Кухня и гипскартон

  • 10 101
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 300
Нуждая се от съвет как се закачат кухненски шкафчета на стена с гипскартон ( така ли се пише тая дума?). Някой правил ли е такова нещо, търсихте специален майстор или се справихте сами, или ползвахте услугите на майстора/фирмата, която ви направи кухнята?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Трябва а предупреиш майсторите, че стената е с гипскартон, те знаят как се закрепва. Има специални дюбели

# 2
  • Мнения: 51
Бойлера в мокрото помещение ни е закачен на стена с гипсокартон. Ползват се по-дълги фишери /май така се казваха/, такива които да могат да хванат цялото пространство, което се получава между гипсокартона и стената. Мъжът ми го прави самичък.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Става - те майсторите си знаят как, само им кажи, но да те предупредя да не ги пълниш много и често да ги проверяваш, че на моя племенник единия шкаф падна отгоре му и детето много се уплаши.

# 4
  • Мнения: 8 999
Има специални дюбели. Предпола се, че всички майстори знаят какви точно да използват.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Освен по-горе казаното, трябва да предупредиш майсторите за това, дали гипскартона е директно лепен на стената или е на монтажни рамки.
В нас цялата кухня /шкафчета - горни и долни/ са слагани на гипскартон точно със специалните дюбели за това. Няма ла съм проблем с тежестите в тях.
Въпроса е наистина дюбела да захване "здрава" стена.

# 6
  • Мнения: 479
Oх, и аз се притеснявам. То майсторите знаят, ама монтират и заминават, а после....
При нас въобще няма "здрави" стени - само 4 слоя гипскартон, закрепен за рамки и по средата-вата.
Как ще ги слагат тия шкафове....горните  newsm78  newsm78  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,има специални дюбели.Имаме закачен климатик на такава гипсокартонена  стена.

# 8
  • Мнения: 4 300
Освен по-горе казаното, трябва да предупредиш майсторите за това, дали гипскартона е директно лепен на стената или е на монтажни рамки.
В нас цялата кухня /шкафчета - горни и долни/ са слагани на гипскартон точно със специалните дюбели за това. Няма ла съм проблем с тежестите в тях.
Въпроса е наистина дюбела да захване "здрава" стена.
Без конструкция е, лепен е за стената с кюфтета.  Вашият такъв ли беше?
Сега ако излезе че трябва да се сваля и да се слага конструкция отдолу ще гръмна некой. Техническия ме беше уверил че няма да има проблеми с тая кухня и ще умра от яд ако ме е излъгал. Лошото е че напусна и няма да мога да се позовавам на думите му:sick:.

# 9
  • Мнения: 2 863
При нас издълбаха дупки в гипсокартона,  вкараха вътре дървени трупчета, който захвана за стената и после с дюбели закрепиха шкафовете.

# 10
  • Мнения: 811
Освен по-горе казаното, трябва да предупредиш майсторите за това, дали гипскартона е директно лепен на стената или е на монтажни рамки.
В нас цялата кухня /шкафчета - горни и долни/ са слагани на гипскартон точно със специалните дюбели за това. Няма ла съм проблем с тежестите в тях.
Въпроса е наистина дюбела да захване "здрава" стена.
Без конструкция е, лепен е за стената с кюфтета.  Вашият такъв ли беше?
Сега ако излезе че трябва да се сваля и да се слага конструкция отдолу ще гръмна некой. Техническия ме беше уверил че няма да има проблеми с тая кухня и ще умра от яд ако ме е излъгал. Лошото е че напусна и няма да мога да се позовавам на думите му:sick:.

Ами щом няма рамка под гипсокартона не вярвам да имате проблеми.
Всъщност при вас няма минерална вата под гипсокартона, така ли? Ако е така значи спокойно можете да си закачите шкафчетата, така мисля.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Фирмите за кухни обикновено идват на място още докато правят проекта, за да погледнат поне горе-долу как стоят нещата - инсталации, стени ...
Ако можеш да отидеш до 1-2 фирми и да им опишеш ситуацията, те ще те посъветват, а евентуално може и да се разходят с теб до строежа. От едната фирма, където аз съм ходила след като уточнихме подробности, жената сама поиска да дойде и на място, за да огледа да няма някакви пречки. Всичко това много преди да сме поръчали  Simple Smile
Въпросът е да успееш да отделиш половин ден, което предполагам при теб може и да е проблем като гледам лентичката.

# 12
  • Мнения: 4 300
Не е проблем времето. Кухнята вече е поръчана честно казано, и ел. и вик разпределението е направено отдавна според проекта за кухня, който е мое дело ( проект може би е малко силна дума де).
По скоро пуснах темата, провокирана от "майсторството" на някой маистори. То е ясно че като дойдат все ще я закачат някак, но ми се ще да съм подготвена предварително кое е правилно. Защото един такъв капацитет ни лепи плочки върху латекс ( не съм го видяла, а и да го бях видяла като не разбирам грам...)и след това всичките паднаха Twisted Evil.
Да не говорим че в сегашния ни апартамент един умник искаше да закача горни шкафчета на преградна гипсова стена, та се разделихме накрая по живо по здраво.

# 13
  • Мнения: 4 990
И моите шкафове са закачени на стена с гипсокартон, лепен за стената. Предупредих майсторите и те взеха някакви по-дълги дюбели, но ме предупредиха да не слагам много тежки неща в шкафовете.
Секцията ми е закачена за преградна стена от гипсокартон, хваната за профилите, нямам проблем вече 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт