ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

  • 27 431
  • 291
  •   1
Отговори
# 195
  • софия
  • Мнения: 4 985
Ох и аз много искам родителска среща, ама на нас госпожата ни казва "По натам, нека влезем в ритъм..."тя е права жената ,ама ние нали бяхме извън Бг и я пропуснахме първата родителска среща, та съм нетърпелива.Притеснявам се само  от къде ще нмерим толкова много пари като ни ги поискат.И аз съм за добрите идеи, ама да си призная мился че камерите например са работа на училищищната оправа.Не искам да изпадаме в спорове за държавното упрвление, просто ми идва малко в повечко да финансирам първо детска градина за ремонтите а сега и училище....То е ясно че ще ги дадем парите щом е за благото на децата, ама сега като ги нямам - пак заеми пак фърчащи финикийци....., е баси.

# 196
  • Мнения: 1 878
Той риванола само омекотява малко мястото, иначе надуването си е надуване, нашето си стои вече 3 месеца  ooooh! Катобебе пак така се получаваше топче и се разнасяше мноооого бавно - но това го дават като нормална реакция, та не го мисля толкова.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Mривет!

С пожелание за леки  успешен ден, да се разпиша и аз.

За парите - не. Закусва вкъщи, пъки  нали е само до 10.30 тази седмица.. Слагам кроасан, банан или вафла в чантата.

За телефон - не. Взимам го аз, не ходи на занималня.

За ваксините - strelche® споко, слагай риванолови компреси. Бях разказвала нашата одисея страшна. Peace

Айяла, всичко ще се нормализира.  Hug

За мат`ряла - ауу, какви букети за оцветяване само. Ние по БЕЛ имаме и в тренировъчните, и в тетрадката с тесни и широки редове,  и в учебната (довършваме, че не сме мноо бързи)... Минахме чертичките и обърнатите бастунчета.

# 198
  • Мнения: 1 878
Влизат те в ритъм ама друг път  Confused Така в басейна на детската градина вкойто бая народ инвестира за построяването му, децата до последно ритаха футбол  Tired

# 199
  • Мнения: 2 282
ааа, преди година като писах за изкарване на джобни, щяхте да ме биете, а?  Wink
възнамерявам да ъпдейтна списъка с изисквания и задачки за деня и седмицата. Пък после сама да си избира - кукли, книжки, уинкс-аксесоари или похапки да си купува... пък и тя вече ми намекна, че и трябва нов график със задачки, че и трябвали парички  Grinning е, звучи по-добре, от "дай 2 лева за закуски"
Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Къде успя да го сложиш всичко това? Аз побирам в пластмасова кутия (засега обикновена!) сандвичите и краставичка или грозде, ама за останалото не намирам място. Днеска и увих един банан в торбичка, ама нали знаете как изглежда смачкан банан?
Облак, вашия треньор дали може да препоръча колега в София, който да покрива поне част от критериите.
Днеска смятам да поговорим по темата.
За домашните - ние сме само с 2 учебника, явно затова домашните са само чертички разни и разказ по картинки. което ми напомня - Азбуката е на "Убенова" или нещо от сорта. ХИЧ не ми харесва... дори тетрадките на моливко миналата година бяха по-интересни и хубави. Да не говорим, че ми изглежда като за бавно загряващи.

# 200
  • Мнения: 4 473
Пропуснах да се оплача, то моето си беше направо излагане. Blush
Госпожата записала в учебната програма за днес  Писане. Хайде, кажете ми какво според вас трябва да сложа на детето за този предмет. Thinking Малко като гатанка звучи, ама след предположенията ви, ще ви кажа отговора.

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
А да попитам има ли тук първокласници, на които поради медицински причини не са сложени задължителните ваксини? И ако има как става самото освобождаване / при комисия/ ? Моля някой с повече опит по въпроса за помощ, че ни предстои... Praynig
Confused:

# 202
  • софия
  • Мнения: 4 985
Аз пропуснах да кажа че вече веднъж дадохме 45 лв. - така и не разбрах защо- обсъждали го на род. среща.Ок. казвам, дадох ги ама не веднага защото незнам за вас ама аз не се разхождам с повече от 10 лв (понякога далеч по-малко).обаче знам че госпожата иска шкафчета да копуваме, естествено ще купим, спор няма.Ама аз разбирам да искаме самолетнаплощадка в стаята пък да си я финансираме сами --о, забравих сменили са дограмите

не знам защо така иронично съм настроена, ясно е че ще участваме с парите, ама ме удря философска тематика днес за дередже и приоритети.Маи ми време за второ кафе, отивам да си сваря....

