а хубавите небългарски имена?

  • 21 301
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
А ето и линк към страницата, от където е взет цитата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206255.80

# 16
  • Мнения: 957
С висше образование съм, първоначално исках да кръстя сина си Елиас / старо библейско, еврейско име, без да съм еврейка/, после ми мина през ума идеята за две имена Елиас Даниел /Даниел е също старо библейско, еврейско име, което означава "бог е мой съдия"/
Исках името да е древно и същевременно актуално, да има някакво значение и да е популярно и в БГ и в чижбина. В края на краищата остана само Даниел - хубаво име на хубаво дете  Laughing

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не мисля, че съм по-ниско интелигентна, само защото сина ми носи небългарско име.
Освен да съм затъпяла, защото съпругът ми е американец и детето ми също  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 800
Какво е определениетo за българско име? Произход на името или популярност у нас?
Пример: Александър е много често срещано българско име, но всъщност е гръцко по произход newsm78
И какво общо има образованието с името на детето?
Не се заяждам, просто като четях темата тези неща не ми станаха ясни Peace

Все пак да отговоря. Детето ми не е кръщавано на никой. Първото му име е специално за нас. Второто име ни хареса в съчетание с първото.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тук обаче първо трябва да уточним има ли пряка връзка между интелигентност и образователна степен  Grinning

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ми аз неам вишу образувание и за това имената на децата ми не са баш БГ, въпреки че "Констанца" е било много често срещано при древните славяни. Иначе името си е чистак латинско /не е гръцко, румънско, руско....../ А Емма е съкратено от Емил, Емилия, което е име на стар римски род.  Whistling

# 21
  • Мнения: 227
Dashteria mi se kazva Melissa, no ne zaradi drugo, a zashtoto iskah da e s ime, koeto da se vazprieme i v BG , (tai kato e ot smesen brak) i ne iskah imeto da e samo bg..

# 22
  • Мнения: 941
ама моля ви,каква връзка има между образованието ти и това как ще кръстиш детето си?!Не искам да обидя никого,но това е смешно Laughing И аз съм с висше,сина ми е Александър,кръстен на себе си

# 23
  • Мнения: 3 695
Под "висше+" какво разбираш? Имам 2 бакалавърски степени и една магистърска. По темата - не мисля, че има връзка  Naughty
Детенцето ми се казва Виктория. Това ми е любимото име от едно време Simple Smile Не ме интересува дали е вносно или много разпространено. Иначе не ми харесват прекалено изчанчените, но то е относително понятие.  Peace

# 24
  • Мнения: 406
Аз съм съвсем нормален човек който е кръстил децата си както му харесва! Simple SmileГолемия ми син е Веселин а малкия Християн! Heart EyesОбразованието ми е средно и не мисля че това е някакъв критерии при избора на име.Лично аз харесвам всякакви имена стига да не са прекалено изчепени! Party

# 25
  • Мнения: 4 496
Ако "Кристиян" е чуждо име-аз съм високоЕнтЕлЕгентна,но пък "Живко"е популярно в България-значи не съм... newsm78

# 26
  • Мнения: 306
Минзухар, прекалено на сериозно си взела изказвания на едно-две майчета, прочели някое измислено социологическо изследване вероятно в някоя жълта преса hahaha
Та чак анкета си пуснала Grinning Не смятам да гласувам в нея, разни хора разни идеали, разни имена...и това няма нищо общо с образованието...смея да твърдя с интелекта също...

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 23:01 от sweet_kiss

# 27
  • Мнения: 3 478
Това наистина ли е или на майтап? Защото аз не мога да видя връзката между образованието на майката и името на детето newsm78. Според това, което чета горе излиза че аз не съм от "ентелегенцията", тц, тц  Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 467
Хихихи, тая тема наистина ме забавлява:) Май по-голяма глупост не бях чувала.  Sunglasses

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз пък от няколко дена се опитвам да разбера от къде произхожда името Симона. Е ударих на камък. Било с еврейски произход, французите пък твърдят че било с френски произход, на места пише че е производно на Симеон, абе обърках се тотално, а се водя с висше  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт