знам кога ще мога да поправям Peace
Цитирай

Радвам се да те видя тук! bowuu
ехеее копченце, здрасти! Smile моментално се сетих как ги изпращахме навремето на градина и пак драми, сърцебиене ... и криене зад ъгъла да чуем има ли рев  Laughing майтап, след десетина години ще ги изпращаме студенти, тогава па какво вълнение ще бъде не ми се мисли  Laughing
Цитирай

софия

забравих снимката, ето моля вижте ни, моята гордост

ох незнам как се качва снимка ooooh!ако някой може да ми обясни Sad
Цитирай