# 203
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Добрутро и от мен. Grinning За тези които пожелаха стария ми ник. bowuu

Стрелче,за какъв дъжд говориш? Май ,че само аз днес съм си пратила детето по гуменки на у-ще.Моята  девойка ми каза, че ще играят на двора и аз директно и ги обух.И без това раниците са пълни с какво ли не.И аз от днес я пратих със сандвич.Нещо не мога да се концентрирам и все съм не доразбрала. Rolling Eyes
Днес трябва да ни се отчете мантуто.Гледах го сутринта леко е зачервено.В неделя като я водих такъв зор беше,не ми се мисли за другата ваксина.Сигурно ще трябва да я упоим.
За сега я пращам без телефон,може би от другата седмица като тръгне на занималня.

# 204
  • Мнения: 4 473
Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Къде успя да го сложиш всичко това? Аз побирам в пластмасова кутия (засега обикновена!) сандвичите и краставичка или грозде, ама за останалото не намирам място. Днеска и увих един банан в торбичка, ама нали знаете как изглежда смачкан банан?


Леле, забравих да опаковам банана - сложих го директно в предния джоб. ooooh! Знаем как изглежда, ама и ти ме хвърли в размисъл сега  Whistling Само сандвичите се събират в кутията. Останалите неща се реят свободно в предния джоб на раницата. Crazy

# 205
  • софия
  • Мнения: 4 985
strelche, я кажи това за "писане"-то че ми стана интересно...

# 206
  • Мнения: 4 473
Добрутро и от мен. Grinning За тези които пожелаха стария ми ник. bowuu

Стрелче,за какъв дъжд говориш? Май ,че само аз днес съм си пратила детето по гуменки на у-ще.Моята  девойка ми каза, че ще играят на двора и аз директно и ги обух.И без това раниците са пълни с какво ли не.И аз от днес я пратих със сандвич.Нещо не мога да се концентрирам и все съм не доразбрала. Rolling Eyes


Ели  Grinning, радвам се да те видя с познатия ник!  bouquet Hug
Прогнозата днес е за дъжд - първоначално в западна, а по-късно и в останалата част на страната. Това го гледах и снощи, и сутринта. Гергана е по анцунг и маратонки, но и с гуменки в раницата. Баси, как тежи тази раница, не е истина. ooooh! На мен ми се откъсва рамото, докато я занеса до училището, детето как я вдига - нямам идея. Sick

# 207
  • Мнения: 6 029
лелеее какво правите бе.. как да ви изчете човек:) пари не давам, при нас лавката е забранена за 1ви клас. давам някви дреболии за ядене в голямото междучасие, тя не ходи на занималня.  телефона си го носи. даже вчера ми звънна:)

# 208
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Здрасти Hug

Стрелче, тетрадката по писане не е ли достатъчна.
В програмата на Радо пише БЕЛ, няма писане, четене и подобни.

Аз давам по 1лв, но е само за всеки случай, поне така сме се разбрали. Снощи ми върна левчето, непипнато. Казах му да си го сложи в касичката и днес му дадох ново левче. Изял си е сандвича и ябълката, а на обяд, в стола е ял даже и таратора (по принцип не го ще вкъщи). Телефон си носи, на безшумен режим е, а вчера даже не се е сетил да ми звъни.
Уж написал домашното в занималнята - прави и наклонени чертички. Не ми харесват, и той не си ги харесва, но твърди, че не можел по-хубаво. По тази причина има само едно печатче с усмихнато човече, а приятелчето му има 3. Сърдит го взех, уж си обяснявахме, че трябва повече да се старае, ама ще видим Thinking Нещо хич не му се отдава краснописа, а и пише с дясната, но като левичар - от долу на горе и от дясно на ляво самите букви и цифри Confused
Вчера по музика даже и песничка са учили - за дясната и лявата ръка, ама нищо не разбрах.

# 209
  • Мнения: 4 473
strelche, я кажи това за "писане"-то че ми стана интересно...

Ако ви кажа, че пак забравих точния отговор, ще ми се смеете и с право. Embarassed Но, последният включваше - тетрадката по бълг. език №1, с тесни и широки редове 2 бр., за учебника не съм сигурна.  Crazy
Днес ще им раздадат програмата - силно се надявам в нея всичко подробно да е упоменато.

Общи условия

Активация на акаунт