Имам спешна нужда от консултация и съвети.

  • 1 186
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 710
Детето ми е на 1 г. 6 м.От събота сутринта забелязях леко накуцване на лявото краче,мислех че е от обувката.Следобед обаче му сложих сандалките с които ходи по-принцип и го изведох пред блока,отново куцаше,свалих обувки за проверка и установих че не от тях.Опипах навсякъде ,никакви признаци за болка.В понеделник го заведох при педиатър,която ми даде направление за ортопед,тъй като куцането се засили.
Днес бяхме при ортопеда,снимката показа че няма нищо на тазобедрените кости.И неговото заключение беше че е усложнение на става след ангина.Първо той каза че това се случва след 15-20 дена,а ние се излекувахме още преди повече от месец.И да му давам Нурофен за болка.Детето ми ходи и тича, куцайки без  признаци за болка.Педиатърката спомена нещо за плоскостъпието,понеже са му доста плоски ходилата.
Продължавам да се притеснявам,понеже според мен диагнозата не е правилна,може и да греша ,не съм лекар.Затова пускам тема.
Има ли мами които са имали подобни оплаквания или специалисти които да ме посъветват.
Незнам какво да правя ,дано не е сериозно и да отмине,но се притеснявам сериозно.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 856
Наталия,не знам кои са добрите ортопеди в Плевен.Ние сме водили Мими на профилактика в Сф.Ако имаш възможност защо не отидеш в клиниката в Горна баня за консултация.По-добре една излишна консултация....Ще се включат и други,по-запознати мами!От мен успех и дано е напразна тревога! Hug

# 2
  • Мнения: 710
Наталия,не знам кои са добрите ортопеди в Плевен.Ние сме водили Мими на профилактика в Сф.Ако имаш възможност защо не отидеш в клиниката в Горна баня за консултация.По-добре една излишна консултация....Ще се включат и други,по-запознати мами!От мен успех и дано е напразна тревога! Hug
Валенце,какво й на Мимито?Ако искаш и на ЛС  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 9 856
Нищо и няма Wink.Просто в Сф/за Плевен не зная/,след като се роди бебето педиатърът те изпраща на контролен преглед при ортопед.Прави се ултразвуково изследване за луксации и други проблеми.Слава Богу,няма и нищо. PraynigБеше на  един месец като я заведохме. Grinning

# 4
  • Мнения: 710
Нищо и няма Wink.Просто в Сф/за Плевен не зная/,след като се роди бебето педиатърът те изпраща на контролен преглед при ортопед.Прави се ултразвуково изследване за луксации и други проблеми.Слава Богу,няма и нищо. PraynigБеше на  един месец като я заведохме. Grinning
Тук такова нещо не са ни правили.

# 5
  • Мнения: 524
Това се е случвало на голямото ми дете, след прекаран грип - започна да куца, водихме го на ортопед и той ни каза същото, пиеше милгамаN, след време отшумя.

# 6
  • Мнения: 710
Това се е случвало на голямото ми дете, след прекаран грип - започна да куца, водихме го на ортопед и той ни каза същото, пиеше милгамаN, след време отшумя.
Нашия ортопед каза и да го лекуваме и да не ще мине от само себе си.
Колко време след прекарване на грипа започна да куца?

# 7
  • Мнения: 524
Това се случи преди 4 години и нямам ярък спомен, детето си пиеше милгама за други проблеми, но ортопеда ни каза, че те действат болкоуспокояващо на ставите, друго не му изписа. Мисля, че след седмица му мина, но не мога да си спомня, колко време след грипа се появи. Успех ви желая.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 351
Моето детенце имаше нещо подобно.Схвана му се колянната става и изпитваше болка да я движи.Коляното се поду и посиня.Дежурният ортопед в Пирогов каза, че често след прекарано вирусно заболяване се получава стафилококова инфекция в ставите.Препоръча консултация с ревматолог.И обезоболяващи - /течен аналгин/.Единственното което давах беше сребърна вода и едни имуноподсилващи билкови продукти./Пренебрегнах изписания ни антибиотик на своя глава/.След около седмица постепенно отока спадна и коляното се възстанови.А имаше съмнение и за артрит?

Сетих се и нещо друго.Преди 2-3 год. детенце внезапно взе да куца.Всичко му беше ОК, и снимка му правиха.Оказа се, че нокътя на палеца на крака расте на вътре и детето куца от инфектирано пръстче.Оправихме се с педикюрист.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Случвало се е на големия ми син след гнойна ангина. Мина за около 10 -тина дни само с Калпол.

Общи условия

Активация на акаунт