Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

DE

Момичета знаете ли друг лек за котешка екзема освен кремчето Тетрадерм . Чух , че била много упорита и заразна. ooooh!
Цитирай

Какво е котешка екзема?  newsm78
Цитирай

DE

Ами на вилата е давала на едно коте от нейното зрънчо и в същото време е яла и тя от същото . На мустачките сега има червен обрив  newsm78
Цитирай

София

Котешката екзема е опасна за хората, доколкото знам, по-добре е да се консултирате с лекар.
Цитирай

DE

Котешката екзема е опасна за хората, доколкото знам, по-добре е да се консултирате с лекар.
ок Кажи моля те защо е опасна?
Цитирай

София

Съпругат ми веднъж ми се скара, че пипам коте, което е с екзема. Той доста разбира то тези неща. Каза ми, че може да се прихване и от хората и после много трудно се лекувала, понеже се причинявала от гъбички. Проблемът е, че не може да си сигурна дали е екзема, дали е кожно заболяване или алергия.
Цитирай

За пръв път чувам за това. Ами аз си пипах най-редовно моята котка (само сега заради детето избягвам), но не съм имала проблем. Пък и тези на село, които не са обезпаразитени пак съм си ги пипала  newsm78
Защо не отидете на лекар да види за какво става въпрос? newsm78
Май не помогнах много  Blush
Цитирай

DE

Май наистина е по добре да посетиме някой кожен .... ще пиша какво е станало newsm78
Цитирай

Стискам палци всичко да е наред и да мине бързо   Smile
Цитирай

София

И аз ще стискам и ще чакам да видя какво са казали, пък и ще знаем повече хора за какво става дума! Успех!
Цитирай

Под гъбата

Микроспорията пренасяна от котките а и в частност от другите животни е опасна!
Опасна не толкова за самото животно а за човек защото попаднала върху космите на главата предизвиква загуба на космена покривка. Същото е и при животните. Не се чуди и посети лекар, добър дерматолог или ветеринарен лекар също би могъл да диагностицира микроспория. Лечението е продължително но с добра прогноза ако е само по кожата. Ветеринарен препарат лекуващ животните става и за нас хората.
Цитирай

Лелеееееееееееее  Shocked
А как мога да разбера котките ми имат ли такова чудо?  newsm78
Цитирай

София

Лелеееееееееееее  Shocked
А как мога да разбера котките ми имат ли такова чудо?  newsm78

Ами ако има някакви места, където козината е опадала или има струпеи, например. То котето обикновено се лиже по тези места, личи дискомфорт. Виж по ветеринарните сайтове има доста информация за симптомите.
Цитирай

Ох,като малка много си изпатих от една болна котка.Излезе ми екзема на лицето и никой не искаше да експериментира върху лице,за да не остане белег.Накрая в Стара Загора един доктор ми беше изписал някакъв правен крем и се избавих от тая напаст. #2gunfire
Цитирай

Бургас

на мен ми бе6е излязла на ръката такава екзема изписаха ми exoderil крем-много бавно минава и е заразно
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора