За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 136
  • 263
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Защо повЧето от вас, или може би съм останала с грешно впеатление, са в таzи ситуация? Ако греша Моля да ме поправите...
Аz ще кажа са себе си... Докато бях студентка съм работила, уЧила и съм си гледала детето (тогава новородено) напълно сама..Е, раzбира се, това си има и своите недостатъци, не zавърших zа 5 години, ами в рамките на 7.. имала съм и много беzсънни нощти...и Това Беz грам помощ от страна на родители ми , на свекъра и свекървата. От страна на мъжът ми също не съм имала помощ, по простата приЧина, Че той пътуваше, а и сега пътува много Често.
В момента продължавам да работя по 8 Часа на ден и продължавам да си гледам детето сама.
В повеЧето теми все се пише, мъжът ми това, мъжът ми онова, та трето, та пето, но немога да го напусна, zащото съм във финансова zависимост от него.. Кажете ми , толкова ли е трудно една дама да си намери работа и поеме живота си в ръце , а не да лежи на гърба на другия..Толкова ли е трудно това? Толкова ли е трудно да си гледаш семейството и да работиш на равно с това?За мен това не е било никога проблем. Справям се Чудесно, дори се радвам, Че имам въzможността всиЧко да бъде така.
Защо една жена винаги или поЧти винаги е на втора редица?С какво тя е по-слаба от един мъж?  Аz мога да кажа, Че моя мъж с каквото и да било не е по-добър от мен. С него сме на равни поzиции, с нищо не е по-напред от мен.И двамате сме с обраzования, и двамата работим, и двамата носим пари вкъщи... Някой ден дори и zа това не може да се zахване, ако се стигне до там де, кой е носил повеЧето пари ...
Не искам сега да има обидени и т.н, да скаЧате срещу мен.Питам zа таzи гледна тоЧка, в която никога не съм попадал, zащото винаги съм си била самостоятелна с единствената цел, да не съм zависима от никого..

# 1
  • Мнения: 1 849
Май сама си търсиш под вола теле.
Ти си си решила, че щом си финасово зависима от мъжът си си с по-малка стойност.
Моят съпруг се грижи за нас, и аз не се чувствам втора класа.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно така е, и аз смятам, че е хубаво да не се уповаваме прекалено на приходите на съпрузите, защото животът е шарен и никой не знае какво му готви утрешния ден. При нас например може да се говори за известна финансова зависимост, дотолкова доколкото той изкарва повече от мен и благодарение на това имам качество на живот, което не бих могла да си позволя само с това, което аз изкарвам. Но съм спокойна, защото ако не дай Боже някой ден нещо се случи, съм достатъчно квалифицирана и получавам достатъчно, за да мога да се справя и сама. Това ми дава свободата да мога да решавам сама за себе си, ако въобще някой ден ми се наложи. Самата възможност да имам избор ме успокоява. Естествено, предпочитам да не ми се налага никога и дано Praynig, защото от магаре на кон се свиква лесно, ама от кон на магаре Confused

# 3
  • Мнения: 26
.
Моят съпруг се грижи за нас, и аз не се чувствам втора класа.

Иzобщо не става Въпрос zа това..

# 4
  • Мнения: 26
Точно така е, и аз смятам, че е хубаво да не се уповаваме прекалено на приходите на съпрузите, защото животът е шарен и никой не знае какво му готви утрешния ден. При нас например може да се говори за известна финансова зависимост, дотолкова доколкото той изкарва повече от мен и благодарение на това имам качество на живот, което не бих могла да си позволя само с това, което аз изкарвам. Но съм спокойна, защото ако не дай Боже някой ден нещо се случи, съм достатъчно квалифицирана и получавам достатъчно, за да мога да се справя и сама. Това ми дава свободата да мога да решавам сама за себе си, ако въобще някой ден ми се наложи. Самата възможност да имам избор ме успокоява. Естествено, предпочитам да не ми се налага никога и дано Praynig, защото от магаре на кон се свиква лесно, ама от кон на магаре Confused

точно това искам и аz да кажа..

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз мисля като belinda. Но бях в майчинство 5-6 год. преди това и нямах избор.

# 6
  • Мнения: 4 965
Зависима съм само дотолкова, доколкото имаме обща семейна каса, общи финанси, общи сметки и общи кредити - за нас това е по-удобен вариант.
Но... имам добро образование, добра работа. Не съм спирала да работя и през майчинството - в рамките на разумното, разбира се, за да не вредя на децата /т.е. от вкъщи и с премерени ангажименти/, но и да увеличавам семейнния бюджет /въпреки, че не е имало особена нужда и мъжът ми не беше очарован от решението ми/.
Работила съм и като студентка - тогава живеех сама. Работя и сега - редовна работа + допълнителни ангажименти. Но не го правя от страх, че "някой ден ако остана сама ...". Правя го, защото правя разлика между доход /примерно/ 2000 лв. и доход /пак съвсем примерна цифра/ 4000 лв. за цялото семейство. Далеч по-приятно е да имаме всички повече финансови възможности и да си позволяваме повече неща за всички.
А и харесвам да работя - обичам си работата и ми е интересна. Пък и не съм от тези жени, дето обичат да си стоят у дома...
А и не обичам да завися от някого. Предпочитам да сме равностойни партньори в абсолютно всяко едно отношение и да сме едно цяло /с хубавите страни и с "кусурите"/.

# 7
  • Мнения: 1 336
EGR,  това е въпрос на  гледна точка и светоусещане. Имам много приятелки, които сами са направили този избор, отказали са се от професионалното си развитие, предпочитат да си стоят в къщи и да си гледат децата, не се чувстват зле, че харчат колкото им  "отпуснат", защото всички тези приказки за неограничен достъп до банковите сметки на съпрузите и кредитните им карти за мен са врели-некипели, няма мъж който прави десетки или стотици хиляди на месец и ще остави жена му да си харчи безразборно и да си тегли, когато и за каквото поиска без това да му прави впечатление! Човек, който знае как се изкарват пари не може да позволи някой да ги пилее безотчетно. За добро или за зло последните години контактувам с много богати хора и знам как гледат на парите, виждам какво се случи и с много "подменени" съпруги и никога не бих си позволила да изпадна в подобно положение! Никой не е застрахован от раздяла с партньора.
Сега много хора ще наскачат, че гледайки децата си и къщата работят и няма никакво значение кой носи пари, и кой не не носи пари в къщи... но лично мое мнение е, че всяка жена може да бъде добра домакиня, но не всяка домакиня може да се справи добре и с друга работа извън къщи  Peace
На мен би ми било обидно и унизително, някой да ми плаща дамските превръзки и кафето, бил той и собствения ми съпруг или дори родител...
А и както казва azaf, малка или голяма без моята заплата падаме под стандарта, на който сме свикнали и това би натоварило допълнително съпруга ми, докато аз си пиля ноктите  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 3 392
Според мен ти имаш феминистично-еманципантски виждания по въпроса.
Аз съм малко по- умерена във възгледите си по отношение на парите на мъжа ми.
С две думи- много обичам да харча именно парите на мъжа си, независимо, че имам лични доходи, които не са изобщо скромни и не бих могла да се нарека зависима във финансов аспект.
Иначе споделям мнението, че заможните хора не си хвърлят толкова безразборно парите, колкото изглежда на пръв поглед.

# 9
  • Мнения: 2 161
Не искам сега да има обидени и т.н, да скаЧате срещу мен.Питам zа таzи гледна тоЧка, в която никога не съм попадал, zащото винаги съм си била самостоятелна с единствената цел, да не съм zависима от никого..
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.Как не им писва на някои хора да се тикат под чаршафите на другите и да се измъчват от чуждият живот.Ако беше удовлетворена от състоянието си в момента,никога нямаше да си направиш труда да пуснеш тази тема.Гледай си живота,човече.Добър,лош-той си е твой.

# 10
  • Мнения: 51
Не искам сега да има обидени и т.н, да скаЧате срещу мен.Питам zа таzи гледна тоЧка, в която никога не съм попадал, zащото винаги съм си била самостоятелна с единствената цел, да не съм zависима от никого..
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.Как не им писва на някои хора да се тикат под чаршафите на другите и да се измъчват от чуждият живот.Ако беше удовлетворена от състоянието си в момента,никога нямаше да си направиш труда да пуснеш тази тема.Гледай си живота,човече.Добър,лош-той си е твой.

Браво Chanel !
Искам да я попитам само едно нещо......EGR
когато си гледа детето сама.....кога ходи на изпити, лекции и т.н.....през това време то къде беше ?
Като си имаш комплекс за млаоценност си е твой проблем....
И...остави тази идея че и сама би се справила....можеш л ида му бъдеш баща на това дете ?
Можеш да съществуваш....но не и да се справяш......

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Към момента ме издържа мъжа ми. Но, съм далеч от мисълта, че съм зависима. В момента, в който реша ще съм независима. Просто така се разбрахме. АЗ си стоя вкъщи и се грижа за малкия, а той работи. Мен ме устройва за сега, него също. Казала съм му, че ако му идва нагорно ще ударя едно рамо.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Не искам сега да има обидени и т.н, да скаЧате срещу мен.Питам zа таzи гледна тоЧка, в която никога не съм попадал, zащото винаги съм си била самостоятелна с единствената цел, да не съм zависима от никого..
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.Как не им писва на някои хора да се тикат под чаршафите на другите и да се измъчват от чуждият живот.Ако беше удовлетворена от състоянието си в момента,никога нямаше да си направиш труда да пуснеш тази тема.Гледай си живота,човече.Добър,лош-той си е твой.

Браво Chanel !
Искам да я попитам само едно нещо......EGR
когато си гледа детето сама.....кога ходи на изпити, лекции и т.н.....през това време то къде беше ?
Като си имаш комплекс за млаоценност си е твой проблем....
И...остави тази идея че и сама би се справила....можеш л ида му бъдеш баща на това дете ?
Можеш да съществуваш....но не и да се справяш......
Да знаете - това е моя мъж Grinning И ме издържа общо взето той. С малко бебе няма на къде.
TN имам предвид.

# 13
  • Мнения: 2 161
Стига с тая финансова зависимост.Откога парите на мъжа ми са само негови?

# 14
Защото е иzвестно, че жените печелят по малко от мъжете (около 30%) zа същата работа (има и иzключения раzбира се). Цитирам държавно проучване в Германия. Защото в крайна сметка добре платените професии си се водят мъжки. В момнета добре печелят програмистите . ОК. А колко вица zа жени програмистки има ....  ooooh! ooooh! ooooh! Ето ти причина и тя е дискриминацията.
ще кажеш, ето аz, мога и сама. ОК. Можеш, но ако останеш само на себе си, беz съпруг , колко ще ви падне стандарта?
Каzваш той не ми помага, zащото много пътува. Добре, какво пречи обаче другите бащи да бъдат до децата си , да помагат в тяхното иzрастване и да въдат иzобщо до тях? Защо това да е толкова странно zа теб? Един баща може да иска да прекарва свободните си минути с детето, може да иска той да го научи да брои, той да е до него, когато то се събужда и вика мама или тата ...
Не раzбирам много въпроса ти?

Общи условия

Активация на акаунт