Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

• 17 септ. 2007, 13:34 ч.
  • Преглеждания  18 652  Мнения  291  Онлайн  1
Отговори
  • някъде ... тук ...
ТОВА СА НАШИТЕ ПЪРВОКЛАСНИЦИ:

Eтия - Кремена,първи "а" клас в 120-то ОУ,София
=^._.^= - Иван, първи "б" клас в 120-то ОУ, София
Венити - Биляна, СОУ "Пейо Яворов", Варна
bendji2710 - Йоана, І а  клас в СОУ " Никола Вапцаров", Пловдив
котка - Никола в 41 ОУ "Св. Патриарх Евтимий", София
*Ели* - Радослав  1 "в" в 11 ОУ, София
Джули - Теодора в 138 СОУ, София.
sea woman - Светлин  първи "а" клас в 7 СОУ "Найден Геров", Варна.
ellytza/коза/ - Йоанна в 45 ОУ "К.Величков", София
sisko2 - Васко 39 СОУ „Петър Динеков“, София
chanoir - Веселина, у-ще "Васил Левски", Карлово
mamaКati - Александър в 81-во СОУ, София
nezistratieva - Цвета,  СОУ "Иван Вазов", I-ви "в", Стара Загора
h.kirova - Петър,1"б" в СОУ "Н.Й.Вапцарав, Силистра
STV - ОУ "Васил Априлов", София
kopche - Христо,55 ОУ към Сдружение "Шилер"
mama any - Криси в 143 ОУ, София
Gercho - Христина в 73 СОУ, София
mamdtedy80 - Криси 1"в" в ОУ "Добри Чинтулов", Варна
Remisteri - Стоян в 1"б" клас  8 ОУ "Св.Св. Кирил и Методи",  Габрово
Лекси - Цветелина в Увекинд, София
bb- Мартин, 1В ОУ Васил Априлов, Варна
DDBD -  Габи  в СОУ "Климент Охридски", Аксаково Варна
МагиДС - Теодора в"Б" клас  ОУ "Станислав Доспевски", Самоков
tais - Алекс І "б" в Славейков, Варна
beti76 - Аля I клас ЧСОУ "Св.св. Кирил и Методий", София
Айяла  -  Александър в 105-то СОУ, София
Вени*** - Марти  І "б" клас, 120 ОУ Г. С. Раковски, София
Маргало -  Даниел в  ОУ "Любен Каравелов", Русе
b_u_t_t_e_r_f_l_y_  -   137 СОУ Ангел Кънчев 1а клас, София
tzveta pile - Симона, 1-во СОУ "Пенчо Славейков, София
premaman - Боян в 163 ОУ "Черноризец Храбър", София
kiki77 - Стефи 1 "В" 32 СОУ, гр.София
Джема -  Данаил "Кирил и Методий", Балчик
gloria11 -  Глория, Харманли
renny* -   Йоан в 48 ОУ, София
mimok_l - Кристиян,19 СОУ"Елин Пелин",гр.София
Вейдър -  Симона,1-ви "г"СОУ"Възраждане",гр. Русе
Pineapple - Владислав в у-ще Никола Вапцаров, хореографска паралелка, гр. Варна
Кампари - Соня, ОУ "Любен Каравелов" гр. Бургас
Рапунцел - Илина, у-ще "Антим I", София
елфа - Симеон,у-ще "Антим I", София
mariez - МАРТИН-73-то у-ще, София
mama Jijina - Петър,I "б"  у-ще "Бр.Миладинови",Бургас
Сребърен облак - Екатерина, 1а клас в ОУ "Йордан Йовков", Варна
reni_35 -Таня, 120 ОУ, София.
Mihaela82 - Васил,1в клас, 74СОУ Гоце Делчев, София
juleto18 - Георги,гр.Разлог,у-ще''Св.Св.Кирил и Методий''
Медовинка - Данислав и ще е в 101 СОУ "Бачо Киро" - София
strelche® - Гергана, ученичка в 1"в" клас на 45ОУ "К. Величков", София
petjah - Валентин,в 1 г клас "Отец Паисий", Пазарджик
rivalka - Ивон,1"г"кл- 74 СОУ, София
veshti4ka - Александра, в 1"б" 133 СОУ "А.С.Пушкин", София
Sunnily* - Иван, 2 СОУ "Акад.Емилиян Станев", София
ДЕ ВАня - Деница, СОУ"Христо Смирненски", Хисар
bloomnicer - Мартин, 1б клас 104 ОУ Захари Стоянов, София
vicks - Йоана, І"а" клас 139 ОУ "Захарий Круша", София

Списъците се актуализират периодично.Ако съм пропуснала някой да ме информира своевременно.

Старите теми:
Предучилищници
Предучилищници 2
Предучилищници 3
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /5/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /6/

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:47 от *Ели*

Реклама
# 1
Бързам да отговоря на офертата по "стоката" - снимки ще кача скоро, надявам се. В момента в който ми донесат кабел за фотото Tired

# 2
  • някъде ... тук ...
Тоя, твоя кабел стана историчкюески Laughing Накрая май някой ще яде бой или поне мъмрене ще отнесе (от теб) Wink

# 3
Тоя, твоя кабел стана историчкюески Laughing Накрая май някой ще яде бой или поне мъмрене ще отнесе (от теб) Wink
Тъй си е....Ще пада як дърмон Tired

Сега отивам да пиша ченгелчета, а като се завърна ще донеса и снимките(надявам се Tired).
Лек ден на всички!  Hug

# 4
Спрете се малко с писането, де! Laughing
Докато нахвърлям една пералня по простира и вие сте пуснали и нова тема... Crossing Arms

# 5
  • Бургас
Ето че и ние се върнахме от училище. Моят първокласник каза, че много му е харесало и "вече свикнах". Милия - не знае още с какво има да се свиква! А по въпроса за тоалетните, и в нашето училище са тип "клекало". За пишкането, ще пишка, но за другото......... Той като влезе в тоалетната за голямата работа и се съблича чисто гол, щото всичко му пречи, дори и през зимата. Ами ще стиска. Той няма да ходи на занималня, така че ще устиска. Laughing И ние нямаме домашни, но от втория ден........и сега съм му разрешила половин час да гледа Джетикс. Ей, ще махна всички детски канали - какво им харесват на тия филмчета, само крещят /героите/. Twisted Evil
За нас някоя снаха ще се намери ли? Отново пускам негова снимка
http://sofiaphoto.com/d/68500-2/DSC00678.JPG

# 6
Леле, колко сте бързи - за нула време нова тема... Grinning

Пак за тоалетните - не мога и не мога да приема, че е нормално все още да ползваме дупките. Може и да е от някаква гледна точка по-хигиенично, но от друга, както са казали, не е. Но явно това положение няма да се промени скоро, щом и наредба има по случая Shocked

Ох, и аз след няколко минути ще науча как е минал първият учебен ден на Ники, вече нямам търпение.

# 7
  • Sofia
И ние се взехме днес от училище, празника е минал много добре, играли са си в парка и са се опознавали ужким. Като я питах как и се казват съучениците ми каза, че с никой не се била запознала била си играла само с нейната приятелка и че някакви каки се били заяждали с нея.
Питах я колко са големи тези каки тя ми каза ми 12-ти клас, питам я а колко са високи, ми малко вика по-високи от мен и показва 1 педя  Laughing Оказа се че каките са от градинката където излизаме през деня така че заяждането не ме изненадва, имат си приказка и реплики от едно време.
Госпожата каза, че утре ще имат 4 часа, писане, четене, математика и рисуване и ще свършат в 11,30. Занималня ще има, но стола още не работел и помоли да им сложим сандвичи ако ще ходят на занималня, че днес били премряли от глад в парка, баща и и даде 5 лева сутринта да си купи закуски, но тя ми каза че нямало от къде.
Мисля да я пусна утре на занималня, за да започне лека полека да си създаде режим да си пише домашните, че аз си знам ако се захвана с тази задача просто ще се проваля, не ме бива никак в дисциплината.

# 8
  • Силистра
Ох аз няма да коментирам нашите тоалетни ама положението е страшно чак се чудя как се е престрашил да пишка че няма врати и мирише ужасно  Sick
Боже голям наплив за тез моми ама то така 2000година само момци сме ражда ли май.

# 9
  • София
Боже голям наплив за тез моми ама то така 2000година само момци сме ражда ли май.
Така е. При нас са 6 момичета и 12 момчета. А моята с момчета не иска да играе Confused Дано й дойде акъла. Честно казано, това ме притеснява - преди момчетата я закачаха, даже и ухажор си имаше, сега обаче явно видяха, че "не вдява" и изобщо не й обръщат внимание. Дори не беше поканена на последния "мъжки" РД. Мен ми стана кофти, но тя щастливо обяви, че "и без това не й се ходело". Много ме ядосва префърцунката му с префърцунка Crossing Arms

# 10
  • София
Здравейте и от нас!

Синът ми каза, че изобщо не му харесва в училище, защото още днес трима батковци го затворили в тоалетната и му казали, че ще му счупят главата с бутилка, защото се осмелил да ги попита нещо. Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
Относно тоалетните детето каза, че няма да влиза повече вътре - едно, че го е страх от големите да не го пребият вътре, и второ - било много мръсно и щял да се сдържа до вкъщи.
Днес имаха 5 часа, бяха писали вече по математика и имаше няколко деца със шестици, а останалите излезнаха като попарени от клас. Има занималня, която все още не посещаваме, но към сряда ще я пробваме. Госпожата от занималнята сподели, че няма да ни гледа децата след 18.00 часа, даже към 17,30 е желателно да са прибрани, защото й свършвало работното време, след което не отговаряла за никой и нищо.
Учебниците са ни на издателство Булвест 2000. Малко странни ми изглеждат да си кажа честно. Като си спомня едно време какви хубави буквари имахме...

# 11

Синът ми каза, че изобщо не му харесва в училище, защото още днес трима батковци го затворили в тоалетната и му казали, че ще му счупят главата с бутилка, защото се осмелил да ги попита нещо. Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.

Ужас!Горкото дете! Sad
На твое място щях да говоря с госпожата за тази случка. Twisted Evil

# 12
  • 3 метра над небето
Ето че и ние се върнахме от училище. Моят първокласник каза, че много му е харесало и "вече свикнах". Милия - не знае още с какво има да се свиква! А по въпроса за тоалетните, и в нашето училище са тип "клекало". За пишкането, ще пишка, но за другото......... Той като влезе в тоалетната за голямата работа и се съблича чисто гол, щото всичко му пречи, дори и през зимата. Ами ще стиска. Той няма да ходи на занималня, така че ще устиска. Laughing И ние нямаме домашни, но от втория ден........и сега съм му разрешила половин час да гледа Джетикс. Ей, ще махна всички детски канали - какво им харесват на тия филмчета, само крещят /героите/. Twisted Evil
За нас някоя снаха ще се намери ли? Отново пускам негова снимка
http://sofiaphoto.com/d/68500-2/DSC00678.JPG
С интерес прегледах темата много красиво дете харесаха ми и униформите кое е училището?Мама kiki77  ще ми е интересно да ми споделиш след някой др месец впечатленията ви от 32 СОУ ако ое удобно  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:37 от DIVA_ORHIDEQ

# 13
mama Jijina,
вярно ли е ,че децата ще обличат униформите само на празниците на училището и на манифестации и прочее мероприятия?

DIVA_ORHIDEQ,  "ОУ Братя Миладинови" гр. Бургас

# 14
  • Sofia
Така като гледам проблема с тоалетните не стои само при нас   Tired
Девойката категорично ми заяви, че ако се наложи по-скоро би се напикала и би изтърпяла подигравките на децата от колкото да стъпи в училищните тоалетни  ooooh!
И понеже се налага да ходи на занималня, защото по на там нямам да имам никаква възможност да и помагам с домашните се чудя какво да я правя.
premaman, много неприятна случка и аз мисля че трябваше да кажеш на госпожата, въпреки че това едва ли би помогнало. Днес в предаването на Марта разискваха точно тази тема за агресорите в училищата и защо има силни и слаби и защо слабите винаги биват бити. Хареса ми мнението на Андрей Слабаков, който каза, че децата не са виновни за нищо, виновни са родителите и ако тормозят детето ви в училище да се оплачете на госпожата, която изобщо не я е еня за вашето дете и файда няма да има. После отивате при родителите, но не да им се оплаквате а да ги набиете, защото те са виновни за агресията на тяхното дете. Последното образно казано, съмнява ме някой да тръгне в ръкопашен бой с друг родител, защото децата нещо не са се разбрали.

# 15
  • Силистра
premaman това е ужас така детето се травмира от първия ден аз не бих оставила нещата  така.

# 16
  • 3 метра над небето
mama Jijina,
вярно ли е ,че децата ще обличат униформите само на празниците на училището и на манифестации и прочее мероприятия?

DIVA_ORHIDEQ,  "ОУ Братя Миладинови" гр. Бургас
опс извинявай много красиви  деца и униформите дано и тук ги наложат Mr. Green

# 17
  • Бургас
 DIVA,благодаря, а училището е  "Бр.Миладинови" Бургас
Да, само на празници, а по желание може и да ходят с тях на училище, ама ние не сме от желаещите. Joy

# 18
  • София
Ето ме и мен. Сега влизаме. Уморени, уморени.

Ели, чудесно е че си пуснала новата тема, ще ти изпратя някои допълниния към списъка за първия пост.

# 19
Здравейте и от нас!

... Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
...
Днес имаха 5 часа, бяха писали вече по математика и имаше няколко деца със шестици, а останалите излезнаха като попарени от клас. Има занималня, която все още не посещаваме, но към сряда ще я пробваме. Госпожата от занималнята сподели, че няма да ни гледа децата след 18.00 часа, даже към 17,30 е желателно да са прибрани, защото й свършвало работното време, след което не отговаряла за никой и нищо.

Направо настръхнах, какви са тези педагози. И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

# 20
  • Бургас
Наистина, милото детенце.  Sad Сигурно вече му се е отщяло това училище- мъчилище. Сменяй госпожата! Close

# 21

И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

Аз съм толерантна и съпричастна с исканията им.
Защото само, който не е работил с деца не знае колко е отговорно и трудно.Заплатите им наистина са смешни и нищожни за труда, който полагат.
Друг е въпросът, че професионализма не зависи от това колко ти е заплатата.Поне при учителките.Защото все още има учители, които работят съвестно и перфектно ,въпреки малките си заплати.

# 22
  • София
Здравейте и от мен Hug
Моето още от днес е занималня,записах я на една частна до училището - много ни я хвалеха.Ама като дойде време да ги взимат от училището и никой не вдига телефоните в занималнята,ни стационарните,ни мобилните.И т.к. сутринта организацията по взимането на децата от класната беше меко казано никаква,се притесних,че и приел-предал на госпожата от занималнята ще е същата,та хукнах натам.Влизам аз тихичко вътре и чувам как се запознават и си приказват с дечицата.Показа се госпожата,а след нея и дечурлигата,и всички са засмяни и щастливи - направо ми олекна Grinning А телефоните не били вдигали,т.к. докато се вземат,върнат,разположат и се запознаят ,не им било до телефоните Laughing Оххх,направо бях литнала от щастие,като видях колко са доволни децата.И сега нямам търпение да се прибера от работата,че съм до 20.00 и да ми разправя.
Иначе и на 15-ти и днес скочи,като си чу будилника,има си там един с принцеси и си го навиваше преди за разни детски,дет' ги гледа.Снощи сама си легна в 20.30 Wink,а днес и ме обнадежди с това ставане - като че ли порасна за два дни.Дано да се задържи ентусиазма Wink

П.П. Премаман,съжалявам за детенцето и поговори с госпожата.

# 23
  • София
С голям интерес прочетох за днешните ви емоции - и на деца, и на родители. Гери днес не са на училище, та аз съм под напрежение за утре. Crazy
Момичета, искаха ли ви медицинските картони и отчет за ваксини? Днес мислех да водя Гергана да и ги сложат, но се страхувам за реакция и да не и проваля седмицата Sad Смятам да го отложа за петък, преди уикенда. newsm78

Въпросът за тоалетните и мен ме побърква. Влязох да погледна в какво състояние са и останах разочарована Confused. Изобщо не мога да си представя дъщеря ми как ще ги ползва, при това единствено по малка нужда - за голама не си и помислям  ooooh! ooooh! ooooh!

И още нещо да попитам - снимките на дечицата искаха ли ви ги вече?

# 24
  • София
Здравейте и от нас!

... Успял да избяга и казал на госпожата за това, но тя не му обърнала внимание.
...

Направо настръхнах, какви са тези педагози. И хайде сега да бъдем толерантни към искането на учителите за увеличаване на заплатите им на калпак.

Shocked Shocked Shocked
И до директора ще стигна, но няма да оставя случката просто така.  Close
Съжалявам за момченцето ти - дано забрави случилото се час по-скоро.

# 25
  • Бургас
На нас даже не са ни споменавали за лични карти, още по-малко за снимки.

# 26
  • Sofia
Стрелче, нас още на 15-ти ни предупредиха за здравните карти да се носят на 18-ти когато им започват занятията. За ваксините дадоха срок до края на годината да се поставят.
Снимки не са ни искали, защото и лични карти не са ни искали поне за сега.
Между другото при нас първите класове са малко като в затвор, всичко е с решетки и с метални врати пак с решетки по коридорите, които да ги отделят от големите ученици.

# 27
На нас даже не са ни споменавали за лични карти, още по-малко за снимки.

И при нас е така.
Сутринта организацията беше на шест.
Строяват се всички класове, които са на смяна:1,3,5,7.
Учителките ги посрещат отвън, директорката ги поздравява и им казва кой клас  е  дежурен  за седмицата за всеки етаж, коя госпожа и т.н. Влизат един по един класовете и всичко минава много спокойно.

Моята дъщеря искаше още днес да ходи сама на училище. Crazy Crazy

Стрелче ,  картона й го занесох, но ваксините не сме ги направили.Утре живот и здраве, ще я водя на манту.Все още никой не ми е направил проблем за  това, че няма направени ваксини.Малко тафтология се получи, сорка! Laughing

# 28
  • София
За бой съм... или за Гинко прим  Embarassed, но все си мисля, че картона от детската градина го занесох в училището още при подаване на документи при записването.  Crazy Ще ходя да го търся  Rolling Eyes Това за ваксините ми прозвуча успокоително, пък и Гергана ще навърши 7г чак на 23.11., та никой не може да ме задължи да я ваксинирам по-рано, нали? Rolling Eyes
И снимки не съм и направила още Blush

# 29
  • София
Валка, Кампари, Благодаря ви!  bouquet

Само на нас ли не ни казаха какви часове ще имат децата, та да знам кои тетрадки и учебници да слагам в раницата? newsm78
Баси, много въпроси задавам, знам - не ме бийте! Embarassed Embarassed Embarassed

# 30
За ваксините дадоха срок до края на годината да се поставят.

Така е редно. Все пак има и деца, които са родени през декември, като моите, например на 30.12. Mr. Green

И щом от ХЕИ имат изискване да не е по-рано от три месеца преди датата на раждане, а най-добре на навършването на 7 години, аз как да ги сложа за началото на учебната година? newsm78

Стрелче, на нас госпожата за сега ще ни казва ден за ден. Rolling Eyes

# 31
  • София
и нашия пръв ден мина. писали и брисали Mr. Green писа домашни веднага след кат се прибра. голям зор.
тоалетните им били ужасни, без седалка... каза, че няма да стъпи там. милата.

# 32
... писали и брисали ...

Да ви питам, предупредиха ли ви да не им слагате гумички сред помагалата?
Нас да. Mr. Green

И друго да ви  питам: като имат физическо с анцунга ли ще ги пращате? Rolling Eyes
Моята щерка е малко мудна и докато се облече за часа той ще свърши.
А после, докато си облече другите дрехи може да пропусне и следващия час. Crazy

# 33
  • София
... писали и брисали ...

Да ви питам, предупредиха ли ви да не им слагате гумички сред помагалата?
Нас да. Mr. Green

а? що? не е ли именно това целта на писането в молив.... да може да се трие... с гуми са. и бая беше трила милата.

# 34

а? що? не е ли именно това целта на писането в молив.... да може да се трие... с гуми са. и бая беше трила милата.

Не знам що.
И аз си мислех, че целта на писането с молив е точно тази-да изтрият когато грешат,но госпожата каза: "Без гуми". Naughty

# 35
Леле като пребита съм!  ooooh!
Как ще издържа Whistling

Взех го в 12.05 ,нашите часове са до толкова! Вчера сто часа гласих раницата,преглеждах и преповтарях хиляда пъти Tired от страх да не объркам нещо,те учебниците,тетрадките,помагалата толкова шарени,че ми вземат очите,обърквам се и айде пак на ново! И днес какво?! newsm78 Вземам детенцето и то тъжно ми заявява,че мама забравила два учебника да сложи,аз се пеня,проверявам и #Crazy забравила съм ги! Не мога да си го простя!!! #2gunfire

Ето сега пак редих раницата  за утре и пак проверявам и пак и пак и пак Shocked и все се страхувам,че нещо ще пропусна!
Пратих моят да иде да ми вземе някакви лепенки,примерно зелени и жълти та да сложа на математиката-тетрадки,помагала,а на българският и литературата друг цвят,леле ще лудна!!! Sick

Имам чувство,че започнах да давам заето! А съм перфекционист,тази случка от днес не мога да я преглътна,да няма детето книжка #2gunfire

Иначе много му харесало и стихотворение казал,абе въобще доволен!
Училището ни много е хубаво,като семейно е-компактно ,чисто,удобно,подредено!
 Има някаква такава обстановка м/у учители и деца уважителна ,като с големи подхождат към тях и с уважение както казах! Личи си че преподавателите имат самочувствие,но не такова самовлюбено,а като гордост ,че работят именно в това училище! Допада ми!
Дано не греша! Thinking

За ваксините не се притеснявайте,никакви реакции няма,даже температура не вдигат,а моят винаги е вдигал до сега,но с тези новите-не! Peace

# 36
Това за гумичките #Crazy
Странна работа! Нашите даже са задължителни,ето днес преглеждах тетрадките,на места е трил! Пише ги в материалите,които трябва да купуваме даже  newsm78

# 37
  • София
 Ходих да накупя още подвързии - луда работа.
 Сестра ми каза, че се излагам - исках всеки предмет да е с отделен цвят.
Днес сме я подмятали като куфар, дано да не се е чувствала наистина така. Сутринта баща й ни остави в моята работа, после аз я заведох в училище, после той я взе и пак ми я докара, после сестра ми я взе, сега ще ми я докара пак на мен и после баща й ще ни вземе да ни закара всички вкъщи ooooh! Добре поне, че малчо е целият ден на градина.

Дадоха ни програмата за седмицата, с пояснения какво да носим утре  hahaha(наистина имахме нужда от пояснения). 
Мисля довечера да я накарам тя да си стегне раницата, а аз после само да я проверя. Навремето мъжът ми имал много странна система - мерел си чантата - щом е под 4 кг, забравил е нещо hahaha)

# 38
  • София
Навремето мъжът ми имал много странна система - мерел си чантата - щом е под 4 кг, забравил е нещо hahaha)
Joy Joy Joy

Ти кажи довечера коя точно тетрадка от трите по български си сложила.  Embarassed

Да, днес Кремена и Ванко излязоха здраво хванати за ръце от училище. Седяли заедно даже. Сладури.

Премамам, ужасно просто. До Директора трябва да стигне това.
Днес не мога да смогна с изписаното.

# 39
  • Sofia
Раницата за утре стана много тежка  Shocked то шерп ще трябва да водим с нас, за да носи багажа.
А още не съм и сложила кутията със сандвичите и закуските, тя няма да може да я отлепи от земята, за да си я занесе в занималнята сигурна съм и ще я зареже.
Обмислям вариант да попитам госпожата утре дали не могат учебниците да им стоят в класната стая поне, за да не ги влачат и тях всеки ден. Тя така или иначе е на занималня и там ще си пише домашните, много далеч съм от мисълта че детето е толкова ученолюбиво та чак да седне в къщи след 7 часа прекарани в училище да си преговаря нещо по учебниците  ooooh!

И друго да ви  питам: като имат физическо с анцунга ли ще ги пращате? Rolling Eyes
Моята щерка е малко мудна и докато се облече за часа той ще свърши.
А после, докато си облече другите дрехи може да пропусне и следващия час. Crazy
Много позната картинка ми е това  Laughing
Да не говоря и че с физическото е леко скарана и хич не я влече ще има да се мотка и да се тутка не само че часовете ще свършат ми то и ще се стъмни. Вчера ми сподели, че в градината на гимнастиката сутрин стояла в коридора и се правила, че е закъсняла, за да не кляка като минело някое дете тя му казвала тихо не ме издавай  Crazy

# 40
Много е ентусиазиран нашият човек от школото, направо летиии smile3535. Всичко било идеално. Ще видим докога. Все още нямат програма, само буквар и математика + тетрадките ще носи.

За гумичките - още на пъъървата родителска среща, едно от пъъъървите неща, които ни каза госпожата беше, че мразела гумичките и в никакъв случай да не ги включваме в несесера. Така че не съм посмяла да купувам, а наличните вкъщи съм скрила, та да не му хрумне да вземе някоя.  Laughing

# 41
  • Тук и сега
Абе момичета, как успяхте да се докопате до отчет за деня? моята щерка беше нахилена, щастлива, и абсолютно нежелаеща да разказва... пишкала, запознала се с деца, написала едното домашно, харесала всичко - и това, след поне едночасов разпит!

Притеснява ме другото домашно - разказ по картинките в буквара - не знам в коя тетрадка да го пиша. По писане имаме две с тесни и широки редове и една с квадратчета. Някому да са обяснили?

# 42
  • София
Облак, ще ми разкажеш ли за каратето ти в подписа? Може и на лични. В София има ли?

# 43
  • Варна
Притеснява ме другото домашно - разказ по картинките в буквара - не знам в коя тетрадка да го пиша. По писане имаме две с тесни и широки редове и една с квадратчета. Някому да са обяснили?

Не хващам нещо. Как така къде да го пишеш? Прави си го тя разказа устно. Друг въпрос е, ако са ви казали да го пишете, ама мноого съмнително...  И какво ще пишете по тетрадките?

За гумичките - и аз не харесвам. Особено тези по моливите отгоре. С тях става едно мазалооо, пък и с другите, ту протрити тетрадки, ту намачкани листи. По-добре сгрешеното да се зачертае или подчертае и наново да се напише.  Peace

Физическо тази седмица няма да имаме, та не мога да съм полезна.

# 44
  • гр. София
Имайте милост! Не мога да ви смогна.Пратих таткото за подвързии,защото просто изключих за тях. Embarassed Освен това трябва да издирвам и една история за 6 кл.Ех,с един ученик беше по-лесно май. Laughing
Стрелче, и аз се чудя какво да сложа в раницата за утре.Учителката нищо не ни каза на 15-ти пък и никой не се сети да пита в навалицата.

# 45
  Момичетааа,отчаяна съм. Толкова информация насъбрах,че не знам откъде да почна. Изчетох всичко от 12 стр. на предишната тема до момента. #Crazy #Crazy #Crazy

Мъжете ми днес си бяха вкъщи,тъй като ни осведомиха,че спортния празник не е задължителен. Но за утре седи проблема на Коза и Стрелче. Не знам какво да сложа. Мисля да сложа блока за рисуване,цветни моливи, тетрадка с тесни и широки редове и една с квадратчета. Това е основното,но не мисля,че ще се задълбават много,защото очаквам да им дадат учебниците (в събота не бяха дошли още).

За албума.Отначало слагам втората картинка с ябълковото дърво,която ви показах в предишната тема. А каква песен искате да сложа? За момента съм блокирала тотално  и хич не може да ми дойде някаква подходяща идея. Така че очаквам идеи от вас.

# 46
  • Тук и сега
оооранжево небето.... ?
Не хващам нещо. Как така къде да го пишеш? Прави си го тя разказа устно. Друг въпрос е, ако са ви казали да го пишете, ама мноого съмнително...  И какво ще пишете по тетрадките?
Ами така ми каза момата. Така процедирахме с домашните миналата година - тя разказва, аз пиша. След справка току-що се оказа, че домашното е устно.
Коте, ще пиша, ама няма да е веднага, извини ме!

# 47
  • София
В сряда имаме родителска среща и дано не забравя да питам за физическото!!! И мен ме вълнува този въпрос - дали да го обилчам с анцунг и маратонки и така да щъка целия ден или трябва да му слагам екипа отделно? Ама той е такава флегма, чеееее ще има да се преоблича от първия до последния час  ooooh!
Медовинка, Коза, Стрелче и другите без учебници и списък - все си мисля, че ако е трябвало да носите нещо щяха да ви предупредят днес! И май сте прави - блока за рисуване, цветните моливи и по една тетрадка им сложете, знам ли... Бива ли пък нито думичка! На мен ми хареса, че ни посрещнаха със списъчета - едно с програмата за цялата седмица и едно с нещата, които трябва да носим утре + датата и часа на родителската среща.

# 48
  • София
Сложиха двете ваксини на Гери, която се държа геройски. Grinning
Манту след месец, или около рождения и ден.

Трябва да зареждам чанта, а не знам какво да сложа в нея  Sad Sad Sad
Някой да импровизира с мен? Blush
Коза, смешното при мен е, че именно аз питах какво трябва да носим утре...  и забравих  Embarassed Crazy Шматка ooooh!

За снимките някой каза ли спешни ли са?

# 49
  • София
За албума.Отначало слагам втората картинка с ябълковото дърво,която ви показах в предишната тема. А каква песен искате да сложа? За момента съм блокирала тотално  и хич не може да ми дойде някаква подходяща идея. Така че очаквам идеи от вас.

Докато пишех последния си пост се зазяпах в подписа на sea woman и песничката, която е сложила - "Голубого ручейка"  Sunglasses Какво ще кажете за нея? Много настроение има, въпреки, че май е свързана по-скоро нашите спомени от детството  Wink

# 50
Меденке , включвам се на финала и аз със снимки  Hug
Ето малката ученичка :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173981

Избери тези, които мислиш, че ще се вържат добре   bouquet

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 19:41 от Льо петит Магар

# 51
  • София
Вени***, с Коза имаме учебниците ... така де, децата ги имат  Laughing, но не знаем кои от тях да сложим в раниците за утре - нямаме учебна програма.

# 52
Меденке , включвам се на финала и аз със снимки  Hug
Ето малката ученичка :
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4014638
Избери тези, които мислиш, че ще се вържат добре   bouquet
Магарицо, за малко да те пропусна. Ако знаеш колко снимки насъбрах...Май ще трябва да ги редуцирам до 1-2 в клипа.

Докато пишех последния си пост се зазяпах в подписа на sea woman и песничката, която е сложила - "Голубого ручейка"  Sunglasses Какво ще кажете за нея? Много настроение има, въпреки, че май е свързана по-скоро нашите спомени от детството  Wink
Вени,аз съм насъбрала много такива песнички от нашето детство,но и аз мисля,че със спомени от нашето детство. А незнам къде да търся съвременни песнички.
http://store3.data.bg/itzov/Izbrani%20Detski%20Pesnichki/Detski% … ngeva%20Pesen.mp3

# 53
Оправила съм си линка...че нещо го бях окашкала Blush
Може ли баш Магарето на отбора да оттървеш бе! Аааа! Mr. Green

# 54
Може ли баш Магарето на отбора да оттървеш бе! Аааа! Mr. Green
Абсолютно случайно беше. Сорка. А ти друг път бъди по - организирана. Какво е това "Няма ми кабела,та няма ми кабела"?

Момичета, слушайте песничките и казвайте коя да сложа.
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/%d3%f7%e8%eb%e8%f9%e5.mp3
http://store1.data.bg/dobroslavpd/DETSKI%20PESNI/Asen%20Kisimov% … a%20detstvoto.mp3

# 55
  • Sofia
Аз съм за Къде остана детството или за Детство мое  Peace

# 56
  • София
Вени***, с Коза имаме учебниците ... така де, децата ги имат  Laughing, но не знаем кои от тях да сложим в раниците за утре - нямаме учебна програма.

Embarassed ми то не е лошо да чета по-внимателно.... Мацки, план Б: нали вие си ги водите децата - взимайте целия куп учебници и разпределяйте направо утре в училище  Wink.

Има  страхотни детски песнички, но и аз съм за Детсво мое Simple Smile
Ееех, Льо петит Магар, как можа да затриеш тоя кабел и два дни да не ни покажеш малката красавица Wink Сигурно щото имам момче и мнооооого се радвам на хубавите ви момичета!

# 57
# 58
  • София
Детство мое!!!
 Последната ми е много приспивна, макар и тематична.

# 59
  • София
"Учителко, целувам ти ръка" е невероятна песен, но си мисля, че е децата, пък и ние оценяваме това някак си по-късно в живота... ех, обзе ме носталгия! Да си я заплюем тази песен за албумчето, което ще им направим, когато станат абитуриенти Simple Smile

# 60
Добре.Слагам "Детство мое".

Вени,супер идея. Heart Eyes Да сме живи и здрави дотогава и дано имаме възможност да се запознаем лично,а не само виртуално.

