Отделяте ли пари за благотворителност?

  • 1 928
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Целенасочено не отделям пари, нямам тази възможност! Sad Но когато има зов за помощ за някое детенце, а те за жалост са толкова много, отделям по 10-15лв. Да, малко са, но капка по-капка вир става! За съжаление не мога да помогна на всички! Sad

# 16
  • Мнения: 247
Целенасочено не отделям пари, нямам тази възможност! Sad Но когато има зов за помощ за някое детенце, а те за жалост са толкова много, отделям по 10-15лв. Да, малко са, но капка по-капка вир става! За съжаление не мога да помогна на всички! Sad

Ирка,за децата,които нищо нямат и 10-15 лева са нещо  Peace
Да,отделям пари,време,прегръдки и внимание ... винаги,когато мога!  Peace

Гвен,за прегръдките не бях се сетила...,започвам и аз да ги раздавам  Hug Hug Hug

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Нямам особено голяма финансова възможност, пращам смс-и, когато има някаква кампания - вижда ми се безумно олигофренски предавания като биг брадър и къмпани да получават хиляди смс-и за маса пари, а за нуждаещите се едвам се събират 5-10-тина хиляди лева, срамно е просто  Tired
Имам много дрехи стари но запазени, някои необличани, много от тях давам на познати, последно изхвърлих един плик до кофата за боклук и циганите за отрицателно време го отнесоха, жал ми беше(хич ама хич не съм им фен на циганята  Naughty ), но четох благотворителния форум, никой не набира дрехи за тинейджъри, а нямам място и се наложи да мятам в коша  ooooh!
И обувки имам много ако някой се интересува, запазаени 37-38 номер  Flutter

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам особено голяма финансова възможност, пращам смс-и, когато има някаква кампания - вижда ми се безумно олигофренски предавания като биг брадър и къмпани да получават хиляди смс-и за маса пари, а за нуждаещите се едвам се събират 5-10-тина хиляди лева, срамно е просто  Tired
Наистина, това е абсурдно! #2gunfire

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Нямам особено голяма финансова възможност, пращам смс-и, когато има някаква кампания - вижда ми се безумно олигофренски предавания като биг брадър и къмпани да получават хиляди смс-и за маса пари, а за нуждаещите се едвам се събират 5-10-тина хиляди лева, срамно е просто  Tired
Наистина, това е абсурдно! #2gunfire
Защо да е абсурдно - значи може 2лв за да изгониш някого от къщата, а не може 2лв за нуждаещо се дете, за бедстващи хора , за болни деца и т.н. Не разбирам какво имаш предвид  Crossing Arms

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо да е абсурдно - значи може 2лв за да изгониш някого от къщата, а не може 2лв за нуждаещо се дете, за бедстващи хора , за болни деца и т.н. Не разбирам какво имаш предвид  Crossing Arms
Същото бе, жена Wink Намирам за абсурдно да им се свиди на хората да дадат на нещастно дете 2 лв., а да ги дават (че и много повече) за тъпи комерсиални предавания Twisted Evil

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Защо да е абсурдно - значи може 2лв за да изгониш някого от къщата, а не може 2лв за нуждаещо се дете, за бедстващи хора , за болни деца и т.н. Не разбирам какво имаш предвид  Crossing Arms
Същото бе, жена Wink Намирам за абсурдно да им се свиди на хората да дадат на нещастно дете 2 лв., а да ги дават (че и много повече) за тъпи комерсиални предавания Twisted Evil
Аааа така може, реших, че ми се караш  Mr. Green

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Възмущавам се! Защото май помагат най-много хората с най-малки възможности Tired

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Възмущавам се! Защото май помагат най-много хората с най-малки възможности Tired
Ами явно тия с парите си мислят, че са недосегаеми и са хванали господ за шлифера, но животът е като виенско колело, един път си отгоре, но после може да се окажеш отдолу  Thinking

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Всеки месец пращам по 2 смс-а за някой болен. Капка в морето, но 100000 х 1 лв е много ... опитвам се да накарам и познатите ми да правят същото.

# 25
  • Мнения: 247
Възмущавам се! Защото май помагат най-много хората с най-малки възможности Tired
Ами явно тия с парите си мислят, че са недосегаеми и са хванали господ за шлифера, но животът е като виенско колело, един път си отгоре, но после може да се окажеш отдолу  Thinking
Точно...,но заради това мисля,че шанса на нуждаещите се е именно в хората,които отделят макар и трудно-5,10 или 15 лева...,а не в тлъстите портфейли на разни бизнесмени и т.н.
Всъщност въпроса ми беше провокиран от  филмите и клиповете,с които напоследък е пълен нета-бедните,изоставените,болните деца на България....
Като че ли целия свят се е наговорил да ни извади кирливите ризи на показ... Sad

# 26
  • Мнения: 1 172
Помагат всички, които искат. Няма значение дали са богати или бедни.

Друг е въпросът, че някои държат и 2 лв като дарят, това да стане обществено известно. Това последното е особено валидно за участници в предизборни кампании. Валидно е и за много пишещи тук. Отворете темите за нуждаещи се деца, семейства и т.н. и вижте в колко от постовете пише "пуснах СМС", "преведох Х лв" и т.н. На мен такава отчетност никога не ми е била присъща. Има и хора, които даряват и по-големи суми и предпочитат да останат анонимни, а в очите на околните им - скръндзи.

Отделям пари, да. Но не желая да афиширам това. Нито да се отчитам къде, за кого и колко.

# 27
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Помагат всички, които искат. Няма значение дали са богати или бедни.

Друг е въпросът, че някои държат и 2 лв като дарят, това да стане обществено известно. Това последното е особено валидно за участници в предизборни кампании. Валидно е и за много пишещи тук. Отворете темите за нуждаещи се деца, семейства и т.н. и вижте в колко от постовете пише "пуснах СМС", "преведох Х лв" и т.н. На мен такава отчетност никога не ми е била присъща. Има и хора, които даряват и по-големи суми и предпочитат да останат анонимни, а в очите на околните им - скръндзи.

Отделям пари, да. Но не желая да афиширам това. Нито да се отчитам къде, за кого и колко.

 newsm10

# 28
  • Мнения: 127
Аз ще помагам на болно дете-на дом за изоставени-за наводнени къщи-за ......... и т.н. ееее пък държавниците горе ще крадат и денем и нощем.
Храня бездомни животни и ще продължавам да го правя даже и да ми струва повече от 200 лв на месец.

# 29
  • Мнения: 278
Аз ще помагам на болно дете-на дом за изоставени-за наводнени къщи-за ......... и т.н. ееее пък държавниците горе ще крадат и денем и нощем.
Храня бездомни животни и ще продължавам да го правя даже и да ми струва повече от 200 лв на месец.
Peace
Аз също. Сега живея в Бургас до дома за сираци. Цяло лято съм си пренареждала гардероба и съм им давала дрехи. Имам едни при майка ми, които не нося и ще им ги донеса. Преди малко пак им дадох една торба, питаха ме за якета, ще се опитам и обувки да им намеря. Няма да мога за всички, но на колкот мога ... Тъжно ми е като ги гледам, но правя така че да видя радостта в очите им.

Общи условия

Активация на акаунт