ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

  • 27 420
  • 291
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 809
Моя първокласник го сварих ревящ..Каква била тази каша ,в която съм го била забъркала.Нищо не разбирал вече-кога на знималня,кога съм щяла да отида да го взема...Изобщо май мина еуфорията и стресът си казва думата.Обясних му кой,кога,къде..надавям се да му е просветнало.Взех го да  да хапне и да го разходя малко преди занималнята и го оставих да пише домашни.Има домашна по писане и нещо да разкаже,ама довечера ще ги видя точно нещата.Малко ми е свита душата и мисълта ми е все при него,ама...така ще е ..То на нас май ни трябва повече време,отколкото на децата,за да свикнем  с мисътла че децата са вече ученици и че ще трябва да стават все по-самостоятелни.

# 271
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
И Ради имат всеки ден по 5 часа.

Единственото загубено нещо вчера беше гумата. Очаквах повече липси, честно казано Crazy
Ще видим днес какво е положението.

Я казвайте до коя страница да пишем. Аз мисля, да превалим 15-та и тогава - новата тема.
С Котето (=^..^=) се разбрахме пак аз да я пусна, че тя е заета.

# 272
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ние още нямаме учебници, нито пък закуски. Никоя фирма не била спечелила конкурса. Пишем чертички, наклонени. Вчера отивам по-рано от уречения час да го взема от занималня и какво виждам. Първо с ужас разбирам, че са 30 деца. Второ-гледам вратата отворена. Надничам- госпожата луда става, на кое по-напред да обърне внимание. Куп тетрадки разхвърляни по катедрата, децата викат. Тя крещи. Търся моя хубавец- няма го. Питам я, някой взел ли го е или сам си е тръгнал, а тя вика- а той играе на двора, защото няма молив и не пише. Отивам да го видя- целия изпотен пот се стича на струйки, косата мокра, той щастлив, разпасан. Питам го къде му е молива- няма спомен човека, някой му го е взел от чина. проблем ми е времето, учат до 11.30, не мога да го взема тогава и затова го оставям на занималня. Но ако така ще "учи" там  ooooh!. Снощи писахме в къщи домашното с чертичките.

# 273
  • Мнения: X
Джемма,  оставам с впечатлението ,че не сте случили на госпожа по занималнята.Дано не съм права. Praynig

Ели, дай да превалим 15-та и пускай новата тема. То, като гледам, скоро ще е...

# 274
  • Мнения: 1 225
Аз май се отказвам от занималня. Като ви чета, а и чух за нашите вчера ( то моето не беше ), че обядвали от 11.30 до 13 часа  Rolling Eyes Shocked, се отказвам. И аз съм си вкъщи и майка ми е пенсионерка - все ще се спраим с домашните. Идеята ми беше да е с децата, но няма да го бъде  Confused

# 275
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Същата госпожа дето е на занималнята беше от 1-4 клас на по-големия ми син госпожа. Не съм никак очарована. И сега имаше вариант да е тя, щях да го изместя в друго училище, ако я бяха сложили. Но чух, че и други майки са заплашили, че така ще направят ако е тя и са я оставили за занималнята. А другата, дето искахме е на редовните часове. Целият спор е защото тази, дето е редовната е с полувисше, но с 30 год стаж и дава много добра подготовка. След 4 клас, нейните деца са най-добре подготвени. А тази другата е с висше и има претенции . Но като не е добра сега, какво като е с висше. ooooh!

# 276
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз май се отказвам от занималня. Като ви чета, а и чух за нашите вчера ( то моето не беше ), че обядвали от 11.30 до 13 часа  Rolling Eyes Shocked, се отказвам. И аз съм си вкъщи и майка ми е пенсионерка - все ще се спраим с домашните. Идеята ми беше да е с децата, но няма да го бъде  Confused

Да и нашите така, даже до 13.30. Затова госпожата казала да носят игри и книжки. Та нашият днес се помъкна с 2 игри, при което на мен ми призля. Имам дни с по-малко часове, та тогава май няма да го оставям на занималня. Но в четвъртък и петък съм с по 7 часа , а и работя в друго училище, докато се замъкна да го взема... Няма как.

