Каква марка храни купувате за вашите бебнца ?

  • 1 764
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 635
Моля ви да ми кажете каква храна купувате на вашите бебнца , какви пюренца и какво мляко?

# 1
  • Мнения: 481
записвам се защото и мен ме интересува..има доста пюрета на пазара.

# 2
  • Мнения: 2 821
Млякото е собствено производство Mr. Green. Пюрета - всякакви марки съм пробвала...Хип, Ганчев, Гербер, Семпер, Овко и домашно приготвени. Каши купувам на Слънчо.

# 3
  • Мнения: 1 672
ние сме с пюрета на Ганчев а млякото ни е Нутрилон

# 4
  • Мнения: 19 289
аз купувам пюрета Хип и Сънвал.като видях съдържанието на пюретата Ганчев не бих ги купила за детето си.

# 5
  • Мнения: 481
какво им има на Ганчев...?чета тук че все намират нещо вътре..затова ли е?

# 6
  • Мнения: 8 242
Мляко не купувам..
Пюрета съм взимала всякакви, но много малко..
каши - предимно на ХИП, като по-малък, а сега на БЕБИ.

# 7
  • Мнения: 19 289
не,не само затова.имат много консерванти,модифицирано нишесте и т.н.някой техни пюрета имат по три Е-та.имаше една тема със съдържанието на различни марки пюрета.

# 8
  • Мнения: 481
ами какво ще кажете като качество на ХИП и на Нестле...добри ли са?Извинявам се на авторката че така питам в нейната тема!

# 9
  • Мнения: 629
аз при захранването ползвах Хип и Гербер - защото уж са качествени, имат само плодове или зеленчуци и вода. А не като при Ганчев, както по-горе е споменато. Там май цялата менделеева таблица може да се намери. В последствие преминах на Бебивита и Сънвал. Пак се без консерванитие, модифицираните нишестета, захарта и т. н. (или поне така пише на етикетите). Бебивита и Сънвал са в бурканчета от по 190 гр и цената им е поносима, все пак Гербер и Хип са малко по-скъпички.
Като цяло обаче след захранването зеленчуковите пюрета гледам да ги правя в къщи. Имам по няколко само за резерва за спешни случаи, или ако ще сме дълго на вън. След седмия месец започнахме полека-лека и с пресните плодове, та по този начин намалих употребата и на плодовите пюрета (пак имам само по няколко за спешни случаи). Месните обаче си ги купувам, че с месото е малко по-сложно. Ползвам предимно на Гербер и малко на Хип и Нестле. Бих ползвала и Семпер, но ме спира цената.
Каши ползваме на Милупа и Хип, а около годинката мисля да се пробваме с натурални ядки, а не каши (ако диването ги приеме разбира се).
Като цяло не купувам нищо, в което има модифицирано нишесте, млечни протеини, сол, захар. До деветия месец не давах и нищо с глутен.
Млякото Слава Богу за сега е "собствено производство".

# 10
  • Мнения: 629
Поне на теория и етикет Хип, Нестле, Гербер, Бебивита и Сънвал спазват всички основни правила за здравословно хранене. Ползват само плодове и зеленчуци и вода. За по-големите месеци слагат и по малко мазнина, оризово/царевично брашно, сухар или нещо друго, но в повечето случаи пише, че е от биопроизводство. В тези марки се избягва употребата на млечни протеини в пюретата до около годинка, не слагат захар (с много малки изключения за някои плодове), сол, и други такива.
Но както аз казвам - поне така пише на етикетите. Какво е истинското съдържание си знаят в заводите където ги правят и може би в лабораториите за тестове. На нас ни остава да се доверим на етикетите  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 381
Купувах пюрета на "ХИП и "Гербер", но предимно приготвях домашни такива.Мляко не съм купувала, аз си имам Grinning

