1 група - какви допълнителни занимания избрахте

  • 3 509
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
На нас ни предложиха плуване, танци, рисуване и английски.
Става въпрос за допълнителните занимания, които са по избор на родителите.
Казаха ни ако се сетим нещо друго интересно да предложим - ако се събере група ще ни огрее. Много ми се искаше да ни предложат някаква по енергоемка спортна занимавка, но за сега няма.

Какво предлагат при вас и какво избрахте вие?

Аз се спрях на плуване и танци, с надеждата че ще ми го уморяват слънцето още малко  Laughing
Чудя се за английския, защото отзивите за преподавателката не са добри, а така или иначе аз имам и опита и търпението да се занимавам с него у дома.

# 1
  • Мнения: 8 999
За умората - не се притеснявай! И никакви допълнителни занимания да не посещава, вечер пак ще се трупясва неестествено рано. Самата смяна на обстановката и емоциите ги изтощават до смърт
Нашите допълнителни занимания бяха: танци, рисуване, футбол и английски. Записах ги на танци и английски, но на следващата година ме молеха със сълзи на очи да не ходят на танци. Спряхме се на рисуване и английски.

# 2
  • Мнения: 3 211
ние имахме само танци и я записах, много беше доволна, чакам тазгодишните предложения

# 3
  • Мнения: 2 722
baibibi при нас умора няма -а застъпила съм го изчерпателно в темата за близнаците  Laughing

Аз по принцип предпочитам той да си избере какво му е интересно - рисуването го игнорирах, защото до момента не ми е показал въодушевен ентусиазъм, а може и да греша.

При всички положения записвам, а ако не му харесва ще го спирам.

Много ме притеснява плуването - той иска, обаче изпада в ужас като му влезе вода в очите и не обича да си мокри косата.

# 4
  • Мнения: 8 999
Мама Галя, ако детето ти има страх от водата, не го насилвай в никакъв случай. Моят син беше така до 6 год. Едва това лято се престраши да си потапя главата под водата /на морето/, но за плуване в басейн и дума не дава да се издума. Още повече, че мен много ме притеснява въпросът с мокрите коси след плуване през есента и зимата.
По-добре не достатъчно уморен, но здрав. Освен, ако ти не го водиш.

# 5
  • Мнения: 2 722
Страха от вода го преодоляхме, остана нежеланието да се мокри по лицето.
Обаче вечер като му напълня ваната не мога да го изкарам по един час от там и все ми показва как плува.
От настиване не се безпокоя - басейна е в градината, а и Милен е доста закален. А и само пита за плуването - кога ще ходи. Ако пък писне - спирам го веднага.
Футбол в коя група ви предложиха?
Някъде бях чела че предлагали на децата и бойни изкуства.

# 6
  • Мнения: 46 492
Още нищо не са казали, не знам дали има такива неща в нашата  Thinking искам танци, тя много обича и само да чуе музика се започва едно кълчотене  Laughing

За умората - не се притеснявай! И никакви допълнителни занимания да не посещава, вечер пак ще се трупясва неестествено рано. Самата смяна на обстановката и емоциите ги изтощават до смърт ...

Силно се надявах, но явно преди да тръгне явно й осигурявах доста по-натоварен начин на живот, защото сега след градина тепърва иска да играе  Crazy

# 7
  • Мнения: 1 180
На нас ни предложиха танци, плуване, футбол, английски, немски. Мислех за английски и футбол или танци...

# 8
  • Мнения: 1 622
Нищо не са ни предлагали засега. И родителска среща не сме имали.

# 9
  • Мнения: 24 467
В първа група, нямахме навършени още три години, съвсем умишлено реших да не се захващаме с такива допълнителни занимания. Считам, че детето е малко, още почти бебе и заниманията, които са включени в задължителната програма са напълно достатъчни. В нашата градина имаше програма, нещо като "Стъпка по стъпка" от първа до трета група /подготвителната си беше отделно/, имахме едни книжки за "Моливко" и това си беше задължително обучение, имаше си и задължителната "музикална" учителка, рисуване и т.н. С допълнителни занимания лично ние предпочетохме да се занимаем едва от ІІІ група.

# 10
  • Мнения: X
Нищо не са ни предлагали засега. И родителска среща не сме имали.

Същото  Thinking

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Още не сме имали родителска среща по тази тема...на предишната споменаха, че има латино танци, английски...

# 12
  • Мнения: 698
Борис в първа група ходеше на т.нар. приложно студио - рисуват, моделират и подобни - бях доволна.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 866
Още от първа група оставихме Габриела да си избира заниманията. Избра танци, английски и приложно изкуство (основно работят с глина). Как ги определи не знам, но е доволна от избора си и във втора група отново се записа на същите занимания. Сега очаква с трепет предложенията за трета група.

Не знам как става, но нея нищо не може да я умори преди часа за лягане. Понякога ходи на тренировка след детска градина и пак не е уморена. Има дни, когато прекарва по 3-4 часа на тренировка и след това е готова да тича. Дори след ски-училището миналата зима пееше и играеше в автобуса.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Все още не са ни предложили нищо, но от това, което знам от други майки, че ще има, избрах латино танци. После може и на друго да се спрем.

Общи условия

Активация на акаунт