# 61
  • София
"Учителко, целувам ти ръка" е невероятна песен, но си мисля, че е децата, пък и ние оценяваме това някак си по-късно в живота... ех, обзе ме носталгия! Да си я заплюем тази песен за албумчето, което ще им направим, когато станат абитуриенти Simple Smile
хехе, става!!! Медовинке, отбележи, че пак ти ще го правиш. Heart Eyes

Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

Малкият ми син днес каза докато подвързвахме учебници и тетрадки, че бате ще учи батематика и не можем да го убедим, че не се казва така. Joy

# 62
  • София

Вени,супер идея. Heart Eyes Да сме живи и здрави дотогава и дано имаме възможност да се запознаем лично,а не само виртуално.
Ами хайде де! От 15-ти септември до днес се запознах с четири майчета, все от форума, знаете ли колко е готино Simple Smile
Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

Малкият ми син днес каза докато подвързвахме учебници и тетрадки, че бате ще учи батематика и не можем да го убедим, че не се казва така. Joy
=^._.^= , писах ти на лични, да не се излагам публично  Joy
А моя син!!! Трети ден се опитвам да му обясня, че първи клас ще кара до май месец, но според него на 15-ти е бил първи клас, а днес вече е бил във втори  hahaha Така, че момичета, абитуриентския бал на моя син ще е по-скоро, отколкото някой може да предположи  Joy hahaha

# 63

Ами хайде де! От 15-ти септември до днес се запознах с четири майчета, все от форума, знаете ли колко е готино Simple Smile
Вени*** кажи, коя тетрадка ще сложиш утре в раницата, че съм в чуденка.  newsm78

А моя син!!! Трети ден се опитвам да му обясня, че първи клас ще кара до май месец, но според него на 15-ти е бил първи клас, а днес вече е бил във втори  hahaha Така, че момичета, абитуриентския бал на моя син ще е по-скоро, отколкото някой може да предположи  Joy hahaha

Кажи в кой район на София си и ще измислим нещо? Аз съм в "Надежда". Доколкото разбрах, Михаела82 също ми е в махалата и ще се видим скоро.
Вени,по мои сметки сина ти ще е абитуриент преди края на месеца.  Joy Joy Joy

хехе, става!!! Медовинке, отбележи, че пак ти ще го правиш. Heart Eyes
Нямаш грижи.  Peace

# 64
  • софия

хахахахах - и моята шерка днес като я взех ми вика: "и хаиде сега утре 2 клас'  и аз какво да и кажа ааааааааааа, викам чак другия 15 септемеври, утре пак 1 клас...........

странно нещо е детската логика!

# 65
  • София
Ами аз сега открих че тези камъни и цветя на корицата оформят цифра. Rolling Eyes

Иван днес го питат кой клас е станал, а той отговори - втори. Хич не се усети даже.

# 66
  • 3 метра над небето
I na6ata detska po4va sta4ka ot24.09 nadqvam se 4e ne pre4a sred va6ite 1 klasnici Embarassed

# 67
  • София
Амели, ти ме успокояваш!!! Не знам дали си забелязала, ама нещо като сватосване заформихме в тия теми, дай да ги събираме нашите двамата, дето смятат на ден по клас да взимат  Joy
Медовинке, аз съм в Красна поляна, обаче родителите ми живеят в Надежда и сравнително честичко отскачам и до този район. Може да ви почерпя за абитуриентския ни бал към края на месеца в Патладжана  Joy  Joy  Joy

# 68
I na6ata detska po4va sta4ka ot24.09 nadqvam se 4e ne pre4a sred va6ite 1 klasnici Embarassed
Ти добре ме подсети,Дива орхидея. Досега отлагах да мисля по въпроса,но е факт. В ПОНЕДЕЛНИК УЧИТЕЛИТЕ ПОЧВАТ ЕФЕКТИВНА СТАЧКА.
Какво ли ще става тогава?Дано се намери разрешение и да няма стачка.

Медовинке, аз съм в Красна поляна, обаче родителите ми живеят в Надежда и сравнително честичко отскачам и до този район. Може да ви почерпя за абитуриентския ни бал към края на месеца в Патладжана  Joy  Joy  Joy
Или в съседното заведение,до автомивката.Залепено е за Патладжана.

# 69
  • София
За стачката вчера чух какво обясняваха по новините: значи учителите ще стачкуват, но децата ще си ходят на училище /предполагам и на детска градина/, обаче няма да имат занимания, няма да учат. Журналистката попита как ще гарантират сигурността на децата в тази връзка, дали ще има някакъв контрол, обаче не чух отговора  Embarassed

# 70
  • При хората, които обичам
Само да се запиша и да рапортувам, че 15 септември мина перфектно.
Днешният ден произведе следната констатация:"Мамо, хич не си представях, че ще е толкова лесно. Писахме само чертички - бебешки занимавки" Mr. Green
Нашето училище няма да стачкува.

# 71
Момичета, със съжаление признавам,че ви излъгах.  Embarassed Няма да мога да сложа в клипа по 2-3 снимки на всяко дете, а само по една. Сега преброих децата - 31 са. Което значи,че ако сложа по 2-3, клипа ще стане много грамаден и тежък като обем. Peace

# 72
  • Бургас
И по една стига, Медовинка. Благодарности, че се заемаш с тази задача. Heart Eyes

# 73
Момичета, със съжаление признавам,че ви излъгах.  Embarassed Няма да мога да сложа в клипа по 2-3 снимки на всяко дете, а само по една. Сега преброих децата - 31 са. Което значи,че ако сложа по 2-3, клипа ще стане много грамаден и тежък като обем. Peace

Което значи , че можем да си изберем онли уан, нали?
Ей...че то сложно стана.... И все пак - нека е тази : Или пък ...има една дето е с раничката и знаменце... Ти прецени коя е по-подходяща   bouquet

Страхотна си! Ако мога с нещо да помагам - свиркай Peace

# 74
Вейдърицо,аз избрах тази с класа й и Симонка на преден план със знаме в ръка. Минават покрай кордон от родители..

# 75
запис Wink

# 76
  • София
Медовинке,  и по едно фото е достатъчно, всички сме ти благодарни за труда и старанието! Много готино начинание подхвана с това албумче   bouquet
Малко оф-топик, сори ако оспамваме темата  Embarassed Казах Патладжана, щото е нарицателно като ориентир за Надежда, ама това до автомивката е даже по-готино май, продължавам да съм твърдо за идеята, ще ми бъде много приятно! Пък ако има и други желаещи... може да променим локацията и да се съберем повече  Wink

# 77
  • София
Браво,момичета днес толкова многа сте изписали,че докато насмогна да прочета всичко ще се съмне.А трябва и да подвързвам учебници  ooooh!.Ние днес с Криси излязохме в 7,30 и се върнахме в 19 ч.,защото трябваше да купуваме анцузи,гуменки и разни други джунджурии.
Нашите първокласници днес бяха на училище 2 часа(носихме буквар,тетрадка с тесни и широки редове,с квадратчета,блокче и моливи) и когато я взех  ми смотолеви нещо от рода на "На мен вече ми омръзна"  Shocked.
За стачка никой нищо не казва.От утре са на у-ще от 8 до 11.50 ч. и май ще ни казват ден за ден какво да носим поне първата седмица.За утре искат буквар,учебник по математика,тетрадка по български №1 и топка,което може би значи че ще имат физическо.Та май ще ходи с анцунг,че и тя е много зле с преобличането.

# 78
  • Бургас
Ами ние от провинцията? Wink Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.

# 79
  • София
Ами ние от провинцията? Wink Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.
Ох, това наистина ще е трудно осъществимо, за съжаление  Cry Ама и ти!? Как ти даде душичката да наречеш този хубав морски град Бургас провинция  Grinning

# 80
  • Бургас
О, за мен това е най-хубавия град! Освен като свърши учебната година, да се съберем край морето, заедно с нашите бъдещи второкласници.  newsm12

# 81
  • Бургас
Ох, нещо ме обзе носталгия по лятото! Сори за спама!

# 82
Понеже е късно и мен ме е обзела една тъга та да ви споделя,може да ми олекне........

Аз работя вечер,мъникат миличкият така е отгледан вечер след 7-8 без мама,заспива без мен,в началото с баба си,а от няколко години плащам на дететгледачка Sad

Лятото обаче го вземам с мен на работа,обръщам му режима,ляга късно и става късно само и само да сме си двамата известно време!   Тази вечер обаче понеже вече е на училище се прибирам и той си нанка,а 3-4 месеца беше с мен и ми е някак пусто и тъжно,тъжно ми е и за мен,но за него повече Cry Cry Cry Cry Cry
Едва сдържам сълзите си..............