# 12
  • Мнения: 481
да така е...но наскоро имаше един репортаж че доста фирми котио произвеждат продукти уж с био...използват този знак за заблуда на купувачите..Инстинския био продукт бил с някаква калинка май..нещо такова...да ме поправи някой ако греша но май чух нещо такова

# 13
  • Мнения: 19 289
да и аз го гледах този репортаж,че много български фирми слагат на етикетите био,а то въобще нямало в България организация ,която да следи дали производството е био.в Германия,освен че следят дали продуктите са произведени по био технологии,после има една организация Оеко Тест,която  следи за вредните вещества в тях и оценява с много-добър,добър и т.н. много от бебешките пюрета са уж много чисти и с знак много-добър.след аферата с разваленото месо в немските супермаркети обаче няма да ме учуди ако и тук има измами.

# 14
  • Мнения: 2 567
За малката още не купувам, но преди 2 г давах на голямата основно Хипп и Нестле-Алете. Адаптирано мляко не е пила никога. С навършване на 1 г. започна да пие краве мляко, редом с кърменията.

# 15
  • Мнения: 481
Въобще човек да не знае на кое да вярва и на кое не....този знак е доста подвеждащ и доста фирми го използват...а в крайна сметка потърпевши са купувачите....(потребителите)..

# 16
  • Мнения: 204
Захраних с Хип на 6 навършени месеца. Сега купувам и на Semper, и на Bebivita. Отново са без добавки на захар, сол и т.н. Един ден реших да купя на Ганчев, но като прочетох съдържанието и се отказах. Мисля скоро и аз да почна да й правя в къщи. Мляко още не ми се е налагало да купувам. Каката я отгледах с НАН и не сме имали проблеми. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 236
Най - много съм купувала на Хип, но ми харесват и на Гербер и Сънвал. От инстантните каши ти препоръчвам да даваш зърнени каши в тях се съдържат много витамини без да се добавят изкуствено, плодовите инстантни каши за мен са ненужни можеш да си добавяш ти плодовете. Хубави са кашите от бурканчета. Препоръчвам ти от зърнените каши да даваш елда на Хип, елдата е много полезна съдържа много витамини, фолиева киселина, препоръчва се за деца с по нисък хемоглобин. Първоначално кашите ги правих с кърма, но ми беше много трудно защото от кърмата много бързо се втечняваха и започнах да ги правя с адаптирано мляко Аптамил, но не ти го препоръчвам. Това мляко не е много подходящо за дълго кърмени бебета, то е много гъсто и много често бебетата реагират с издуване на корема и повръщане. Ние ползвахме до 1 годинка Нитролонг.

# 18
  • Мнения: 872
Преди няколко дни дадох пюре от сливи на Ганчев и цяла нощ детето рева и се превива от колики.Вчера купих на Гербер от сливи,пише,че е за захранване и е подходящо от 3-тия месец,но ме е страх да дам,за да не се повтори същата история.Имам и още няколко плодови пюрета на Ганчев,но и от тях се притеснявам.В една анкета на съседния форум ако не се лъжа 80% от майките ползват Ганчев.Има ли някой впечатления от пюретата Hello?Вчера ги видях в Била - по-евтини са от Ганчев

# 19
  • Мнения: 481
Един път мъжа ми взе на hello(когато мислех да захранвам) и това което прочетох е че е подсладено и ми се стори странно...пюре от круша и накрая аз го изядох..не съм давала...някой ако знае повече да сподели.Аз се отказах да купувам от тях..защото ме притесняват нещо

# 20
  • Мнения: 8 242
Ганчев не купувам.. Хелло и Ам-Ам не бих купила още по-малко  Mr. Green
Щом са по-евтини смятай  Crazy

Да не говорим, че горепосочените изобщо не са подходящи за захранване  ooooh!

