джеймс джойс

  • 3 961
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
уча за магистратура и трябва да чета джеймс джойс, но направо съм се видяла в чудо.много тежък автор и труден за четене. трябва да чета Портрет на художника като млад и Одисей.Някой от вас чел ли ги е и може ли да ми даде инфо за тях?благодаря предварително. Hug

# 1
  • Мнения: 516
"Одисей" не може да се разкаже. Трябва да имаш изключително богата обща култура, за да схванеш тази книга. Много препратки, много пластове. Не случайно го наричат романът на XX век. А щом си докарала до филологическа магистратура, просто е задължително да си чела Джойс.

# 2
  • Мнения: 4 806
Ха, "Одисей" да се разкаже накратко Simple Smile
Ако се намери някой, дето може да го стори, направо да си получи магистратурата на тепсия.

# 3
  • Мнения: 28
http://www.online-literature.com/james_joyce/

Приятно четене. И все пак си мисля, че за да четеш тези произведения, трябва да си наясно какво е "поток на съзнание".

# 4
  • Мнения: 2 563
уча за магистратура и трябва да чета джеймс джойс, но направо съм се видяла в чудо.много тежък автор и труден за четене. трябва да чета Портрет на художника като млад и Одисей.Някой от вас чел ли ги е и може ли да ми даде инфо за тях?благодаря предварително. Hug

Кой е казал, че магистратурата е лесна? Сядаш и четеш, не всеки автор е Дан Браун.

# 5
  • Мнения: 8 999
Ох, такива признания направо ме вадят от равновесие. Ами като не ти е понятна литературата, защо се занимаваш с несвойствени дейности. Запиши да учиш нещо друго. Магистратура не се прави с преразказани в някой форум произведения, нито дипломна работа, нито курсова работа, нито дори класно в училище.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз съм от заядливките.  Mr. Green
Много бих искала някой да ми разкаже вкратце "Одисей".  Joy
 А на "Портрет"-ът какво му е, лесно се чете.  newsm78
П.П. Защо, по дяволите, си избрала Джойс?

# 7
  • Мнения: 3 675
какво да се прави, нали курсът е по модерна английска литература.освен това ни искат превод на една английска книга и се чудя дали да комбинирам две в едно?

# 8
  • Мнения: 516
Искаш да превеждаш "Одисей"?! Мило, опомни се!
без лошо чувство

# 9
  • Мнения: 3 675
то не се превежда книгата точно, дават ти определен обем страници, които трябва да прочетеш примерно 200-250, да извадиш от тях непознатите думи, да ги научиш.отиваш там с книгата, изпитващия отваря на определена страница и му привеждаш, после те пита за някоя друга дума и т.н.

# 10
  • Мнения: 2 697

Хиляди благодарности за линка Hug
Аман от пишман филолози ooooh!- без лично отношение...

# 11
  • Мнения: 2 563
какво да се прави, нали курсът е по модерна английска литература.освен това ни искат превод на една английска книга и се чудя дали да комбинирам две в едно?

D.H. Lawrence е къде-къде по-достъпен от Джойс. Препоръчвам Sons and Lovers, Lady Chatterley's Lover, Women in Love. Пробвай и Оруел, аз в гимназията го разбирах безпроблемно. Греъм Грийн и Харолд Пинтър също са увлекателни и по-конвенционални от Джойс. 

# 12
  • Мнения: 104
В www.sparknotes.com има много подробни summary-та и анализи глава по глава. Успех на изпита  Peace

# 13
  • Мнения: 217
Аз съм фен на Джойс.... Одисей ми отне 8 месеца... но пък беше забавно  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 217
И аз съм от заядливките.  Mr. Green
Много бих искала някой да ми разкаже вкратце "Одисей".  Joy
 А на "Портрет"-ът какво му е, лесно се чете.  newsm78
П.П. Защо, по дяволите, си избрала Джойс?

Ако Одисей беше ирландец....с (В)метът щеше да е различен, г-жо Блум

Общи условия

Активация на акаунт