# 83
Понеже е късно и мен ме е обзела една тъга та да ви споделя,може да ми олекне........

Аз работя вечер,мъникат миличкият така е отгледан вечер след 7-8 без мама,заспива без мен,в началото с баба си,а от няколко години плащам на дететгледачка Sad

Лятото обаче го вземам с мен на работа,обръщам му режима,ляга късно и става късно само и само да сме си двамата известно време!   Тази вечер обаче понеже вече е на училище се прибирам и той си нанка,а 3-4 месеца беше с мен и ми е някак пусто и тъжно,тъжно ми е и за мен,но за него повече Cry Cry Cry Cry Cry

Недей,мила,да се разстройваш. Отиди до него,погали го,целуни го и ще се успокоиш малко.  spoko hug spoko

П.П. Лека нощ от мен. Клипа става по - добър,отколкото очаквах,но за днес стига толкова.

# 84
  • София

Ей, а защо не се сгушиш да заспиш при него  Hug Heart Eyes Иначе наистина е гадно това разминаване на времето ама като няма как  Confused, не се терзай ще се наместите някак си и може би ще цените много повече от всички нас всяка минута прекарана заедно и тя ще е много по-пълноценна Hug  Heart Eyes

Ние подредихме чантата, проверявах и аз сто пъти  ooooh! дано не съм забравила нещо. Ние по спешност тичахме за мушама  Crazy - по рисуване ни я поискаха днес, за да не цапат неволно чиновете. Та така, до тук добре, а утре ни е първия реален учебен ден  Thinking

Медовинка, и аз ще оставя избора на една от трите номинирани снимки на теб, мисля че така ще ти е по-лесно, отколкото да вземем да повтаряме снимки или пък не  newsm78

# 85
  • София
Не се терзай,Маргало!Ние,майките,сме готови да се чувстваме виновни за какво ли не...Но ти работиш за да можеш да дадеш на своето момченце това,от което се нуждае той и това,което искаш да има.Правиш го не само от необходимост да работиш,работиш за да осигуриш семейството си,а това е нещо много важно.Не хаби енергия в съжаление за нещо,а я насочи в друга посока.Детето те разбира,просто не спирай да му повтаряш коко много го обичаш,защото те имат нужда да го чуят непрекъснато.
Съдя по дъщеря ми,която е много,ужасно много е обичана и от мен и от баща й.Имам чувството,че колкото повече й казваме и показваме обичта си,толкова повече има нужда да го чуе пак и пак.

# 86
  • 3 метра над небето
твоето детенце как се чувства Криси ще е на толкова когато тръгне да ти кажа чесно много се притеснявах че може да е на-голямия Tired Rolling Eyes Embarassed

# 87
  • София
Добро утро! Simple Smile
Свито ми е под лъжичката - за нашето у-ще вчера беше неучебен ден и днес е първият такъв. Много се притеснявам за моето фъстъче  Cry, раницата и тежи ужасно много ooooh!. Най-вече въпросът с храненето и ходенето до тоалетна. Confused От днес е и на занималня, но ще я взема по-рано. Уф, сдухах се. Tired

# 88

Ние от провинцията ще се организираме да пием кафе.Май забрави, че и други провинциалистки пишат в темата. Sunglasses

Медовинке, разбирам, че трябва да изберем по една снимка.Ако вече не си избрала от моите три, предпочитам да е тази. Ако си избрала-здраве да е!Благодаря, че се наемаш с тази задача.  bouquet И аз съм за Детство мое, ако има някакво значение въобще.

Днес питах госпожата  за физическото.Каза, че няма никакъв проблем да ходят с анцунг когато имат през деня  физическо.Даже е за предпочитане.

Маргало, не тъгувай!Разбрала съм, че колкото по-рано дадеш на детето свобода, толкова по-рано то се връща при теб.
Ще имаш време да го виждаш.Сега в началото ще ти е малко терсене, но ще свикнеш.И на мен ми е гадно, тъй като цяло лято и двете деца бяха по цял ден с мен ;сега изведнъж къщата празна.
Не знам като се изнесат един ден от нас как ще свикна... Rolling Eyes

Стрелче ,не си слагай дертове!Аз вчера се дертосвах докато отида да си взема ученичката, но като я взех...О!Чудо! Беше щастлива и доволна.От първия ден забелязвам промяна в нея, към по-добро.Децата ни са умни и оправни! Но ние май не можем да го приемем. Rolling Eyes

Гледам, че сте писали и за стачката.Вчера като прибирах малкия  от градина, питах в какво ще се изразява стачката.Казаха ми, че НЯМА да приемат деца, но ще си бъдат по работните места.
Доколкото разбрах (от новините ли, от де ли?!) Даниел Вълчев и премиера нямат намерение да удовлетворят исканията на учителите. Но имали вариант да предотвратят стачката още в зародиш.

# 89
  • София
Кампари, благодаря ти!  bouquet Имах нужда да чуя нещо такова.  Hug

Медовинка, ако не е късно вече - нека е първата снимка, която съм сложила. Simple Smile Ако с нещо мога да ти бъда полезна - казвай! Hug

# 90
  • Пловдив
И моят момък е щастлив и усмихнат. Даже беше в състояние на някаква мега еуфория, която аз трудно издържам. Много е превъзбуден и за първи път, откакто се е родил трудно го обуздавам, а това ме вади от равновесие. Баща му казва да се въоръжа с търпение и да му дам няколко дни, за да влезе в релси, но напоследък съм преуморена и прага ми на търпимост е под критичния минимум. Не знам как ще се справя с Крисо.

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два. Само да вметна, че той е много злояд, не се храни, тежи 17 кг. и дори вчера си мислех дали скоро няма да има проблем със свръх тегло, така набиваше цял ден след училище.

По физическо ги искат с анцузи, но на род. среща госпожата изрично подчерта, че не желае децата да идват облечени с анцузи на училище. Ще ги носим в торбите, а ако искаме можем да ги оставяме и в гардеробчетата. В петък имат спортен празник, тогава може с анцузи.  Laughing При нас искат цвички, гуменки и маратонки. Добре, че не искат и екипировка от диадора, че явно ще им се спортува спортуването!  Confused

Имаха домашна. Нищо особено. Карат си по програмата, та с учебниците нямам проблем. Днес вече щяли да имат "голяма" домашна, каквото и да означава това. Снощи ми се обади госпожата. Дошъл логопед в класа. Крисо имал "огромен проблем" и с него трябвало "изключително много да се работи". Логопеда оставил координати и чакал непременно да му се обадя. Крисо говори правилно, ясно, напълно членоразделно. "Огромният" проблем е лееееееко френското му "р", което аз с простия си инженерен мозък не разпознавам като такъв. Даже има чар в него. И се ядосах на квалификацията така поставена. Не възнамерявам да се обадя де. Ядосах се, че детето беше определено като изключително проблемно и то на всеослушание пред целия клас, както се оказа. Добре, че моят е позитивен и весел, та грам не си го слага на сърце. Ако беше се случило със сестра му нямаше да ми отнеме по-малко от седмица да я успокоявам.

Та така, при нас е минало нормално. Силно се надявам да се освести моят скоро, че тази свръх енергия и истерично въодушевление ми идват в повече.

# 91
  • софия
ох от колко време ви следя тук и все си мислех че какво толкова да напиша ама не е лесно да си първолак.или пък майка на такова чудо.

Аз да ви споделя  в голямо терзание изпаднах за обличането на учебници.За найлоновите подвързии то е ясно, ама с цветна хартия отдолу или без.Етикета  - какво точно да пише.Ние например по български език и литература (едно време за нас май беше само писане) освен Буквар, Читанка, Езикови задачи и три учебни тетрадки имаме и 4 тетрадки с тесни и широки редове - една за работа в клас, 2 за домашни ( ще се редуват) и едан за занималня. ooooh!

Сложихме ние етикети, надписах ги ама докато ги пишех бая се чудех кви ги върша.Тази нощ категорично установих че съм полудяла - сънувах че между учебниците намирам етикети (от онези най -простите от едно време без картинки) измежду учебниците дадени от госпожата, прилежно надписани от нея......"а ето бе тя жената се погрижила..."сверих ги с моите надписи и си викам довечера ще ги сменя. Crazy

Crazy Crazy Crazy Луднах момичета, луднах.ние и вчера си учихме, така че уж съм по- спокойна, ама кое как трябва да е идея си нямам.Чакам с нетърпение учителска среща та да си задам глупавите въпроси.За облеклото на учебниците например.Ако са с подвързия са по прилежни, ама пък без подвързия се различават по лесно........, тъпо е ама на терзая се.

Айде и от мен късмет и успех на всички първолаци ..........да са ни усмихнати пък другото лесно, все ще ги научим.

