ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

  • 27 449
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 608
Диктовка! Shocked

# 241
# 242
  • София
  • Мнения: 861
Леле, вие ме разбихте  Shocked моята не може да чете и пише, камо ли да умножава и дели.
Вчера цял следобед писахме тъпите чертички една страница прави и вертикални по математика и една страница малки и големи наклонени в група по три по бълг. език. Направо се скапах, не може да ги докара с същия наклон - единия ред прави, следващия много полегнали. И аз съм много критична, ама и тя много се мота и се изнервям. Имаше и да оцветява и да разказва по картинки.
С джобните и аз вдигнах ръце  - в понеделник отиде с 3 лв/ дядо й и ги беше дал/ - купила си беше сандвич, шоколад и сок Twisted Evil. Викам добре, във вторник и дадох 1 лев - близалка и дъвки  #Crazy. Днес я пратих без пари.  Wink Разбира се има кроасан и ябълка в чантата, а и на обяд я прибирам. Телефон още не съм дала, пак поради тази причина - не виждам смисъл. А и е мноого разсеяна - абе везни  ooooh!
 

# 243
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
А-а, споко бе Hug
Радо като срича е толкова съсредоточен да го изсрича, че изобщо не разбира и не знае какво е прочел. Иначе смята добре до 10 и с кръгли числа, ама толкова.
Важното е желание да имат децата - ще се научат, нали затова са там Simple Smile

# 244
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Важното е желание да имат децата - ще се научат, нали затова са там Simple Smile

 Peace

Моят пък като е син на учителка, да не мислите, че е много напред... Thinking

# 245
  • Мнения: 1 608
Морска жено, разкрий по какво предаваш?

# 246
  • Мнения: 189
Уф, и аз едва прочетох всичко  Laughing
Ама и моите очи станаха такива, как така диктовка, думички и цифри?
Ние сме още на чертичките - в понеделник прави, вчера наклонени (не ми се говори как изглеждаха в нашите тетрадки, но момъка е щастлив, че успява да си свърши всичко в час, и бързо си пише домашните Joy).
И моите хлапета обръщат буквите, когато пишат нещо в къщи - обикновено послание на рисунките Simple Smile. На баткото обаче вече рядко му се случва, най-често обърнато е "я"-то.
За парите - давам му между 20 и 50 стотинки в зависимост от това какво е закусил в къщи и какво съм сложила в раницата, а и какви монети имам в себе си Mr. Green
Той сутрин закусва със сандвич, така че за училище понасяме кроасан или Фафла. Но в голямото междучасие учителката извежда всички деца на двора и заключва стаята, а моя заплес все забравя да си вземе я шишето, я храната, така че най-често стотинките са похарчени за сок (така беше и в лятното училище). Вчера ми се прибра с някаква глупост пълна с дъвки и перка отгоре на пластмасовата тубичка, та се наложи да му обясня, че ако ще харчи парите си за глупости, само за да има това което имат другите, ще му спра субсидията.
Телефона е в него, но съм го инструктирала да го изключва в училище и да го включва само ако има някакъв проблем и трябва да се свърже с нас. Засега изпълнява.
Учебници си имаме още от 15.09., но ми стана странно като ги огледах и установих, че са от различни издателства. Например Буквара ни е на Просвета, а учебните тетрадки по БЕЛ на ИК Даниела Убенова. И при вас ли е такава мешаница?

# 247
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Мешаница е, да Confused Ама не мога да кажа сега кое на кое издателство е - всички учебници са с Радо.

Морска жено, кАжи на какво учиш децата Simple Smile

# 248
  • София
  • Мнения: 861
При нас всичко е на Просвета  Thinking и ги получихме още на 15ти.

# 249
  • Мнения: 1 608
В 120-то учебниците са на Булвест2000. Всички.

# 250
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Давайте на ЛС или тук, който го няма в списъка, да го добавя в новата тема следобяд Hug

# 251
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ама аз си казах мноо отдавна, бре.  Whistling Защо мислите толкова компетентно се изказах нейде горе за четенето и писането... Начална даскалица съм... Flutter

# 252
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ама явно не сме те прочели като хората, или поне аз Blush

# 253
  • Мнения: 2 077
Телефон има. Но не му го давам засега. Не знам защо.

абе аз да ти кажа - явно има защо Wink преди час ми се обади класната му, че телефонът му е откраднат, и да не се тревожим, че не можем да се свържем с него.  закачил си го на дръжката на вратата на тоалетната, за да не го намокри докато се мие, и като се обърнал - нямало го. просто изумително умна постъпка, но това вече ще е разговор само между мен и него  Twisted Evil

# 254
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ох, че неприятно... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт