Предизвикано раждане!?

  • 602
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Здравейте мамита! Пиша във връзка с едни мои притеснения. Предстои ми раждане и се надявам то да е нормално. На последната консултация доки ме преглежда, слуша ми тоновете и за нещо ми опипваше корема, но не разбрах защо. Само каза че всичко е ок. Каза ми да отида следващия път след 2 седмици направо е болницата, където той ще е на смяна. Нямам уговорка той да ме изражда а много ми се иска да е той при положение че ми е следил бременността. Та тази дата е 10 дни преди термина ми. Мисля си аз че най вероятно ще ме види за разкритие и ако има такова може би ще ми предизвика раждане. Всъщност не каза за какво точно ме вика там при положение че предния ден работи в кабинета си. А аз така се бях шашардисала като ми каза да отида в болницата направо че забравих да го разпитам.
Не знам ако тръгне да ми предизвиква раждането дали ще е добре. По принцип искам да минава този момент и да си видя вече малката мишка, а от друга се притеснявам какви могат да бъдат рисковете и има ли такива. Не вярвам доктора да предизвика раждане само защото му е кеф! Малко ми е объркана в главата  цялата ситуация, но ако някоя мама е била в подобна ситуация може да разкаже подробности или да дадете съвет! Предварително ви благодаря! Дано успеете да ме разберете! Blush

# 1
  • Мнения: X
Виждам, че си от Бургас.
Кажи кой е доктора, за да ти кажа дали е възможно да  предизвика раждане само защото му е кеф.
В Бургас ги има всякакви!

# 2
  • Мнения: 474
Я му звънни и го разпитай подробно........ ти си в правото си..... Успех и скоро да си видиш мишката ..... smile3525

# 3
  • Мнения: 565
Проблема не е в лекаря, а по скоро трябва ли да се притеснявам от евентуално предизвикване на раждането!

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 14:42 от katalina

# 4
  • Мнения: 447
С първото дете ми предизвикаха раждането 17 дни преди термина. Беше ми се схванал крака и не можех да ходя. Беба си се роди напълно донесена и развита без никакви проблеми. Самото раждане мина за 1.30 минути, а аз имах 3 вътрешни шева, само защото момата реши да ме одере с ръката си.
Сега се моля на същия този доктор да предизвикаме раждане, че вече не мога и да седя нормално, а той ми отговаря, че нищо ми няма и мога да изтрая още.  Тъй че не ми се вярва някой на своя глава да предизвиква раждане, без да има някакви причини.  Определено обаче щях да питам защо да отида в болницата newsm78

# 5
  • Мнения: X
katalina,
ти си редактира поста, но аз видях предишния. WinkМисля, че въпросния доктор не е от тия дето ще направят такова нещо за  кеф (или по-скоро  за пари).
По-надолу ти казаха, че си в правото си да питаш подробно за всичко.Така, че смело му звънни и го разпитай.
И още нещо ако имаше намерение да ти предизвика раждането най-вероятно щеше да ти каже да отидеш с багажа. Wink
Дори и да реши да го предизвика,  сигурно ще има основателна причина за това.

Не се притеснявай!Този лекар  си струва да те изражда!

Леко раждане и живо и здраво бебче ти желая!

# 6
  • Мнения: 4 406
да не би да те вика в болницата само за запис на тоновете?
няма нищо страшно в предизвиканото раждане- още повече, че докторът те вика в неговата смяна- т.е. ще поеме лично отговорността по раждането на негова пациентка. имаш ли му доверие или предпочиташ да чакаш природата да си свърши работата? тогава вариантите са два- да си платиш да дойде точно твоят доктор или да се оставиш на дежурния екип...

# 7
  • Мнения: 565
katalina,
ти си редактира поста, но аз видях предишния. WinkМисля, че въпросния доктор не е от тия дето ще направят такова нещо за  кеф (или по-скоро  за пари).
По-надолу ти казаха, че си в правото си да питаш подробно за всичко.Така, че смело му звънни и го разпитай.
И още нещо ако имаше намерение да ти предизвика раждането най-вероятно щеше да ти каже да отидеш с багажа. Wink
Дори и да реши да го предизвика,  сигурно ще има основателна причина за това.

Не се притеснявай!Този лекар  си струва да те изражда!

Леко раждане и живо и здраво бебче ти желая!
ами нарочно го реактирах, защото и аз съм на твоето мнение а и не исках да споменавам имена. Аз му имам доверие и наистина се надявам той да ме изражда. Абе Кампари той човека си ми даде списъка за болницата и спомена нещо такова, но си мисля че първо ще ме прегледа така или иначе. В идеалния случай ще ми изтекат водите точно преди да отида  Mr. Green Нямам нищо против по принцип да ми го предизвика ама не знам какви са рисковете и дали има такива. Чувала съм че боли май повече. Не че си представям раждане без болка  newsm78

# 8
  • Мнения: 30
На мен ми предизвикаха раждането със системи точно на термина,защото доктора ,който бях си ангажирала беше на смяна.Имах разкритие около 2 см. и съвсем ,съвсем леки контракции. И аз като теб бях объркана, хем ме беше страх, хем исках всичко това да свършва вече.Резултата - 12 часа ужасни контракции ,които бяха на 3-5 мин.( никакви такива 15-20 мин.), накрая обилен кръвоизлив, матката ми спира да се контрахира , и за капак ревизия, кюртаж , 4-5вътрешни шевове и още толкова външни, хемоглобина ми пада на 70 в резултат на което ми направиха 2 пъти кръвопреливане... #Crazy Не можех да си кърмя бебчето първите два дни защото ръцете ми бяха постоянно на системи , а и не можех да ставам. Cry Искам само да ти кажа,че всеки организъм си е различен и на всеки по- различен начин може да му се отрази дадена манипулация.Това че при мен нещата са се случили така не е гаранция, че и при теб ще са същите. Искам да ти пожелая едно наистина леко и безпроблемно раждане и съвсем скоро да се радваш на твоето ангелче Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Чувала съм че боли май повече. Не че си представям раждане без болка  newsm78

По-силната  болка идва от системата.При мен обаче, първият път, въпреки, че не беше предизвикано раждане ми сложиха система.
Втория път раждах без система и определено мога да твърдя, че със система контракциите са по-болезнени.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 16:56 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 72
И на мен ми предизвикаха раждането на термина, аз така пожелах. Имах разкритие 2-3 см. още в началото на 9месец. Родих за час и половина. Даже и не разбрах какво е контракция. Спукаха ми водите, слушаха малко тоновете на бебка, сложиха ми система и след 5-10 мин.  доктора вика "ще раждаме". Не можех да повярвам че мина толкова бързо. Раждане без болка няма, но не мога да кажа дали боли повече или по-малко при предизвиканото раждане. Болката се забравял Най-важното е бебчето да е добре.
Пожелавам ти леко раждане и едно здраво бебче!

# 11
  • Мнения: 9 973
ще ти запишат тоновете!Без багаж няма да те викнат Peace

Общи условия

Активация на акаунт