Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Алтернативна медицина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Споделете моля, за алтернативни начини за възстановяване на хормоналния баланс. Имам оскъдно прокървяване преди и след цикъл за по 2-3 дни. Ще посетя разбира се лекар, но ме ужасява мисълта за пиене на хормони  Crying or Very sad
Благодаря на всички предварително  Love
« Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 20:52 от sue2003 »
Цитирай

Sofia

Aз имам подобен проблем и съм ползвала хомеопатично лечение, но нямаше ефект. Използвах двата варианта на хомеопатия у нас по Боаронов метод и класически.
Цитирай

високо

а хормоналните проблеми доказани ли са с изследване?
защото аз има такова зацапване преди цикъл, но хормоните ми се оказаха в норма.
Цитирай

Sofia

Да. и мойте са в норма, но го нарекоха функционален дисбаланс, който най-вероятно се е получил след стрес.
Пих много време хомеопатични лекарства, но нямаше кой знае какъв ефект, ако искаш мога да ти ги напиша.
Цитирай

високо

Да. и мойте са в норма, но го нарекоха функционален дисбаланс, който най-вероятно се е получил след стрес.
а защо трябва да се леква функционален дисбаланс?
погледнете тук. не съм го ползвала, но съм чувала добри отзиви.
« Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 10:40 от agneshka »
Цитирай

София

Сега не съм си правила хормонални изследвания...но ми се струва, че не е нормално да има такова зацапване. Добре, че поне цикълът ми е редовен. А при вас кои хормони изследваха?

Имате ли впечатления от лекарствата на др Тошков? Там имаше май нещо за хормонални смущения. И това с крема е интересно, но може би трябва да се установи точно на кой хормон се дължи проблема...че ако прогестерона е завишен може би не е удачно да се ползва (не разбирам от хормони...но от това което прочетох за крема, той се явява като заместител на прогестерона).
Цитирай

високо

Сега не съм си правила хормонални изследвания...но ми се струва, че не е нормално да има такова зацапване. Добре, че поне цикълът ми е редовен. А при вас кои хормони изследваха?
и моята гинеколожка смята, че не е нормално. предположи, че е дефицит на прогестерон, но изследванията ми бяха в норма.
Цитирай

Много съм доволна от една добавка - Мака, след безброй опити да си регулирам цикъла с най-различни билкови препарати, прочетох една статия за маката -http://www.--spam--.com/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=69 -  след три месеца мога да кажа че нещата се регулираха, изчезнаха болките по време на цикъл, стана редовен(а не на 15, 20 или когато си реши )
Успех на всички в битката за хормонален баланс  bouquet
Цитирай
Може проблемът да се реши с балансиране на ИН/ЯН. Има всякакви начини.
В днешния мъжки свят жените често страдат повече, погледнато от енергийно-информационен аспект. Къде, по дяволите е тоз` матриархат, към който твърдят, че вървим, та да им кажем тогава на мъжовете;-)
Аз ползвам определен метод от няколко месеца и съм "бетон". Цикълът ми също не е прескачал както едно време, нито пък получавам разни "странични" прокървявания и зацапвания.
Може да обменим, опит ако някой пожелае.  newsm24
Цитирай

високо

qhnalametlata , прави ми впечатление, че във всяка тема предлагаш помощ, обикновено извън форума. щом има тема, значи интерес има - споделяй тук. ако по някаква причина не желаеш да споделяш във форума, това естествено, си е твое право Peace
Цитирай
Такава съм си аз ... услужлива. Но от известно време действам на принципа "не прави непоискано добро", т.като доста си поизпатих във времето от тази моя услужливост.
А за това, което предлагам, ще открия специална тема, но все още се ориентирам във форума. Едва преди дни се регистрирах все пак  Peace
Цитирай

София

Съчетанието на акупунктура с билки е добра алтернатива при функционалните нарушения, особено ако са предизвикани от стрес то лечението не би трябвало да се насочва направо към хормонално-заместителна терапия
Цитирай
Съчетанието на акупунктура с билки е добра алтернатива при функционалните нарушения, особено ако са предизвикани от стрес то лечението не би трябвало да се насочва направо към хормонално-заместителна терапия

Напълно поддържам това, че хормоните като средство за лечение трябва всячески да се избягват. При доста хора обаче е налице вътрешна съпротива стане ли дума за игли.
Що се отнася до разнасяне на натрупванията по меридианите, това може да стане чрез по-деликатни методи. Чрез "винтообразно" фино раздрусване. Има такива масажори на нашия пазар.
Цитирай

София

" натрупванията по меридианите ... фино раздрусване ... Има такива масажори"
E masajorite za nqkoi ne]a pomagat, no Naughty в организма има не само натрупване по меридианите (застой), но и недостатъчности, и в този случай масажирането никак не помага. Love
Цитирай
Е, когато има недостатъчности, се включват тези с иглите. Бррр Wink
От друга страна, когато натрупванията се раздвижат, балансът плавно и без сътресения намества всяко нещо на мястото му  Peace
Както вече казах в една друга тема, за щастие вече има достатъчно инфо и списък с методи, преди да се стигне до традиционната медицина, та човек да избере това, което е най-подходящо за тялото, а и за духа му ...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.