Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Раднево

Днес свеки ми прати торбичка сурови / небланширани / чушки за фризера за пълнене . Та въпроса ми е : като реша да готвя трябва ли да ги размразя напълно ? Казаха ми че като се размразят стават на каша  Thinking
Цитирай

BG

въобще не ги размразявам.
Цитирай

In a surreal moment!

Вадиш чушките , приготвяш си плънката , те са поомекнали , пълниш и готвиш . Или - правиш плънката , вадиш чешките , леко ги измиваш със студена вода , за да са ти удобни за пълнене и готвиш . Стават чудесни и имат вкус на пресни . Слагай повече във фризера , няма да ви стигнат ... Laughing
Цитирай

София

Вадиш чушките , приготвяш си плънката , те са поомекнали , пълниш и готвиш . Или - правиш плънката , вадиш чешките , леко ги измиваш със студена вода , за да са ти удобни за пълнене и готвиш . Стават чудесни и имат вкус на пресни . Слагай повече във фризера , няма да ви стигнат ... Laughing
Аз ги правих през почивните дни.Сложих около 7кг,за пълнене.Много ги обичаме!
Цитирай

супер са си,бабата на мъжа ми правят страшно много имат голям фризер,нашия много малък и за това в буркани,Но като отидем на гости почти винаги ни прави пълнени чушки с кайма и ориз в тенджера слага и сърмички вътре и става много ама много вкусно,а е на 80г. страшна е.Бабите винаги готвят много хубаво.
Цитирай

София

Бланширам ги , преди пълнене ги размразявам !!!! Слагала съм и суровозамразени и при размразяване също не съм имала проблем !!
Цитирай

Не стават на каша Smile
Но не е нужно да ги чакаш съвсем да се размразят.. Като са достатъчно пластични, за да не се счупят, са готови за употреба  Peace
Цитирай

София

Вече са ти отговорили, аз също не ги бланширам преди поставянето им във фризера.
Като ги извадя ги измивам с вода и веднага ги пълня, не ги размразявам.
Цитирай

Зависи от количеството и мястото във фризера. Аз замразявам голямо количество /един чувал пипер /чушки/ - за пълнене. За това леко ги бланширам, защото иначе ми заемат много място.  А когато са бланширани, мога да ги понаместя в торбичката. 

Не стават на каша Smile
Но не е нужно да ги чакаш съвсем да се размразят.. Като са достатъчно пластични, за да не се счупят, са готови за употреба  Peace

Peace Peace
Цитирай
всяка година си слагам във фризера, но задължително се бланширам и цяла зима после вадиш, измиваш ги със студена вода ,ако не ти се чака да се размразят и пълниш без да се притесняваш, че ще станат на каша.
Цитирай

Варна

и ние много обичаме пълнени чушки и ги приготвям цяла година и винаги имаме във фризера (дори през лятото когато има пресни, изостават от зимата просто  Embarassed). Не ги бланширам, а само им вадя семките и така една в друга ги прибирам във фризера.
Обаче има нещо неприятно - ВСИЧКО, КОЕТО СТОИ ВЪТРЕ ВЪВ ФРИЗЕРА ЗАЕДНО С ЧУШКИТЕ МИРИШЕ .... независимо, че са в отделни места е пак мирише. Имате ли хитринка, с която го избягвате?
Цитирай

ВСИЧКО, КОЕТО СТОИ ВЪТРЕ ВЪВ ФРИЗЕРА ЗАЕДНО С ЧУШКИТЕ МИРИШЕ

Не съм забелязала (вече 10та година може би слагаме чушки тъй)  newsm78
Ако ги слагаш в 2 торбички?
Цитирай

И пресни и бланширани слагам и не са ми се разкашвали.Не ги размразявам-точно както са казали  и другите Peace
Цитирай

Раднево

Благодаря ви за отговорите . Свекърва ми първо ги е изчистила от семките , оставила ги е да поизсъхнат / поомекнат / и тогава ги е сложила в пликчета / но не една в друга , а една до друга / - от тези с лентата където се вакумират един вид .
Цитирай

Раднево

Ето ги и чушките как са пакетирани : http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4038040
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4038041
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора