Как да стерилизирам плодове и зеленчуци?

  • 464
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 204
Живот и здраве ще се захранваме през зимата и ми се искаше да имам за тогава круши, сливи, тиквички и др.
Прочетох доста предложения, но за замразяване, а нямам фризер и камерата ни е малка.
Мислех си да стерилизирам плодови пюренца и тиквички, но как става точно?Ще издържат ли дълго като в тях няма добавени сол, оцет, лимонтузу?
Моля, споделете!
Вие какво и как стерилизирате?

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 09:25 от gerka

# 1
  • пловдив
  • Мнения: 398
Аз стерилизирах пюрета,но максимум до 2-3 дни ги използвах мисля,че чак до зимата нищо няма да издържи,ако не е дълбоко замразено Naughty

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Круши и тиквички има и зимата.
Без сливи може да минете поне до догодина.
По-евтино ще ти излезе да захранваш с готови пюренца или с домашно приготвени от 1, а после 2 или повече зеленчука.
Плодове така или иначе до 7-я месец сурови не се дават и се започва с настъргана ябълка и банан. А тях зимата ги има.

Моя син е захранен миналата година Октомври и хубави плодове си хапваше от тази пролет, за зеленчуковите пюрета - копувам замразени зеленчуци и правя за момента, месните в началото копувах.

# 3
  • Мнения: 872
Мисля,че няма да има проблем да ги стерилизираш,ако ги нарежеш на кубчета и долееш вода в буркана - както се правят компоти,само,че няма да слагаш захар.И трябва да имаш сигурни капачки

# 4
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Мисля,че няма да има проблем да ги стерилизираш,ако ги нарежеш на кубчета и долееш вода в буркана - както се правят компоти,само,че няма да слагаш захар.И трябва да имаш сигурни капачки
Peace!И да ги завариш! Wink

Общи условия

Активация на акаунт