# 92
  • софия
Дара, успокояваш ме!И ние сме свръх превъзбудени и аз трудно издържам , даже вчера и се скарах защото егати свободния електрон се завихри вкъщи.иска всичко на секундата да знае и колкото и тръпеливо да се държах накрая ми избиха балнсите от подскачане, викане, въпроси, нетърпение, приказване, сменяне на мнения........... и аз си викам време и трябва, ама тя ще превърти!и не се сдържах докато обличахме учебниците и и казах че ако не спре да подскача нервно около мен и да намила кое как  и преповтаря ще спра да се занимавам с учебници.Млъкна на секундата - до следващата, ама я издържах някак си докато си легне...

# 93
  • 3 метра над небето
DARA само да кажа че и аз имам  особено рррррр Crazy Embarassed  все ме питаха дали съм българка.В училище искаха да ми го  цепят под езика  но маика ми като побесня вика и дума да не става аз вика заради това Р се  зех с бащати  няма  да дам да те пипнат Embarassed Embarassed и да ти кажа не съжалявам не се връзваи за това на логопеди щом детенце си говори правилно значи Р то  му е чара Mr. Green Heart Eyes

# 94
  • София
леле кога смогвате да изпишете толкова...
аз днес ще ходя с бебето да прибирам каката. ужас.

# 95
  • София
 Оставих и аз днес за цял ден първокласничката - всички деца, вече бяха там и имаше едно местенце на първият чин само(а тя е висока, но сигурно ще ги разместят).
 Снощи подвързвах учебници(взех някакви уж универсални по размер подвързии, с лепенки). Само дето като подвързах всичко, установих, че не ми харесва-все едно с найлон са убечниците(и за тези боклуци вчера дадох 8 лева ooooh!), усещам, че ще се преподвързват. За етикетите изчаквам родителската среща  - да видя какво ще искат.
 Снощи реших детето да си подреди раницата по списъка, а аз да проверя - сложи само учебниците и малки тетрадки(явно нищо не й говори думата "учебна тетрадка" Rolling Eyes). За сметка на това, нали е фръцла - в раницата има балсамче за уста, салфетки,  несесер пълен с джунджурии на Уинкс, сложени от нея.
Баща й снощи подостри няколко молива и ми се накара, че трябвало НВ, а аз съм ги избирала по картинката - били Уинкс  и не пишело какви са.
 Ей, с тези тетрадки снощи голямо зверене и не виждам къде пише номера на тетрадката и това е - накрая питам детето и то ми каза Embarassed . Установихме, че имаме една тетрадка №1 в повече, та сутринта я върнахме(сигурно някое детенце пък я е нямало).

# 96
  • София
 Ох, то и преди това си говореше детето без спирачка  ooooh! ама сега от емоция положението става наистина страшно, добре че вчера го сложих да дремна слеобеден сън та се беше поуспокоил малко. Обаче пък и друго ме тормози - дребното, като го няма сега батко му, се е лепнал за мен като малка пиявичка и не мога да мръдна и нищо да свърша, липсват ми игрите им заедно с часове  Confused, когато аз спокойно си вършех удоволствията  Rolling Eyes

Подвързването при нас за сега е само с безцветните подвързии, етикатите ги написах.... Embarassed криво-ляво, сега чакам забележки от госпожата и ще правя корекции ако се налага  Tired

Нашата госпожа ни изиска да налепим по едно кръгче за лесно разпознаване от децата, пък и от майките им както стана вече ясно  Mr. Green - така сме с червено за Бълг. език и литературата, синьо за Математиката и жълто по Роден край  Crazy

# 97
Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два.

Дара, при нас положението е същото с храната.У нас едва я карам да изяде една филийка, а вчера не й стигнала. Crazy
А бе какво стана  при вас, разрешихте ли проблема с  пантофите?

Само да се похваля, че днес се оказа, че с една майка от класа сме и съфорумки. Flutter
Завиждайте!

Етиа, за моливите нашата госпожа нямаше претенции.Но в  книжарницата като ги купувах ми казаха, че HB идват прекалено  меки  и написаното с тях се размазва грозно.Препоръчаха ми BB и аз купих такива.

# 98
  • София
Гледам, че се суетите около въпроса с подвързването. Май писах вече по въпроса, но... взех опаковъчна хартия, защото конкретно за целта не намерих. Удоволствието ми отне към 4 часа - то не бе подгъване, лепене, надписване. Ако някой е любопитен, мога да снимам учебниците Embarassed

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 09:23 от strelche®

# 99
  • някъде ... тук ...
Уф, досега Ви четох Hug

За днес, като първи учебен ден класната на Радо каза да сложим всички учебници, учебни тетрадки и по една тетрадка с квадратчета и тесни и широки редове. Част от тях щели да останат в шкафчетата им - всяко дете си има персонално, надписано шкафче в класната стая. По принцип госпожата даде само първите тетрадки по математика и писане, та аз не съм се чудила коя да слагам. Днас, за първи час имат физическо и сложих анцунга в раницата и го пратих с маратонки, защото щели навън да търчат. Иначе съм взела едни гуменки за салона.
Вчера замъкнах цялата раница, с все учебници и тетрадки в книжарницата. С продавачката мерихме и слагахме, но ги натаманихме подвързиите. Етикетите съм ги налепила от вътрешната страна на предната корица и пише само имет, фамилия и в кой клас е.
Утре вечер ще имаме родителска среща, тогава ще занесем попълнени и с залепена снимка ученически карти и класната ще ни даде програмата им.

# 100
  • София
Стрелче, добре си направила и аз мисля да го спретна този номер в събота и неделя - ами по-добре изглеждат така подвързани нещата и етикетчета - някак по стегнати. Сега с тези найлонови подвързии са ми много лигави.
 Разказвам на мъжът ми снощи, че една приятелка миналата година ги подвързвала с тапет и той ме погледна отчаяно - "сега да не ме караш да ходя да купувам тапети"  hahaha . А аз исках само да споделя идея - на жената й останали тапети и тя ги използвала практично Grinning

# 101
  • Пловдив
Аз подвързвам учебниците с цветен картон и отгоре с прозрачна подвързия, но не от мекия найлон. С тетрадките постъпвам по същия начин. Подвързвам за три деца и в събота до почти 3 през нощта с това се занимавах. Снощи пак, защото непрекъснато им додават и все за някой от тримата нещо има да се докупува. Надявам се до края на седмицата и аз, и те, и учителките им да влезем в релси, защото... А днес съм и пак на родителска среща. На ръба на изтощението съм!  Sad

# 102
  • софия
.....Подвързването при нас за сега е само с безцветните подвързии, етикатите ги написах.... Embarassed криво-ляво, сега чакам забележки от госпожата и ще правя корекции ако се налага  Tired

Нашата госпожа ни изиска да налепим по едно кръгче за лесно разпознаване от децата, пък и от майките им както стана вече ясно  Mr. Green - така сме с червено за Бълг. език и литературата, синьо за Математиката и жълто по Роден край  Crazy

абе то и ние сме ги направили по цветове -червено за бълг. ез., ама то много бе - 3 вида учебници, 3 уч. тетрадки и 4 с редове.....Тя мойта щерка докато го извади правилния учебник  и годината ще свърши - и без това сме на принципа един ден една година

# 103
  • София
Гледам, че се суетите около въпроса с подвързването. Май писах вече по въпроса, но... взех опаковъчна хартия, защото конкретно за целта не намерих.
И аз взех такава - намерих с Брац и Уич в Писмена - голяма радост Grinning

А какви "предмети" изучават Embarassed - български, математика, роден край, физическо, рисуване...друго newsm78

# 104
  • Бургас
Цитат
Ами ние от провинцията?  Хубаво е да се срещнем всички, но е трудно осъществимо.

твоето детенце как се чувства Криси ще е на толкова когато тръгне да ти кажа честно много се притеснявах че може да е най-големия  
Ами на него никога не му е пречило това, че е най-голям в детската градина /роден е на 05.01.2000/, даже се гордее с това, че първи има рожден ден. За съжаление по това време /рождения му ден/ се почива и обикновено някои деца пропускат празника му.
Сопрано, трябва и ние да си организираме една срещичка, а? Laughing
И моят днес реши, че вече е във втори клас. Joy Големи сладури са. Дано днес имат домашна и то много, че вчера цял следобяд се чудеше какво да прави и  каква дивотия да извърши.

# 105
  • София

А какви "предмети" изучават Embarassed - български, математика, роден край, физическо, рисуване...друго newsm78

музика:)

аз ги подвързах с найлонови подвързии, но цветни, не прозрачни и етикета е залепен на подвързията.

