Алтернативи при хормонални проблеми??

  • 4 679
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 113
Споделете моля, за алтернативни начини за възстановяване на хормоналния баланс. Имам оскъдно прокървяване преди и след цикъл за по 2-3 дни. Ще посетя разбира се лекар, но ме ужасява мисълта за пиене на хормони  Cry
Благодаря на всички предварително  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 20:52 от sue2003

# 1
  • Мнения: 429
Aз имам подобен проблем и съм ползвала хомеопатично лечение, но нямаше ефект. Използвах двата варианта на хомеопатия у нас по Боаронов метод и класически.

# 2
  • Мнения: 4 414
а хормоналните проблеми доказани ли са с изследване?
защото аз има такова зацапване преди цикъл, но хормоните ми се оказаха в норма.

# 3
  • Мнения: 429
Да. и мойте са в норма, но го нарекоха функционален дисбаланс, който най-вероятно се е получил след стрес.
Пих много време хомеопатични лекарства, но нямаше кой знае какъв ефект, ако искаш мога да ти ги напиша.

# 4
  • Мнения: 4 414
Да. и мойте са в норма, но го нарекоха функционален дисбаланс, който най-вероятно се е получил след стрес.
а защо трябва да се леква функционален дисбаланс?
погледнете тук. не съм го ползвала, но съм чувала добри отзиви.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 10:40 от agneshka

# 5
  • София
  • Мнения: 113
Сега не съм си правила хормонални изследвания...но ми се струва, че не е нормално да има такова зацапване. Добре, че поне цикълът ми е редовен. А при вас кои хормони изследваха?

Имате ли впечатления от лекарствата на др Тошков? Там имаше май нещо за хормонални смущения. И това с крема е интересно, но може би трябва да се установи точно на кой хормон се дължи проблема...че ако прогестерона е завишен може би не е удачно да се ползва (не разбирам от хормони...но от това което прочетох за крема, той се явява като заместител на прогестерона).

# 6
  • Мнения: 4 414
Сега не съм си правила хормонални изследвания...но ми се струва, че не е нормално да има такова зацапване. Добре, че поне цикълът ми е редовен. А при вас кои хормони изследваха?
и моята гинеколожка смята, че не е нормално. предположи, че е дефицит на прогестерон, но изследванията ми бяха в норма.

# 7
  • Мнения: 3 410
Много съм доволна от една добавка - Мака, след безброй опити да си регулирам цикъла с най-различни билкови препарати, прочетох една статия за маката -http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=69 -  след три месеца мога да кажа че нещата се регулираха, изчезнаха болките по време на цикъл, стана редовен(а не на 15, 20 или когато си реши )
Успех на всички в битката за хормонален баланс  bouquet

# 8
Може проблемът да се реши с балансиране на ИН/ЯН. Има всякакви начини.
В днешния мъжки свят жените често страдат повече, погледнато от енергийно-информационен аспект. Къде, по дяволите е тоз` матриархат, към който твърдят, че вървим, та да им кажем тогава на мъжовете;-)
Аз ползвам определен метод от няколко месеца и съм "бетон". Цикълът ми също не е прескачал както едно време, нито пък получавам разни "странични" прокървявания и зацапвания.
Може да обменим, опит ако някой пожелае.  newsm24

# 9
  • Мнения: 4 414
qhnalametlata , прави ми впечатление, че във всяка тема предлагаш помощ, обикновено извън форума. щом има тема, значи интерес има - споделяй тук. ако по някаква причина не желаеш да споделяш във форума, това естествено, си е твое право Peace

# 10
Такава съм си аз ... услужлива. Но от известно време действам на принципа "не прави непоискано добро", т.като доста си поизпатих във времето от тази моя услужливост.
А за това, което предлагам, ще открия специална тема, но все още се ориентирам във форума. Едва преди дни се регистрирах все пак  Peace

# 11
  • Мнения: 146
Съчетанието на акупунктура с билки е добра алтернатива при функционалните нарушения, особено ако са предизвикани от стрес то лечението не би трябвало да се насочва направо към хормонално-заместителна терапия

# 12
Съчетанието на акупунктура с билки е добра алтернатива при функционалните нарушения, особено ако са предизвикани от стрес то лечението не би трябвало да се насочва направо към хормонално-заместителна терапия

Напълно поддържам това, че хормоните като средство за лечение трябва всячески да се избягват. При доста хора обаче е налице вътрешна съпротива стане ли дума за игли.
Що се отнася до разнасяне на натрупванията по меридианите, това може да стане чрез по-деликатни методи. Чрез "винтообразно" фино раздрусване. Има такива масажори на нашия пазар.

# 13
  • Мнения: 146
" натрупванията по меридианите ... фино раздрусване ... Има такива масажори"
E masajorite za nqkoi ne]a pomagat, no Naughty в организма има не само натрупване по меридианите (застой), но и недостатъчности, и в този случай масажирането никак не помага. Heart Eyes

# 14
Е, когато има недостатъчности, се включват тези с иглите. Бррр Wink
От друга страна, когато натрупванията се раздвижат, балансът плавно и без сътресения намества всяко нещо на мястото му  Peace
Както вече казах в една друга тема, за щастие вече има достатъчно инфо и списък с методи, преди да се стигне до традиционната медицина, та човек да избере това, което е най-подходящо за тялото, а и за духа му ...

Общи условия

Активация на акаунт