# 21
  • Мнения: 19 289
тъкмо сега гледах едно пюре на Хип- пише без консерванти,оцветители,сгъстители,модифицирана скорбяла,аромати,сол.на без консерванти и оцветители има звездичка,която по-долу е обяснена ,че значи съгласно закона.как така хем е без,пък хем съгласно закона?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 504
Ние си се захранихме с ХИП и Гербер, експеримертирах със Сънвал /зеленчуково/ изхвърлих го, плодовото също го изяде с триста зора. По съвет на една мама купих АМ Ам без да чета съдържанието...като го прочетох си го изядох аз...На Семпер добре ги хапва, но и цената им е добра:)))Но в общи линии забелязвам, че е привърженичка на това с което е захранена...като експериментирам с др.марки различни от горенаписаните се мръщи, отварям си от нейните и си ги изпапква..Домашни зеленчукови също папка...На Ганчев не смятам да пробвам поне до годинка...има време да се тъпче с консерванти...Мляко засега е домашно производсто...Каши безмлечни на Милупа и ХИП.......обаче нещо ми писна да се цедя за кашите и смятам да почна млечни...но още не съм го направила и стоически продължавам да се цедя...

# 23
  • Мнения: 547
Пюрета съм купувала рядко - плодови на Хип и зеленчукови на Гербер.
Каши синът ми почти не ядеше. Взимала съм безмлечни - ориз и елда на Хип и ориз на Хумана. Приготвях ги с кърма.

# 24
  • Мнения: 1 800
Някой пита за АМ. Незнам дали продават тази в България, но е единствената, която не запичаше бебето от самото начало и не мирише лошо:

http://www.verybestbaby.com/GoodStart/Overview.aspx?ProductId=81 … 95B6-8E4891D4D337

 Има от 0-12 месеца и от 9-24- за по големи бебета. Със специални протеини за по-лесно храносмилане, сина ми почти нямаше колики Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 187
А някой купувал ли е пюретата на Наmе и какви са отзивите?

# 26
  • Мнения: 386
 Хипп пюрета,  а от кашите Плазмон, Милупа и Нестле

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 15:14 от marinelli

# 27
  • Мнения: 629
Hame имат голямо разнообразие - и месни и зеленчукови и плодови, но за съжаление в повечето има млечни протеини, мед, горски плодове и други изгъзици. Имат само няколко, които са по-изчистени. Иначе май не са тъпкани с химия и от този ценови клас не са лоши. Аз обаче извара, сметана, мед и подобни екстри не давам и затова не ги и купуваме.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Тя беше много капризна /и все още е/ и не искаше никакви други пюрета, освен на Хип. Също и плодовите на Хаме.

# 29
  • Мнения: 4 388
искам да споделя с мамите малката е на 5м.и почнах с варен картоф но не ще и не ще за това почнах да слагам кърма вътре и папка.
след това реших да заместя кърмата с аптамил  1 и ....не ще и това си е.
опитах го аз и отврат тежко и мазно с много гаден дъх ,а аз обичам мляко даже сухо.
Сега ще  давам на кучето мляко за 24 лв Sick .Така ми се пада като ми е толко акъла да си мисля,че може да излъжа бебка Mr. Green

# 30
  • Мнения: 402
Да и аз пробвах моята бебка с мляко на Нестле, но не. Мама приготвя най-вкусното мляко. А иначе пюренца си купуваме на Нестле, Гербер, Ганчев. От кашите най-много харесва тези на Хумана.

# 31
  • Мнения: 469
Захраних с пюренца на Хип и Гербер.После,когато започна да яде по 190гр.давах и на Бебивита,и Ганчев.Плодови на Овко и Хаме също.Пюретата на Ам-Ам не съдържат нишесте и са подходящи за добавяне към каша.
От кашите съм купувала на Нестле и Фризокрем само за разнообразие,защото Жорко си е пухчо и без каши.
Все още се кърмим и не ми се е налагало да купувам мляко.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Основно Гербер. Хаме взех веднъж плодово, но то беше страшно сладко, наистина прекалено.

# 33
  • Мнения: 5 401
Купувах пюрета само на Хипп и няколко пъти Гербер.

Общи условия

Активация на акаунт