# 106
  • София
Домашен бит и техника и Музика.

# 107
  • някъде ... тук ...
=^._.^=, аз мисля да записвам Радо на айкидо в НСА. Имат и в училище айкидо, но май ще предпочета НСА.

Аз купих механичен молив на Радо, има си и графитчета към него. Иначе като започне да остри и половината молив заминава.

# 108
  • Пловдив

Дара, при нас положението е същото с храната.У нас едва я карам да изяде една филийка, а вчера не й стигнала. Crazy

Не, занесох пантофи. Обуват се сутрин всички деца масово и съвестно. Снощи го разпитах как върви пантофената епопея. Каза, че "всички сме с пантофи и навътре и навън". Пълна простотия. Казах му, че щом и навъм ми шляпа с пантофи не разрешавам да ги обува сутрин. Да си ходи и "навътре и навън" с обувки. Ама нееееее, госпожата е като свещена крава, щом е казала, коя е майка му, че да спори??? Той тази сутрин си е като програмиран. Още не свалил раницата и вече нахлузва заветните пантофи. Добре, че намерих едни обувко-пантофи на Колев&Колев, та не са съвсем от онези меките, домашни пантофлета.

А бе, не ме питайте, че и сега докато пиша ора заради тези пантофи загубени!

# 109
  • София
*Ели* , а не е ли много тънък писеца - ние в къщи имаме хиляди перомоливи, но много тънко пишат(0.5 НВ са) и затова въобще не съм ги включвала в сметките.

# 110
  • софия
освен това найлоновите подвързии които сложих върху цветната хартия така гадно се залепват едни за други че пак се мачкат учебниците.Ама други даже и не видях да се продават...

ние имаме учебници по роден край, домашен бит, музика, рисуване, математика(с всичките допълнения и сборници),български език.... май забравям нещо.В програмата имат информационни технологии и английски.ама госпожата каза че тези били за по натам... ooooh!

# 111
  • София
=^._.^=, аз мисля да записвам Радо на айкидо в НСА. Имат и в училище айкидо, но май ще предпочета НСА.
Ами аз съм в голяма чуденка за спорта. Имало карате в училище, но не знам какво е нивото.

Ели, към списъка трябва да се добави една мама която се включи около 15-ти в темата, обаче не успявам да я намеря сега. Нека ако порчете това да пише на Ели за да я добавим в списъка.

# 112
  • 3 метра над небето
това пък  какво е?

# 113

Ето и нашите тетрадки.Оранжеви по български,  розови по математика, всичко останало в синьо.Ученичката си избра цветовете.

Етикетите й са такива:

# 114
  • София

Не, занесох пантофи. Обуват се сутрин всички деца масово и съвестно. Снощи го разпитах как върви пантофената епопея. Каза, че "всички сме с пантофи и навътре и навън". Пълна простотия. Казах му, че щом и навъм ми шляпа с пантофи не разрешавам да ги обува сутрин. Да си ходи и "навътре и навън" с обувки. Ама нееееее, госпожата е като свещена крава, щом е казала, коя е майка му, че да спори??? Той тази сутрин си е като програмиран. Още не свалил раницата и вече нахлузва заветните пантофи. Добре, че намерих едни обувко-пантофи на Колев&Колев, та не са съвсем от онези меките, домашни пантофлета.

А бе, не ме питайте, че и сега докато пиша ора заради тези пантофи загубени!

ох, дара, сигурно не ти е смешно, ама аз се убих от смях докато те четох.. относно свещенната крава.. аз от градината имам опит с нея.. кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

# 115
  • София
това пък  какво е?

трудово обучение му викахме едно време.

# 116
  • София
кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

Joy Joy Joy
Имах нужда от нещо свежо като това - тенкс! Wink

# 117
  • София

Joy Joy Joy

да не ти е нервничко?Simple Smile на мен ми беше вчера така.. днес се радвам на тишината.

# 118
  • 3 метра над небето
това пък  какво е?

трудово обучение му викахме едно време.
Peace

# 119
Да бе, госпожата винаги е по-голям авторитет от майката. Tired
Още от градината "Госпожата каза" е равносилно на закон обнародван в Държавен вестник!

Дара, карай да върви!Да са живи и здрави децата!Пантофите не са болка за умиралка. Peace

# 120
  • София
Малко бие по майчиното его това "Госпожата каза...", но ще го преглътна - предпочитам да има респект към нея. Grinning

# 121
  • софия
кат кажех нещо на коконата да направи... и тя ми викаше "ти да не си ми госпожа?!?!".. неее аз съм майка ти.. луковата глава.

Joy Joy Joy

Joy Joy Joy

ехо, вече мойеш да си смениш ника на "Лукова глава" bowuu
казвам го с усмивка, сега да не ме изядете, че и без това от днес се включих в темата....
 Hug  bouquet

# 122
  • София
Амели, сфащам майтапа, споко Mr. Green

# 123
  • дядовата ръкавичка
Привет, да се запиша и аз в темичката  Hug.

Прави ми впечатление, че повечето деца са страшно ентусиазирани и доволни. Моят син също - МНОГО му харесвало всичко в училище - и госпожата, и децата, и училището. Навива си часовника, за да става сутрин навреме, непрекъснато ме ръчка за разни училищни неща, вечер заспива с Буквара. Изобщо не бях очаквала чак такава реакция. Чудя се на какво се дължи и колко ли ще продължи тази еуфория  Wink .

# 124
Малко бие по майчиното его това "Госпожата каза...", но ще го преглътна - предпочитам да има респект към нея. Grinning

Малко ли?! Rolling Eyes
И аз  го преглъщам, но понякога ми присяда. Mr. Green

# 125
  • някъде ... тук ...
По-добре да имат респект към госпожата. И Радо е същия. Simple Smile

Етиа, този не е от обикновените пиромоливи. Графитът е дебел колкото в обикновения дървен молив, просто е чист графит в резервоарчето и капачето отзад се развива, за да изостриш връхчето. Тялото е пластмасово. Имаше и метални, но без графити отделно и по-скъпи.

# 126
Медовинка,     Sunnily*,  veshti4kaКампари (по Сопранов) ,

Благодаря ви момичета!   bouquet

Уж съм свикнала,но явно не съм....понякога ми дотежава,но ще се оправя!

Днес ученикът е  отново в редиците на родното ни училище! Усмихнат и развълнуван!

Имат и физическо днес,облякла съм го с екипът,госпожата каза че може ,само ще си смени маратонките с гуменките,след което сме се разбрали с него да се преоблече(потничето и тениската само да смени,че ме е страх да не се изпоти и да остане мокър!

Определено забелязвам пламъче в очите му,дано никога не угасва!!!!! Praynig

Много ми харесват подвързаните тетрадки ,които видях тук,мисля да направя същото! Peace

# 127
  • Силистра
Момичета спрете се за малко де че ние с бебетата не успяваме да ви прочетем а камо ли да пишем.
Днес сутринта беше голяма лудница  бебо в 7.30  иска да яде а батко в 8 без 10 трябва да е  у-ще ,но успяхме с бебе в кенгуру в 8 без пет бях ме в класната стая ,но разбира се бях ме забравили кутията с нещата за рисуване тя ще стои там в училище и добре че днес нямат рисуване ,че ще я занеса утре  .Ние още нямаме учебници но до като ви чета се сетих че едното помагало което трябваше да купя от книжарницата аз още не съм го купила забравих го BlushА днес е с екип на у-ще защото имат хореография и да не го носим в чантата че и ние сме от бързите в обличането носим само платненките.

# 128
  • София
а моята щерка ми се обади. да ме чуела. кога ще ме вземеш, пита. в 11, отговарям... ми то е почти 11.. ааа чакай ти.  Laughing

# 129
  • някъде ... тук ...
Мале, дано нямат днес рисуване. Аз за блока и боичките изобщо не се сетих. Ама поне в несесера има цветни моливи и фулмастри.

Кирова, какъв е екипа за хореографията при вас? И Радо е такъв профил, още нищо не са казали.

Радо сложи часовника на ръката тази сутрин, за да знаел кога свършват часовете.

# 130
Нашите имат установена програма още от първият ден и знам кога какво ...

# 131
  • Силистра
Нямат специален екип поне за сега а нормален анцуг.

# 132
  • София
Здравейте
И аз съм с първокласник  - има го в списъка на първа страница  Hug, но съм изпуснала писанията ви  Embarassed
Сега ще наваксам - ще ви изчета.