# 277
  • Мнения: X
Джемма,  не можеш ли да се комбинираш с някоя съседка от квартала да ти го прибира когато ти не можеш?Или за дните, в които си до по-късно на работа да наемеш някоя жена?

Елена, пиши, бе, жена!Пиши лично на Ели да включи Наско в списъка в началото на темата.

# 278
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
На програмата на Радо за следобяд пише:
Отдих (хранене)
Отдих (спорт, игри)
Самоподготовка
Самоподготовка
Занимания по интереси (англ. език)
Занимания по интереси (изобразително изк.)

Часове не пише, но явно имат свободно време след като обядват.

# 279
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ!   bouquet
Страхотна темичка--поздравявам ви! Hug
Моля ви включете и мен в отбора.И аз имам първокласник.Казва се Атанас и учи в ОУ"Любен Каравелов"гр.Бургас.
В един клас сме с принцесата на Кампари (по Сопранов)--страхотна малка кукла.Мами много нещо сте изписали не мога да смогна да чета--извинявам се и обещавам,че ще се постарая.Иначе моя юнак ходи с желание на училище--казва,че му харесва/тайно се надявам и занапред да е така/.Сега се е заел с домашното  Peace
Лек ден от мен!

# 280
  • Мнения: 804
Здравейте,мили мои, и от мен.
Гледам почти при всички нещата са се нормализирали,само при нас всичко е с нагоре краката.
1. Едва днес им дадоха учебниците и то не пълния комплект.
2. Програма още нямат,госпожата казва ден за ден какво да се носи.
3. Днес пуснах молба за занималнята,но такава на хоризонта не се очертава. Първо щели да съберат молбите и тогава щели да преценят.  ooooh! Naughty ooooh!

И още нещо ме притесни. Детето днес не се е представило съвсем добре. Единствено на него и мен каза госпожата,че нещо не е в ред. Tired  Каза,че трябва да поработим двамата в/у чертичките.За домашно има цяла страница в тетрадката с големи квадрати с черти. Прави, под ъгъл и прочие.

Отивам да полегна за малко,а после хващам домашните и клипчето. Напредвам бавно,но славно. Laughing

# 281
  • Мнения: X
2. Програма още нямат,госпожата казва ден за ден какво да се носи.


Медовинке, и ние нямаме програма.И при нас госпожата казва ден за ден.Но това не ме притеснява.

Не се притеснявай за детето.Ще свикне.А и дори да ги пише криви и разкрачени, не би трябвало да има проблем.Важното е да се учи да пише грамотно.

Елена, най-накрая! Hug

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 225
И ние сега пишем домашна. Ама се мотае нещо. Написа по математика, хоп прияло му се нещо сладичко. Ама по БЕЛ /писане/ му е малко трудно - тези наклонени чертички! - хем е писал същите и в градината.
За парите * днес дадох 1 лв., купил си някакво шоколадче и му останало. Ама май и аз повече няма да му давам. Закусва в къщи, на обед го взимам, не е пригладнял. Иска пари, за да си купува глезотийки.
Телефона - няма и не мисля скоро да му взимам. Той иска да има, за да играе на игрите. Така че скоро няма да го огрее!
Тази седмица имат по 4 часа, а от другата по 5, само в петък ще са 4.
И нашия комплект учебници са на различни издателства. Май всяка госпожа си ги избира.

# 283
  • София
  • Мнения: 9 457
ellion,  Simple Smile!!!!!! Hug Hug Hug

Радвам се да те видя тук! bowuu
Много ми е драго!
Четях си темата и изведнъж, те срещам!
Страхотна изненада!!! Grinning

# 284
  • София
  • Мнения: 3 421
Въобще не се сещам дали сложих на детето  в раницата кутията със сандвичи. Обадих се на мъжът ми- той не ме е видял да го правя.
Дано да съм го направила машинално и затова да не си спомням, че и пари не съм сложила, тъй като лафката работи от 01.10., а извън двора не ги пускат да излизат. И днес е без телефон.
Къде се сетих пък затова сега ooooh! До 17 часа ще се пръсна - уж работя, а правя грешки и поправям, защото акъла ми е на друго място. Трябваше да си взема отпуска Confused

Общи условия

Активация на акаунт