Какъв е режима в яслите 1г. 2месеца

  • 1 369
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте майчета. Дъщеричката ми се очертава да тръгне на ясла около 1 година и 2-3 месеца и ми е доста притеснено. Иска ми се да науча повече за режима в яслите.  Кога и по колко спят? А ако не може да заспива лесно, какво става. Какво ядат? Как ядат? Има в предвид, че те не могат сами да се хранят. Чудя се дечицата на около 2 годинки заедно с малките от по 1,2г ли си играят? Ами те може и да ги тормозят. В същност такива малки деца извеждат ли ги навън в двора да си играят. А за памперсите? Те са си още с тях. Не вярвам някое дете да ги е махнало до тази възраст, или поне моето едва ли ще го приуча да си казва. Охх те май станаха доста въпросите. Така или иначе най-вероятно ще се наложи да разговарям лично с директорката или някоя ... как се казва...госпожа. За сега знам, че еднинственното им условие е да ходи самичко. 

# 1
  • Мнения: 326
 newsm12
Интересно!

# 2
Май никой не се включва.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
Ще ти кажа как е при нас,сина ми е в държавна детска градина.
За спането,по веднъж на ден от 13.00-15.00ч,моя син е поспалив и го будят последен.
За яденето помагат на всички които не се справят сами:)
Децата от 1 до 3 години играят заедно.
Извеждат децата в хубавото време,а за памперсите няма проблем,те ще опитат да научат детето на гърне.
Както ти си написала най-добре е да говориш с персонала в гардината която ще посещава детето ти и теще ти дадаъ най-пълна информациа:)
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 431
Здравей, Мириам!
Ще ти кажа как е в яслата на сина ми (държавна е). Закусват около 8.30, обикновено филия с нещо и топла напитка. После играят. Големите често се посдърпват май, а малките, като моето, си играят по-скоро сами. Обядват към 12 и към 12.30 лягат. Синът ми заспива вкъщи с безброй ритуали, но там няма проблем - дават му шишето с вода и една плюшена играчка и заспива. Вдигат ги към 3, ако се събудят по-рано не е проблем. После имат следобедна закуска и пак играят. Децата от яслите май не ги извеждат навън, поне в тази е така. (Може би е от значение, че е ОДЗ.) Помагат им за храненето, досега само веднъж е бил изцапан. Слагат ги на гърне всички след хранене. Иначе естествено памперсите не са проблем.
Все пак и аз мисля, че е най-добре да говориш с персонала.
И не се притеснявай, малките свикват много по-лесно.
Успех и здраве на малката госпожица!

# 5
  • Мнения: 753
записвам се в темата - моето тръгва на 1 октомври - към майките с опит въпрос - моето дете пие много често вода, притеснявам се дали ще му дават достатъчно( на водата казва 'дата')

# 6
  • София
  • Мнения: 2 431
 Grinning Тигърче, моят хубостник е същият!
 Докато беше вкъщи изпиваше над 3 литра вода за денонощие. Сега като излезем от яслата, първото нещо, което търси, е шишето. Но той е пристрастен по-скоро към него, а не към водата. Не го изпразва на един дъх, както когато е жаден. Там определено не им дават вода  „на корем„, но и не ги държат жадни, съдя по броя памперси, които изразходват за деня.

# 7
Благодаря ви за отговорите момичета  smile3503 . Надявам се да свикне бързо с обстановката. До тогава има олоко 2-3 месеца време и не зман дали да и променям режима на спане още от сега. Сега е на 11 месеца и спи два пъти през деня, от 10-12ч. и от 15-17ч. Надявам се сама да пожелае да пропуска сутрешния си сън, но тя толкова трудно заспива и ако и разместя режима става направоооо непоносимо кисела. Това ми е най големия проблем - спането и естественно да не боледува.

# 8
  • Мнения: 3 929
Ох, моят син е вече 2-ри ден на ясла. В държавна е. Когато отидохме, сестрата ме резпита за навиците на детето, за да може по-бързо да реагират. Не знам дали наистина се интересуват от всичко това, за да са добре децата или просто го правят, за да създадат добро впечатление, че са грижовни. Знам, че закусват сутрин в 8,30 часа и обядват в 12,00 часа, а в 12,30 ч. ги слагат да спят. Мен ме карат да взимам детето на обяд, за да спи вкъщи, да не се травмирало, че може отначало да му се стори много дълъг престоят там. И аз много се притеснявам за спането. Направо не знам! Той още е с памперси (на 1,11 год. е). Това не е проблем. Но знам, че ги учат на гърне. Не знам дали ги изкарват навън, днес ще питам. Според мен е добре да ги извеждат, когато е хубаво времето. Ако кажете, че пие вода повече, мисля, че няма да бъде проблем да му дават шишето. Дано свикнат децата по-бързо, че много ми е притеснено. Стискам ви палци всичко да мине добре.

# 9
  • Мнения: 371
Благодаря ви за отговорите момичета  smile3503 .  Сега е на 11 месеца и спи два пъти през деня, от 10-12ч. и от 15-17ч. Надявам се сама да пожелае да пропуска сутрешния си сън, но тя толкова трудно заспива и ако и разместя режима става направоооо непоносимо кисела. Това ми е най големия проблем - спането и естественно да не боледува.

И моят син спеше по два пъти на ден, когато тръгна на ясла - на 1г. 2мес., но в яслата си промени режима за 1 седмица. През първите дни не можел да издържа и го слагали да спи и сутрин, но постепенно си промени режима и вече спи само следобяд. Не се притеснявай, в яслата ако видят, че детето заспива, естествено, че ще го сложат да спи!

Общи условия

Активация на акаунт