Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Пловдив

Здравейте!
Днес доста се изложих с вечерята ..... Реших да пробвам червена леща, и по-точно реших да направя яхния от нея. Не знаех обаче, че се разварява толкова БЪРЗО и сега ще вечеряме каша-яхния от червена леща  Embarassed
Любопитно ми е обаче какво бих могла да приготвя с нея и какво приготвяте вие. Не ми се рови из Интернет за рецепти, а и винаги е по-добре ако са изпитани и препоръчани Smile
Благодаря ви предварително за информацията!
Цитирай

София

И аз така веднъж сготвих вода с люспи и мирис на леща  Laughing
И  се надявах да си остава розова след като се свари...ама не би!
Прозрачни люспи .
Извинявай за спама...с практичен съвет не мога да ти помогна Smile
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

аз не я харесвам много.... Stop

единственият пакет, който купих го ползвах за сгъстяване на зелената леща, за сгъстяване на супи и изпробвах една салата - не е лоша:

Салата с леща

250 гр. червена леща се вари в 500мл. подсолена вода за 10 мин. (за по0дълго се разкашква)

зехтин
балсамов оцет
сол
магданоз
1 стрък праз
2 домата

зехтинът, оцетът и солта се разбъркват добре.
празът и магданозът се режат на ситно, а доматите на половинки и после на филийки.

лещата се смесва с маринатата, както и магданозът и празът.
серира се и се украсява отстрани с доматите.

Цитирай
:0)
Цитирай

Кърджали

Можеш да приготвиш крем супа от червена леща, в моето семейство много се тачи.
Пасирай сместта,разбий един жълтък с чаша прясно мляко и привави към лещата.
Направи крутончета и сервирай!
Цитирай

Пловдив

Само да добавя - харесаха ми лещата! Казаха пак така да я объркам Smile Не напрвих нищо - остана си на яхния макар и като каша.
Цитирай

Аз съм си я правила с повечко леща и по-малко вода наистина бързо се разварява  Peace
Но е вкусно , след това добавям запържен лук, скилидка чесън, брашно и червен пипер... къкри си малко и това е  Party
Цитирай

На една звезда

Това с разваряването и мен ме изненада не особено приятно. Laughing На опаковката беше написана рецепта за крем-супа от леща.
Цитирай

ту тук, ту там, но винаги с децата

Малко масло се разтваря в тенджерата, на него се поопържват две глави лук, накълцани надребно и две супени лъжици брашно. Бърка се, докато добие стъкловиден отенък и се прибавя литър месен бульон - може и от кубче - и половин килограм червена леща, половин чаша ориз и дже супени лъжици доматено пюре или настъргани домати. Оставя се да поври, слага се сол, пипер, юзум или мента, може да се замени с чубрица. Когато е готово, може да се сервира с резенче лимон.
Добър апетит  bowuu
Цитирай

София

Крем супа от червена леща със запържени гъбки. Има рецептата в готварската книга на форума, на Сърдечко е - по-хубава леща не съм яла никога Flutter
Цитирай

Пловдив

Благодаря за идеите!
Цитирай

Аз я правя като супа, но още в началото слагам всичко - лещата, морков, лук, чесън, като заври - домат и бульон, подправки. Както обикновената леща, но се става по-бързо.
Цитирай

София

Аз я правя като супа, но още в началото слагам всичко - лещата, морков, лук, чесън, като заври - домат и бульон, подправки. Както обикновената леща, но се става по-бързо.

Сложи и един или два картофа нарязани на ситно или на ренде, става много вкусно  Peace
Цитирай

София

Хареса ми темата, полезни идеи за лещата намерих  Peace
Запис да са ми подръка  Very Happy
Цитирай

Mediterraneo

Онзи ден в темата за турската кухня попаднах на една рецепта за кюфтета от червена леща. Смятам да ги приготвя скоро, когато се сетя да купя булгур  Smile
Цитирай
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора